Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

^
Ako ne moze u radnji, narucis preko interneta i isprobavas i 10 dana ako treba. Za to makar ima leka.
 
Samo sto platis dostavu pa ako vracas onda si u minusu ogromnom :D
 
Pa nije bas tako vecina prodavaca I salje I preuzima o svom trosku.
 
a ovi sto naplacuju kurira (citaj: imik*m) ionako nemaju nista,kad zovnes da narucis nesto umesto zeljene stvari nude kiflu i kuplung...
 
Pre godinu dana sam kupio graficku karticu, koju je on kupio u Emmi-u u NS. U pitanju je Radeon HD 6870 Vapor X. Fora je sto je on karticu koju je prvobitno kupio poslao na servis i oni su mu je zamenili sa novom(koju je meni prodao). Mene interesuje da li se garancija resetuje ako ti daju novu graficku umesto tvoje nepopravljive?

Inace, sve ovo pisem jer je meni sad riknula ta graficka, pa da znam da li da ih ganjam da faju novu ili da servisiraju.
 
nova graficka = novi proizvod = nova garancija

u slucaju da se stara popravi onda ostane i stara garancija
 
Da li da cimam originalnog kupca da ide ili mogu ja?
Imam kopiju racuna i papir koji su mu dali kada su mu dali novu grafiku.
 
mozes i ti, nije to sud :)
 
Jako su ne korktni prodavci iz altija ali ima leka za sve. Pre svega samo da napomenem da pojma nemaju sta je zakon o zastiti potrosaca. (slobodno se pozovite na to jer ste maksimalno zasticeni ,cak i da ne postoji kvar moraju da vam vrate pare ako je roba mladja od 6 meseci)
Kupio sam r9 280x od jednog momka kao novu grafiku sa alti garancijom ,naravno nesto nije bilo kako treba i jedan cooler nije hteo da radi.
Odnesem direktno u njihov servis u Dunavskoj, zamolim servisera da podvrdi kvar sto pre i castim ga 500 din .
E sad ,oni bi trebali odmah da ti rese problem s obzirom da je kvar potvrdjen od strane njihovog servisera ali to je stoka od ljudi ipak, moras zvati njihov call centar i samo traziti nadredjenu osobu za reklamacije jedno 5 puta , i kada covek cuje sta se tu zapravo desava resi problem odmah.
Cela procedura je traja 4 dana, ponudili su neke zamene ali sam ipak uzeo pare na kraju.
Postupite kao ja i problem ce biti resen najbrze moguce.
 
A ti si korektan sto si podmitio (castio) servisera? Sta bi ti za jedan dan da dobijes novu graficku ili da ti rese reklamaciju???? Zbog toga ih nazivas stokom?
 
Podmitio? Castio sam coveka samo da bi ubacio grafiku u racunar i odmah prosledio izvestaj ,ta procedura traje citavih 5 minuta a oni su mi rekli da cu sigurno cekati bar 25 dana pre nego sto se problem resi.
A stoka su zato sto su me preko telefona poslali 3 puta u njihovu prodavnicu kako bih uzeo pare ili zamenu , a decko koji tamo radi se zgrozio i 3 puta me vracao kuci zato sto nije dobio nikakav dopis od strane ljudi koji su zaduzeni za reklamacije.
Nema potrebe braniti ljude koji to ne zasluzuju.
 
Prijatelju da podmitio si, možeš ti da nazivaš to kako hoćeš. Da li je on stavio tvoju grafičku jeste. Da li je u to vreme trebao da radi na nekom uređaju nekog klijenta koji je redovno ostavio na reklamaciju, da. Dakle platio si, i on ti je na štetu drugog praktično učinio uslugu. Ima toga svuda nije greda, al nemoj sad da ispadne još da si učinio dobro delo.
 
Podmitio? Castio sam coveka samo da bi ubacio grafiku u racunar i odmah prosledio izvestaj ,ta procedura traje citavih 5 minuta a oni su mi rekli da cu sigurno cekati bar 25 dana pre nego sto se problem resi.
A stoka su zato sto su me preko telefona poslali 3 puta u njihovu prodavnicu kako bih uzeo pare ili zamenu , a decko koji tamo radi se zgrozio i 3 puta me vracao kuci zato sto nije dobio nikakav dopis od strane ljudi koji su zaduzeni za reklamacije.
Nema potrebe braniti ljude koji to ne zasluzuju.
A da ne pricam o ne ispravnim novim komponentama....
Moraju u servis iako su kupljene nove pre pola sata ali zato ima opcija da se doplati za bolju i u tom slucaju samo dobijete ovu za koju ste doplatili.
 
Ajd ti prvo procitaj ili nadji proceduru za reklamaciju pa onda nekome reci da je stoka...

Koliko god da su dobri ili losi iz navedenih firmi postoji neki zakon koliko ja znam, ako ga ne ispostuju to je onda problem, u zakonu lepo pise da su duzni da na tvoju reklamaciju odgovore u roku od 8 dana a u roku od 30 moraju i da je rese.

To sto si ti zamislio da mozes otici gde hoces i da ti se resi u istom trenutku je druga stvar....
 
Poslednja izmena:
Nije gomno nego se pas posr'o. Podmaz'o si, dao mito.
 
evo ovako drugarski da ti se kaze,mozda se primi: zaHebo si kornjacu koji ceka redovnu reklamaciju 28 godina sa svovij 500 kinte podmazivanja.nije lepo buraz,nije lepo...
 
Realno sto da ne uzimaju mito :) u ovoj drzavi i tako svi to rade, a ovi jos imaju i manje platE :)
 
evo ovako drugarski da ti se kaze,mozda se primi: zaHebo si kornjacu koji ceka redovnu reklamaciju 28 godina sa svovij 500 kinte podmazivanja.nije lepo buraz,nije lepo...

Ajde ne preterujte, nije nikog zahebo, cela procedura utvrdjivanja njegovog kvara je trajalo 5 minuta, sigurno nije niko zbog njega ispastao I cekao duze resavanje svoje reklamacije...

Druga stvar, mnogo veci problem je u onom ko uzima mito, nego u onom ko daje mito. Zalosno je sto u ovoj nasoj drzavi moras da podmazujes sve I svakog, od obicne salterske radnice sa cokoladom, pa sve do samog vrha, i to samo kako bi dobio nesto sto ti pripada, kao u ovom slucaju, da ne bi cekao 28 dana za nesto sto realno treba 5 minuta vremena da se zavrsi.
 
pa kad niko vise ne bude 'podmazivao' pa ma kako bezazlena stvar bila mozda se nesto i promeni.princip,buraz,princip...
 
emmi mi je uvazio reklamaciju,uzeo sam memoriju koju moja ploca ne moze da podrzi... e sad poslace kurira po paker da im vratim,i u mailu mi poslali neki fajl ,,U prilogu maila Vam šaljemo broj vaše reklamacije, molimo vas da potpisan fajl zajedno sa robom i kopijom fiskalnog računa dostavite kada kurir bude došao po paket. e sad jel ja ovo moram da istampam kao i kopiju racuna,ili ce kurir vec imati neki dokument koji trebam potpisati ,ne znam jel ce doci sutra je nedelja..
 
pa ako su ti poslali fajl, onda sigurno treba da odstampas i potpises
 
pa kad niko vise ne bude 'podmazivao' pa ma kako bezazlena stvar bila mozda se nesto i promeni.princip,buraz,princip...

Apsolutno nisi u pravu. Pocinje se tako sto se ne prima mito. A ne tako sto se ne daje.
Tako je u svakoj razvijenoj drzavi.
 
U razvijenim zemljama se zivi od te plate, ovde kod nas to nije slucaj.
 
Apsolutno nisi u pravu. Pocinje se tako sto se ne prima mito. A ne tako sto se ne daje.
Tako je u svakoj razvijenoj drzavi.
Isti narod sa obe strane pulta. I onaj što daje mito i onaj što prima.
Obe stvari su pogrešne, nema šta da se počne odavde ili odande.
 
Meni je smesno kako napadate coveka sto je odlozio druge reklamacije za tricavih 10 minuta, a ne smeta vam sto ce doktor(hirurg npr) pre da vas ubije nego da vas zakrpi/popravi/izleci ako mu ne date mito od x evra.
Ja sam video w.inwin kako zeza mog kolegu 40 dana drzali tablet i telefon na reklamaciji i jedva su mu vratili pare, vracali ga 3 puta kao nemaju dovoljno pazara da vrate a na nase oci napravili pazar za 2 telefona dok smo cekali u redu.
 
U razvijenim zemljama se zivi od te plate, ovde kod nas to nije slucaj.

:) Istina

Kako ja gledam na to. Čovek je dobro prošao. Uštedeo je sebi vreme, a najbitnije i živce, koje niko nikada neće moći da mu vrati. Veoma važno je da nikog nije zajeb*ao ! Samo se ugurao malo preko reda. Ono što je opasno, a veoma lepo je objasnio član doggmania su lekari. Bez svega se može, a oni su nam preko potrebni. Trebali bi sve ljude da gledaju isto.
 
Za lekare idite na doktor.rs/forum pa tamo .... , a ne na itu forumu ;)
Kao sto ni na doktor.rs forum ne pisu o mitu u pravosuđu na primer.
 
Poslednja izmena:
Samo da javim da su danas zvali iz radnje. Zahtev za doplatu za drugi model je odbijen.
Nažalost, politika o povraćaju u roku od 7 dana je ukinuta. Nema više te opcije. Previše ljudi je to iskorišćavalo bez posebnog razloga.
 
Mogli su odmah da kazu da ne moze... ispada da su drzali misa vise od tri nedelje bez razloga.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno