»RSS Benchmark sajt

Strana 172 od 175 PrvaPrva ... 72122162168169170171172173174175 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 2.566 do 2.580 od ukupno 2618

Tema: Xiaomi Mi4c

Member Avatar korisnika vnz86
        Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        132
        Citat Citiram korisnika: marcobuu Pogledaj poruku
        Ajmo korak po korak.
        Instalirao si 6.12.22. Podigao sistem, radi sve ok, jel tako?
        E sad skineš twrp nugat sa onog linka gore i preimenuješ ga u twrp.img , mora da bude img fajl, ne zip i kopiraš ga na C:/ particiju npr. tvog pc-a, NE telefona.
        Zatim ugasiš telefon i ubaciš ga u fastboot
        (držiš power i volume-) i nakačiš telefon na pc. Zatim držiš shift taster i desni klik na prazan prostor tog prozora C:/ i klikneš na Open comman window here. Kad se otvori prozor kucaš "fastboot devices" i klik na enter. bez navodnika naravno. Ako ti vidi telefon izaći će potvrda u vidu nekih brojeva. Ako bude tako kucaš sledeće "fastboot flash recovery twrp.img" i klik na enter. kad to završi kucaš "fastboot boot twrp.img" i klik na enter. Tada će se telefon upaliti i ući će u twrp mod. Tada kopiraš miui 9 u internal storage. Zatim iskopčaš telefon sa pc. Zatim klikneš na Wipe pa Swipe to factory reset. Zatim klikneš na Advance wipe i obeležiš sve kockice osim Internal storage i swipe.
        Zatim ideš u Install i instaliraš miui 9. Nakon instalacije ideš dole levo na Delete dalvik&cache & cache. A nakon toga reboot to system. To je to.
        Tako brate srbine. Ja Sam stavio twrp u internal. Kazi mi samo jos jednu stvar. Vec imam devetku u memoriji telefona. Da li mora taj korak da se ubaci sa kompa dok sam u twrp ili mogu da iskoristim ovaj koji imam u memoriji?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Feb 2015
        Poruka
        406
        Ako već imaš instalacioni fajl miui 9 u memoriji telefona onda ga ne moraš ponovo ubacivati

Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        132
        Odradio sam fastboot flash recovery twrp.img ali kada pokusam fastboot boot twrp.img izbaci failed eror; dtb not found.
        U twrp ne mogu da udjem putem power i vol up. Bas sam maler.

Member
        Na forumu od
        Feb 2015
        Poruka
        406
        Šta ti pokaže kada ukucaš Fastboot oem device-info ? jesi instalirao ovaj twrp za nugat https://androidfilehost.com/?fid=457095661767135741
        Menjao marcobuu : 07.12.2017. u 15:07

Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        132
        da, onaj iz linka. sad sam pokusao jos jedan twrp za nougat, takodje failed. na kraju vratim twrp za lolipop, bez problema radi. kada kucam device info pise device unlock;true.

Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        132
        Instaliran 6.12.22 beta iz linka. Ne kapiram.

Member
        Na forumu od
        Feb 2015
        Poruka
        406
        moraćeš onda da uradiš format data. bekapuj važne podatke. udji u twrp i uradi format. to će ti očistiti sve iz telefona. krećeš od nule. kad uradiš formatiranje ideš u fastboot pa sve iz početka.

Member
        Na forumu od
        Feb 2015
        Poruka
        406
        Kada instaliraš 6.12.22 da li proveriš bootloader status? da li je otključan?
        ako ne uspeš onda radi po ovom uputstvu. ipak mora taj firmware kod nekoga da se uradi https://xiaomi.eu/community/threads/...-3#post-381538
        Menjao marcobuu : 07.12.2017. u 15:45

Member Avatar korisnika šnele
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        318
        Ja da ponovim da sam morao oficijalno da otključam bootloader (a nije bio zaključan). Kad sam sa tom procedurom završio, iz nougat twrp-a verzije 3.1.1 sam instalirao miui9.1.2 i sve radi bez problema. Sve druge solucije kod mene nisu radile. Izvinite što sam dosadan ali eto možda nekom pomogne. Btw oficijalno otključavanje se završi za manje od 24 sata tako da možete biti na miui8 dok ne stigne potvrda za otključavanje, otključate bootloader i onda iz twrp instalirate miui9 (full wipe osim interne).

Miui 9 je predobar

mi4c miui9

Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        132
        odradio, ista stvar, katastrofa. kad bootuje ovaj twrp za lolipop, mogu da cekiram da twrp bude read only ili idem na swipe to alow modifications. ja idem na swipe, ne znam da li to ima veze.

Member
        Na forumu od
        Feb 2015
        Poruka
        406
        Pročešljaj ovu temu, nisi jedini koji ima takav problem ali vidim da su ga ljudi rešili. Ne pali kod svakog isti princip. https://xiaomi.eu/community/threads/...-to-7-0.40827/

Member
        Na forumu od
        Feb 2015
        Poruka
        406
        Citat Citiram korisnika: šnele Pogledaj poruku
        Ja da ponovim da sam morao oficijalno da otključam bootloader (a nije bio zaključan). Kad sam sa tom procedurom završio, iz nougat twrp-a verzije 3.1.1 sam instalirao miui9.1.2 i sve radi bez problema. Sve druge solucije kod mene nisu radile. Izvinite što sam dosadan ali eto možda nekom pomogne. Btw oficijalno otključavanje se završi za manje od 24 sata tako da možete biti na miui8 dok ne stigne potvrda za otključavanje, otključate bootloader i onda iz twrp instalirate miui9 (full wipe osim interne).

Miui 9 je predobar

mi4c miui9
        Zašto misliš da si dosadan???? I treba da se javiš i podeliš iskustvo jer kao što rekoh neće kod svakog da prođe isti način prelaska sa 5 na 7.
        Ja se evo nerviram jer se čovek muči danima.

Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        132
        ako mislis na device info, proveravao, pise device unlocked;true.
        imam jedno glupo pitanje. uradio sam format data, pa probao da ubacim ovaj twrp kroz fastboot i nisam uspeo. onda sam ponovo fleshnuo stari twrp iz kog sam isao na reboot to sistem. jos uvek mi stoji mi logo. da li imam rom na telefonu nakon format data?

Member
        Na forumu od
        Feb 2015
        Poruka
        406
        nakon formatiranja nemaš ništa u telefonu. a kako misliš nisi uspeo da ubaciš twrp kroz fastboot?

Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        132
        I sta sad? Moram da ubacim rom kroz fastboot?

Strana 172 od 175 PrvaPrva ... 72122162168169170171172173174175 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •