Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Procitao sam celu temu, ali ne nadjoh adekvatan odgovor. Naime, kupio sam grafiku 27.03.2014 godine Gigabyte r9 270x (3god garancija). Radila par meseci i pocela da brljavi, pisao sam u temi
http://forum.benchmark.rs/showthrea...X-drajveri-ili-servis&highlight=gigabyte+270x

Poslao je na reklamaciju oktobra 2014 godine, ali je oni vratili kao uredjaj nije pokazao kvar. Ja digao ruke od nje, mozda je bios, drajveri, ploca... izvadio je iz kucista i nisam je koristio. Od tada zamenio pola komponenti i pokusao da li radi, ali opet nece. Posaljem je pre par dana na reklamaciju i u zahtevu navedem da zelim povracaj novca (prvo je serviser sam popunio zamena uredjaja, ali je ispravio na moje insistiranje). Stize mi poruka da je odbijen moj zahtev za povracaj novca i da je grafika poslata u servis na popravku. Danas me zovu iz winwina i kazu da ne moze da se popravi i da cu da dobijem novu grafiku. Na pitanje koju, kaze da jos uvek ne zna. Ja rekoh da mi ne treba, vec sam kupio drugu i da hocu povracaj novca. Tu krene ubedjivanje, nemate prava, proslo je vise od 6 meseci od dana kupovine, a zasto necete novu... Daj bar da uzmem nesto drugo za taj novac i pitao sam da li mogu uz neku doplatu da uzmem nesto drugo, a oni kao provericemo, pa cemo da vam javimo. Nisam mogao da se javim kada su me zvali, pa sam posle ja njih pozvao. Javila se neka druga teta i ja kazem da ne zelim nista od opreme i hocu povracaj novca, a teta iz winwina je veoma drsko odgovorila kako nemam pravo na povracaj, da uzmem zamensku grafiku...

Trenutno mi bas nista ne treba od tehnike, da li mogu da trazim povracaj novca ili da uzmem sta mi daju?
 
Poslednja izmena:
moraju da ti vrate isti model graficke,dakle isti SKU (ne samo da mora da bude gigabyte 270x nego mora apsolutno identican model tj SKU) a posto ga ocigledno nemaju/ne isplati im se da ti ga daju,moraju da vrate pun iznos sa fiskalnog.zovi opet,reci da si pricao sa ovima iz zastite potrosaca i da,ako ne dobijes pun iznos sa fiskalnog ces im zoves inspekciju.nema potrebe da se svadjas i nadglasavas,samo budi uporan i ozbiljan.
 
Meni su uvazili reklamaciju i 28.3. su je poslali u servis. Sad cekam da oni tamo odluce sudbinu.
 
Ako nemaju isti model grafičke karte, a nemaju, moraju da vrate pun iznos sa fiskalnog računa. "Samo" treba biti uporan.
 
emmi mi je uvazio reklamaciju,uzeo sam memoriju koju moja ploca ne moze da podrzi... e sad poslace kurira po paker da im vratim,i u mailu mi poslali neki fajl ,,U prilogu maila Vam šaljemo broj vaše reklamacije, molimo vas da potpisan fajl zajedno sa robom i kopijom fiskalnog računa dostavite kada kurir bude došao po paket. e sad jel ja ovo moram da istampam kao i kopiju racuna,ili ce kurir vec imati neki dokument koji trebam potpisati ,ne znam jel ce doci sutra je nedelja..

zavrsen posao,proslo je par dana niko me iz emmija nije zvao,samo poslali kurira po paket,postarinu nikakvu nisam placao, elem juce me zove kurir i kaze kako ima paket za mene,poslata druga memorija,niti me je ko zvao koji model hocu hteo sam da doplatim ako treba da uzmem 2x4gb ali eto,ja preuzeo paket pogledam o5 jedan modul od 8gb ,tu se iznerviram ali ajde udjem u kucu ubacim kad gle cuda sistem radi,maticna prepoznala,inace je hyperX od 1866mhz (prosla bila patriot viper 1600mhz) , poslali mi skuplju nista nisam doplatio ,kurire nisam placao..po meni skroz korektno cak i vise od toga od njih...
 
