Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

Probao sam je ja na TS LOS i nije htela da radi.

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
 
Ja koristim off Los i na njemu tadi google camera verzija 3.2.045. A da li je portovana miui camera - ne znam. Uglavnom google camera radi ok. Radi i hdr+ ali mi se čini da su slike kvalitetnije sa stock kamerom los-a.
 
Ja sam milion kamera probao na LOS-u i stock snapdragon kamera najoštrije slike pravi (sa malo prenapucanim bojama). Ostale kamere uvek imaju neko zamućenje u desnom delu slike (isti problem i na miui mi a1 portovanoj kameri). Jedino je njesra hdr mod na snapdragon kameri, ostalo je ok [emoji6]


Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
 
Pozdrav svima, da li bi neko htio da mi pomogne da sredim malo telefon(uradio sam neznajuci kako treba ,update i telefon mi je krsh sada)
Provjerio sam https://ibb.co/iS8XUQ na ovaj nacin da li je boothloader zakljucan,ako bi neko htio da mi izadje u susret sta dalje da radim ,znacilo bi mi (nemam neko znanje u ovome ali cu se maksimalno iscimati sto mi god kazete da treba da uradim)
Htio bih da sa tim nekim updejtom koji ce biti vasa preporuka ucim da mi telefon imabolju kameru (jer zbog nje sam ga i kupio) i ako moze duze trajanje baterije ako su ova dva pojma spojiva ako ne onda samo kamera.Pucajte.
 
Pozdrav svima, da li bi neko htio da mi pomogne da sredim malo telefon(uradio sam neznajuci kako treba ,update i telefon mi je krsh sada)
Provjerio sam https://ibb.co/iS8XUQ na ovaj nacin da li je boothloader zakljucan,ako bi neko htio da mi izadje u susret sta dalje da radim ,znacilo bi mi (nemam neko znanje u ovome ali cu se maksimalno iscimati sto mi god kazete da treba da uradim)
Htio bih da sa tim nekim updejtom koji ce biti vasa preporuka ucim da mi telefon imabolju kameru (jer zbog nje sam ga i kupio) i ako moze duze trajanje baterije ako su ova dva pojma spojiva ako ne onda samo kamera.Pucajte.
Proverio si da li je bl zakljucan. I da li je? Sto se tice kamere, mislim daje miui najbolji. Ja nikad nisam probao nista drugo, ali po komentarima drugih koji su probali razne romove, vidim da je miui za kameru najbolji. Baterija bi trebalo da je bolja na lineage. Ja licno koristim xiaomi.eu rom 8.1.3.0 stable verziju. Meni je bl bio otkljucan kada sam ga kupio (kakva sreca). Zatim sam ubacio twrp kroz adb (to je tada za mene bilo kao da radim hirurski zahvat). Nakon toga kroz twrp flashujes rom koji zelis. Savetujem ti da pet puta procitas svaku recenicu, imas na netu dosta tutorijala kako se sve to radi.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Proverio si da li je bl zakljucan. I da li je? Sto se tice kamere, mislim daje miui najbolji. Ja nikad nisam probao nista drugo, ali po komentarima drugih koji su probali razne romove, vidim da je miui za kameru najbolji. Baterija bi trebalo da je bolja na lineage. Ja licno koristim xiaomi.eu rom 8.1.3.0 stable verziju. Meni je bl bio otkljucan kada sam ga kupio (kakva sreca). Zatim sam ubacio twrp kroz adb (to je tada za mene bilo kao da radim hirurski zahvat). Nakon toga kroz twrp flashujes rom koji zelis. Savetujem ti da pet puta procitas svaku recenicu, imas na netu dosta tutorijala kako se sve to radi.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Pazi na tu sliku koju sam ti poslao pise da je telefon zakljucan. Kad sam ga kupio bl je bio otkljucan znam jer mi je jedan momak to provjerio i ja ****** cackao i igrao se i udjem na forum xiomi i skinem mui 8 ja mislim i na opciju preko telefona dje je update stisnem ulpoad packet tako nekako i ukenjammm telefon i iz najaceg pokajem se kao niko ,posle pokusavao da nesto vratim ili da skinem nesto boljei tako ti na isti nacin skinem i miu 9 7.9.14 BETA .Kojeg sad koristim..
 
