Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Tu je lakše jer je sve bezgotovinski i pare se vrate na račun...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Kombanka.
Papirna devizna knjizica...

Doduse nisam je koristio par meseci, mozda su je i izbacili u medjuvremenu.

Ali kako onda da znas koliko para imas na racunu ?
Odes u banku pa pitas i onda pamtis :) ?
 
Poslednja izmena:
nesto ja ne verujem da ijedna banka ima knjizice...to ti je verovatno neka knjizica izdata odavno?

Ali kako onda da znas koliko para imas na racunu ?
Odes u banku pa pitas i onda pamtis ?
Tako nekako, na zalost :mad:
 
zbacili su i oni štednu knjižicu. Silom prilika sam morao kod njih da otvorim štedni devizni račun pre 2 nedelje i samo plastificirano kartonče se dobija.

Možda za one koji je imaju od ranije i dalje upisuju u nju promene.
 
Da ja pustim update na moju muku sa reklamacijom grafike koja ima 3g garanciju ali mi Alti nije dao dodatni garantni list: kako je istek u decembru ove godine a kuler je poceo da otkazuje, prvi put je reklamacija odbijena jer su racunali garanciju 2 godine. Kako sam dosao do garantnog lista koji potvrdjuje dodatnu garanciju, sada su me odbili uz prost odgovor- obaveštavamo Vas da je, po konstataciji ovlašćenog servisa, Vaš uređaj neadekvatno održavan i kao takav, ne podleže uslovima Ugovora o prodaji. Nažalost, uređaj ne možemo da servisiramo u garantnom roku i Vaša reklamacija je odbijena.

Kao prvo gde su dokazi neodrzavanja ventilatora?!, i drugo Ugovor o prodaji ni ne postoji, pa kako da se pozovem na isti? Sta u ovom slucaju da radim, da je ponovo reklamiram ili prijavim inspekciji? Napominjem nikakav dokaz o neadekvatnom odrzavanju nisu dali...
 
Mene od aprila zavlace, a prihvatili su mi reklamaciju, ali mi iz nekog razloga ne daju zamenski uredjaj. Zvao call centre i od emmijai winwina i tehnomanije i to obican call centar i centar za reklamacije, isao u njihove prodavnice, zalio se na fejsu na njihovim stranicama, pa smo kontaktirali i preko privatnih poruka, pisao trzisnoj inspekciji u Novom Sadu, oni me uputili na inspekciju u Cacku, jer kao vise ne postoji winwin u NS, inspekcija iz Cacka mi nije nista ni odgovorila, angazovao advokata, slali su im opomene pred tuzbu i winwinu i tehnomaniji i nista, zavlace i advokata kao i mene (njega dve nedelje), a mene evo sest meseci prolazi, nit su mi vratili staru graficku, nit sam dobio drugu, nit su mi nudili pare ili nesto drugo u zamenu ...
 
Kazem ja advokatu reko ok, mene zavlace kao fizicko lice, ali kako ignorisu trzisnu inspekciju i zasto mi i trzisna inspekcija iz cacka nista nije odgovorila i advokat mi je rekao pa zna se ko drzi emmi/winwin/tehnomaniju, pa ni ne treba da te cudi, kaze zar mislis da inpektori hoce da ostanu bez posla, ima toliko drugih firmi na koje se ljudi zale, da inspektori gledaju da ove nedodirljive zaobidju u sirokom luku ... eto Srbije u 21. veku ...
 
Na papiru je taj šofer, u biti je "zna se već ko".
 
advokat mi je rekao pa zna se ko drzi emmi/winwin/tehnomaniju

Daj nek neko bar u spojleru napise ko drzi ove us*ane prodavnice da vidim o cemu se radi. Spominjete nekog batu..jel to brat vodeceg?
Ja sve kupujem u Gigatronu (jeste da su malo ekuplji, ali bar verujem da su posteni) i BC Group-i.
 
Poslednja izmena:
Šta misliš, ko je pravi vlasnik?
Eto, može i u spojleru.
 
Daj nek neko bar u spojleru napise ko drzi ove us*ane prodavnice da vidim o cemu se radi. Spominjete nekog batu..jel to brat vodeceg?
Ja sve kupujem u Gigatronu (jeste da su malo ekuplji, ali bar verujem da su posteni) i BC Group-i.

gigatron je tri klase iznas emmi. ija ih ponekad koristim. ali najbolji su monitor atom, exceed i jos neke manje firme... gigatron bi bio sjajan da su im cene nize. i oni nekad malo zezaju sa APP sistemom. al cim kazes da razumes svoje pravo odmah sve urade kako treba.


ono sto emmi/winwin radi je haos. ko ima zelju nek pise tuzbe.,..ja cekam tuzbu za decembar 2020.prvo rociste.tuzio sam ih zbog neadekvatne zamene. pa cemo da vidimo sta ce biti sa tim...
 
