Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Pogledaj ti druže tužbu i vidi koga si ti uopšte tužio... Oni su istakli promešenu pasivnu legitimaciju, tj. da si tužio Tehnomaniju, a trebao Emmi.

Koliko ja vidim Emmi je još uvek aktivan, a da li su solventni to je druga priča.

http://pretraga2.apr.gov.rs/Enterpr...&rnd=2A9D6C2A4FFEE049E7A39A5413FC3C796CEAD646

Inače, ko god da ti je pisao tužbu je totalni amater koji nije čuo za solidarnu odgovornost, lepo je trebao tužiti i Emmi kao prvotuženog (jer je proizvod kupljen i račun i garancija izdata na Emmi) i Tehnomaniju, kao drugotuženog, pa da se u toku postupka dokazuje da li postoji odgovornost tuženih, i ako postoji koji su njihovi poslovni odnosi (ali to tebi i nije bitno jer u slučaju da se utvrdi odgovornost tuženih ti se možeš naplatiti od bilo kog od tuženog (dužnika). Ti bi verovatno izabrao Tehnomaniju kao provereno solventnu firmu, a onda tuženi (dužnik) koji je platio dug u celosti potražuje od prvotuženog (Emmi)...

Koliko veruješ svojoj advokatici, i koliko je ona "upoznata" sa predmetom, svedoči i to što se za pravni savet raspituješ po forumu...

pazi ja sam gledam da bude minimalni trosak ako ovo izgubim. jedan advokat mi je pomagao da napisem tuzbu. a inspekcija i udruzenje za zastitu potrosaci su sami rekli da je tehnomania a ne emmi odgovoran. emmi koliko znam,nije ni postojao ranije kao firma (bili su deo winwin/alti)..ovo sad je takva situacija da su verovatno nesolventni debelo u emmiju...

drugi advokat je bio samnom na prvom rocistu. tarifa je mala za advokate ovde. a i ja gledam da me gubitak sto manje kosta. verovao sam da kad udruzenje za zastitu potrosaca kaze da tuzim tehnomaniju-da je to tako :)
 
Poslednja izmena:
Trz. inspekcija radi u njihovu korist i rado ce ti dati pogresan savet i info, a i neka od "udruzenja gradjana" su GONGO.
 
^ Sa tom logikom bolje da si prihvatio referentnu polovnu karticu koju si ti nudili, jer ovako nećeš dobiti ništa, još ćeš da platiš...

Baš tako.
Proučiš zakon i ako je na tvojoj strani udariš frontalno.
 
Poslednja izmena od urednika:
ok. ako ne mozete pomoci ne morate da zajebate. da proucio sam zakon. veoma veoma temeljno sve. svakako nisam mogao da znam kakav je ugovor bio emmi tehnomanija.. i da tehnomanija je kupila samo hardver i radnje.to je ugovor izmedju dve te firme. i to ni advokat niti sam ja mogao znati. kad je inspekcija i zastitik potrosaca isto isli u tehnomaniju. a ne emmi.

kapiram da mozda nisam trebao ovde ista da pitam ali eto da nekom mozda pomogne. a svakako pomoc nije "da se j.beš, a da ti ne uđe)". a spor je male vrednosti i nije mi ideja bila da zovem Tomu Fili i 5 advokata za 10.000e za spor od 300e. hteo sam da vidim sta ce biti sa ovim svestan da mogu da izgubim pare. jedino nisam mogao da pretpostavim da tehnomanije nije kupila ni winwin ni emmi..nego samo robu i prostor i valjda brend..ali ne i firme same

nekad me neprijatno iznenadi forum-iako ajd niko ne ocekuje uvek korisne informacije na forumu. ovo svakako moze koristiti nekom drugom ko se bude razmisljao o tuzbi. a isto ne bude zeleo da plati 10.000e za detaljnu analizu firmi i ugovora.ako je ugovor o kupovini hardvera i svega od tehnomanije - uopste javan i dostupan.

Ako ne moze da se tuzi tehnomaniji tuziti fantomsku emmi firmu koja je 95% nesolventa i od koje pare ne mogu da se naplate nema smisla
 
Poslednja izmena:
^ Sa tom logikom (da se j.beš, a da ti ne uđe) bolje da si prihvatio referentnu polovnu karticu koju si ti nudili, jer ovako nećeš dobiti ništa, još ćeš da platiš...

Oh, to je tako tipično za ovo podneblje. Mene je žena, koja je jako lošeg materijalnog stanja, tužiila kao projektanta zato što joj je izvođač radova na susednom objektu oštetio krov u jako maloj meri (polomljeno par crepova). Izvođač joj je ponudiio da ceo krov popravi što je ona odbila a savet je uzela od opštiinskog pravnika koji joj je napisao tužbu pa kad je sud odbacio tužbu platila je troškove. Kad sam pitao tog pravnika zašto je i mene umešao u sve to odgovor je bio "investitiori/izvođači imaju love pa sam htela ženi da pomognem da uzme neke pare". Sa tim stvarima nema zezanja, sud je ozbiljna stvar, i bez advokata koji zna svoj posao ne treba se uopšte upuštati u takve avanture, a kamoli da vam savete daje neko ko nema pojma.
 
Dobar advokat košta više od tih 300 evra koliko vredi kartica. Za tu siću je smešno ići na sud.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Najmanji problem je da se proveri na APR-u šta se desilo sa firmom u kojoj si kupio karticu. Ako je sprovedena statusna promena pripajanja, dokumentacija o tome stoji pod Objavljena dokumenta i Odluke registratora.

I moguće je da se preuzmu samo prostor, roba i brendovi.
 
@solomonbg Tehnomanija se pozvala da oni nisu odgovorni već Emmi.
Negde si spominjao da su ti nudili polovnu referentnu karticu u zamenu. Ako ti je to Tehnomanija nudila i imaš neki pisani dokaz o tome, email ili papir gde se spominje tvoja kartica njen serijski broj i na istom papiru da oni nude zamenu, onda im je odbrana klimava jer su ponudili da reše reklamaciju. Znači da su priznali odgovornost.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Pa nije Tehnomanija ni odgovorna, formalno pravno. Na ročištu je osporena aktivna legitimacija Tehnomanije. Trebao si da tužiš Emmi i eventualno Tehnomaniju kao solidarnog dužnika uz prethodnu proveru u APR, kao što Sgt. Major kaže, sve piše u odlukama registratora i objavljenim dokumentima.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Krajnje zanimljivo je to sto masa clanova uglavnom govori zovi inspekciju, preti tuzbom, tuzi itd, a kad neko stvarno odluci da tuzi, e sto nisi proverio to i to, sta si tuzio kad mozes da izgubis... Stvarno smo najgori sami po sebe :)
 
Šta ima on da proverava koga da tuži, ne piše on sam tužbu. Advokat je krš.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ja sam do sada nešto ukapirao da se reklamacije relativno lako rešavaju ako iza rešavanja reklamacije na kraju stoji uvoznik ili zastupnik brenda sa trgovcem kao samo posrednikom, a veoma teško ako je trgovac onaj koji treba sam nekako da reši problem o svom trošku.

Tako se brendovi i proizvodi koji imaju svoj servis, svog uvoznika ili zastupnika relativno lako popravljaju ili menjaju. Primer je uglavnom bela tehnika poznatijih brendova i elektronika ovih velikih, Samsung, Sony, LG...

Ja lično imam jako dobra iskustva sa Gorenje, Bosh, Sony, Lenovo, Whirpool, HTC, Fluke, Siemens, Fujitsu uređajima, servisima i reklamacijama, bez obzira gde sam ih kupio. Te reklamacije i popravke su samo kretale preko trgovca, ali ih je na kraju koliko toliko brzo i efikasno rešavao servis imenovan ili u vlasništvu samog brenda. Čak je i mnogo brže i efikasnije bilo kada sam reklamacijom preskakao trgovca i odmah kontaktirao servis.