Pazi na tu sliku koju sam ti poslao pise da je telefon zakljucan. Kad sam ga kupio bl je bio otkljucan znam jer mi je jedan momak to provjerio i ja ****** cackao i igrao se i udjem na forum xiomi i skinem mui 8 ja mislim i na opciju preko telefona dje je update stisnem ulpoad packet tako nekako i ukenjammm telefon i iz najaceg pokajem se kao niko ,posle pokusavao da nesto vratim ili da skinem nesto boljei tako ti na isti nacin skinem i miu 9 7.9.14 BETA .Kojeg sad koristim..
Ja bl nisam otkljucavao nikad. Ima za to dosta tutorijala.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Idemobre, ako razumeš engleski idi na Xda forum, tamo imaš detaljno kako se otključava bl, i sve drugo nakon toga. Može i da se otključa bez MiUnlock alatke. Sve je jednostavno ako znaš engleski. Kucaj u pretragu "unlock xiaomi mi4c" i prati uputstva. I meni je prvi put sve to bilo komplikovano ali sada to odradim za minut.
Kada ga otključaš stavi ovaj twrp, zadnji na listi
"twrp-20170817-0823.img"
Sa njim flešuješ bilo koji rom (lineage, aicp, miui9) https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=206831
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Idemobre, ako razumeš engleski idi na Xda forum, tamo imaš detaljno kako se otključava bl, i sve drugo nakon toga. Može i da se otključa bez MiUnlock alatke. Sve je jednostavno ako znaš engleski. Kucaj u pretragu "unlock xiaomi mi4c" i prati uputstva. I meni je prvi put sve to bilo komplikovano ali sada to odradim za minut.
Kada ga otključaš stavi ovaj twrp, zadnji na listi
"twrp-20170817-0823.img"
Sa njim flešuješ bilo koji rom (lineage, aicp, miui9) https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=206831
Pozdrav
A slabo znam engleski,tj ne znam ga na ovaj nivo,kad bi imao ti ili neko neki video klip dobro bi bilo ili neki drugi nacin,a ako nema nista,onda mi ostaje jedino da preko google translatea prevodim pa koliko shvatim i koliko uspijem.Pozdrav i
hvala ti na postu!

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Uh kako me nervira što ne mogu otključati bootloader, ne daju kinezi dozvolu, kad ukucam kod izbaci samo poruku na kineskom i to je to [emoji35] postoji način da se otključa tako što se vrati na verziju 6.17 pa iz fastboota oem unlock ali sam za to kasno saznao, nakon što sam ga digao na zvanični nugat,sad ni to ne radi....
 
Uh kako me nervira što ne mogu otključati bootloader, ne daju kinezi dozvolu, kad ukucam kod izbaci samo poruku na kineskom i to je to [emoji35] postoji način da se otključa tako što se vrati na verziju 6.17 pa iz fastboota oem unlock ali sam za to kasno saznao, nakon što sam ga digao na zvanični nugat,sad ni to ne radi....

Ovo sigurno pomaže :) https://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/guide-unlocking-mi4c-bl-verification-t3336779/amp/
A umesto onog twrp-a stavi ovaj, zadnji, najnoviji. Sa njim flešni zadnji weekly miui9 sa xiaomi.eu, odličan je.
 
Poslednja izmena:
To uputstvo sam i pratio. Neće, ne da da upišem stariju verziju softvera.
 
Pa ne mozes da flesujes sa Miflash ako imas zakljican BL(fastboot flesh), isto tako ne moze preko Updater app downgrade.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Mogao sam ali samo ako je isti kernel, znam da sam ga iz updatera vraćao na stariju verziju. Sad sam zakucan na 8.5. Dobro radi, instalirao sam i play servise, ima neke gluposti tipa "yellow pages" tab u kontaktima ali to je sitnica.
 
Sada ima provera preko servera... Ne mozes da ides sa vise na nizu verziju Androida preko Updater app... Samo preko Mi flash-a.


Sent from my Redmi Note 4X
 
A iz nekog razloga ni preko miflasha :) prikazuje grešku.
 
Koju gresku? Da je zakljucan bootloader?

Sent from my Redmi Note 4X
 
Ne kontam zašto neće da ti odobre kod za otključavanje. :zgran: meni su odobrili za dva dana za tri različita telefona.
 
[/QUOTE]..Sad sam zakucan na 8.5. Dobro radi...[/QUOTE]

Taj 8.5 je veliko njesra naspram miui 9 ali onaj sa xiaomu.eu :cigar:
 
Jeste miui9 brzi i lepse radi, ali je dosta toga do animacija koje su sad na 0.5 a ne na 1 kao kod MIUI8 ;)
 
Zaboravio sam koja je greška tačno, nema mi kompa trenutno. A kod mi odmah pošalju, a kad ga ukucam samo izbace poruku na kineskom.
 
Cek, cek... polako.Da li si ti procitao temu o otkljucavaju bootloader-a ovde na forumu? Ako tebe kapiram, tebi nisu jos ni odobrili unlock, a ti pises da ne mozes da otkljucas...
Nisi bas najjasnije napisao problem oko otkljucavanja...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Da, to. Čitao sam celu temu ali odavno, zaboravio sam na to, hvala
 
Interesantno. Odmah sam otkljucao bootloader, nisam morao da cekam 72 casa. Medjutim, cudna stvar, nikako nije hteo Teamsuperluminal Lineage da digne, upadam u bootloop. A probao nekoliko twrp verzija. Digao ga sad na obican Lineage. Ima li neko ideju zasto ne dize TOS?
 
Nazad
Vrh Dno