Šta je novo?

Xiaomi Mi4c

Evo i nastavka...


Yes you can skip some parts if you like, but this is the "fool proof" method.
Remember you can always check if your phone is unlocked from fastboot by typing "fastboot oem device-info", and unlock if nesessary.
Needed files:
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=137906(6.12.22)
https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767138866 (7.2.9 firmware)
https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=206831(TWRP 3.1.1)
https://devs-lab.com/download-minimal-adb-fastboot-tool.html (ADB & Fastboot minimal setup)
And latest beta from https://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/ (miui 9 betas)

Ako neko zna kako sa LOSa da se ,pređe na miui9 stable neka kaže [emoji4]
Mada LOS radi sjajno ali me svrbi da probam miui9 [emoji41]

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
 
Ni jedan xiaomi.eu rom ne zaključava bootloader. I ne treba nikakav firmware.
Sa bilo kog ranijeg xiaomi.eu STABLE roma ideš drektno na miui 9 stable. Prvo uradiš clean dalvik&cache i cache i onda fleš miui 9 i onda opet clean dalvik&cache.
A sa LOS-a ide full wipe tj. mora clean instal.
 
Zaključuje valjda kad prelaziš sa miui8 na miui9. Evo ja sam živ primer. Doživeh to sinoć. Prelazi se na novi nougat bootloader pa se isti zaključa. Tako nekako [emoji848]

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
 
Uh kako ovaj oficijalni LOS lepo radi plus portovana mi a1 kamera... Prešao bih na miui9 čisto iz dosade, da ga istestiram malo i da se poigram temama [emoji16][emoji41]

Gesendet von meinem Mi-4c mit Tapatalk
 
Isti slučaj :) ali evo već drugi dan i ne vraća mi se. Stvarno ga lepo ispeglali. Baterija je isto extra kao na Los-u. Izmedju 4-5 sati SOT. Tu me je kupio.
 
Evo kako sam instalirao viper4arise. Ako negde grešim, neka me isprave iskusniji sa ovom tematikom.

Da bi viper4arise radio mora se podesiti selinux permissive mod. Ja sam to odradio preko magiska i istovremeno istim odradio root. Btw svi linkovi su sa mog google drive-a, mrzelo me da guglujem linkove odakle sam to skidao.

Rutovanje i podešavanje selinux permissive moda:
1) Ako ste prethodno rutovali sistem nekom drugom metodom (a ne magiskom), derutujte pa nastavite dalje. Instalirajte magisk zip iz twrp-a https://drive.google.com/open?id=0B0Dn-ofSu-vKempyQ0JZUVdCNGM
2) Kad butujete sistem otvorite magisk aplikaciju i iz menija izaberite Module i dodajte ovu skriptu za permissive mod https://drive.google.com/open?id=0B0Dn-ofSu-vKdVJ1cmVfUUtfZlE i restartujte sistem.

Instaliranje A.R.I.S.E i viper4arise:
1) Instalirajte ovaj aroma zip iz twrp-a https://drive.google.com/open?id=0B0Dn-ofSu-vKQkU1eXRXMXBRWUU . Ako vas pita na početku da li ste iskusan korisnik ili noob/početnik (tako nešto ne sećam se tačno) izaberite da ste početnik.
2) Izaberite Core System and Modules i Viper4Arise i Viper4Arise Profiles. Ostale modove preskočite (Arkamys Audio, Dolby Atoms, Dolby Digital Plus itd).
3) Remove deep_buffer from audio policy - Yes
4) Set SELinux to Permissive Mode - tu odgovorite No, pošto smo to već odradili magisk-om.
5) Repair Sd card Permissions - Yes

Ostala pitanja preskočite ili odgovarajte sa Ne, ako ih ima (bar sam tako ja odradio :) ).

Posle instalacije butujte sistem i otvorite viper4arise aplikaciju. Uđite u meni i izaberite driver status. Ako piše enabled: yes i status: normal, znači da je viper4arise radi :)

Pustite muziku iz plejera i iz viper4arise menija izaberite profil ili podesite sami profil kako vama odgovara. Ja trenutno koristim viper4arise profil samo sam smanjio bass pošto je prejak :)

Jedna stvar koju sam primetio, nekad aplikacija baguje kada se učitava novi profil, isti se ne primeni odmah. To rešavam tako što posle učitavanja novog profila, Master Power stavim na off pa onda na on i novi profil se učita.

Testirano na TS LOS.
Zvuk u mojim jeftinim kineskim sluškama (kz ate) se preporodio :)

Treba ugasiti/disejblovati AudioFX (ako se koristi LOS) da bi Viper4Arise radio kako treba. To sam zaboravio ranije da napišem :)
 
Bravo ljudi za instrukcije. LOS su definitivno napeglali lepo. Baterija je stvarno bolja nego što je bila.
 
