Šta je novo?

apple music - da li je moguce registrovati se i koristiti ga u Srbiji?

Jel može neko poredjenje sa Spotify, za i protiv?
 
Baš hteo da prebacim sa Hrvatske na Sloveniju, ali ne radi plaćanje kao što kažeš, koje kartice si koristio? Ja sam probao Visa Internet banke Intesa i Mastercard Telenor Banke, kod obe kaže " The payment card you entered is not Valid in Slovenia. Please provide a valid payment card for Slovenia". Kod Hrvatske radi plaćanje, ali prvi put čujem ovo za Sloveniju pa rekoh da probam. Jel je još nekom prošla Slovenija i kupovina sa našim karticama?

American Express Blue (Intesa), MasterCard Standard (Alpha). Obe su kreditne, i imam ih dodate na AppleID oko 3 godine.
 
Poslednja izmena:
Probao sam pre neki dan da aktiviram family plan na apple music za mene i burazera - ne može. Tj treba važeća KREDITNA kartica u US da bi se aktivirao family sharing, iz ne znam kog razloga. Bačenih 5$.

Btw, kad već spominjete SLO, zna li neko pošto je njima pretplata za apple music, nisam uspeo da pronađem?
 
Jel može neko poredjenje sa Spotify, za i protiv?
Samo znam da moj komšija koristi Spotify, jedan zajednički prijatelj Music a ja Deezer. Znam kada je tražio izvođače i pesme da je samo na Spotify našao neke treš, metal, hevi bendove dok na ova dva druga ni za lek. Ja nikada nisam čuo za to što on traži ali ne ulazim u muzičke ukuse :) Još se žalio da ne može u Spotify aplikaciji da preuređuje redosled pesama kako on hoće valjda.

Iskreno mislim da su svi ti servisi više stvar muzičkog ukusa, šta tražiš i očekuješ da nađeš. Svi mainstream izvođači su uvek tu, istog dana bukvalno ali ako hoćeš neku ezoteriju bolje preko weba pretraži ko šta ima u bazama.
 
Pa onda se isplati prelazak na SLO AppStore. Sad, zanima me da li je moguće u tom slučaju registrovati internet debitnu karticu? I, naravno, da li je moguć eventualni povratak na US AppStore?
 
Posto je proslo dosta vremena da li neko moze da potvrdi da radi jos uvek Apple Music preko SLO store-a i koje kartice mogu? Ja sam na CRO i prebacio bi se. Trenutno koristim Deezer (preko Telenora), ali bi hteo da predjem na VIP (tako da se oprastam od Deezera nerado) i jedino me to trenutno sprecava... :(
 
Ja koristim preko US store-a sa iTunes Gift karticama preko redeem sistema. Radi sasvim korektno, bas sam nocas aktivirao prvi mesec posle tromesecnog trial perioda. Inace otkrio sam da kada je California izabrana kao state ne placa se dodatna taxa. To sam saznao tako sto mi je balance na iTunes nalogu bio tacno 10$ i nije htela da mi prodje aktivacija Apple Music-a (insufficient funds). Malo sam pretrazio po netu i otkrio da se za Kaliforniju ne placa taxa i samim tim je prosla transakcija i uspesno aktiviran Apple Music 9.99$ za 10$. Balance mi je sada 0.01$.

Pozdrav
 
Ja sam bio registrovan na Texas i nije bilo dovoljno 10$ za Apple Music koji je 9.99$. Cim sam prebacio na California prosla je transakcija.
 
Hajde da oživim temu, jer je postala aktuelna.

Juče naiđem na ovo: https://mondo.rs/MobIT/Aplikacije/a...tplata-Apple-Music-Srbija-Sta-nudi-Apple.html

Rekoh sebi - hajde da probam. Prvi put sam napravio Apple ID (nemam njihove proizvode osim jednog iPod Nano od pre 14 godina), skinuo sam Apple Music aplikaciju za svoj Huwei Mate 8 telefon (Android, naravno) i prijavio sam se. Traži platnu karticu, nisam mogao da je ubacim preko kompjutera, jer kad kreiram Apple ID onda ima opcije da se izabere Srbija, a kad se ubacuje sredstvo plaćanja onda tamo Srbije još nema. Rešio sam tako što sam karticu ubacio naknadno preko aplikacije. Proradilo je, stigao mi je mejl da sam se registrovao i da imam 6 meseci besplatno.

