Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Kupio moj cale sestri za faks asus laptop u win win-u i lepo je radilo sve do zadnjih mesec dana dali smo laptop na reklamaciju jer je wifi na laptopu neispravan nece da se poveze ni na jednu wifi mrezu to i nije ozbiljan kvar ali za faks joj treba stalan pristup netu.
Posle nekih nedelju dana zovu oni nas da pitaju za pin sifru mi im kazemo znaci oni nisu nedelju dana ni pogledali laptop a imaju 4 servisa u Srbiji,posle nekog vremena valjda nedelju dana zvali da pitaju za sifru za neki program a mi pojma nemamo kakva je to sifra za koji program i tad su nam rekli da ce vratiti sve na fabricko stanje tj. na win 8.1 original,i evo tek pre 3 dana zvali i rekli da je popravljen i rekli da ce ga u roku od nedelju dana poslati znaci ocekujem laptop za 3 do 4 dana i bas ga uzmemo nazad videcemo da li taj wifi konacno radi.
Zameram im sto laptop stoji 28 dana kod njih zbog jednog po meni sitnog kvara,a zakonski rok je valjda 30 dana da rese reklamaciju?Trebali su u kracem roku da ga naprave...Ali daj Boze da radi kako treba...
 
Ovo ti je osnovna greška, koja im je omogućila da te otkače. Nisi smeo da dozvoliš da u zapisnik uđe fizičko oštećenje zbog toga što oni nisu mogli da testiraju monitor.

Ja sam mogao ili da prihvatim to ili monitor sa manom u kutiju pa kuci, sta sam mogao drugo da uradim ? Da dodjem sa inspekcijom ili sta vec ?

Uglavnom danasnji info koji sam dobio je da vecini kupaca iz servisa odgovaraju da uredjaj ima fizicko ostecenje kada se roba salje glavnom uvozniku na servis, u ovom slucaju Ewe. Tako da je zakljucak da to nista nije definitivno dok ovlasceni serviser ne potvrdi a velike su sanse da sve ispadne ok.
Ko ce mu ga znati vise....
 
Zameram im sto laptop stoji 28 dana kod njih zbog jednog po meni sitnog kvara,a zakonski rok je valjda 30 dana da rese reklamaciju?Trebali su u kracem roku da ga naprave...Ali daj Boze da radi kako treba...

A ti mislis da si jedini koji je odneo uredjaj na servis, i da su se tamo dosadjivali dok tvoj laptop nije stigao? :D Popravljeno je u zakonskom roku (ako je popravljeno), ali mi smo takvi, svi bi da nam se uredjaj popravi sto pre, najbolje na licu mesta u samoj radnji
 
Jeste svi smo takvi :D i to je normalno da zelimo svi da nam se sto pre resi reklamacija :) za par dana opet pisem ovde kad bude stigao laptop...
Pa nisu se dosadjivali igrali su Witcher 3 :D....
 
I ja sam tako mislio dok nisam video koja kolicina robe stize svaki dan u servis, a tu radi par ljudi koji padaju s nogu. Gazda naravno nema nameru da zaposli jos ljudi...

Sent from mTalk
 
Da napisem i ja svoje dosadasnje iskustvo. Konkretno problem sa slusalicama hyperx2, gubio sam kontakt na kablu. Poslao sam mail emmi, odgovorili mi za dva minuta, nakon toga me i pozvali i rekli da slusalice mogu da odnesem u win win u svom gradu. To sam i uradio, podigao reklamacioni list i sada cekam. Nadam se skorom i efikasnom resenju problema.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Ja sam mogao ili da prihvatim to ili monitor sa manom u kutiju pa kuci, sta sam mogao drugo da uradim ? Da dodjem sa inspekcijom ili sta vec ?

Uglavnom danasnji info koji sam dobio je da vecini kupaca iz servisa odgovaraju da uredjaj ima fizicko ostecenje kada se roba salje glavnom uvozniku na servis, u ovom slucaju Ewe. Tako da je zakljucak da to nista nije definitivno dok ovlasceni serviser ne potvrdi a velike su sanse da sve ispadne ok.
Ko ce mu ga znati vise....
Trebalo je da tražiš da navedu pravi razlog, a to je nedostatak opreme U RADNJI, a nikako fizičko oštećenje ako ga nije bilo.
Ovako ispada da si odneo polomljen monitor i tražiš servis za koji svi sa vrata znaju da garancija neće pokriti.
 
Da napisem i ja svoje dosadasnje iskustvo. Konkretno problem sa slusalicama hyperx2, gubio sam kontakt na kablu...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

E evo je ''fizicko ostecenje'',tesko da ce to pokriti garancija.
 
Ne znam koje su to hyperx2 i koliko kostaju, ali znam da su se jeftinije bubice (do 2000) menjale u radnji za iste takve ako je prekid u jednom kablu, a ne vidi se da je pokidan ili isecen...
 
Kakvo crno fizicko ostecenje, kabal kao nov.
Hyperx cloud 2 oko 12k su nove.
Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
I ja sam tako mislio dok nisam video koja kolicina robe stize svaki dan u servis, a tu radi par ljudi koji padaju s nogu. Gazda naravno nema nameru da zaposli jos ljudi...

Sent from mTalk

Nisam znao da tako malo ljudi radi,znam da alti ima 4 servisa u Srbiji zato sam ono sve prethodno napisao...
 
Evo danas sam sa sestrom isao da preuzmem laptop 34 dana bio kod njih tj. 28 dana ako racunamo 21 jul kad su odgovorili da je reklamacija uvazena laptop je bio u Kim tec servisu u Bg-u sada opet radi wifi kako treba...
Sve su lepo spakovali i vratili nazad nisu nista zaboravili tako da + za njih od mene jedino sto smo cekali bas mnogo da ga naprave...
 
Ako su oni samo vratili laptop na početno stanje, to ste mogli i vi da uradite.
 
Poslednja izmena:
Mogli smo mozda ali se gubi garancija...Prvo sam nosio laptop u Linkom Ks ni oni nisu hteli da diraju sistem jer je laptop pod garancijom...
 
Pa ako je softverski problem to nema veze mislis oni ne mogu da vide koliko je puta je sistem bio podizan i kada?Pa ljudi sa obrisanog hard diska sve podatke mogu da izvucu samo ako hoce...
Drugo u laptopu ne postoji klasicni SSD ili HDD nego ima u sebi 32gb EMMC koji nije zamenljiv i svaku promenu na njemu mogu da vide bez problema...
 
Meni nakon stizanja poruke da je reklmacija odbijena i da ce mi biti naplaceni troskovi popravke javili da je narucen deo za monitor i da se to sad ceka i da ce biti reseno bez ikakavih troskova. Nema tu neke logike al ajd. Sad samo da cekam. Ako prekorace 30 dana od dana predavanja trazim novac umesto monitora.
 
Imao si srece popravice oni u roku ali cekaju zadnji dan bar u mom slucaju taman 29 dan ili 30 dan ima da dobijes monitor nazad....
 
Rasplet situacije. Nakon informacije da je narucen deo i da to moram da sacekam zvao sam ih ponovo 2 dana uzastopno i juce mi rekose da je odobrena zamena i da mogu da odaberem neki drugi monitor sa slicnom cenom, tako da je ispalo skroz ok na kraju.
Izgleda da ipak nema resenja za te vertikalne linije na monitoru, sta znam.
Evo i slike problema:
20160705_114138.jpg
 
Mozda mogu da zamene ekran monitora ali se to verovatno ne isplati pa su ti zato rekli da odaberes neki drugi monitor...
A ovo kazem jer je obicno danas tako kod vecine uredjaja od mobilnih telefona,monitora,televizora itd... ne isplati se obicno opravljati to samo se u retkim slucajevima isplati...
 
