Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Ili "nije adekvatno koriscen u skladu sa korisnickim uputstvom".
Ne dozvoljava im niko ali prakticno niko ne moze da ih spreci. Po zakonu, mozes da ih tuzis i da vestaci daju misljenja, da se razvlacis mesecima i ko zna sta ce biti na kraju i koliko ce te kostati. Znaju to oni dobro i zato se tako i ponasaju.

Meni Winwin odbije reklamaciju na graficku kojoj ne rade displej portovi sa gornjim objasnjenjem. Kupio sam novu, koju je covek dobio za zamenu u garanciji, sa sve papirima. Jeste on kupio 4 komada pa verovatno rudario, jedna crkla i dobio u zamenu onu koju sam kupio. Kontaktirao sam zastitu potrosaca, dopisivali se sa njima i nikom nista. Zastita potrosaca ne moze da ih natera da zamene graficku a oni tvrde da je rudarila. Nije sigurno kod mene.

Najgore je to mi ljudi iz Winwin-a kazu da u garanciju u zameni daju polovne, poluispravne i ko zna kakve graficke samo da istekne garancija. I kako ja da se tuzim kada ne znam sta je moja "nova" graficka prezivela pre mene. Mozda i jeste rudarila.
 
Ponoviću po ko zna koji put.....nemojte da kupujete kod Tehnomanije/WinWin/Emmi, odnosno nemojte da kupujete ono za šta oni daju garanciju (ono što uvoze).
Bojkot je jedino rešenje, ovako možemo do sutra da kukamo na forumu, ništa se neće promeniti.

Moj primer....Trenutno sam u potrazi za adekvatnim monitorom i uopšte ne gledam dotiče da li/šta imaju, ne zanimaju me, taman samo oni imali neki komad koji mi odgovara, neću ga od njih kupiti.
 
Sve je to lepo i slazem se sa tobom ali objasni ti nekome ko kupuje uredjaj od 15-30000 a kod svih ostalih skuplje 2-3000 da ne kupi u Tehnomaniji. Mnogo tesko. Plus sto 99 % ljudi nema pojma sta oni uvoze. Ne znam ni ja, nije ni bilo potrebe do skoro da znam.
Bojkot moze u bogatim drzavama gde narod pored svesti ima dovoljno novca da bez problema plati skuplje i dobije sigurnost. Kod nas se sve svodi na cenu.
 
E pa onda neka nastave da kukaju po forumu ako sigurnost ne vredi par hiljadarki više.
 
Poslednja izmena:
To se ne rešava tako što zacrtaš šta ćeš kupiti, pa ako je to 2 hiljadarke jeftinije kupiš kod ovih hohštaplera, a kad crkne kukaš na forumu.
I kada sam imao manje novca nego sad, a i sad, vodim računa od koga nešto kupujem i garancija mi je važna isto koliko i model nečega što kupujem.
Ko nema 17K kupi nešto što košta 15K, ali ne od bilo koga.
 
Dobro razmišljanje, ako baš nema para za nešto, radije bih kupio slabiju componentu nego da razmišljam šta će da mi uvale ili poštuju garanciju. Ako propadne garancija onda je šteta 2 puta viša od inicijalne cene ili više puta od razlike u ceni, a tek cena nerava !.
 
Meni jos uvek nisu resili reklamaciju graficke kartice od aprila prosle godine, placena 39.000din, cak dobijen sms u roku od 8 dana da mi je prihvacena reklamacija i odobrena zamena, tj dobijanje novog proizvoda. Naravno obracao sam se i zastiti potrosca, i inspekciji u NS i u Cacku, a angazovao sam i advokata i nista ...
 
Ja od njih ne kupujem ni polovno sada.i kad nudim nesto u oglasima(a cesto imam ponestp hardvera)- nikad ne prihvatam emmi winwin garanciju.cak bih pre prihvatip madjarsku pisanu garanciju koju isto ne volim...

Sad bitno je da svima skrecemo paznju kakvi su prevaranti.a svako bira za sebe sta ce i gde kupiti..
Sad kad jurim neku 3080ku na njihovim sajtovima ni ne gledam dal imaju.

Takodje moje lose iskustvonsa tuzbom tehnomanije moze nekom pomoci.i da dobro razmisli sta i kako dalje...a za nov hardver meni jasno- nikad vise od tih lopova :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja od njih ne kupujem ni polovno sada.i kad nudim nesto u oglasima(a cesto imam ponestp hardvera)- nikad ne prihvatam emmi winwin garanciju.cak bih pre prihvatip madjarsku pisanu garanciju koju isto ne volim...

Sad bitno je da svima skrecemo paznju kakvi su prevaranti.a svako bira za sebe sta ce i gde kupiti..
Sad kad jurim neku 3080ku na njihovim sajtovima ni ne gledam dal imaju.

Takodje moje lose iskustvonsa tuzbom tehnomanije moze nekom pomoci.i da dobro razmisli sta i kako dalje...a za nov hardver meni jasno- nikad vise od tih lopova :)

Ti nećeš kupovati tamo, ja neću kupovati tamo, ceo Benchmark forum neće kupovati tamo jer mi znamo. Ali to nije dovoljno. U petak sam sedeo u kolima ispred jednog tržnog centra i to tačno ispred WinWin prodavnice. Staje neki stari auto na parking, izlaze stariji gospodin i gospođa, i za sobom jedva vuku neki skytech 42 inča TV i ulaze u WinWin. Šta će ti jadni ljudi ? Kome oni da se obrate ako njih neko izradi? Pre nego što neko kaže, tržišna inspekcija i zaštita potrošača, iznenadili bi ste se koliko ljudi ne zna da takve službe postoje. Ljudi nisu obavešteni, a takvih nam je puna zemlja.

Inače prodavnica je bila puna. Ljudi svih uzrasta od 14 do 65. Kupuju se monitori, zvučnici, miševii, ručni usisivači, pegle i tosteri.
 
...Takodje moje lose iskustvonsa tuzbom tehnomanije moze nekom pomoci.i da dobro razmisli sta i kako dalje...a za nov hardver meni jasno- nikad vise od tih lopova :)
Tebi oko tužbe nije kriva Tehnomanija, nego drugarica advokatica koja veze sa pravom nema, i nije čula za tuženog prvog i drugog reda...pa si promašio pasivnu legitimaciju...
Sve ostalo stoji, jesu đubrad...
 
nije da ih branim ali na seriju 5xxx svi daju kod nas 2 godine garancije. mozda je su generalno najbolje za rudarenje-pulse i nitro modeli bar 5700. kako znam niko ne daje sa 3 god garancije sada sapphire

ovo znam je sam u imicom i preko comtrade shop uzeo dve i obe su isle sa 2 god garancije (5700xt). koristio malo za rudarenje i brzo ih prodao "ozbiljnijim" rudarima. a meni ostala msi sa 3 god garanciju koju rudari nisu hteli da kupe od mene :)

Samo da kazem, da Monitor ipak daje 36 meseci garancije. Iznenadio sam se prijatno, kada mi je stigla 5500 xt. Jer im na sajtu pise dve god. :) I da ih pohvalim, sto brzo odgovaraju na email-ove. A inace sam uzeo Sapphire Pulse sa jednim ventilatorom.


Izvinite na citiranju starog posta, da ne ispadne da sirim dezinformacije. :)
 
Jel vraćaju ovi pare kada se vrati uredjaj nazad u zakonskom roku? Vratio sam jos 4.januara nesto sto sam porucio u ww i nema para nazad. Samo atizu neki mejlovi od neke firme Care iz Zemuna da su zaveli "reklamaciju".

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Vracaju ili zamene odgovarajucim. A ww ne bih komentarisao, ima vec dosta o njima na forumu. Samo cu ti reci, nista cudno za njih.
 
Meni juce najzad postom stigla garanacija za ssd koji sam kupio u novembru a naravno nisu poslali garanti list na 3 godine. Jos 21. januara su rekli da ce ga poslati i posto nije stizao, posaljem preko korisnicke podrske poruku da mi dostave za nekoliko dana ili saljem prijavu Trzisnoj inspekciji. Posto ni tada nisu poslali, pozovem neki broj za reklamacije i tamo se cude kako nisam dobio jer je poslat, ispitace, utvrdice, tralala...
Onda pre neki dan javljaju da su poslali i da ako ne stigne do kraja sledece nedelje da se javim. Jedino sto garantni list nije overen, moram da odem u bilo koju Tehnomanija/Winwin radnju da udare pecat.
Sve za kupce :).
 
Stari štos "Check is in the mail" Ha,ha. Ako garancija nije na više od 2 godine onda ti i ne treba. Kavi mufljuzi.
 
Ma 3 godine za budjavi ssd od 2000 na akciji. Jos nisam kupio za sebe nego za starije ljude i rekao da je 3 godine garancija. Ne radi se o parama, nego dokle vise da te prave budalom.

Pozovem Trzisnu inspekciju da vidim sta oni kazu. Prica je da se i oni cude zasto nisu poslali garanciju jer su kazne od 300000 pa na vise. A onda kazu, mi i kada odemo po prijavi kod njih oni kazu da su poslali i ne mozemo im nista :wall::wall:. Zaboravio sam da ih pitam cemu uopste i sluze.
 
nicemu ne sluze skoro :D malo sale..ali dobro svi polako ucimo .neki vec znamo da se nista ne kupuje u winwinw emmi tehnomaniji..neki ce tek da nauce ako ne vide temu ovde (a budu imali problema).

mom drugaru emmi trazio dokaz da mu je grafika 3 god u garnacije..srecom sam ih je preko maila pitao ranije da je u garanciji i oni sami rekli da jeste(psto jelte imao samo fiskalni a nisu mu tada dali pisanu garanciju na 3 godine)..tako da im je dokaz da je 3 godine garancia dao njihov mail...i uvazili su :D da nije imao mail ne bi uvazili
da nije tuzno bilo bi smesno
 
Prijatelj mi radi kod njih, neću više informacija od ovog, i rekao mi je da imaju direktivu “odozgo” da ne uvažavaju reklamaciju na prvu nikad, ako može da uopšte ne uvaže nijednu, eventualno ako je neko full pokriven, a i tada da probaju da ga zavlače kako bi, na kraju odustao.
Formalni vlasnik ima brdo poslova sa državom, gde se ponašaju xtremno bahato, pa je rešio da iskoristi SNS leđa i tako se odnosi i prema fizičkim licima, pošto mu je ovo ionako procentualno manji biznis.
U prevodu, samo lud kupuje kod njih.
 
Prijatelj mi radi kod njih, neću više informacija od ovog, i rekao mi je da imaju direktivu “odozgo” da ne uvažavaju reklamaciju na prvu nikad, ako može da uopšte ne uvaže nijednu, eventualno ako je neko full pokriven, a i tada da probaju da ga zavlače kako bi, na kraju odustao.
Formalni vlasnik ima brdo poslova sa državom, gde se ponašaju xtremno bahato, pa je rešio da iskoristi SNS leđa i tako se odnosi i prema fizičkim licima, pošto mu je ovo ionako procentualno manji biznis.
U prevodu, samo lud kupuje kod njih.

i da nisi ovo rekao vidi se i jasno je da je tako - ko god je imao malo dodira sa njima ili gledao ove teme ovde.
inace kad sam uzimao grafiku tu losu. pitao me neki kupac u radnji e jel dobra? rekoh nije i ovo je preveranta firma koja vara kupce..on ono u shoku sta pricam (verovatno misli da lupetam i odem)..ja se odmah izvinim prodavacici da nije nista na njen racun... ona rece ma znam.imamo non stop problema.i radnicima malo neprijatno. jos mi dala gratis kesu da spakujem grafiku posle toga.iako se kese naplacuju :D

ali se vidi. pravno su se potrudili da tehnomanija nije vezana za winwin i emmi. verujem da emmi stari i winwin sada nemaju ni dinara nego su u minusu. pa i da tuzis slaba vajda. a za garanciju sve jasno.kako se bezobrazno i bahato ponasaju i da je to sistemski kod njih. i samo kod njih. gigatron iako skup i isto ne skroz ok - je max korektan u odnosu na winiwin i kompaniju
 
Meni je Tehnomanija realizovala emmi garanciju

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ja sam uzeo pre godinu dana kod njih (emmi) napajanje sa desetogodišnjom garancijom.

Čemu ja, kukavan, da se nadam...[emoji16]

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Džabe sve kad više ne znaš na čemu si sa ovim domaćim kleptomanima.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da, baš tako kleptomani. Ostaje da se uzdamo se u proizvođače, koji takođe mogu da nam reše garanciju. Meni lično su rešli AMD i WD kad uvoznik/prodavac nisu hteli, Cors mi je prihvatio garanciju na K70 mk2 tastaturu koju sam kupio na KP od nekog švercera, međutim lakše/jeftinije mi je bilo da popravim falični taster nego da šaljem u Holandiju.
 
Pitacu ovde, posto je Emmi i Tehnomania isto sada.
Pre 10 dana sam online narucio 6 artikla u Tehnomaniju, platio sve unapred i jos mi ne stize.
Zvao sam ih dosta puta, obecavaju da ce poslati, i na kraj me zove zena neka kaze da zbog reorganizacije i poslovanju isporuke dolazi do kasnjenja i da ne zna kad ce mi biti poslata roba, kaze u toku sledece nedelje se nada, ali nije sigurno.
Koliko znam rok za isporuku je 2-7 radna dana.
Sta da radim? Kakva su moja prava oko povracaja novca? Necu da cekam vise, rekli su mi da ce stici za 2-7 dana, i nista.
 
Posle ovoliko pisanja ti poručiš od Tehnomanije?????
I sad kreće kukurukuku.....mislim, stvarno mi niste jasni, majke mi.

Odgovor: Zapreti im mailom, traži odgovor, da imaš pisani trag. Ako ne odgovore i budu te zavlačili, na žalost, jedino rešenje je tužba.
 
Nazad
Vrh Dno