E onda sam krenuo sa testiranjem aplikacije i servisa. I prvi utisci - bagovito i siromašno.
Aplikacija mi je nekoliko puta prijavljivala problem sa internet vezom (nije ga bilo), zatim gasila se muzika kad se ugasi ekran - dobro, to sam rešio tako što sam u podešavanjima telefona za ovu aplikaciju stavio da radi i nakon gašenja ekrana. Ali ne pomaže uvek! Nekada će nastaviti da svira i nakon gašenja ekrana, ali povremeno će se iznenada prekinuti muzika. Pritisnem dugme da se ekran aktivira - i muzika se nastavi. Dakle, baguje, bar na Androidu.
Zvuk je solidan, bar preko telefona sa slušalicama. Navigacija kroz aplikaciju nije najsjajnija, ali posle navikavanja se provali kako se koristi.

Ono što me je najviše razočaralo jeste siromašan katalog, bar za muziku koju ja slušam. Uzmem na primer Pink Floyd i tamo nisu svi albumi! Može da se slušaju npr. albumi The Wall ili Animals, ali nigde nema legendarnog albuma The Dark Side of the Moon.
Ili pustim Police i vidim da su iz nekih njihovih albuma dostupne samo po 2-3 pesme. Isto i za Springstina. Nalazio sam za još neke grupe - vidiš album, klikneš na njega, a ono dostupno samo par pesama iz albuma. Za neke izvođače nemaju ništa izlistano osim jednog singla (npr. Agnus and Julia Stone, koji imaju nekoliko albuma na drugim servisima).
Sve to na Deezeru ima u celosti, puni albumi.

Možda je Apple Music katalog u SAD mnogo puniji, ali ovde je siromašan. Posebno me nerviraju nepotpuni albumi. Ako se katalog popuni, biće ovo dobar servis za svoju cenu. Za sada baš i nije.
 
Cenim da su zbog toga i dali 6 meseci free trial umesto standardna 3 meseca. Pošto se sećam da je i Deezer u početku imao vrlo siromašnu biblioteku, ne bi me čudilo da će do jeseni i Apple da "ispegla" stvar i sklopi ugovore sa domaćim izdavačkim kućama pa da ponuda postane barem iole konkurentna u odnosu na Deezer.

S druge strane, playliste koje Apple Music generiše na dnevnoj bazi su za red veličine bolje nego na Deezeru za sve ove godine koliko ga koristim i samo zbog toga ga vredi plaćati.
 
Vezano za ovo sto star-duster gore kaze - moze li neko od dugogodisnjih Apple korisnika da kaze, da li je ova restrikcija albuma i pesama postojala, kada su koristili na pocetku Apple Music for free, recimo preko USA Store-a?
Ili se sve pojavi, kada krene da se placa?
Ovo pitam nevezano za domace izvodjace. Recimo, stavis nesto najpoznatije - nelogicno je da npr. album Thriller (Michael Jackson) prijavi da je "Nedostupan u vasoj zemlji". Primera ima milion...
 
Nema veze sama biblioteka sa tim, na US nalogu imaju svi ti albumi, i kada je free trial i kada se redovno placa. Verovatno ce vremenom postepeno dodavati i za nas.

IMG_1079.png
IMG_1080.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Hajde da oživim temu, jer je postala aktuelna.

Juče naiđem na ovo: https://mondo.rs/MobIT/Aplikacije/a...tplata-Apple-Music-Srbija-Sta-nudi-Apple.html

Rekoh sebi - hajde da probam. Prvi put sam napravio Apple ID (nemam njihove proizvode osim jednog iPod Nano od pre 14 godina), skinuo sam Apple Music aplikaciju za svoj Huwei Mate 8 telefon (Android, naravno) i prijavio sam se. Traži platnu karticu, nisam mogao da je ubacim preko kompjutera, jer kad kreiram Apple ID onda ima opcije da se izabere Srbija, a kad se ubacuje sredstvo plaćanja onda tamo Srbije još nema. Rešio sam tako što sam karticu ubacio naknadno preko aplikacije. Proradilo je, stigao mi je mejl da sam se registrovao i da imam 6 meseci besplatno.

