Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Crkla graficka, Emmi. Sad me zanima, jel se salje u Alti fiskalni racun? Posto na fiskalni racnu nije samo graficka nego i skoro svi delovi od kompa, i da li ce oni sadrzave fiskalni kod njih ili šta već? Kakva je procedura?
 
ja nisam nikad slao original, uvek kopiju
 
Šalji kopiju, original ti je dokaz o kupovini i ostaje tebi.
 
To je meni malo napamet da uradim, ali na Emmi-ov sajt pise

Prilikom reklamacije robe u garantnom roku, kupac je dužan:
b) da serviseru podnese na uvid original garantnog lista i račun o kupovini
 
lepo pise serviseru na uvid ako nosite u servis a ne saljete altiju...
 
Ok. Će him pošaljem kopiju. Će vidimo šta će bit.
 
Naručio od njih ssd stiže mi asus kutija od matične ploče i račun za ssd, kurir ne da da otvorim da vidimo šta je unutra. Odbio prijem.
 
Unutra je bio SSD u svom pakovanju. Zbog malih dimenzija, takvi artikli se pakuju u kutiju od matične ploče (da ih kuriri ne bi zagubili). Devojci je nedavno stigla memorijska kartica u kutiji od matične MSI ploče.
 
У таквим случајевима се плати, али не дозволиш куриру да оде него тражиш да пред њим отвориш пакет па направите записник ако нешто није у реду. Ја ипак више волим да наручено пошаљу у радњу па одем да покупим, ту лакше могу да реагујем ако има проблема.
 
Ovaj kurir je baš bio u žurbi, nije hteo da čeka. Jedva sam stigao da pozovem call centar, nisu mi rekli da je u kutiji od ploče, nego da je možda greška i da odbijem paket pa će poslati ponovo. U svakom slučaju bespotrebna komplikacija.
 
Pa dobro. Korektno su reagovali. Verovatno je ovo sto Corvus kaze ali su po meni ipak korektno reagovali. Jedina mana je neobaveštenost radnika u call centru ali su bar ljubazni.
 
Pa dobro. Korektno su reagovali. Verovatno je ovo sto Corvus kaze ali su po meni ipak korektno reagovali. Jedina mana je neobaveštenost radnika u call centru ali su bar ljubazni.

Jeste, korektno. Dakle samo da su zapakovali kutiju u papir a ne celofan verovatno ne bi ni bilo problema :smash:
 
Jedina mana je neobaveštenost radnika u call centru ali su bar ljubazni.

Molim te objasni mi kako ovo zamisljas... Ima jedan call centar, preko 100 radnji koje pakuju barem 10-15 paketa dnevno, sto dođe preko 1000 paketa dnevno... I sad bi call centar treba da zna kako su radnici spakovali paket?
:) Verovatno ni ti radnici koji su ga pakovali nemaju pojma. A unutra je 99.9% bio ssd, samo je zbog zaštite u transporu i da se ne bi zagubio sitan paket stavljeno u vecu kutiju.
 
E da sad sam se setio i meni je neki deo koji ima manju kutiju stigao u kutiji od matične, e sad dal je Em** ili možda Bai** ne sećam se, uglavnom verovatno si mogao i da ga prihvatiš.
 
Nije Srbija dzabe na trecem mestu po paranoidnosti stanovnika posle Maroka i Burkine Faso. :D
 
LoL :)

Molim te objasni mi kako ovo zamisljas... Ima jedan call centar, preko 100 radnji koje pakuju barem 10-15 paketa dnevno, sto dođe preko 1000 paketa dnevno... I sad bi call centar treba da zna kako su radnici spakovali paket?
:) Verovatno ni ti radnici koji su ga pakovali nemaju pojma. A unutra je 99.9% bio ssd, samo je zbog zaštite u transporu i da se ne bi zagubio sitan paket stavljeno u vecu kutiju.

Pa tako kao što npr članovi foruma koji nemaju veze sa firmom znaju, tako bi neko ko radi u call centru te firme morao da zna.
Posto radnik ne zna, firma plać duplu postarinu i gubi klijente.

Dobro, ne moze 20k din plata i potpuna informisanost. Nasi radnici super i znaju koliko su (ne) plaćeni.
 
Poslednja izmena:
Ja sa altijem sam imao samo probleme.

Prvi put kada sam reklamirao graficku oni su "trazili" kvar 17 dana i oni su mi nudili obicnu msi 760 a ja sam uzeo hawk verziju i trazio sam pare nazad, oni su odobrili ali im je trebalo 8 dana da mi vrate pare. :/

Drugi put sam odneo RAM memoriju kod njih u servis, rekao im sta je problem i koji je kvar (jedan stap je crko).
20 dana su me zezali i govorili za par dana ce biti gotovo, kada su poslali cekao sam 3 radna dana i zvao ih da ih pitam da li su poslali i kao doslo do zabune i nisu poslali i tako par puta.
Na kraju sam morao da idem kod njih po ram jer vise nisam mogao da se raspravljam sa nesposobnim ljudima.
 
Poslednja izmena:
Ma cuti dobro si prosao... sve su ti zamenili /resili
 
Imaju zestok problem sa pakovanjem. Zalio mi se radnik u radnji na jako glup primer. Po nasem zakonu shto ja cenim i volim vi mozete da vratite komponentu u garanciji bez originalnog pakovanja (hvala bogu pa ne moram da cuvam ambalazu za sve shto kupim), ali tu nastaje problem. Devojka dolazi u winwin radnju i donosi radnju i punjac i radnik koji radi za 27k sada treba da "smisli" kako da zapakuje laptop da se on ne oshteti poshto ako se oshteti to ide njemu od plate. Firmu bash briga za to, poshto shtagod da se desi odgovara radnik. Mislim da vam iz slichnih razloga i shalju ssd-e u kutijama od plocha poshto je garant neko nekad "platio ssd" iz magacina jer je doshao udaren.
 
Imaju zestok problem sa pakovanjem. Zalio mi se radnik u radnji na jako glup primer. Po nasem zakonu shto ja cenim i volim vi mozete da vratite komponentu u garanciji bez originalnog pakovanja (hvala bogu pa ne moram da cuvam ambalazu za sve shto kupim), ali tu nastaje problem. Devojka dolazi u winwin radnju i donosi radnju i punjac i radnik koji radi za 27k sada treba da "smisli" kako da zapakuje laptop da se on ne oshteti poshto ako se oshteti to ide njemu od plate. Firmu bash briga za to, poshto shtagod da se desi odgovara radnik. Mislim da vam iz slichnih razloga i shalju ssd-e u kutijama od plocha poshto je garant neko nekad "platio ssd" iz magacina jer je doshao udaren.

Problem sa pakovanjem se reši tako što se u Pošti ili na nekom drugom mestu kupi odgovarajuća kutija za nekoliko desetina dinara...nego sve baš briga i vlasnike i prodavce i svi rade ofrlje.
 
Kupio sam iz Emmija, kućište CM , procesor i ram. Za procesor i ram mi je došao garantni list, ali nije napisano koliko je duga garancija. Za kućište nije došlo ništa. Da li je to normalno ? Šta da radim ?
 
Za kuciste je ok jer je standardna garancija 2god pa ti je dovoljan samo racun. Za proc i ram nije trebalo bi da bude 36m za proc i za ram koliko vec...osim ako je i za taj 2god garancija onda je ok.
 
Na sajtu piše za ram 120 meseci, a za procesor 36. Za kućište mi ništa nije došlo osim zbirnog računa za sve.
 
Zovi radnju ili call centar da ti posalju garanciju.
 
zvao sam, videći šta će da rade.
 
Malo je pitanje van teme, ali mene zanima koji su drugi uvoznici sem altija i njegovih partnera(emmi,winwin,pcpratic). Od koga robu uzimaju ostale prodavnice PC opreme?
 
Jel neko reklamirao grafiku znog ventilatora? Počeo da krcka a istek garancije za mesec dana.
 
Na sajtu piše za ram 120 meseci, a za procesor 36. Za kućište mi ništa nije došlo osim zbirnog računa za sve.
Zovi da ti posalju garantne liatove za ram i proc...za svaki slucaj da ne mislisi da ne bude posle "pa znas druze 2g je garancija gde si video tih 10g"... Sto se tice kucista to je normalno..uz racun vazi 2 g garancije...uzeo sam u e. Fractal design define r4 i isto sam samo racun dobio...
Jel neko reklamirao grafiku znog ventilatora? Počeo da krcka a istek garancije za mesec dana.
Tesko da ce da ti prihvate, boli njih sto je ventilator glasniji :-\ odnesi probaj, ali tesko...
 
Nazad
Vrh Dno