Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Drugaru crkla gtx780ti, racun 75.000 i nesto dinara, nude mu r9 390 8gb u zameni.. da li su oni realni karta slabija od gtx780ti.

Ako nemaju da mu daju istu kartu, treba da trazi povracaj sredstava sa fiskalnog, posto po zakonu ima to pravo, a radnja tu obavezu.
 
Drugaru crkla gtx780ti, racun 75.000 i nesto dinara, nude mu r9 390 8gb u zameni.. da li su oni realni karta slabija od gtx780ti.

Heh al je srecara :) Naravno nikako nemoj da pristaje na bilo koju zamenu, vec iskljucivo na povracaj novca.
 
Bukvalno. Povraćaj novca i onda pravac kp - 1060/1070, ostatak u dzep :)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Pa oni sad gledaju da mu uvale bilo sta, samo da mu ne vrate tolike pare. I verovatno ce insistirati na zameni al neka bude uporan i nek trazi iskljucivo povracaj novca. Za te pare lagano moze da kupi neku novu graficku i da mu ostane kusur
 
Ko zna koliko ju je OCovao kad je crkla...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Drugaru crkla gtx780ti, racun 75.000 i nesto dinara, nude mu r9 390 8gb u zameni.. da li su oni realni karta slabija od gtx780ti.

Emmi/Alti pretpostavljam? U Emmi je Asus GeForce GTX 1070 ROG STRIX oko 72 hiljade. To bi bila zamena. I da trazi novu garanciju, da ga ne zeznu nesto.
 
Bolje uzme lovu i onda bira madjari ili emmi. Ima msi armor 1070 u emmiju za 66k

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Vise nema garancije od tri godine posle reklamacije. (Hvala rudarima).
 
Vise nema garancije od tri godine posle reklamacije. (Hvala rudarima).

Sta nema? Svaki garantni list mora biti uredno popunjen informacijom proizvoda. Ne mozes posle ti da ides sa starim listom i drugim novim proizvodom da reklamiras. Nego se ispunjuje novi list.
Na novom ili starom garantnom listu se upisuje proizvodjac, model, SN, datum kupovine i trajanje garancije. Takav list mora zakonski da bude popunjen.
Uredjaj koji je crkao, oni razduzuju dobavljacu (proizvodjacu) i dobijaju novi kao zamenu. Tako da se fiskalni racun stornira sa njihove strane, prema kupcu, izdaje se novi sa novim garantnim listom.
Inace, uvoznik/prodavac bi napravio prekrsaj i to na poreskom nivou.
 
Poslednja izmena:
Sta nema? Svaki garantni list mora biti uredno popunjen informacijom proizvoda. Ne mozes posle ti da ides sa starim listom i drugim novim proizvodom da reklamiras. Nego se ispunjuje novi list.
Na novom ili starom garantnom listu se upisuje proizvodjac, model, SN, datum kupovine i trajanje garancije. Takav list mora zakonski da bude popunjen.
Uredjaj koji je crkao, oni razduzuju dobavljacu (proizvodjacu) i dobijaju novi kao zamenu. Tako da se fiskalni racun stornira sa njihove strane, prema kupcu, izdaje se novi sa novim garantnim listom.
Inace, uvoznik/prodavac bi napravio prekrsaj i to na poreskom nivou.

Ako ti se pokvari karta, javi sta si dobio.

Drugar je dobio gtx1080 uz njegovu doplatu ali sa starom garancijom + jos jedna dodatni papir uz to.
 
Ko se bori za sebe, dobice ono sto moze po zakonu, a onaj ko prihvati sta mu oni ponude, sam je kriv.
 
I to im je izgovor? A za bilo koji drugi deo da je, onda daju novu garanciju? Pa naravno da ce nesto da se pokvari, bilo to u garanciji ili ne. Vracajte se tamo i trazite novu garanciju ili inspekcija.

