Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

Uspesan fastboot flash. nije eu al je devetka.:d
Cekam dozvolu za unlock pa idemo dalje. Mnogo hvala svima na strpljenju.
 
I konacno. Veliko izvinjenje za Kidence. Tvoj metod mi je delovao izuzetno komplikovano, ustvari je najlaksi. Ali kad neko ne zna, on ne zna da ne zna. [emoji38]
4ccf691f667bad2e94cd2f45c237bbe5.jpg


Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
E super...i meni drago da si konacno uspeo. Sad cu ja malo tebe da 'smaram", samo da se docepam fona. :) Nadam se da necu mnogo, posto sam pohvatao neke cake iz dosadasnje price.
 
E super...i meni drago da si konacno uspeo. Sad cu ja malo tebe da 'smaram", samo da se docepam fona. :) Nadam se da necu mnogo, posto sam pohvatao neke cake iz dosadasnje price.
Ja sam se mnogo zezao, a samo sam trebao da poslusam Kidenceta. Ali nikada ranije nisam flashovao fastboot rom pa sam izbegavao tu metodu. Ustvari je najbrza i najlaksa.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Nema veze, sada si naucio nesto novo :D
Sada jos zvanican unlock, pa onda da flesnes Xiaomi.eu, podesis sve kako treba i da uzivas :)
 
Uspesan fastboot flash. nije eu al je devetka.:d
Cekam dozvolu za unlock pa idemo dalje. Mnogo hvala svima na strpljenju.

I kako šljaka devetka? :) Ima dosta kineskih znakova ali moraš priznati da vozi samo tako :) Dok ne flešneš Eu verziju imaš onu aplikaciju Activity launcher sa kojom možeš da isključiš ono što ne želiš. Ali bukvalno sav bloatware. :)
 
Isto vece sam flesnuo xiaomi.eu. Odlican je. Nisam imao mnogo vremena za cackanje, vidim da ima svasta novo u podesavanjima.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
UPOMOC, UPOMOC!!!
Moze li neko, korak po korak da mi objasni kako klincu da sa MIUI Global 8.0/ Stable 8.0.50.0. (LXKCNDG) prebacim na neki noviji. XIAOMI MI4c radi uzas :S: , a ja ne znam sta i kako da uradim! Ili neko ima pametniji pametniji predlog? HVALA!!!
xiaomi1.jpg
 
Prvi put dobijam OTA update od kada imam mi4c [emoji41] Nisam uradio update pošto ova verzija radi sjajno ali verovatno neću dugo izdržati da ne apdejtujem [emoji16]
40642fafa6b4d5fc70f753a0bef9d78d.jpg


mi4c miui9
 
Da li neko zna da li radi exposed na miui 9?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Koja je razlika između Magisk-a i Xposed-a i da li je moguće imati oba istovremeno?
 
Nije radila pre par meseci kada sam je probao. Naš procesor je starije generacije od sd625/820/821.

mi4c miui9
 
3.2.045 je zadnja verzija google kamere koja radi bez greške, bar kod mene ali fotografije panorame su jako lošeg kvaliteta u odnosu na miui kameru gde su odlične. I zadnji stable rom 9.2.1.0 radi fenomenalno.
 
Šta te košta da probaš? Ja nisam na losu probao.
 
Radi obična gugl kamera bez problema ali ona ne poboljšava slike već samo dodaje nove opcije kao što su nove vrste panorame, foto sfera i 4k video. HDR + google camera port ne radi jer Xiaomi nije omogućio u potpunosti camera2api za Mi4c pa kad se on uključi slike na gcam portu i stock kameri budu rotirane za 180 stepeni.
 
Radi obična gugl kamera bez problema ali ona ne poboljšava slike već samo dodaje nove opcije kao što su nove vrste panorame, foto sfera i 4k video. HDR + google camera port ne radi jer Xiaomi nije omogućio u potpunosti camera2api za Mi4c pa kad se on uključi slike na gcam portu i stock kameri budu rotirane za 180 stepeni.

Ako se ne varam, procesor u Mi4C ne pordrzava napredne algoritme koje zahteva google camera, tako da to nema veze sa xiaomijem :) Jednostavno je, star je telefon i nece moci da se previse unapredi kamera, koja je ionako ok :)
 
Kamera je ok na dnevnom svetlu ali bez toga ima problem sa fokusom, moram da slikam po 3-4 puta da bi uradio fokus kako treba. Ima li aplikacije koja radi bolje od ove stock u Lineage OS-u?
 
Zip iz twrp-a se instalira. Odobrio sam valjda zahtev.

mi4c miui9
 
Imam problem sa AudioFx na LOS-u, kad otvorim Deezer EQ mi radi na jednu dve pesme i posle se iskljuci i ne radi iako je ukljucen AudioFx. Vidim da se zale na njega da zeza i u drugim programima i da nema nekog resenja. Ja sam nasao APK pa ga pregazim preko ista 2.2 verzija i on opet proradi dve pesme i opet isto. LOS je zadnji od 25.01.2018. Ima li nekog da je resio? Zvuk bez njega je uzas.
 
Koristim MIUI 9 8.2.1 Beta
Inatalirao sam app sa Google play-a koja se zove Open camera.
Daje bolje ,kvalitetnije slike , opcija HDR je 2-3 puta bolja od klasicne HDR na telefonu opcije. Mana joj je, prespora je , dosta se ceka da sliku 'odradi'.
Da li ima neka aplikacija ili nacin da unaprijedim bolje kameru . Hvala.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
...Da li ima neka aplikacija ili nacin da unaprijedim bolje kameru . Hvala.

Ja sam probao jedno desetak različitih aplikacija i ni na jednoj se nisam zadržao jer svaka ima neku manu.
Na kraju sam ipak ostao na miui stock kameri jer pravi solidne slike, dobar video, kako slowmotion tako i time lapse
i što je meni najvažnije od svega odličan kvalitet panorame za razliku od npr. google camere koja pravi očajnu panoramu.
 
Nazad
Vrh Dno