Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Misko78

Slavan
Učlanjen(a)
03.05.2004
Poruke
1,763
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5 12600K + Corsair 115i Elite Capellix
Matična ploča
MSI PRO Z690-P DDR4
RAM
Kingston Fury Renegade RGB 3200 4x16GB
GPU
Gigabyte Aorus Master 3080
Storage
Kingston KC3000 + WDC-WD120EFBX
Zvuk
Onboard
PSU
Corsair HX750
Kućište
Cooler Master Mastercase MC500
Monitor
IIyama G-Master GB2770QSU
Miš & tastatura
Razer Basilisk Ultimate + Corsair K70 RGB MK2 LP
Laptop
Asus TUF FX505DU-BQ016
Mobilni telefon
Iphone 15
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Današnji slučaj rešavanja reklamacije u emiju altiju ili šta god.

Kupim komp u martu za nekih 100K dinži za firmu, preko računa. Rikne mi 7.avg. 750ti grafička, izbacuje kuke, kvake i linije. Odnesem na reklamaciju, uvoznik Alti, i oni to krenu da obrađuju i utvrđuju kvar 20 dana:S:. Nisam ih masirao, samo sam ih posle 10 dana lepo ljudski zamolio da ako mogu požure sa rešavanjem. Danas me zovu nude povraćaj love ili zamenu pošto te kartice više nema. Naravno tražim zamenu i imaju na stanju samo 2 proizvoda koji po specifikacijama odgovaraju u potpunosti. Isti čip, isto memorije, isto hlađenje, isti broj priključaka samo drugi proizvođač. Naravno traže mi doplatu od 750 ili 1250 u zavisnosti koji odaberem. Mislim čak i da su sve odradili po zakonu, ostaviš me bez kompa 20 dana i još tražiš doplatu za suštinski isti proizvod, *mjau**mjau**mjau*. nisam tražio bolje i izvačio dobit od crkavanja. Toliko o poštovanju kupca, ja od njih nikda više ništa kupiti, kao ni bilo šta što su oni uvoznici. :S:

Edit: Kad sam kupovao, ostali su bez TT napajanja koje sam već platio, i kao nude u zamenu drugo CM, kažem ok samo mi više isporučite robu. Setim se da proverim cenu kad ono 500 kinti jeftinije, posle su se izvinjavali i ponudili mi ris najgoreg A4 papira za razliku. :vomit: Rekoh 'ajde samo da više dobijem ono što sam platio.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja kad sam kupovao externu fioku za hard disk dobio sam od njih model koji je vec bio koriscen. Znaci kutija otpakovana, a samo kuciste vidi se da je korisceno. Vide se male ogrebotine i linije od prikljucivanja kablova. Ali ta fioka ionako mi ne igra neku ulogu. Uzeta je namenski za jedan poslic i sada stoji. U pitanju je emmi prodavnica. Jeste da su najjeftiniji ali da umesto novog prodaju polovno to nisam ocekivao.
Vise msm da je neko od zaposlenih zamenio sebi kuciste nego sto bi to firma uradila ali sta je tu je.
Od mene veliki minus za njih.
 
A za kartu trazi povracaj,pa kupi drugde,iz principa.

Bih, samo da nije preko firme, PDV obračunat za prvi kvartal i sad treba da cimam računovođu da to prebacuje/preračunava i sl. Doplatiću i to je za njih poslednji dinar od mene.
 
ti si misko jako dobar i mlak covek. ne znas ti sa bagrom kako se radi. znas kad bi doplatio? meni su davali 2tb diskove u zamenu za 1.5tb koji su crkli, kakva crna doplata?
 
I posle me neki (van IT-a) pitaju zasto ne kupujem nista da pomognem nasoj ekonomiji :D
(ovo je u stvari jedan od mlakih slucajeva :))
 
Nisi naveo ko su proizvodjaci kartica,ali navescu ti primer recimo kupis Powercolor karticu i ona crkne,prodavac kaze nemamo tu da ti vratim pare ili imam Asusovu koja je i kostala vise kad si ti uzimao.Ne mozes poredis PC i Asus u kvaliteti.Ne bih da stajem na njihovu stranu ali mislim da su ispali fer jer vracaju lovu a to sto recimo kartica ima iste karakteristike kao tvoja nista ne znaci.Ne kosta isto LG televizor i VOX istih karakteristika.Ovo sa utvrdjivanjem duzine kvara se slazem da je 20 dana previse za karticu.
 
Ja kad sam kupovao externu fioku za hard disk dobio sam od njih model koji je vec bio koriscen. Znaci kutija otpakovana, a samo kuciste vidi se da je korisceno. Vide se male ogrebotine i linije od prikljucivanja kablova. Ali ta fioka ionako mi ne igra neku ulogu. Uzeta je namenski za jedan poslic i sada stoji. U pitanju je emmi prodavnica. Jeste da su najjeftiniji ali da umesto novog prodaju polovno to nisam ocekivao.
Vise msm da je neko od zaposlenih zamenio sebi kuciste nego sto bi to firma uradila ali sta je tu je.
Od mene veliki minus za njih.

Ja sam dobio korišćen monitor, korišćenu grafiku punu prašine koja je samo ubačena u kutiju i tako lelujala po istoj verovatno u toku transporta, bez antistatičke kese, bilo čega...

Negde bi ih kontam zatvorili zbog takvih stvari.
 
Problem je shto je euro roknuo u odnosu na USD, pa su sve kartice poskupele u dinarima i to dosta, pa ako te ne rese istim proizvodjachem prave sebi gubitak.
 
Nepoznavanje zakona. 8 dana je zakonski rok za to. Ali stoji da nije isto dati Asus za Powercolor, ali Powercolor ne proizvodi nV karte. Imao je MSI,GB ili Asus. Mooozda Gainward ili EVGA ali ne verujem
 
Nisi naveo ko su proizvodjaci kartica,ali navescu ti primer recimo kupis Powercolor karticu i ona crkne,prodavac kaze nemamo tu da ti vratim pare ili imam Asusovu koja je i kostala vise kad si ti uzimao.Ne mozes poredis PC i Asus u kvaliteti.Ne bih da stajem na njihovu stranu ali mislim da su ispali fer jer vracaju lovu a to sto recimo kartica ima iste karakteristike kao tvoja nista ne znaci.Ne kosta isto LG televizor i VOX istih karakteristika.Ovo sa utvrdjivanjem duzine kvara se slazem da je 20 dana previse za karticu.

Vracaju novu jer sada ta kartica kosta vise nego tada. Tako je bilo i sa hard diskovima pre i posle poplave. Da je obrnuto ni dinar ne bi dobio.
 
Problem je shto je euro roknuo u odnosu na USD, pa su sve kartice poskupele u dinarima i to dosta, pa ako te ne rese istim proizvodjachem prave sebi gubitak.

A to nas treba da brine, jer nije bitno sto nas kosta ili mi imamo problem, ali "ne daj Boze da bogati ne izgube jer imaju biznis"?
Koja glupost... kosta i Ruse, Nemce, Austrijance, Spance, Grke... ali u Grckoj ce ti zameniti adekvatnom zamenom, a bude li vrdanja da doplacujes, znas kad bi taj imao opet nekog kupca?

Nego su ljudi ovde budale - samo se zale, a nista ne rade! Da pocnu svi lepo da kupuju preko (plati PDV/carinu, i opet ispadne jeftinije, a imas garanciju isto), a ne da se samo zalimo.

Telefone sam odavno prestao da kupujem ovde, od kad mi je Telenor napravio najveci problem oko reklamacija koji sam imao u Srbiji.
Opremu sam ponekad uzimao, ali samo zato sto se u oglasima nadje ponesto OK, ali i to sam poceo da izbegavam, kad vidim da neke stvari su ocigledno losijeg kvaliteta.
 
AKoja glupost... kosta i Ruse, Nemce, Austrijance, Spance, Grke... ali u Grckoj ce ti zameniti adekvatnom zamenom, a bude li vrdanja da doplacujes, znas kad bi taj imao opet nekog kupca?
Na severu, ako nemaju identičnu karticu ne pitaju, samo vrate novac, do sad nisam dobio ponudu za (ne)adekvatnu zamenu. Što je i najbolja opcija, šta je kome adekvatno je prilično subjektivno.
 
Sve stoji. Ali njima je najjeftinije da te finansijski razduzhe, onda ti doplatish da dobijesh isto.
 
Ja sam imao pozitivna iskustva što se reklamacije tiče kod Altija. Tj. firma. Možda zato što smo MO. :D

Anyway, dođe neki Toshiba laptop, ne radi touch, kursor drhti i treperi kada god staviš prst na touch i ne možeš da ubodeš ikonicu...

Odnesemo u servis, posle 2 dana šalju novi, opet isto... Odnesemo u servis, posle 2 dana šalju novi, opet isto + izguljen ekran... Odnesemo u servis, posle nedelju dana donesu četvrti i taj radi. :D
 
Mogli su bar sa Gb da ti izadju u susret a ne ovako da pilicare. Ma...
 
Imas srece sto si uopste nesto i uspeo da zamenis ili da ti nude povracaj novca..napajanje od 500w placeno 10k dinara u garanciji su mi drzali 20 dana da bi na kraju rekli da je ispravno...A napajanje tandrce, restartuje se masina. Odem u alti direktno, ostane jos 20 dana...kazu sve isto radi normalno. izgleda da su ga testirali na konfi gde treba ~50w
Evo ga stoji ispod kreveta zao mi da ga bacim...
 
Ja sam kod njih nosio ssd na reklamaciju.I kad drugi put serviser trazi da donesem komp.
Pritom mi formatira ssd ok nikom nista(bio svez win).
I formatira mi i hdd sa 5 godina poslovnih podataka,slika,snimaka i ko zna cega......Malo reci da sam poludeo
 
Ja sam imao pozitivna iskustva što se reklamacije tiče kod Altija. Tj. firma. Možda zato što smo MO. :D

Anyway, dođe neki Toshiba laptop, ne radi touch, kursor drhti i treperi kada god staviš prst na touch i ne možeš da ubodeš ikonicu...

Odnesemo u servis, posle 2 dana šalju novi, opet isto... Odnesemo u servis, posle 2 dana šalju novi, opet isto + izguljen ekran... Odnesemo u servis, posle nedelju dana donesu četvrti i taj radi. :D
Pokušavam da vidim dobro iskustvo u ovome što si napisao ali mi ne uspeva. [emoji1]
 
Mislim da su napisali da se ogradjuju od gubitka podataka.
 
Da, ali to ne znači da treba redom da formatiraju sve hard diskove koje nadju u računaru.... [emoji1]
 
Naravno. :)
Ali ne vode racuna uopste, ne zanima ih.
 
Nauk za ubuduce da ostavljas servisu samo sistemski disk
 
Meni su uradili zamenu Sapphire R9 290 u MSI 970 GTX free of charge a MSI je bio skuplji oko 500din. Za nekih 5 dana.
 
Uzmi novac nazad i namazi ih izmetom. Nikada vise ne kupuj kod njih. Ne znam sta drugo da ti kazem. To je najgori sljam. Kod njih si dobrodosao samo kad ostavljas novac, najgori oblik bandita.
 
Nisu se setili u trenutku, verovatno je bila guzva a i ko zna koliko puta je prodavan i vracan taj monitor.
 
Nazad
Vrh Dno