Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

vnz86 evo ga uputstvo sa xiaomi.eu od glavnog lika.

Your BOOTLOADER will be relocked after upgrade from Android 5.1 to Android 7.0 so unlock it by en.miui.com/unlock after ROM installation again!!!

How to upgrade to Andoid 7.0:
Install MIUI 6.12.22 before updating to Android 7.0
Select zip in Updater - menu - select zip
Unlock your bootloader again on Mi4C, Mi4S, MiNotePRO
(check your bootloader status by command "fastboot oem device-info")
Install TWRP for 7.0 via fastboot "fastboot flash recovery twrp.img" "fastboot boot twrp.img"
In case of issues, wipe /data in TWRP
For ROOT use latest SuperSU

Ovde skidaš:
6.12.22 - https://androidfilehost.com/?fid=529152257862690137
TWRP 7 - https://androidfilehost.com/?fid=457095661767135741
MIUI 9 - https://androidfilehost.com/?fid=673791459329062515
 
vnz86 evo ga uputstvo sa xiaomi.eu od glavnog lika.

Your BOOTLOADER will be relocked after upgrade from Android 5.1 to Android 7.0 so unlock it by en.miui.com/unlock after ROM installation again!!!

How to upgrade to Andoid 7.0:
Install MIUI 6.12.22 before updating to Android 7.0
Select zip in Updater - menu - select zip
Unlock your bootloader again on Mi4C, Mi4S, MiNotePRO
(check your bootloader status by command "fastboot oem device-info")
Install TWRP for 7.0 via fastboot "fastboot flash recovery twrp.img" "fastboot boot twrp.img"
In case of issues, wipe /data in TWRP
For ROOT use latest SuperSU

Ovde skidaš:
6.12.22 - https://androidfilehost.com/?fid=529152257862690137
TWRP 7 - https://androidfilehost.com/?fid=457095661767135741
MIUI 9 - https://androidfilehost.com/?fid=673791459329062515
Hvala ti puno, olakasao si mi dosta.
Javljam se kad ga skockam.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Ajde druže vreme je da i ti provozaš devetku sa nama :)
 
Nesto ne radim kako treba.ubacio sam 6.12.22 kroz updater, sve proslo ok. Nakon toga probam miui9 stable koji sam vec imao u telefonu takodje kroz updater. otvori twrp, stigne do pola i ponovo izbaci mi logo na dve sekunde i ugasi se. Sad sam opet uradio wipe i ubacio 8.1.3.0 koji imam u memoriji telefona. Ubacicu opet 6.12.22, samo ako neko moze da uoci gde gresim.
 
I ja pratim temu, i skupljam informacije da bih mami ubacio 9 ku stable sa 8 ce stable, pa da ne bih mnogo zapitkivao posle, ali ako sam dobro razumeo kad ubacis taj rom 6.bla bla bla onda valjda upucas i novi twrp, pa tek iz njega stable 9. Ispravite me ako gresim, bice potrebno i meni i njemu. :)
 
Po ovom uputstvu kaze 6.12.22 pa android 7,tj. devetka pa unlock pa novi twrp. Ili ja bas ne razumem kako treba.
 
Pokusavam da ubacim ovaj twrp kroz fastboot, izbacuje mi error; cant load twrp.img
Raspakovao sam ga u internal memory, a on kao da ga ne vidi. Ja sam duduk
 
Pogrešio si. Pročitaj još jednom pažljivo.
How to upgrade to Andoid 7.0:
Install MIUI 6.12.22 before updating to Android 7.0
Select zip in Updater - menu - select zip
Unlock your bootloader again on Mi4C, Mi4S, MiNotePRO
(check your bootloader status by command "fastboot oem device-info")
Install TWRP for 7.0 via fastboot "fastboot flash recovery twrp.img" "fastboot boot twrp.img"
 
Pogrešio si. Pročitaj još jednom pažljivo.
How to upgrade to Andoid 7.0:
Install MIUI 6.12.22 before updating to Android 7.0
Select zip in Updater - menu - select zip
Unlock your bootloader again on Mi4C, Mi4S, MiNotePRO
(check your bootloader status by command "fastboot oem device-info")
Install TWRP for 7.0 via fastboot "fastboot flash recovery twrp.img" "fastboot boot twrp.img"
Procitao 20 puta. Mora da mi se nacrta ocigledno.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Ajmo korak po korak.
Instalirao si 6.12.22. Podigao sistem, radi sve ok, jel tako?
E sad skineš twrp nugat sa onog linka gore i preimenuješ ga u twrp.img , mora da bude img fajl, ne zip i kopiraš ga na C:/ particiju npr. tvog pc-a, NE telefona.
Zatim ugasiš telefon i ubaciš ga u fastboot
(držiš power i volume-) i nakačiš telefon na pc. Zatim držiš shift taster i desni klik na prazan prostor tog prozora C:/ i klikneš na Open comman window here. Kad se otvori prozor kucaš "fastboot devices" i klik na enter. bez navodnika naravno. Ako ti vidi telefon izaći će potvrda u vidu nekih brojeva. Ako bude tako kucaš sledeće "fastboot flash recovery twrp.img" i klik na enter. kad to završi kucaš "fastboot boot twrp.img" i klik na enter. Tada će se telefon upaliti i ući će u twrp mod. Tada kopiraš miui 9 u internal storage. Zatim iskopčaš telefon sa pc. Zatim klikneš na Wipe pa Swipe to factory reset. Zatim klikneš na Advance wipe i obeležiš sve kockice osim Internal storage i swipe.
Zatim ideš u Install i instaliraš miui 9. Nakon instalacije ideš dole levo na Delete dalvik&cache & cache. A nakon toga reboot to system. To je to.
 
