Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

slikaj i kači na tviter,nemoj da ih psuješ i budeš vulgaran ali ih ne štedi,to ti je najpametnije.neće te razdužiti nikad kao što možeš da čitaš na temi,a ako reklamiraš vrteće te 30+ dana,tako da ožeži po tviteru sa sve heštegovima prevara i pljačka.
 
Samo da javim da su mi uvazene obe garancije.
Danas sam dobio nove slusalice (isti model),
a za maticnu cekam finansisko razduzenje,javljam kad me isplate.

Послато са Mi Note 10 Pro помоћу Тапатока
Moram da ih pohvalim, upravo mi je legla uplata
Za maticnu plocu.
Sve su mi resili u garantnom roku.

Послато са Mi Note 10 Pro помоћу Тапатока
 
E ovako, uzeo u Emmiju kuciste Falcon Zeus, stiglo danas na kucnu adresu, raspakovao i imam sta da vidim - kuciste uopste nema nikakav otvor na gornjoj strani, ravno, kao npr. MS Dark Shadow. Gledam zatecen, proverim na sajtu da nisam napravio previd ali siguran sam da nisam jer se secam slike na kojoj su gore 2 venta :d.

Zovem reklamacije niko se ne javlja. Zovem tehnicku podrsku sa Emmi sajta da bi me operativka pitala da li sam uzeo kuciste u WinWinu ili Tehnomaniji :d. Reko narucio sa Emmi sajta, ona kao ok kupili ste na daljinu popunite obrazac koji ste dobili.. gde je ja prekidam da bih joj rekao da nisam dobio ni obrazac ni racun :d. "A da, to stize naknadno", da ali ako znam svoja prava i zahtevam da stigne lol. Plan je da im saljem kuciste u magacin u Cacku pa verovatno da cekam 90 dana za pare. Iskreno me mrzelo da se raspravljam sa dronom preko telefona, lakse mi je da im mailom predocim kako zapravo stoji situacija i da su u prekrsaju i kod trzisne i kod finansijske.

Ono sto mi je isto nejasno, to kuciste stoji mesecima na sajtu, da li je moguce da su ceo sajt promenili a ove slike i opis stoje i dalje, da li sam ja prvi koji ga je uzeo ili ga svi vracaju kao ja ili ni ne vide sta su kupili... u svakom slucaju horor iskustvo, ali ne znam sta sam drugo ocekivao :whip:.
 
Poslednja izmena:
evo ti ga sapatnik gore,idealan scenarij da se udružite na tviteru i odradite desant,nema vam druge nažalost...
 
E ovako, uzeo u Emmiju kuciste Falcon Zeus, stiglo danas na kucnu adresu, raspakovao i imam sta da vidim - kuciste uopste nema nikakav otvor na gornjoj strani, ravno, kao npr. MS Dark Shadow. Gledam zatecen, proverim na sajtu da nisam napravio previd ali siguran sam da nisam jer se secam slike na kojoj su gore 2 venta :d.

Zovem reklamacije niko se ne javlja. Zovem tehnicku podrsku sa Emmi sajta da bi me operativka pitala da li sam uzeo kuciste u WinWinu ili Tehnomaniji :d. Reko narucio sa Emmi sajta, ona kao ok kupili ste na daljinu popunite obrazac koji ste dobili.. gde je ja prekidam da bih joj rekao da nisam dobio ni obrazac ni racun :d. "A da, to stize naknadno", da ali ako znam svoja prava i zahtevam da stigne lol. Plan je da im saljem kuciste u magacin u Cacku pa verovatno da cekam 90 dana za pare. Iskreno me mrzelo da se raspravljam sa dronom preko telefona, lakse mi je da im mailom predocim kako zapravo stoji situacija i da su u prekrsaju i kod trzisne i kod finansijske.

Ono sto mi je isto nejasno, to kuciste stoji mesecima na sajtu, da li je moguce da su ceo sajt promenili a ove slike i opis stoje i dalje, da li sam ja prvi koji ga je uzeo ili ga svi vracaju kao ja ili ni ne vide sta su kupili... u svakom slucaju horor iskustvo, ali ne znam sta sam drugo ocekivao :whip:.

Pa šta ti nije jasno...Tehnomanija je kupila WinWin i Emmi. Polako ih rastura i za koji mesec više neće postojati ništa od to dvoje već samo Tehnomanija u bilo koju Emmi prodavnicu da uđeš reći će ti da su oni sad Tehnomanija....
 
Ja kupio u winwinu biciklu i mikritalasnu krajem maja. Na bicikli odmah pukla spoljna guma (feler) već 20 dana je na reklamaciji. Mikrotalasna gorenje drugi dan crklo svetlo, nju nisam slao jer mi je neophodna. Sve u svemu jako loše iskustvo i još ne znam kako ću proći na kraju.
 
I pored toliko losih iskustava, svi jurite tamo da biste ustedeli hiljadu, dve dinara :D
 
I pored toliko losih iskustava, svi jurite tamo da biste ustedeli hiljadu, dve dinara :D

Veoma potreban i smesan komentar :).

Kupujem u Emmiju jer ne donose kucista iz Madjarske (barem ne ova jeftina). Inace druge prodavnice koje su mnogo fer i brinu o svojim kupcima "ali je cena jaca hiljadu, dve dinara" nikad nista nemaju na stanju, uzmu po 2 primerka od uvoznika i teraj..
 
Komentar nije smešan, nego ste smešni vi koji kukate po forumu, a 1000x vam je rečeno da ne kupujete kod tih hohštaplera.
Kao da samo WinWin/Emmi ima sve na stanju i niko drugi.
Ja ne kupujem kod nas skoro pa ništa već dugi niz godina i uopšte nemam problema, ni sa naručivanjem, ni sa reklamacijom.
 
Koja je poenta tvog komentara?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Komentar nije smešan, nego ste smešni vi koji kukate po forumu, a 1000x vam je rečeno da ne kupujete kod tih hohštaplera.
Kao da samo WinWin/Emmi ima sve na stanju i niko drugi.
Ja ne kupujem kod nas skoro pa ništa već dugi niz godina i uopšte nemam problema, ni sa naručivanjem, ni sa reklamacijom.

Da li zaista procitas komentar pre nego sto kliknes quote and reply? Kod koga da kupim, kod onih sto nemaju ili kod onih gde se ceka 2 meseca kao da je top 10 restoran u svetu a ne parce lima od 50e koje njih na uvozu kosta 20 :d? Ne kukam na raspali emmi nego na celokupan sistem i bednu ponudu/nadmetanje cenama, ne razumem kako si mi onda pomogao i da si mi rekao 1000x da ne kupujem u emmiju. To je samo mali deo celog problema, get it? Niko nista nema u ovoj zemlji, zato se gospodski ode na ipon... za sve osim kucista ovog cenovnog ranga kao sto i napisah u poruci iznad, lol. Ne zna se koja je nasa radnja jadnija, u svakom pogledu, POGOTOVO sto se tice ponude kucista. O sajtovima da ne pricam :lupko:.

Dosao sam da podelim iskustvo, ako se jos nekome desi ovaj specifican problem, da zna svoja prava. Ne kukam niti pitam sta da radim, s'all good man :whip:, osim sto si me primorao da sve sto sam vec napisao (i nista novo), napisem i drugi put, ali drugacije, sa ciljem da ces razumeti.
 
Нешто занинљиво што ми се десило. Прекјуче након што сам наручио онлине кућиште у гигатрону, платио сам одмах. Зову ме јуче да потврде унете податке и кажу да нема на стању и да треба добављач да им добави. Ја хајд, питам колико им треба, он онако не зна тачно и ја му кажите наручите од добављача, ја ионако нисам кући па може да сачека али да не оде то временски у месец дана и додам коментар, врло непрофесионално и неодговорно од фирме, да пише на сајту да имате на стању а да у ствари немате. И ето, зову ме јутрос, кућиште стиже следеће недеље
 
Pa imao je dobavljač... Čista sreća... Da nije imao ne bi ni dobio, I dalje neprofesionalno
 
@Supreme.50

Kako god, ali može i case od “mađara”, ja sam kupio do sada 2 komada, jedno mini, drugo midi. Jedino ako je baš glomazno, nema šanse, ovako, ipak može.
A da....sve je od Fante, nije najjeftniji, ali je gospodin.
 
samo da javim sta je reseno za winwin -- reklamacije preko isnpekcije. za mog prijatelja

pokusali su da umestno 480 nitro daju polovnu prljavu 480 referentu i to bez dodatne garancije

sad je isnpektorka utvrdila da to nije u redu. trajalo je istina dosta vremena. rece ona da moraju da daju nov bolji ili isti model. obavezno sa novim fiskalnim racunom i novom pisanom garancijom od 2 godine (zakonske dve godine moraju).

ako model nije adekvatan i dalje rekla je da ih tuzim i da su potrosacki sporovi do 500k dinara besplatni.

dakle MORAJU DA DAJU nov FISKALNI RACUN i novu pisanu garanciju. posto svi znamo da to ne rade. Samo je naravno bitno da imate fiskalni racun i pisanu garanciju... i da dodam kartica 480 je crkla posle 2 i po godine (ali je imala zvanicno 3 godine garancije)

eto da i ostali znaju ko hoce da ih pritiska. moraju po zakonu da rade. iako sve eskiviraju
 
Moraju da daju novi fiskalni samo kada se menja roba, jer je to, ustvari, ponovna prodaja.

Medijacija je besplatna za potrošačke sporove do vrednosti 500.000 RSD, a ne sudska parnica.
 
da tako je,.medijacija.. trzisna inspektorka mi je dala pogresnu informaciju :)

a zamena grafike za drugu je svakako menjanje robe i mora fiskalni racun nov. to mi i trzisna inspektorka rece.ali svi znamo da winwin/emmi u 95% insistira da nova roba samo nastavlja staru garanciju
 
Reklamirao sam Palit GTX 1080 u NS u tehnomaniji kulpjen u emmiju pre nesto vise od 2 godine, kartica ne baca sliku, komp je ne vidi, koriscena u mom licnom racunaru, sve stickeri na znjoj kao i oni preko srafova, bez ikakvih fizickih ostecanje (takodje sam istu uslikao pre nosenja na reklamaciju kao dokaz) mi je danas odbijena sa porukom:
"Reklamacija je odbijena zato što uređaj nije adekvatno korišćen u skladu sa uputstvom"

Udruznje za zastitu potrosaca me je uputili na sudskee vestake koji tarze oko 50 000 za vestacenje, advokata jos nemam jer cekam na preporuku da mi se neko javi ili da nadjem ko jos ide u postupak tuzbe kako bi se ujedinili
Inspekcija me je takodje uputila na tuzbu ili udruzenje jer ima puno prigovora ali oni nemaju ovlascena da ista preduzmu!?!

Svakako da doticno obrazlozenje nema veze sa mozgom, Palitu sam danas takodje pisao
Ko ima istih problema molim da me kontaktirate
 
Danas sam otisoa da preuzmem graficku u tehnomaniji, ceo opis kvara je samo:
"U skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača, obaveštavamo Vas da je završena dijagnostika i Vaša reklamacija se odbija.
Reklamacija je odbijena zato što uređaj nije adekvatno korišćen u skladu sa uputstvom."

Poslovodji shopa nista nije jasno jer prvi put vidi ovakvo obrazlozenje!

Pitam ga ko je ovo odgovorio kaze nisu oni, grafika je bila u servisu asbis i kao vidite sa njima!
Nema nikakav podatak ko je primio istu i sta je problem, jedino ima koji se posminje je Ognjen Antic iz tehnomanije koji je prosledio odgovor!

Zovem asbis servis!
ONI se KUNU da u zivitu nisu videli ni jedan PALIT grafiku i da je NIKAD nisu uvezli niti servisirali!

Takodje barem sa tim sto sam pricao kaze da takvo obrazlozenje odbijanja garancije NIKAD nije video i ne bi nikad isto napisao!

Njegovo obrazlozenje je da me lazu i da je graficka kupljena na crno u nekoh maloprodaju vani i sad se svi prave ludi!
 
Pa el imas ti fiskalni i garantni list? Idi kod advokata i neka sastavi upozorenje pred utuzenje i neka ga dostavi da vidis kako ce da promene pesmu odmah. Grafika je skupa i ulozi u to dobijas ih 1/1 i oni placaju posle sve tvoje troskove i advokata. Ima da ti zamene u roku od odmah.
 
Naravno da imam, nisam advokata jos kontaktirao jer su mi iz uderezenja za zastitu potrosaca odgovorili da je jedini nacin da platim vestacenje pa onda advokat a samo tehnicko vestacenje graficke je oko 50 000din
Svakako ako se nista ne resi u naredna par dana nema mi druge, ali svakako zelim da izvrsim presiju u javnosti jer se bas lose ophode, prakticno mi ne odgovaraju ni na jedan upit a sluzba reklamacije koja se javlja na telefon nista ne moze da kaze i cak odbija da prosledi kontakt dalje, nisam dobio ni odgovor ko je uvoznik ni u ciji servis je ista bila, iako su mi u shopu nagovestili usmeno da je asbis, dok isti tvrde kategoricno da nije njhov uvoz i da nisu imali istu na reklamaciji
 
Poslednja izmena:
pazi. ako budes isao sa sudom, inspekcijom i dalje - nemoj sve da radis telefonom. nego trazi odgovore mailom da ti ostane trag ko je i kad i sta rekao

jer to usmeno poslovdja winwin u cudu, ili telefonom se asbis kune da nisu uvozili...to je sve nedokazimo. a i za ostale. kad imate problem, potrudite se da imate odgovore i napismeno ...
 
Ma nema nista skoro, na portal se tehnomanije ne javlja na moje poruke samo su poslali te genericke i cao, ovaj iz shopa je to kao video u reklamaciji da je islo i asbis kao ali to je usmeno, takdje asbis je na emal odgovorio da te kartice sa tim serijskim brojem nisu njihov ulaz
 
Samo ti angazuj advokata i ne beri brigu, znaju oni kako ce sa njima. Tebe APSOLUTNO ne interesuje ko je uvezao i ko je ovlascen servis, ides u radnju gde si kupio i kazes ovo je neispravno, u garanciji sto je dokazivo papirima i fiskalnim. Oni ako nece da ti pomognu a duzni su, advokat ce da ti sastavi papir i neka oni potpisu da nece da rese i da vidis kako ce da se polome da ti zamene ili vrate pare. Pa sto, ti mislis da advokati rade za dzabe, oni jedva cekaju takav slucaj, tu se uzimaju pare.
 
Ovde je potencijalni problem vlasnik Tehnomanije, nece tek tako ni sud na njega i ceo slučaj može da potraje poprilično.

Ali valjda neće. Advokat obavezno.
 
Nazad
Vrh Dno