Miui9 up and running [emoji41] Izgleda da mora oficijalni unlock pre flešovanja MIUI 9 stable. Tako pišu na forumima i takvo je i moje iskustvo. Otključao sam bootloader i direktno preko LOSa flešovao miui9 (pre toga full wipe naravno) i sve radi kako treba [emoji4] Sviđa mi se miui9 [emoji41]

mi4c miui9
 
za koliko vremena si dobio unlock?

U suštini ako nekom zatreba, da se ne bi zezao sa offical unlockom... da ponovimo

Reboot into fastboot mode (Power + Vol Down) until you see the MIUI rabbit and "FASTBOOT"
Command: fastboot oem edl (this brings your device in a kind of emergency recovery state) -> the device does only show a black screen. Do the next step.
Use MiFlash to flash 6.1.7 image (Browse -> select the "images" directory of the 6.1.7 package and start flashing)
When completed, reboot the phone by holding the Power button long (~8s)
Wait until 6.1.7 is completely loaded (this may take a while)
Reboot into fastboot mode (Power + Vol Down)
Command: fastboot oem unlock -> at this point you should have an unlocked bootloader
Now optionally install TWRP
TWRP: fastboot flash recovery <twrp>.img (3.1.1 recimo....)

Iz TWRP dalje sve jedno da li je LOS, MIUI EU

Ako se opet zaključate, sve iz početka kao gore. :)
 
Poslednja izmena:
Unlock za par sati sam dobio. Sa miui9 sam prezadovoljan. Ajde živeli drugari [emoji847][emoji41]

mi4c miui9
 
Gledam sad ovu 9-ku....kako bre i dalje ne mogu da ubace taj DOUBLE TAP TO WAKE, kao da je mudrost svetska, na svim teleofnima ga po difoltu ima. Custom romove i da ne spoimnjem.
 
Ne znam na šta misliš, ali DT2W ima i miui8 i miui9 i LOS (dupli dodir da se upali ekran).

mi4c miui9
 
ladno nisam video... jer nisam miui vozio ima dve godine :)

sorry
 
Vraćam se nazad na Lineage.

Kinez je Kinez.
Može biti i verzija 99 ali bloatware je bloatware.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Ja baš suprotno mišljenje imam. Miui9 je vrh [emoji4] Prelep, prepun opcija i super brz [emoji41]

mi4c miui9
 
Ja imam interesantnu situaciju
Skinuo sam ovaj TWRP sa linka i skinuo iso od miui 9. Ubacio TWRP u folder od minimal ADB and fastboot da ga instaliram. Startovao MiPCSuite da isprebacujem bitne stvari sa telefona. Medjutim MiPCSuite mi nudi upgrade na MIUI9?!?! Kako ako nista nisam instalirao? Posle ja probam iz updater aplikacije sa telefona i nemam update. Nisam imao hrabrosti da prihvatim update ali valjda znaju sta rade :)
Zato sam i dosao ovde da proverim :)
Bootloader mi je otkljucan i imam MIUI 8.2.1.0.
Mogu li da uradim samo update na MIUI 9 bez wipe svega? Znacilo bi mi da mi ostanu sve aplikacije da ne moram od nule da podesavam :)
 
Ja imam interesantnu situaciju
Skinuo sam ovaj TWRP sa linka i skinuo iso od miui 9. Ubacio TWRP u folder od minimal ADB and fastboot da ga instaliram. Startovao MiPCSuite da isprebacujem bitne stvari sa telefona. Medjutim MiPCSuite mi nudi upgrade na MIUI9?!?! Kako ako nista nisam instalirao? Posle ja probam iz updater aplikacije sa telefona i nemam update. Nisam imao hrabrosti da prihvatim update ali valjda znaju sta rade :)
Zato sam i dosao ovde da proverim :)
Bootloader mi je otkljucan i imam MIUI 8.2.1.0.
Mogu li da uradim samo update na MIUI 9 bez wipe svega? Znacilo bi mi da mi ostanu sve aplikacije da ne moram od nule da podesavam :)
Ja lično verujem MiPCSuite-u, ipak je to njihova alatka i verujem da će on sam automatski da uradi sve što inače radimo iz twrp-a. Ako je taj miui 8.2.1.0 stable onda može da se ide na miui 9 stable bez gubljenja instaliranih aplikacija. Backup tvojih podaka se podrzumeva.
 