Zakon o obligacionim odnosima:
Produženje garantnog roka

Član 503

(1) U slučaju manje opravke, garantni rok se produžava onoliko koliko je kupac bio lišen upotrebe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnog funkcionisanja izvršena zamena stvari ili njena bitna opravka, garantni rok počinje teći ponovo od zamene, odnosno od vraćanja opravljene stvari.

(3) Ako je zamenjen ili bitno opravljen samo neki deo stvari, garantni rok počinje teći ponovo samo za taj deo.

Kao sto vidis, u tacki 1 stoji da se garantni rok produzava, u tacki 2 stoji da PONOVO pocinje teci. Sto znaci da je to ispocetka.
Tacka 3 vazi za deo tacke 2, samo u slucajevima vece i bitne popravke i to samo za taj deo.
Kod vas je problem tacka 2, vezana za deo "menjanja". A posto je ceo "uredjaj" zamenjen....
Znaci, nov uredjaj - nova garancija. Jer oni pred Zakonom, inspekcijom i poreskom upravom ne mogu da se pravdaju za prodaju i za fiskalni racun.

Da im upadne inspekcija, imali bi neslaganje na papiroloskom nivou.



Sent from my Huawei Honor 7
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da izmenim poruki na Tapatalk "administrayor has blocked editing for 60 minutes", pa moram pisati novu.

Ti imas pravo da uzmes novac nazad i opet da kupis od njih, te opet se dolazi do istog - nova garancija.

Primera radi, pre jedno manje od godinu dana, uzeo sam za firmu 2 UPSa nJoy. Po spec je izgledalo OK. I jacina i podrska. Ali, posle nekog vremena oba otkazala, otisla kontrola izmedju struje i baterije, pa i na malom padu struje palio je bateriju i vracao nazad sa strujom od 177 volti u proseku. Nedelju dana razlike crkavanja. Oba su otisla u servis i nisu mogli da poprave. Odnesem u Alti papire (u razmaku, jer su u razmaku i crkli), trazili povracaj novca da bi mogli da doplatimo za APC. Novi uredjaji - nova garancija.


Sent from my Huawei Honor 7
 
Sta je sam kriv kad nece daju novu garanciju, kazu bilo je dosta da se kvare karte i tako ljudi menjaju no stop itd itd...

Ponavljam opet, ko prihvati tako jadan izgovor i ne treba da dobije to sto moze. Nema nece, po zakonu su obavezni. Nigde u zakonu ne pise ako se pokvari toliko i toliko grafickih, ne daje se nova garancija. I to mu je rekao prodavac kome je tamo neko rekao da to kaze, a zakon je tu prilicno jasan. Oni probaju, pa kome uvale uvale, ko zna svoja prava i zapreti inspekcijom, dace mu novu garanciju.
 
Otkazao Patriot Blast 120GB kupljen u februaru 2016 preko Emmi online shop-a. Na njihovom sajtu piše garancija se ostvaruje tamo gde je navedeno u garantnom listu, a u njemu se pominje samo Alti na dve adrese, jedna u Čačku, druga u Beogradu (Savski nasip 7a). Pošto sam iz Beograda da li da ga nosim sutra tamo direktno? Da li je neko imao slična iskustva sa reklamacijom SSD-a i koliko se čeka na rešenje? Pošto vidim da je ovaj Blast jako problematičan i često predmet reklamacija da li mogu da tražim doplatu za neki drugi tip umesto da mi daju (ako mi daju) nov Blast?
 
Nosis na Savski nasip. Tamo sam ja reklamirao graficku koja je kupljena kod Emmija. Tu im je baza za reklamacije. Trebalo bi da moze da se doplati za bolji, tj skuplji. Sve moze, samo da ti ne vracaju pare :D
 
U prvih šest meseci ako se desi kvar biraš da li hoćeš zamenu, popravku ili vraćanje para.


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Hvala na brzim odgovorima. SSD je kupljen 16.2.2016 i crko juče tako da je prošlo 6 meseci i 2 dana, znači otpada izbor zamena/popravka/vraćanje para? :) Šta onda ostaje? Samo popravka? Ali ako ne može da se popravi ide zamena? Cenim da neće moći da ga oprave pa ću gledati da u toj zameni onda dodam za neki EVO ili šta je već bolje jer se ova varijanta jeftinog SSD-a koji crkne posle 6 meseci definitivno ne isplati zbog par hiljada uštede :)
 
Ne verujem da tu ima šta da se popravlja. A 90% ćeš moći da im još daš para, ne bi trebalo da se bune :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Otkazao Patriot Blast 120GB kupljen u februaru 2016 preko Emmi online shop-a. Na njihovom sajtu piše garancija se ostvaruje tamo gde je navedeno u garantnom listu, a u njemu se pominje samo Alti na dve adrese, jedna u Čačku, druga u Beogradu (Savski nasip 7a). Pošto sam iz Beograda da li da ga nosim sutra tamo direktno? Da li je neko imao slična iskustva sa reklamacijom SSD-a i koliko se čeka na rešenje? Pošto vidim da je ovaj Blast jako problematičan i često predmet reklamacija da li mogu da tražim doplatu za neki drugi tip umesto da mi daju (ako mi daju) nov Blast?

Mozes ovaj da uzmes http://emmi.rs/ssd-ssd-sata3-120gb-samsung-650-540-450mb-s.11.html?productId=50324
 
Nosis na Savski nasip. Tamo sam ja reklamirao graficku koja je kupljena kod Emmija. Tu im je baza za reklamacije. Trebalo bi da moze da se doplati za bolji, tj skuplji. Sve moze, samo da ti ne vracaju pare :D

Altijev servis vec odavno nije na Savskom nasipu, preseljeni su na Viline Vode bb (iza Tempa, preko puta Kimteca)

Mada pitanje je koliko će trajati proces reklamacije i šta će imati na lageru u trenutku kada se to reši.

Ako nosiš direktno u njihov servis, trebalo bi da ti nešto brže bude završena reklamacija. Koliko se sećam, to je njihov (altijev) uvoz, pa ne šalju u drugi servis nego oni rešavaju. Reci im da stave u napomenu da ti je hitno i da ti treba za posao, ili tako nešto.
 
Poslednja izmena:
Ponavljam opet, ko prihvati tako jadan izgovor i ne treba da dobije to sto moze. Nema nece, po zakonu su obavezni. Nigde u zakonu ne pise ako se pokvari toliko i toliko grafickih, ne daje se nova garancija. I to mu je rekao prodavac kome je tamo neko rekao da to kaze, a zakon je tu prilicno jasan. Oni probaju, pa kome uvale uvale, ko zna svoja prava i zapreti inspekcijom, dace mu novu garanciju.

Da li isto zakon vazi ako je uzeta na firmu?
 
Ja sam reklamirao ssd kingston v300, dobio sam papir za zamenu i stari racun. Trazio sam novu garanciju ali nista.

Pare nisu mi hteli daju nazad, kao proslo je dve godine.
 
Altijev servis vec odavno nije na Savskom nasipu, preseljeni su na Viline Vode bb (iza Tempa, preko puta Kimteca)



Ako nosiš direktno u njihov servis, trebalo bi da ti nešto brže bude završena reklamacija. Koliko se sećam, to je njihov (altijev) uvoz, pa ne šalju u drugi servis nego oni rešavaju. Reci im da stave u napomenu da ti je hitno i da ti treba za posao, ili tako nešto.

Upravo tako, sad sam ih zvao i rekoše mi da mogu da odnesem u bilo koju Win Win prodavnicu ili direktno kod njih u Dunavsku BB (tačno tu gde si rekao, iza Tempa, a preko pita Kimteca). Pošto imam vremena, a cenim da je ova druga opcija brža idem danas do njih u servis direktno pa ću javiti kako i kojom brzinom se rešila priča mada cenim da će trajati par nedelja.
 
Nazad
Vrh Dno