Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Tako znaci poceli smo da potezemo i mame...moze li tetka? hocu i ja da pretim...
Manite se politike...definitivno je potrebna neka vrsta pritiska da bi se nesto odradilo.
Znaci da dosadjujes, zivkas i malo povisen ton uglavnom su dovoljni.
@vuk40
+1
@scouser
Bolje da ne komentarisem. Dno dna.
 
Molim te primi naše čestitke i divljenje/strahopoštovanje.


Opšte je poznato da su sve (kako niže tako i) visoke pozicije u Vladi popunjene visoko moralnim i nekorumpiranim stručnjacima.
Puno ih pozdravi ih u naše ime.[/irony]

Dobro me najmeja Somorc :)

Ode još jedna tema u off

Da dodam da se i ja divim, strahopoštujem, i pozdravljam "drugove".
 
Kupio sam juce tastaturu cm suppressor u prodavnici (BG)
Probao kuci i ne rade makroi i taster num 1
Zvao jutros cal centar da pitam sta dalje, ona me upucuje da nosim u servis i kaze da samo kada je online kupovina vazi ono 14 dana vracanja bez pogovora a kada se licno kupuje nema ni 1 dan. Ja je pitam jel to po zakonu drzave ili vasem, ona kaze takav je drzavni zakon.
Zvao radnju i kazu donesi, zamenicemo.
Zamenili su mi odma u radnji. Znaci imao sam srece.
 
Kakva sreca, 7 dana je rok ako kupis u prodavnici a 14 ako kupis online. Sto je i nebitno, kupio si neispravnu stvar, pazi da nece da zameni...
 
Onda se izvinjavam...citao sam pre par meseci i zakon i guglao dosta i ostala mi je u glavi takva informacija, verovatno sam zeznuo...
 
Iz nekog glupavog razloga za online kupovinu postoji mogućnost povrata, a za offline ne.
Zašto? To samo zna pametnjaković koji je smislio ovako nakaradan zakon.

Rešenje: kupujte online, a ne u prodavnicama
 
Online ne možeš da uživo vidiš proizvod, a offline možeš, to je razlog.
 
Da u nasim radnjama su bash ljubazni :) Donesesh kucji razbijen tv ili ulubljen frizhider...

o DOA tek necu da pricam...
 
Poslednja izmena:
Ako recimo kupujes slusalice, isto je da li kupujes online ili u prodavnici jer ti nece dozvoliti da otvoris kutiju i pogledas ih.
 
Свеједно, ако купујеш у радњи, онда платиш и на лицу места распакујеш па ако нешто не ваља на први поглед (код слушалица може и да се испроба) онда одмах рекламација и остало. Са куриром може само део тога, ако и то може.
 
Da dobro si napisao reklamacija a ne zamena odmah.
Ako si platio u radnji, a radnja nema svoje interno pravilo da menja neispravni proizvod u roku od x dana, može da traži da tvoje slušalice idu redovnu proceduru reklamacije kao da si ih koristion mesec dana, bez obzira što si ih raspakovao u radnji. Naravno da bi to bilo krajnje bezobrazno, ali po ZZP nije dužan da ti ih odma zameni za ispravne. Proizvode koji se mogu otpakovati i probati uvek gledam da prodavac isproba pre plaćanja pa ako je neispravan naravno da mi mora dati drugi. Između ova dva slučaja nema neke bitne razlike ali prodavac ako je neraspoložen ne mora da zameni proizvod koji si platio i utvrdio da je neispravan.
 
A kako se posmatra ako komponentu narucim online ali stavim da je preuzimam u prodavnici? Da li je to online kupovina ili ne?
 
Nije online kupovina. Pa kupio si je u prodavnici, zar ne? :)
 
samo da nadopunim,ljubEzna teta iz kol servisa mi je potvrdila da i za fon narucivanje vazi isti rok od 14 dana za povrat bez pitanja.pitah posto sam uzimao memaru,pa ako bude DOA da samo sibam dalje.srecom,GSkill nije tamo neki levi brend...
 
Na sajtu WW je jedan kupac postavio to pitanje, odgovor je bio da oni (ko zna da li i drugi) to podrazumevaju kao online kupovinu i da kupac ima pravo da vrati proizvod u roku od 14 dana.
 
samo da nadopunim,ljubEzna teta iz kol servisa mi je potvrdila da i za fon narucivanje vazi isti rok od 14 dana za povrat bez pitanja.pitah posto sam uzimao memaru,pa ako bude DOA da samo sibam dalje.srecom,GSkill nije tamo neki levi brend...
Tako je u zakonu moraju da prime bez pitanja u roku od 14 dana.
 
Da dobro si napisao reklamacija a ne zamena odmah.
Ako si platio u radnji, a radnja nema svoje interno pravilo da menja neispravni proizvod u roku od x dana, može da traži da tvoje slušalice idu redovnu proceduru reklamacije kao da si ih koristion mesec dana, bez obzira što si ih raspakovao u radnji. Naravno da bi to bilo krajnje bezobrazno, ali po ZZP nije dužan da ti ih odma zameni za ispravne. Proizvode koji se mogu otpakovati i probati uvek gledam da prodavac isproba pre plaćanja pa ako je neispravan naravno da mi mora dati drugi. Između ova dva slučaja nema neke bitne razlike ali prodavac ako je neraspoložen ne mora da zameni proizvod koji si platio i utvrdio da je neispravan.


Inace..U Tehnomaniji su uveli pult sa koga preuzimas robu nakon placanja..
Znaci ti vidis na rafu sta ti se svidja kazes radniku, a on ti da papir sa sifrom,a robu odnese na taj pult iz magacina..
Ti kada platis racun sa racunom odes na pult..Gde on onda iskopa tvoju robu, stavi je u kesu i da ti..
Kupovao sam neke kablove skoro..Nisa mogao da pogledam ni da li su konektori citavi zbog njihovog *****skog sistema, a nazalost sam bio osudjen samo na Tehnomaniju...
 
Poslednja izmena:
Politika WW je da daju 7 dana za povraćaj ukoliko iz nekog razloga nisi zadovoljan kupljenim artiklom u prodavnici. Artikal, naravno, mora biti u originalnom stanju, bez oštećenja i u kompletnom pakovanju.

Vracen mis koji je koriscen ~2h, bez ikakvog traga koriscenja, naravno u original kutiji, i malopre stize poruka da je zahtev odbijen.
 
^ Ako si ga vratio u dozvoljenom roku, a nisi oštetio miš, ne obaziri se na tu poruku. Čekaj da te obaveste o rešenju reklamacije/povraćaja sredstava.
 
Vracen je posle 6 dana. Prodavac je napisao ` doplata za drugi model`, valjda ce prihvatiti. Koliko je rok za taj drugi odgovor?
 
^ 30 dana od vraćanja uređaja.
 
Super. Dovoljno vremena da povuku V7 iz prodaje :D
 
e,da,nisam napisao,a podsetila me diskusija u drugoj temi: nemam pojma ko im pakuje sad,dal' oni ili kuriri,ali RAM mi je stigao zapakovan kao da treba da prezivi termonuklearnu zimu - sigurno bar 5-6 min sam i to sa makazama i nozOm pokusavao da dodjem do prokletinja (debeo industrijski karton,pucketava vazdusna folija (super bonus) i izdasna kolicina trake)...ne zalim se,naravno,bas kontra,jako prijatno iznenadjen,posle par malo losijih iskustava u proslosti i sa njima (al' je to bilo bas davno) i sa ostalim raznoraznim prodavcima.
 
Poslednja izmena:
Ako recimo kupujes slusalice, isto je da li kupujes online ili u prodavnici jer ti nece dozvoliti da otvoris kutiju i pogledas ih.

Meni su dva puta otvarali u Tehnomaniji i davali mi da probam.
 
Svaka čast, meni su u više različitih prodavnica rekli da ne mogu da otvore jer kako bih se ja osećao da kupim otvorenu kutiju...što i jeste tačno, ali opet ne mogu da kupim slušalice ako ne znam da li mi odgovaraju, čudna situacija.
 
...

To je mozda bilo ranije, ja kad sam birao slusalice u tehnomaniji(pre vise godina)prodavac mi je dao da probam, sada su se svi nesto izbezobrazili..
 
Nazad
Vrh Dno