pa to sam imao,prodajem to za sada stoji u kompu valjda ne pravi problem,sem sto daje dual
 
zavrsen posao,proslo je par dana niko me iz emmija nije zvao,samo poslali kurira po paket,postarinu nikakvu nisam placao, elem juce me zove kurir i kaze kako ima paket za mene,poslata druga memorija,niti me je ko zvao koji model hocu hteo sam da doplatim ako treba da uzmem 2x4gb ali eto,ja preuzeo paket pogledam o5 jedan modul od 8gb ,tu se iznerviram ali ajde udjem u kucu ubacim kad gle cuda sistem radi,maticna prepoznala,inace je hyperX od 1866mhz (prosla bila patriot viper 1600mhz) , poslali mi skuplju nista nisam doplatio ,kurire nisam placao..po meni skroz korektno cak i vise od toga od njih...

Ako ti je to skroz korektno, cak i vise od toga, onda i nije cudo sto je tako kako je :)

To sto te nisu kontaktirali, nista te pitali, poslali ti memoriju koju su oni hteli i kada su hteli - to je sve ok, zato sto si dobio skuplji proizvod...strah
 
u neku ruku nije korektno od njih sto me nisu zvali ,ali ipak dobro se zavrsilo hteo sam modul od 8gb to sam i dobio da moze da radi na mojoj ploci,da nije ovako ispalo drugacije bi komentarisali,ipak treba malo da srede komunikaciju sa potrosacem i kupcem...
gledacu da u sto skorije vreme izvadim tih 2 gb
 
Izvadi odmah samo problem moze da ti napravi..

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Narucio u winwin slusalice Slušalice Trekplay EB-161 (Bubice) 7 aprila uvece , stigle mi 14 aprila , kumio sam ih i molio preko mejla , jedva mi poslase , prvo su rekli da su poslali 8 aprila ali slagali su pa su tek 13 aprila poslali slusalice i 14 aprila su stigle , na winwin sajtu 2 komentara nisu hteli da objave , slusalice koje su stigle su bile 2.5mm a ne 3.5mm kao sto pise na sajtu , a na kutiji je pisalo da je godina uvoza 2008 godina :D , naravno mogao sam da vratim ili da trazim po oglasima adapter sa 2.5mm na 3.5mm , reko ajde posto imam mozda jos negde u kuci 2.5mm slusalice zagubljene kupicu adapter , i uzmem adapter , danas mi stigne adapter i ne radi jedna slusalica , na njihovom sajtu namerno stoji da su te slusalice 3.5mm iako sam im poslao u komentarima da su 2.5mm , i jos jedan komentar je poslat pre toga oba nisu odobrena , prodaju ih za 190 dinara , zele da ih uvale nekom , stoje im u magacinu 8 godina , da li se isplati ovo djubre reklamirati , za 190 dinara nema nista na njihovom sajtu za sta bih mogao da zamenim evo koliko sam pukao para zbog ovog djubreta:

190 dinara slusalice + 190 dinara postarina , ukupno 380 dinara.

190 dinara adapter + 240 dinara postarina , ukupno 430 dinara.

810 dinara sam pukao za dzabe , zbog njihovih slusalca starih 8 godina , za koje se ispostavilo da jedna ne radi , zadrzacu adapter ispravan je sigurno , al ajde videcu ovih dana da nadjem jos neke 2.5mm da testiram na adapteru cisto da potvrdim ono sto mislim.
 
Imate li iskustva sa reklamacijama Powercolor grafickih? Koja mi je najbrza i najbezbolnija opcija. Mogu li da trazim neki drugi brend, dok se oni bakcu sa reklamacijom i mesec dana drzanja grafike? Cuo sam i varijantu da platim novu graficku u punoj ceni, pa posle da dobijem povracaj novca za Powercolor. Imate li neki savet pre nego sto odnesem na reklamaciju?
 
Zamensku kartu dok je tvoja na reklmaciji ti sigurno nece dati jer nisu ni duzni. Sto se tice ove varijante da platis, iskreno do sada nisam cuo za to, al sam siguran da mozes da kupis novu, to ti sigurno nece zabraniti. :D A da li ceti posle vratiti pare, to je vec druga prica, mada ako ti uvaze reklamaciju imas pravo da trazis povracaj novca ili drugu graficku koja je ekvivalent toj koju si reklamirao.
 
Poslednja izmena:
Zavisi sta joj fali, mozda je poprave pa mu vrate

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Imam jedno pitanje. Problem je vezan za slusalice hyperx 2 koje su mi u garanciji kod emmija. Zna li neki dali je ostvariva garancija u win win shopu jer njihovo predstavnistvo imam u svom gradu? Smara me da saljem AKS-om za emmi. Cuo sam da su to iste firme.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Znaci ostvarivo je?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Pozoveš Emmi Call centar, pa pitaš. Ako ne, poslaće kurira da preuzme artikal i to je to.
 
emmi pravi mnogo gresaka prilikom narudzbina na kucu...ljudi cesto grese pa umesto da okrenu emmi prodavnicu da im naruci, oni okrenu kol centar gde im u 50% slucajeva pogrese narudzbinu

moj prijatelj je narucivao ceo racunar iz emija (preko kol centra), za pola stvari mu nisu doneli racun i garanciju, tablet su mu doneli pogresne boje, itd...

ja sam narucio mozda i vise stvari od njega, ali preko prodavnice i sve je uvek stiglo kako treba i nista nikada nije falilo
 
Ajd' da ovde napisem trenutnu situaciju sa neslavnim Altijem.

Poslao monitor na servis zbog pojavljivanja crvene vertikalne linije skroz u desnom uglu ekrana. Prilikom predaje u radnju hteli su da prikljuce monitor da vide o cemu se radi medjutim nemaju u radnji DisplayPort kabl a mozda nisu imali ni uredjaj koji ima takav izlaz(inace najveca WinWi* radnja u KG-u).....

Na osnovu toga navode u zapisniku da postoji mogucnost fizickog ostecenja jer nisu mogli monitor da testiraju u radnji, jer to tako mora posto vec nemaju potrebne kablove itd (smesno ali eto). Ja zurio na posao prihvatio to sve ok, danas stize poruka, vasa reklamacija nije prihvacena zbog fizickog ostecenja bla bla, bice vam naknadno javljeno koliko ce kostati servisiranje monitora....

Dakle, monitor je stajao na postolju 7 meseci bez pomeranja, nepravilnog diranja, guranja, stiskanja, daleko bilo nekog prosipanja tecnosti po njemu itd, nije imao nijednu jedinu ogrebotinicu jer ja vodim racuna o tim stvarima + sam jedini koji koristi racunar tako da je sad pitanje kako dokazati da se nesto nije ostetilo prilikom transporta iz radnje do servisa ili eventualno prilikom pakovanja monitora od strane radnika nakon nemogucnosti provere, jer sam ja zurio na posao i nisam mogao da ih cekam i nadgledam?

Sa kim se sad tu raspravljati i kako nastaviti ceo taj slucaj dalje ?
 
Tako sto u zurbi neces vise da radis nista bitno tipa nositi monitor na servis. Ili ih tuziti sudu. Bilo sta trece cisto sumnjam da ce uspeti.

Probaj ovo: trazi da ti napismeno daju tacan nacin kako su ustanovili da ti je monitor fizicki ostecen, dakle zapisnik servisera.
 
Poslednja izmena:
Kapiram ja da tu nema zurbe ali ja nisam u obavezi da njima obezbedim uslove za testiranje niti mogu da uticem na nacin transporta, pakovanja nakon ne izvrsene probe itd. Mislim da time sto sam zurio na posao nisam nikako negativno uticao na sam problem koji je monitor imao, tako da ne verujem da treba da se ide sa advokatom prilikom predaje robe na reklamaciju, bilo bi previse....