Heh ni kinezi nisu kao sto su bili :)
Ni sam ne znam sto petljam a nikako mi ne ide :)
E pa ja sam jos jutros uspeo da udjem u boot loop a evo tek sad flesujem ponovo onaj 6.1.7(taj deo sam doktorirao :) )
Uradio sam sledece: (OVO NIKAKO NE RADITI!!!)
Instalirao prvo onaj TWRP posto nisam znao koji je kod mene pa da ne rizikujem. Posto sam ubacio taj TWRP (a nisam ni znao koji je kod mene) ponovo sam zakacio telefona na MIPCSuite ali sada mi nije nudio update na miui9 :)
E sad ja biser uzmem i prebacim fizicki na telefon onaj iso od miui9 i iz updater aplikacije na telefonu odaberem paket i pustim update i ona kao pocne nesto da radi i prekine i restartuje telefon. Nakon toga dobijem loop gde se stalno restartuje i pokusava da upali. Udjem u fastboot i imam sta da vidim zakljucan bootloader :)

A iskreno mi se i nije dopadao raspored ikona i red je da ga ispremestam :)
Postoji li neki brzi metod da sad odmah instaliram MIUI9? Posle ovog 6.1.7. Naravno kad prvo otkljucam bootloader

P.S. Srecom sam pre pokusavanja update uradio backup svih bitnih stvari na telefonu....
 
Poslednja izmena:
Kakav "iso" spominješ od miui 9. Mora biti "zip" fajl. I on se flešuje iz twrp-a. Sada kad imaš instaliran 6.1.7 otključaj bootloader, idi u fastboot instaliraj twrp 3.1.1.0 (onaj što sam napisao na 167. strani i preimenuješ ga u twrp) i sa njim flešneš miui 9 nebitno da li weekly ili stable.
Znači ideš u fastboot i tamo kucaš:
fastboot flash recovery twrp.img
zatim
fastboot boot twrp.img
Kad udješ u twrp ideš na advance wipe, wipe all, otkačiš sve one kvadratiće. Zatim ubaciš ROM u memoriju telefona dok je u twrp modu. I onda ideš na instal. Nakon instaliranja wipe dalvik&cache pa reboot to system. Stavi miui 9 stable odličan je.
 
Pricam ISO a mislim zip :)
ZIP je svakako

Ovaj postupak sam probao da uradim ali mi je prijavljivao corrupted zip file prilikom instalacije. Uredno sam ga prebacio na telefon preko kablica. Probao sam i sa brisanjem kesh-a i bez brisanja. Skinuo sam opet isti fajl posto sam pomislio da nije nesto do fajla. Uglavnom nije htelo nikako sa verzije 6.1.7
Ne znam da li sam nesto zeznuo ali ja sam uradio sledece: (svakako sam dobio MIUI 9)
Odavde http://en.miui.com/thread-1084637-1-1.html sam skinuo MIUI 9 sa fastboot-om. Otisao u fastboot i flesnuo ovaj imidz. Ulogovao se na svoj nalog (google + MIUI) i sve mi je vraceno kako je bilo :)
MIUI verzija mi je 9.1.2.0(NXKCNEI)
Videcu kako ce ova da mi se pokaze. Ako bude problema svakako cu probati jos jednom ovaj postupak ali kod mene nije hteo da radi zbog ovog corrupt.
 
Posle dana koriscenja je definitivno nesto bolja baterija. Juce sam ga bas cackao dok provalim sta je sve novo. Neko je se zalio na forumu da GPS slabije radi i to nije tacno. Radi odlicno. Uglavnom sam probao sve sto mi je palo na pamet
Za sad preko 3h SOT a telefon ima jos 40% baterije
Bas tecno radi telefon. Nekako sve trenutno obavlja. Zadovoljan sam sa upgrade
 
Ja sam prezadovoljan. Sve što je bilo bolje na LOSu (baterija, touch, multitasking itd) i je sada odlično i na miui9. I stvarno je brz kao munja. Subjektivno meni primetno brži od LOSa. Pored ovakvog miui-a, dosadni i monotoni stock android me više ne zanima [emoji41][emoji4]

mi4c miui9
 
Potvrđujem. Ja sam instalirao activity launcher aplikaciju sa kojom isključim google play servise i dobijem još jedan sat više na SOT-u :)
Jer realno google servisi najviše jedu bateriju a bez njih se itekako može. Mnoge aplikacije izbace upozorenje da neće raditi bez google play servisa ali jednoatavno ignorišeš to i radi sve normalno.
 
Sa ovim https://androidfilehost.com/?fid=817550096634793208
A zašto meni nije zaključao bootloader a bio sam na MM bootloader-u ?:trust:
Twrp koji je korišćen za flash miui 8 koristi se i za miui 9. Može i onaj twrp koji stoji na xiaomi.eu

Znaci sa ovim twrp mogu da predjem sa 8.1.3.0 stable na 9.1.2.0 stable samo sa wipe dalvik and cache?
Ja sam probao ovu varijantu https://xiaomifirmware.com/guides-and-tips/guide-install-android-7-xiaomi-mi4c/#comment-5371
Nije hteo da bootuje miui 9 na nougatu pa sam se vratio na miui8 5.1
Jedino gde sam mogao da pogresim je kada treba da uradim instal image twrp za nougat, pita me da li da instalira kao sistem image, recovery image ili nesto trece. Ja sam cekirao recovery image sto mi je bilo logicno. Mada sam to isto cekirao kada sam vracao twrp za lolipop, sve je proslo ok.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno