Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Ovoga nema hteli da mi uvale guardian, umesto s340, neka hvala, narucicu na drugom mestu
 
Jel ima sanse ostvariti garanciju u emmiju bez fiskalnog racuna? Nesto na osnovu serijskog broja? Ili na osnovu datuma da nadju fiskalni kod njih? Slusalice su u pitanju, imam i originalnu ambalazu.
 
@ mikec_thebest

Da li si slusalice kupio u prodavnici ili si ih porucio preko web porudzbenice ?

Meni su par puta prihvatili reklamaciju po broju web porudzbenice.
 
Nazalost u prodavnici.
 
Danas stigao "nov" G3258. :S:

winwin.jpg
 
"Birani" primerak. Vracaj to trazi neotpakovan.
 
Jel neko ima iskustva sa Altijem kao probiju zakonom propisan rok za opravku uredjaja? Sta u tom slucaju ciniti?
 
Odeš i zapretiš inspekcijom ili već čime hoćeš i tražiš nov uređaj na šta imaš zakonsko pravo.
 
Recice ti kad pozoves ili odes da si obavesten sms-om, a to sto ti nisi video tvoj je problem. Tako je makar kod mene bio slucaj. Naravno da nikakav sms nisam dobio, ali dokazi ti to...
 
SMS obaveštenje se šalje da ti jave da li su prihvaliti/kako će rešiti reklamaciju i dužni su da je reše u zakonskom roku. Posle toga imaš pravo da tražiš pare nazad ili nov uređaj (bolje pare nazad pa kupi šta ti odgovara, kreće ti garancija od početka)

U kojoj radnji si reklamirao? Moguće da ti je uređaj stigao u radnju a prodavci zaboravili da ti jave :) Ili su stvarno poslali sms, možda su upisali pogrešan broj, dešava se... Svakako prvo pozovi radnju i vidi šta se dešava.
 
Znam da je prihvacena reklamacija i rekli su da ce biti zamenjena (nisu precizirali sa cim) i od tad je proslo dosta vremena a posto sam imao obaveze nisam ih cimao pa sad vidim da ce uskoro mesec dana od kako je kod njih pa me zanima sta ako npr. 31dana ja njih kontaktiram a oni kazu da nisu uspeli da nabave zamenu i da treba jos da cekam? Da li mogu to da kazu ili su duzni odmah da mi daju novu komponentu ili pare? Ne pada mi napamet da cekam ni dan vise.
 
Nisam siguran koliko je sad zakonski rok, da li je 30 ili 45 dana, u svakom slucaju nakon isteka tog roka su duzni da ti rese reklamaciju razduzenjam, ako nisu uspeli da poprave uredjaj. Oni ce naravno probati da te nagovore da sacekas, ali ti insistiraj na resavanju. Naravno, ako je prosao zakonski rok.
 
Nisam shvatio, jel to kupljen nov g3258 ili poslat kao zamena za reklamirani? Ako je ovaj drugi slucaj, mislim da imaju pravo na to...
 
Nemaju prava da daju polovnu komponentu kao zamenu za reklamiranu (mogu da probaju, a neko to prihvati). Po zakonu mora da se dobije nova komponenta, sa novim fiskalnim racunom i novom garancijom.
 
Sve novo naručeno, nikakva zamena.
 
30 dana je rok, minus onih 8 u kom su razmatrali da li prihvataju reklamaciju. Ne čekajte da vas zovu, to neće učiniti, imaju neki sistem sa obaveštavanjem putem SMSa koristeći neke švajcarske brojeve kako bi mogli da se pokriju kad vam ne reše reklamaciju na vreme.
 
Pa zato kažem da koriste inostrane brojeve i servise kako bo mogli da svale krivicu na njih verovatno.
 
Samo jedna informacija. Alti se gasi kao preduzece ili sta ce vec da rade. Naime mi smo s posla platili nesto Altiju, konkurisali su za neke stampace, ali posle nekoliko dana je dosao lik iz Win Win-a da pita da li mozemo da nekako preusmerimo pare na Win Win. Kao Alti se gasi polako. Ja ga pitao kako ce sad da ide servis, on kaze sve ce biti u redu, samo se oni nesto organizuju :D
 
Pa zato kažem da koriste inostrane brojeve i servise kako bo mogli da svale krivicu na njih verovatno.
Ne mogu da svale krivicu ni na koga osim sebe, to je njihova obaveza (da obaveste kako god znaju i umeju) i samo oni su odgovorni za ispunjenje iste.
 
nazovi prodavnicu gde si predao uredjaj. ako ti se prave blesavi, posalji mail u centralu, garantovano su zamenski uredjaj poslali cca 2 dana posto su rekli da ces dobiti zamenu...
za povratak novca su malo tvrdji, ali ako budes izricit sigurno ce ti dati.
 
Evo preko mesec dana su kod njih slušalice na reklamaciji. Bio brat da proveri pre 2 nedelje šta se dešava i rekli mu da ne brine, zvaće oni. Toliko o njima........
Garanciju su uvažili.
 
Poslednja izmena:
Moras da ih pritiskas, ja sam 26.02 reklamirao DDR3 memorije...evo danas kazu zamena i salju.
Medjuvremenu zvao svaki 2-3 dan.:D
 
sta,bila DOA ili?a bas sad narucio one preslatke ripjawz-e,nisam mogao da odolim... :)
 
Meni nisu jasni ovi iz Emmija.
Sinoc porucim Patriot Blast 120GB i jutros mi stize mejl da ga nemaju na stanju i ponude mi neke od 240GB. Posto nemam para za veci kazem im da ne zelim veci. U statusu porudzbenice mi pise da je otkazan.
Na sajtu pise da je SSD na stanju i cak pise da ga ima u Emmi Housu.
U poslednjih mesec dana sam tri puta narucivao kod njih, ali sve je bila neka manja vrednost, ukupno nesto vise od 12.000. Mozda vide da im se ne isplati da placaju kurira uvek pa sad namerno nece da mi posalju. :D
 
Jedan modul je nesto falican, kada ga stavis sa ovom drugom pokazuje da je modul od 8Gb.
Ne bi to bio problem.:d nego sad od "12 gb" samo je 4 usable.
Evo ti coveka pa ga pitaj...:d
@Mare1601 odoh po meoriju pa se cujemo.:)
 
Poslednja izmena:
pa sta proveravaju mesec dana ne videli se...srecom,ripjawzi su u pitanju pa se i ne sekiram. :)
 
Nazad
Vrh Dno