U svakom slucaju sutra cu da probam da se cujem sa njima pa da vidim o cemu se stvarno radi.
 
Za reklamacije je sve gore i gore. Obmanjuju kupce a neshvataju da sami sebi kopaju jamu. Glavni razlog za kupovinu u radnji je garancija a posto je to u praksi sve teze ostvarljivo sve je manje razloga da se kupuje u radnji.
Po oglasima je sve jeftinije a ispada da je lakse ostvariti garanciju preko madjara nego ovde. Jedina prednost kupovine u radnji je mogucnost placanja na rate.
 
Kolega kupio u WinWin-u Lenovo laptop i posle 8 meseci crkla mu je baterija, skroz mrtva.

Vratio ga nazad u radnju, oni ga zovu posle par dana, kažu potvrdili da je baterija crkla, ali je garancija na bateriju 6 meseci i nova košta xxxx dinara.

Na sajtu Lenova eksplicitno stoji da je garanancija na baterije godinu dana: http://shop.lenovo.com/rs/sr/services-warranty/

Pošto je imao fiskalni račun i overen garantni list poslao sam prijatelja u ovlašćeni Lenovo servis (PIN), zamenili mu bateriju u garanciji, bez troška.

Strašno kako gledaju da izvaćare.

Pritom, pošto je za Ideapad seriju jedini ovlašćeni servis PIN, makar tako stoji na Lenovo sajtu, a laptop očigledno da nije tamo završio, ko je onda u Altiju utvrđivao da je baterija crkla i dao ponudu za zamenu na laptopu u garanciji?
 
Poslednja izmena:
emmi pravi mnogo gresaka prilikom narudzbina na kucu...ljudi cesto grese pa umesto da okrenu emmi prodavnicu da im naruci, oni okrenu kol centar gde im u 50% slucajeva pogrese narudzbinu

moj prijatelj je narucivao ceo racunar iz emija (preko kol centra), za pola stvari mu nisu doneli racun i garanciju, tablet su mu doneli pogresne boje, itd...

ja sam narucio mozda i vise stvari od njega, ali preko prodavnice i sve je uvek stiglo kako treba i nista nikada nije falilo

Nisam ni ja imao problema a preko 3 racunara i to naravno ne sklopljeni, pregrst hard diskova/ssd-ova je proslo kroz moju ruku iz Emmi. Cak sta vise smatram ih za daleko bolju firmu u odnosu na WinWin iako im je dobavljac i servis isti. Cudan taj tvoj prijatelj :D

A sto se tice reklamacije sa Altijem, ako uredjaj nosi ime ciji se ovlasceni servis nalazi u Srbiji, ne zele ni da popricaju sa tobom. Imao sam 2 reklamacije u proslosti, bili su korektni ali naravno 40 dana.
 
Poslao monitor na servis zbog pojavljivanja crvene vertikalne linije skroz u desnom uglu ekrana. Prilikom predaje u radnju hteli su da prikljuce monitor da vide o cemu se radi medjutim nemaju u radnji DisplayPort kabl a mozda nisu imali ni uredjaj koji ima takav izlaz(inace najveca WinWi* radnja u KG-u).....

Na osnovu toga navode u zapisniku da postoji mogucnost fizickog ostecenja jer nisu mogli monitor da testiraju u radnji, jer to tako mora posto vec nemaju potrebne kablove itd (smesno ali eto). Ja zurio na posao prihvatio to sve ok, danas stize poruka, vasa reklamacija nije prihvacena zbog fizickog ostecenja bla bla, bice vam naknadno javljeno koliko ce kostati servisiranje monitora....

Ovo ti je osnovna greška, koja im je omogućila da te otkače. Nisi smeo da dozvoliš da u zapisnik uđe fizičko oštećenje zbog toga što oni nisu mogli da testiraju monitor.
 
Ljudi, pa ja godinama pricam da se bezi od altija i kompanije. Ovo je postalo strasno sta rade i cime se bave.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno