Šta je novo?

apple music - da li je moguce registrovati se i koristiti ga u Srbiji?

Mirko BGD

Slavan
Učlanjen(a)
26.01.2005
Poruke
793
Poena
319
Posto koristim spotify koji mi veoma dobro zavrsava posao, hteo sam da probam i apple music, medjutim slicno kao i za google play music nisam uspeo da se registrujem iz Srbije, a trazi mi podatke kartice koje kada ukucam servis vidi da nisam iz "odgovarajuce" zemlje... da li i kako je u opste moguce registrovati se?
 
Kako si uspeo za spotify kada i on ne moze da radi kod nas?
 
spotify preko VPNa.. medjutim to za apple music i google play music ne pali... pa reko da vidim da li postoji neka druga varijanta...
 
Apple Music ne zahteva VPN zezancije, ali moraš da imaš US account, pošto u početnoj fazi nije dostupan za Hrvatsku.
Osim US accounta potrebno je da imaš 10 USD na accountu, što možeš dodati kupovinom odgovarajuće iTunes gift kartice, npr preko qvouchera.
Pomenuti iznos se ne skida sa accounta, već je potreban samo za aktivaciju besplatnog trial perioda koji traje 3 meseca, a tek po isteku tog perioda će uslediti prva naplata.
Ako nemaš nameru da plaćaš, odmah po aktivaciji možeš da otkažeš Apple Music pretplatu iz menija aplikacije i normalno nastaviš da koristiš Apple Music 3 meseca, a pomenuti iznos potrošiš na kupovinu drugih aplikacija npr.
Trenutno koristim na 4 uređaja (iPhone, iPad, 2 PC-a....) i, evo poređenja interfejsa na ajfonu i PC-u:

Kod nas sve funkcioniše osim Beats Radia, koji ne može da se streamuje jer registruje da je ip van USA.
Pesme se veoma jednostavno downloaduju na uređaj (make available offline) i mogu da se slušaju i kad nemaš interneta:

Osim muzike, dostupni su i video klipovi:

Ako te još nešto interesuje, pitaj...
 
Slovenija ima Apple Music i niza je cena nego USA. Probao sam MasterCard i AMEX iz Srbije i moguca je AppStore kupovina na Slovenackom nalogu.
 
Poslednja izmena:
Na zalost nemoguce je otvoriti apple ID bez vazece US platne kartice :( ni jedna kartica (amex master visa) is Srb se ne priznaje a da biste otvorili nalog morate imati US bank account ili credit card
 
Nije tako. Odes na US store i krenes da skidas nesto sto je free. Onda ce ti se otvoriti mogucnost da bez kartice napravis nalog. Svi smo tako radili.
 
sa PCa tako ne funkcionise... ili ja ne mogu da nadjem tu opciju.... sa IP mozda...
 
Probaj da se izlogujes prvo sa svog naloga, pa posle skini nesto sto je free i jos nemas skinuto.
 
da.. uspeo sam da kreiram USA nalog.. ovo je veoma glupo uradjeno... ako kreirate novi nalog mozete to uraditi bez payment information, a u koliko selite postojeci nalog npr iz HR u USA traze vam podatke sa kartice i ne mozete bez njih nastaviti dalje... takodje nalog je nemoguce obrisati bez telefonskog kontakta sa appleom...
 
Eto super. Sad stavi 10 dolara na nalog i aktiviraj apple music.
 
Da li je neko probao i da li je zadovoljan servisom?
 
Naravno! Super funkcionise, playliste su odlicne, a ni beskonacnost dostupnih pesama nije za bacanje. :)
 
Onda cu definitivno dodati 10$ pa da probam i ja.

Pretpostavljam da prati kakvu muziku slusas i onda preporucuje pesme u okviru tih zanrova.
 
Jeste tako je, a muziku mozes i "like-ovati", isto tako i playliste. Playliste posle postaju sve bolje i bolje, mnostvo novih pesama sam upoznao bas zbog tih novih lista. :)
Prvih tri meseca ti je free, samo odmah subscription iskljuci, da ne zaboravis za tri meseca, pa da ti ne skine 10-tak dolara bez tvog znanja.
 
Ako nekome treba DNS i VPN, evo linka, traje akcija jos 8 sati

https://deals.idownloadblog.com/sales/getflix-lifetime?rid=2460530

$39 za lifetime (30 godina), otvara sve sto je potrebno (netflix, hulu, apple music) + unlimited VPN traffic

Ako ste prvi put na sajtu dobicete onetime 10% popusta dodatnih pa izadje $35.10 sto ja mislim da nema nigde...

Ja sam uzeo malopre i sad sam miran zauvek :) Imaju gomilu VPN servera po celom svetu
 
Moracu definitivno da isprobam Apple Music, a trenutno koristim Deezer... Spotify, Rdio, Pandora nekad.
 
Ne znam da li ste primetili ali Beats 1 radi i bez VPN-a, na normalnoj SBB konekciji.

Pozdrav
 
Odlična je stvar, zaista. U startu sam mislio da nema šanse da je koristim posle trial perioda, kasnije sam počeo da se predomišljam. Ipak, traži veliki internet paket (što više i nije toliki problem otkada je mts uveo doplatu od 1.500 din za 9gb) ali ~10€ mesečno je mnogo. Ipak mislim da mi se više isplati da povremeno kupujem pesme, kao i do sad. Mada sam svestan da apple music nije samo to (neko je spomenuo sjajne playliste).
 
Poslednja izmena:
Ja trenutno plaćam 10 USD jer sam na US App Store, ali mislim da će cena biti odlična za korisnike na hrvatskom store-u kad dođe.
Npr mesečna pretplata za Rusiju je 3 dolara, a to stvarno nije ništa. Internet paket nije bitan (osim ako ti streamovanje radia nije prioritet), jer muziku koju trenutno slušaš (album, plejlistu) možeš da skineš na uređaj i slušaš napolju bez trošenja megabajta.
Pritom nema ograničenja u količini muzike koju ćeš da skineš, jedino ograničenje je phone storage.
 
Ako bude kao u Rusiji, onda nema ni najmanje dileme da li koristiti ili ne. Pa čak i da je do 5€. Kakav je ruski App store, možda vredi prebaciti se tamo samo zbog toga
 
Nisam znao da se razlikuje cena po regijama. Valjda ce doci i za Hrvatsku. :)
 
Slovenija ima Apple Music i niza je cena nego USA. Probao sam MasterCard i AMEX iz Srbije i moguca je AppStore kupovina na Slovenackom nalogu.

Baš hteo da prebacim sa Hrvatske na Sloveniju, ali ne radi plaćanje kao što kažeš, koje kartice si koristio? Ja sam probao Visa Internet banke Intesa i Mastercard Telenor Banke, kod obe kaže " The payment card you entered is not Valid in Slovenia. Please provide a valid payment card for Slovenia". Kod Hrvatske radi plaćanje, ali prvi put čujem ovo za Sloveniju pa rekoh da probam. Jel je još nekom prošla Slovenija i kupovina sa našim karticama?
 
Da li ima naznaka kada bi Hrvatska mogla da dobije Apple Music?
 
Nazad
Vrh Dno