@RingeRaja Iskreno nemam pojma. Jedino za koga znam da je bilo po medijima je brat av (namerno malim slovima)?

@solomonbg Ja u te tri prodavnice nikad nista nisam kupio i nikad necu. Drzim ti palceve i ostalima iz teme da resite problem sa dzukelama.
 
E ovako, uzeo u Emmiju kuciste Falcon Zeus, stiglo danas na kucnu adresu, raspakovao i imam sta da vidim - kuciste uopste nema nikakav otvor na gornjoj strani, ravno, kao npr. MS Dark Shadow. Gledam zatecen, proverim na sajtu da nisam napravio previd ali siguran sam da nisam jer se secam slike na kojoj su gore 2 venta :d.

Zovem reklamacije niko se ne javlja. Zovem tehnicku podrsku sa Emmi sajta da bi me operativka pitala da li sam uzeo kuciste u WinWinu ili Tehnomaniji :d. Reko narucio sa Emmi sajta, ona kao ok kupili ste na daljinu popunite obrazac koji ste dobili.. gde je ja prekidam da bih joj rekao da nisam dobio ni obrazac ni racun :d. "A da, to stize naknadno", da ali ako znam svoja prava i zahtevam da stigne lol. Plan je da im saljem kuciste u magacin u Cacku pa verovatno da cekam 90 dana za pare. Iskreno me mrzelo da se raspravljam sa dronom preko telefona, lakse mi je da im mailom predocim kako zapravo stoji situacija i da su u prekrsaju i kod trzisne i kod finansijske.

Ono sto mi je isto nejasno, to kuciste stoji mesecima na sajtu, da li je moguce da su ceo sajt promenili a ove slike i opis stoje i dalje, da li sam ja prvi koji ga je uzeo ili ga svi vracaju kao ja ili ni ne vide sta su kupili... u svakom slucaju horor iskustvo, ali ne znam sta sam drugo ocekivao :whip:.

Post od 19. juna, kuciste kupljeno 16. juna. Vratili su mi pare uz natezanje sa Emmijem, Tehnomanijom, i njihovim websajtom za reklamacije "Korisnicka Podrska" posle vise od 2 meseca uz natezanja sledece vrste:

Emmi me je prosledio na Tehnomaniju a korisnicka podrska Tehnomanije mi je napravila nalog na sajtu Korisnicka Podrska i poslala i user i pass na mail bez ikakvog pitanja ili informisanja, videh slucajno.

Kuciste ne odgovara opisu a ubedjivali su me da moram da ga vratim o svom trosku i popunim papir za vracanje na daljinu, koji pritom nisu ni poslali, niti na mail niti odstampano.

Ubedjivali su me da su poslali taj papir, citavih mesec dana pre mog narucivanja kucista, sto je zapravo stiglo u maju sa racunom za drugo kuciste kupljeno u februaru.

Vreme izmedju ovih radnji je circa ~5-10 dana, oni ne racunaju da mi je rok za resavanje krenuo od kada mi je stiglo kuciste i kada sam ih odmah kontaktirao, nego tek od mog otvaranja tiketa na sajtu.

Na sajtu sam objasnio situaciju i onda su mi trazili:
*dokaz o kupovini u vidu broja porudžbenice ili Ugovor o prodaji na daljinu
*Vašu adresu i kontakt telefon
*slike uređaja koji ste dobili i slike sa sajta
*slike ambalaže
*Broj pošiljke kurirske službe (City Express) koja Vam je isporučila uređaj
*Datum isporuke

Prvobitno odbih da radim njihov posao za njih i slikam proizvod koji oni nisu mogli da slikaju, sto je i izazvalo ceo problem i zarobilo mi pare, i uz sve pretnje trzisnom i pozivanje na zakon i pretnje za nedostatak papira, kasnjenje i racuna od 15 dana, prodavanje proizvoda koji ne odgovaraju slikama i opisu (kuciste su sklonili sa sajta na 2 dana da bi ga posle vratili kao da se nista nije desilo uz iste slike), nisam uspeo nista da uradim nego sam morao da slikam sve i skinem slike sa njihovog sajta koje i dalje stoje i poslao im sve to na Tehnicka Podrska ticketu.

30.06. ja otvaram ticket na sajtu, 06.07 mi traze ovo iznad, prvo sam ih zvao da im pripretim i da ih napusim pa sam isti taj dan poklekao i slikao sve to i okacio. Nakon 2 dana mi javljaju da mi je reklamacija prihvacena (znaci 08.07.). Nakon toga 16.07. otvaraju drugi ticket u koji su kopirali pola mog prvobitnog ticketa i ponovo mi napisali da mi se reklamacija prihvata, prvi ticket zakljucavaju.

Nakon toga nista.. 21.07. im pisem da me niko ne kontaktira i da je kuciste kod mene a ne kod njih, 23.7. posto niko nije odgovorio samo sam ostavio tacku u poruci da "bumpujem".

Tek 04.08. mi odgovaraju da ce me kurirska sluzba kontaktirati i ponovo se nista ne desava danima.

Izmedju svih ovih koraka na sajtu, izmedju kojih ima po 5-15 dana kao sto rekoh, sam ih zvao po 2-3 puta i svaki put sve informacije im diktiram i pitaju me hocu zamenu ili novac i kako zelim da primim novac, da bih im ja nakon petog puta dao tekuci i zaboravio, jer su me nesto zbrzali.

Oni uplate pare posle 5 dana (22.08. sto je ponovo probijen rok kao i svaki drugi), ja to ni ne vidim u uplatama jer sam mislio da ce to jos da se oduzi i nastavim da ih zovem svakih 7-15 dana da proverim sta se desava na sta oni umesto da kazu da je proslo, nastavljaju da leraju, a ticket na sajtu je i dalje otvoren.

Zvao sam ih sigurno 5-6 puta od 20og avgusta i pitao jel planiraju da uplate, svaki put sam dobio drugaciji odgovor, da bi mi pre 5 dana uplatili drugi put :d, cak sam i posle toga zvao i pitao neznajuci da mi je leglo cak 2 puta a ne nijednom, i lik mi isto kaze radimo na tome uplaticemo u narednih nedelju dana :d. Pitam ja njega jel imate rok neki za to, kaze on ne, ja ga pitam da li to znaci da mogu pare da mi vrate za 2-5 godina, kaze on "pa ne", ja ga pitam zasto ako ne postoji zakonski rok? Ili rok postoji samo se pravi lud. Lik uzme i mute sebe na 1 min, nadajuci se da cu da spustim slusalicu, jer sam vec poceo da zovem svaki drugi dan, ja ukljucim spikerfon i spustim telefon ispred mene i cekam... posle 2 mina on kao halo signal se izgubio, ja maks signal sve vreme a on u centru :d.

Juce me zove devojka i kaze greskom je uplaceno dva puta, reko ne nije ja cekam i dalje pare, kaze ona dali ste nam tekuci i uplatili smo pare... u tom momentu sam mislio da me nesto zavlaci da bi sad prica ostala na tome i da moram da vadim neke izvode i da me leraju jos malo, pa sam joj rekao da cu da proverim..

Dodjem kuci i vidim 2 uplate u razmaku od 2 meseca.
 
Sad ti njih zezaj sa refundacijom druge uplate...
 
Ja im ne bih ni vratio pare. Boli te uvo. Koliko su oni ljudi za*ebali, tako da uzmi to (ne znam koja je cifra) kupi hranu pa daj nekome kome je potrebno.
 
Juce me zove devojka i kaze greskom je uplaceno dva puta...
Dodjem kuci i vidim 2 uplate u razmaku od 2 meseca.

Sada ti lepo kada te bude ponovo zvala pitaš: "Gospođo, a ko ste vi?!", pa sledeći put isto tako, pa sledeći put joj kažeš da si u Uzbekistanu sa nekim trandžom i da ti je do yaya (figurativno i faktički), pa sledeći put ih prijaviš za uznemiravanje, pa ako kojim slučajem dobiješ plavu kovertu od njihovog advokata gde potražuju pare odgovoriš im u roku od 8 dana da im se reklamacija odbija, pa ako opet dobiješ neku kovertu kažeš im da imaš neke svoje procedure vezano za povrat novca, i da ćeš morati da konsultuješ višu instancu, tj sebe... i tako, ima jako kreativnih ideja, a oni neka se malo oznoje za svoje pare.
 
Sad ti njih zezaj sa refundacijom druge uplate...

Ja im ne bih ni vratio pare. Boli te uvo. Koliko su oni ljudi za*ebali, tako da uzmi to (ne znam koja je cifra) kupi hranu pa daj nekome kome je potrebno.

Sada ti lepo kada te bude ponovo zvala pitaš: "Gospođo, a ko ste vi?!", pa sledeći put isto tako, pa sledeći put joj kažeš da si u Uzbekistanu sa nekim trandžom i da ti je do yaya (figurativno i faktički), pa sledeći put ih prijaviš za uznemiravanje, pa ako kojim slučajem dobiješ plavu kovertu od njihovog advokata gde potražuju pare odgovoriš im u roku od 8 dana da im se reklamacija odbija, pa ako opet dobiješ neku kovertu kažeš im da imaš neke svoje procedure vezano za povrat novca, i da ćeš morati da konsultuješ višu instancu, tj sebe... i tako, ima jako kreativnih ideja, a oni neka se malo oznoje za svoje pare.

5290 din x2 je cifra, definitivno cu im dusu izvaditi ako nastave da zovu, prebacicu konverzaciju na mail pa cu da im trazim sve moguce podatke da mi izrecituju 5+ prekrsaja i probijanja rokova, nema potrebe da budem kreativan, samo ce dobiti taste of their own poison "znate ja sam trenutno u prelaznom periodu u zivotu, nastojacu ovo da resim u najkracem roku, hvala za strpljenje", pa onda muk sa moje strane dok me ne budu cimali ponovo, pa onda jos jednom ista recenica, pa onda malo "trebalo bi da je nalog za uplatu poslat, ali ja to ovde sada ne mogu da vidim, naravno nastojim da resim ovo u najracem mogucem roku, hvala za strpljennje" itd...

Kuciste je bilo za klinca komsiju da mu se PC ne zapali u kucistu bez protoka vazduha, pa je stiglo kuciste fakticki isti q kao to sto je imao - bez ikakve rupice/resetke na gornjoj strani. Na kraju sam kuciste kupio iz svog dzepa u Atom Computers/Viphouse/Monitor System/Duocom (namerno ostavih 4 legitimne radnje da ne bi bila reklama, u svakom slucaju svako ko cita post shvata poentu), a sada ce od ovih para dobiti napajanje koje ce biti kupljeno u jednoj od ove 4 pomenute radnje. Poetski :D

Kada se ceo slucaj pogleda u retrospektivi, izgubili su cisto 5300, kuciste mi nisu ni prodali, platili su kurira dva puta, platili su operatere da me zamlacuju mesecima, da bi konkturentna maloprodaja koja daje 0 dinara na marketing dobila 10-15k. Ovde sam javno pisao i svaka osoba u mojoj blizini je obavestena, u Discord grupi za gaming gde sam sa ortacima ima oko 350 ljudi, 90% Srbi, i tu smo imali diskusiju o ovome i njihovim slicnim iskustvima.
 
To se zove pravno neosnovano obogacenje, i moraces da vratis te pare, nece pomoci nikakvo vrdanje, ako ih oni hoce nazad. Mozes samo osiromasiti za troskove sudskog postupka.
A ako sam dobro razumeo, da si slucajno nastavio da trazis pare nakon sto su ti prvi put uplatili, a onda odbio da ih vratis nakon ponovne uplate, mozda moze da bude i gore.

Inace, vrdanjem pored vremena nasumicnog radnika, trosis ponovo i svoje vreme, sto meni deluje besmisleno.

Vise smisla ima i kamen u izlog nego to. Za to te mozda ne nadju, a i pravis stetu vlasniku, a ne nekom nesrecnom radniku.
 
Ja nisam napisao da ne vrati, mora da vrati, ali mora i da ih z..ebava...
 
A zasto mora da vrati?? Moraju i oni da ispostuju kupce pa jel to rade? Oni su uplatili visak i kako sad da dokazu da je to njegova greska i da mora da vrati iki da ga tuze?
 
Napisao ti čovek dva posta više sticanje bez osnova... Ne može nečija greška da tebi bude osnov da nešto zadržiš i smatraš svojom svojinom... Dešavalo se da banke ili firme greškom uplate milionske iznose na nečiji račun, pa to ne znači da je taj automatski vlasnik tih sredstava... Po našem zakonodavstvu nikad i ne može postati vlasnik jer nije savestan držalac (tj. svestan je da sredstva nisu njegova i da ih je stekao bez pravnog osnova)... U takvim situacijama se može desiti jedino da firma/banka nikad ne primeti grešku... Što se meni npr. dešavalo sa čekovima, da nikad ne skinu određeni iznos kad za to dođe vreme...

Istina je da oni ne mogu bez njegove volje bilo šta preduzeti u smislu prinudnog skidanja sredstava sa računa, osim sudskim putem, ali spor dobijaju 100%, a on obavezu da plati troškove spora, što mu se ne isplati...

Zato i kažem treba i mora da im vrati pare, ali treba i mora da ih z..ebava sa vraćanjem para koliko god može i dokle može tj. ukoliko uopšte ima potrebu za tim vidom revanšizma...
 
Poslednja izmena:
A zasto mora da vrati?? Moraju i oni da ispostuju kupce pa jel to rade? Oni su uplatili visak i kako sad da dokazu da je to njegova greska i da mora da vrati iki da ga tuze?

zakon o platnom prometu.

Samo se plašim da če biti isto kao i sa radicima u menjačnici gde radnici plaćanu manjak - grešku iz svog džepa dok im stranka ne refundira sredstva. Nekada, ko se seća bili su namenski računi za viškove i mankove i sve se rešvalao za dan. Sada mora stranka - klijent da se ganja. Najčešće tužbom koju neće moći da dobije.
 
Nazad
Vrh Dno