E onda sam krenuo sa testiranjem aplikacije i servisa. I prvi utisci - bagovito i siromašno.
Aplikacija mi je nekoliko puta prijavljivala problem sa internet vezom (nije ga bilo), zatim gasila se muzika kad se ugasi ekran - dobro, to sam rešio tako što sam u podešavanjima telefona za ovu aplikaciju stavio da radi i nakon gašenja ekrana. Ali ne pomaže uvek! Nekada će nastaviti da svira i nakon gašenja ekrana, ali povremeno će se iznenada prekinuti muzika. Pritisnem dugme da se ekran aktivira - i muzika se nastavi. Dakle, baguje, bar na Androidu.
Zvuk je solidan, bar preko telefona sa slušalicama. Navigacija kroz aplikaciju nije najsjajnija, ali posle navikavanja se provali kako se koristi.

Ono što me je najviše razočaralo jeste siromašan katalog, bar za muziku koju ja slušam. Uzmem na primer Pink Floyd i tamo nisu svi albumi! Može da se slušaju npr. albumi The Wall ili Animals, ali nigde nema legendarnog albuma The Dark Side of the Moon.
Ili pustim Police i vidim da su iz nekih njihovih albuma dostupne samo po 2-3 pesme. Isto i za Springstina. Nalazio sam za još neke grupe - vidiš album, klikneš na njega, a ono dostupno samo par pesama iz albuma. Za neke izvođače nemaju ništa izlistano osim jednog singla (npr. Agnus and Julia Stone, koji imaju nekoliko albuma na drugim servisima).
Sve to na Deezeru ima u celosti, puni albumi.

Možda je Apple Music katalog u SAD mnogo puniji, ali ovde je siromašan. Posebno me nerviraju nepotpuni albumi. Ako se katalog popuni, biće ovo dobar servis za svoju cenu. Za sada baš i nije.

Da se nadovezem na izneto, uspeo da uploadujem nekoliko albuma kroz itunes, i sada ih imam u Apple Music biblioteci. Slozio bih se sa iznetim i recenim s tim da je katalog za Srbiju, odnosno ovaj deo Evrope katastrofalan. Ne mislim na domace autore i bendove, nego na svetske najpoznatije. Prosto je zapanjujuce koliko izdanja fali, a ovim pitanjem postavio sam i pitanje i Apple support-u i dobio odgovor da sve sto ne mogu da nadjem u njihovoj postojecej biblioteci mogu da dokupim.

U poredjenju sa dostupnim Deezer-om, koji je odlican odlican servis, ali veoma ogranicen sto se tice biblioteke, dodavanje svoje muzike, broj pesama u plej-listama, favorite songs itd, i Youtube Music-om, koji lici na nedovrsen servis ali svakodnevno ide na bolje, tu prevashodno mislim na music locker i upload svojih 100.000 pesama, 5.000 favorite songs i isto toliko u plej-listama, Apple Music deluje veoma lose, sto je i losa reklama sa ovakvog giganta. Naravno, Apple Music ima odlican sistem integracije pesama sa tekstom i tu je najbolji.

Spotify ima daleko nabolju diskografiju bendova, ali je znacajno ogranicen zbog svoje biblioteke i limita od 10.000 dodatih pesama.

O zvuku cemo nekom drugom prilikom, sve u svemu ovakav kakav je Apple Music me je odbio, za sada.
 
Poslednja izmena:
Koristim US veriju Apple Musica i njihov muzički katalog nije ništa siromašniji od onog za Spotify (govorim o US biblioteci, pošto Spotify nije zvanično dostupan u Srbiji).
To je i razlog zašto ova dva muzička servisa zauzimaju prva dva mesta globalno.
Problem kod dovođenja App Store i Apple Music u Srbiju je što svaki developer aplikacija i vlasnik muzičkog kataloga mora posebno da da odobrenje Apple-u za dostpunost ovih sadržaja na novim tržištima.
To je i razlog zašto prošle sedmice na srpskom app storeu nije bila dostupna čak ni Youtube aplikacija. U pitanju je proces koji će verovatno trajati mesecima, pre nego što se ponuda za srpsko tržište izjednači sa npr. onom na hrvatskom App Storeu.
 
Poslednja izmena:
Za nekog ko slusa mahom domacu muziku - potpuno neupotrebljiv servis, sta god, bukvalno sta god da sam ukucao izaslo mi je da nije dostupno u srpskom storu. Nadam se da ce do jeseni, kada bude vecini istekao probni period, srediti izbor pesama u suprotnom mogu da se pozdrave sa mladjom populacijom. Deezer je trenutno vekovima udaljen sto se tice izbora pesama i samih preporuka. Jedino me plasi da ce prestati da ga nude u Telenoru kad bude uradjen rebranding ali to je vec neka druga tema
 
Za nekog ko slusa mahom domacu muziku - potpuno neupotrebljiv servis, sta god, bukvalno sta god da sam ukucao izaslo mi je da nije dostupno u srpskom storu. Nadam se da ce do jeseni, kada bude vecini istekao probni period, srediti izbor pesama u suprotnom mogu da se pozdrave sa mladjom populacijom. Deezer je trenutno vekovima udaljen sto se tice izbora pesama i samih preporuka. Jedino me plasi da ce prestati da ga nude u Telenoru kad bude uradjen rebranding ali to je vec neka druga tema

Ostaje Deezer u Telenoru i nakon rebrandinga, a Apple Music je i dalje nepromenjen. Katastofalan za korisnike u Srbiji.
 
Primetno bolja ponuda kod Apple Music nakon skoro dva i po meseca u Srbiji. Obogacenija biblioteka i dostupnost ljubiteljima domace muzike, jedina zamerka je sto postoji mnogo nekompletnih albuma starijih izvodjaca,od na primer 11 pesama dostupno je 3 ili 4. Jednostavno ne razumem takvu odluku Apple da nam ponudi "okrnjen" servis.

Ipak, da zakljucim, situacija je trenutno mnogo bolja nego sto je bila pre nekoliko meseci, nadam se da ce uskoro ispraviti i ove greske sa nekompletnim i krnjim albumima i diskografijama.

Ako ste na Deezer-u ostanite, bogatija biblioteka za nas u Srbiji. :)
 
d20002e81eef74961e31f49297a4437f.jpg


Sto se mene tice nije lose,moze uvek bolje naravno. 80% pesama sam uspeo da nadjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je neko od vas koristio ili koristi Apple Music Family plan (porodicni plan) i ako jeste, kakvi su vam utisci?
 
Ako neko ima mesto u family planu ili planira da pravi isti ja sam zainteresovan da se ubacim.
 
Novi korisnici, iskoristite ovaj kod za besplatnih 3 meseca Apple Music:

KYRXNMARHHNM
 
Poslednja izmena:
Ovo je kod koji Best Buy poklanja za kupovine u njihovim radnjama u USA. Tako da nisam siguran hoće li da radi u drugim zemljama. Ja sam probao i meni je radio ali ga nisam aktivirao jer već imam aktiviran Apple Music a ovaj kod je samo za nove korisnike.
 
Ovo je kod koji Best Buy poklanja za kupovine u njihovim radnjama u USA. Tako da nisam siguran hoće li da radi u drugim zemljama. Ja sam probao i meni je radio ali ga nisam aktivirao jer već imam aktiviran Apple Music a ovaj kod je samo za nove korisnike.
Da… i ja ga imam vec aktiviranog. Dugo sam na striming servise gledao kao na glupost za uzimanje love ( aka Youtube je za dž ), ali čim je Apple najavio Lossless kvalitet u Apple Musicu (i to za cenu bukv normalnog spotifyja), brže bolje sam ga kupio. (u stvari kupio sam ga čim su najavili lossless, tako da sam sa nestrpljenjem čekao nekih tri četiri nedelje da ga konačno i puste u rad! I mogu vam reći - lossles kida (i Apple Music generalno), a osim ’standardnog’ cd kvaliteta losslesa, imaju čak i neki jači (ili čak dva jača levela, mislim) gde ti treba DAC ali dobijaš nešto što takoreći ne možeš bukv nigde da kupiš - quality wise. (niti da skines, tipa cuveni lossless torenti takodje nemaju studio kvalitet…. )

ugl - mega dobro bas svaka im cast.
Value da imas svu muziku sveta u Lossless ili cak studijskom kvalitetu je rlno priceless, a kosta svega 10€
 
Nazad
Vrh Dno