Poslednja izmena:
Koja je fora što ne daju garancije (one pisane) više? Kupio SSD juče koji ima 3god. garancije i pitam ih u radnji kažu dovoljan će biti fiskalni. Zvao posle Call centar i oni kažu dovoljno je. Šta se to i što promenilo od prošle godine?
 
Za sve preko 24 meseca potreban ti je garantni list. Fiskalni račun ti je dovoljan za zakonsku garanciju. Možda oni mogu preko serijiskog broja nakon 24m da ti prihvate garanciju, ali ako je ne prihvate ti nemaš nikakav dokaz za dodatnu godinu dana garancije.
 
Koja je fora što ne daju garancije (one pisane) više? Kupio SSD juče koji ima 3god. garancije i pitam ih u radnji kažu dovoljan će biti fiskalni. Zvao posle Call centar i oni kažu dovoljno je. Šta se to i što promenilo od prošle godine?
Vlasnik. Osećam da ce biti pilicarenja sa tim garancijama.


Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ja bi zahtevao pisanu garanciju na 3 godine. Boli njih uvo posle ako se tebi pokvari SSD, verovatno ce se do tad promeniti prodavci i reci ti da je to greska prethodnih.
 
E sad i mene baš zanima. Nisam uzimao ništa od komponenti od prošle godine, pa rekoh da se nije nešto promenilo. Znam da emmi uglavnom nije jajarska firma :D... Ali ovo me baš iznenadilo. Palo mi na pamet da oni imaju zavedeno po serijskim brojem to što su prodali, onda ima smisla. Ako nemaju možemo da reklamiramo nečiji koji je riknuo, ako nema garanciju i da ih malo testiramo :D
 
Jel mogu pri narucivanju da napomenem kad da mi stigne roba? Jer verovatno necu biti kuci kad dodje kurir zbog posla
 
Možeš ti da napomeneš, ali će ti kurir svejedno doneti kada bude isporučivao tvoj deo grada. Kurirske službe izlaze u susret firmama sa kojima imaju potpisan ugovor pa prilikom preuzimanja paketa kuriri dođu otprilike u dogovoreno vreme, ali za isporuku fizičkim licima ih obavezuje samo isporuka u dogovoreni dan (osim kod PE, danas za sutra do 12 h, ili danas za danas).

Za takve stvari moraš poznavati kurira.
 
Vec sam narucio i danas mi stigao paket. Kaze ne mozes da otvoris pre nego sto platis i potpises, ja reko mogu al ae necu da te cimam jer znam da tebe tamo posle smaraju. U svakom slucaju, nije bilo nikakvih problema. Jutros su mi poslali poruku da ce stici paket i oko 12 me zvao kurir da pita da li sam kod kuce da preuzmem. Sve je u redu sto se tice paketa i njegovog sadrzaja. Dobio sam i fiskalni racun naravno. Prvi put narucujem preko neta i sto se mene tice sve je bilo ok sa WW.
 
Drugaru crkla gtx780ti, racun 75.000 i nesto dinara, nude mu r9 390 8gb u zameni.. da li su oni realni karta slabija od gtx780ti.
 
Vec sam narucio i danas mi stigao paket. Kaze ne mozes da otvoris pre nego sto platis i potpises, ja reko mogu al ae necu da te cimam jer znam da tebe tamo posle smaraju. U svakom slucaju, nije bilo nikakvih problema. Jutros su mi poslali poruku da ce stici paket i oko 12 me zvao kurir da pita da li sam kod kuce da preuzmem. Sve je u redu sto se tice paketa i njegovog sadrzaja. Dobio sam i fiskalni racun naravno. Prvi put narucujem preko neta i sto se mene tice sve je bilo ok sa WW.

Ne mozes.
 
Nazad
Vrh Dno