Ajmo korak po korak.
Instalirao si 6.12.22. Podigao sistem, radi sve ok, jel tako?
E sad skineš twrp nugat sa onog linka gore i preimenuješ ga u twrp.img , mora da bude img fajl, ne zip i kopiraš ga na C:/ particiju npr. tvog pc-a, NE telefona.
Zatim ugasiš telefon i ubaciš ga u fastboot
(držiš power i volume-) i nakačiš telefon na pc. Zatim držiš shift taster i desni klik na prazan prostor tog prozora C:/ i klikneš na Open comman window here. Kad se otvori prozor kucaš "fastboot devices" i klik na enter. bez navodnika naravno. Ako ti vidi telefon izaći će potvrda u vidu nekih brojeva. Ako bude tako kucaš sledeće "fastboot flash recovery twrp.img" i klik na enter. kad to završi kucaš "fastboot boot twrp.img" i klik na enter. Tada će se telefon upaliti i ući će u twrp mod. Tada kopiraš miui 9 u internal storage. Zatim iskopčaš telefon sa pc. Zatim klikneš na Wipe pa Swipe to factory reset. Zatim klikneš na Advance wipe i obeležiš sve kockice osim Internal storage i swipe.
Zatim ideš u Install i instaliraš miui 9. Nakon instalacije ideš dole levo na Delete dalvik&cache & cache. A nakon toga reboot to system. To je to.
Tako brate srbine. Ja Sam stavio twrp u internal. Kazi mi samo jos jednu stvar. Vec imam devetku u memoriji telefona. Da li mora taj korak da se ubaci sa kompa dok sam u twrp ili mogu da iskoristim ovaj koji imam u memoriji?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Ako već imaš instalacioni fajl miui 9 u memoriji telefona onda ga ne moraš ponovo ubacivati :)
 
Odradio sam fastboot flash recovery twrp.img ali kada pokusam fastboot boot twrp.img izbaci failed eror; dtb not found.
U twrp ne mogu da udjem putem power i vol up. Bas sam maler.
 
da, onaj iz linka. sad sam pokusao jos jedan twrp za nougat, takodje failed. na kraju vratim twrp za lolipop, bez problema radi. kada kucam device info pise device unlock;true.
 
moraćeš onda da uradiš format data. bekapuj važne podatke. udji u twrp i uradi format. to će ti očistiti sve iz telefona. krećeš od nule. kad uradiš formatiranje ideš u fastboot pa sve iz početka.
 
Ja da ponovim da sam morao oficijalno da otključam bootloader (a nije bio zaključan). Kad sam sa tom procedurom završio, iz nougat twrp-a verzije 3.1.1 sam instalirao miui9.1.2 i sve radi bez problema. Sve druge solucije kod mene nisu radile. Izvinite što sam dosadan ali eto možda nekom pomogne. Btw oficijalno otključavanje se završi za manje od 24 sata tako da možete biti na miui8 dok ne stigne potvrda za otključavanje, otključate bootloader i onda iz twrp instalirate miui9 (full wipe osim interne).

Miui 9 je predobar [emoji41]

mi4c miui9
 
odradio, ista stvar, katastrofa. kad bootuje ovaj twrp za lolipop, mogu da cekiram da twrp bude read only ili idem na swipe to alow modifications. ja idem na swipe, ne znam da li to ima veze.
 
Ja da ponovim da sam morao oficijalno da otključam bootloader (a nije bio zaključan). Kad sam sa tom procedurom završio, iz nougat twrp-a verzije 3.1.1 sam instalirao miui9.1.2 i sve radi bez problema. Sve druge solucije kod mene nisu radile. Izvinite što sam dosadan ali eto možda nekom pomogne. Btw oficijalno otključavanje se završi za manje od 24 sata tako da možete biti na miui8 dok ne stigne potvrda za otključavanje, otključate bootloader i onda iz twrp instalirate miui9 (full wipe osim interne).

Miui 9 je predobar [emoji41]

mi4c miui9

Zašto misliš da si dosadan???? I treba da se javiš i podeliš iskustvo jer kao što rekoh neće kod svakog da prođe isti način prelaska sa 5 na 7.
Ja se evo nerviram jer se čovek muči danima.
 
ako mislis na device info, proveravao, pise device unlocked;true.
imam jedno glupo pitanje. uradio sam format data, pa probao da ubacim ovaj twrp kroz fastboot i nisam uspeo. onda sam ponovo fleshnuo stari twrp iz kog sam isao na reboot to sistem. jos uvek mi stoji mi logo. da li imam rom na telefonu nakon format data?
 
nakon formatiranja nemaš ništa u telefonu. a kako misliš nisi uspeo da ubaciš twrp kroz fastboot?
 
Nazad
Vrh Dno