Nije ni tu sve idealno, daleko je od idelanog, ali je daleko bolje od druge varijante...

...tehnika koja nema svoje predstavnike u Srbiji. Uglavnom računarske komponente i mala elektronika kao i "levi" generički i tzv. no-name brendovi, kada je uvoznik ko zna ko a trgovac mora o svom trošku i u svom aranžmanu da reši reklamaciju nezavisno od onog od koga je preuzeo uređaje da ih proda. Tada kreće tarapana bez obzira ko je maloprodajni trgovac.

Dakle, WW/Tehn/Gig/Emmi reklamacije će biti rešene ako oni konkretan uređaj ima kome da pošalju na servis, i ako imaju od koga sa naplate zamenu.
Ako nemaju, e onda Tehnmanija nije nasledila WinWin, korisnik je sam oštetio karticu, HDD je oštećen nestručnim rukovanjem, televizor je poliven vodom i bla.bla.bla...

Nije ovo uvek pravilo, ima izuzetaka, ali ipak, najčešće ispadne tako nekako.
 
Poslednja izmena:
...tehnika koja nema svoje predstavnike u Srbiji. Uglavnom računarske komponente i mala elektronika kao i "levi" generički i tzv. no-name brendovi, kada je uvoznik ko zna ko a trgovac mora o svom trošku i u svom aranžmanu da reši reklamaciju nezavisno od onog od koga je preuzeo uređaje da ih proda. Tada kreće tarapana bez obzira ko je maloprodajni trgovac.

....

Pa i nije tako? Mi u BG imamo par radnji u kojima nije ovako, pored toga vi eto imate Gigatron, ne znam za tvoja iskustva ali meni nikada nisu pravili problem. Znam jos jednog koji takodje ne pravi problem, bez obzira da li proizvodjac uredjaja ima ovde predstavnistvo :d.
 
Pa i nije tako? Mi u BG imamo par radnji u kojima nije ovako, pored toga vi eto imate Gigatron, ne znam za tvoja iskustva ali meni nikada nisu pravili problem. Znam jos jednog koji takodje ne pravi problem, bez obzira da li proizvodjac uredjaja ima ovde predstavnistvo :d.

Da gigatron je odlican. malo su im vece cene. i ponekad probaju Ako prodje prodje sistem. ali sve koretkno rese, posebno ako im kazes da znas sta je po zakonu. Od vecih firmi najveca preporuka za Gigatron po meni.. on manjih tu ima vise..monitor, exceed, atom i jos neke druge
 
Kupio sam online uredjaj kojim nisam zadovoljan, zanima me kakva je procedura za vracanje? da li moram da ga vracam postom?
 
Uglavnom ide po istim koji je dostavio proizvod jer većina prodavaca ima ugovor sa jednim dostavljačem, to je i najsigurnije.
 
Ne znam da li je prava tema, kako u monitoru daju dve godine garancije na nesto sto ide tri? Npr. na graficku 5500 xt pulse SF?


Ako sam promasio temu, prastajte..
 
Ne mozes im nista. To je njihovo pravo. Ne smeju ispod 2, ali ne moraju da postuju garanciju proizvodjaca a vala ni uvoznika.
 
I te 2 godine nije u pitanju garancija, već saobraznost.
 
Ne znam da li je prava tema, kako u monitoru daju dve godine garancije na nesto sto ide tri? Npr. na graficku 5500 xt pulse SF?


Ako sam promasio temu, prastajte..

nije da ih branim ali na seriju 5xxx svi daju kod nas 2 godine garancije. mozda je su generalno najbolje za rudarenje-pulse i nitro modeli bar 5700. kako znam niko ne daje sa 3 god garancije sada sapphire

ovo znam je sam u imicom i preko comtrade shop uzeo dve i obe su isle sa 2 god garancije (5700xt). koristio malo za rudarenje i brzo ih prodao "ozbiljnijim" rudarima. a meni ostala msi sa 3 god garanciju koju rudari nisu hteli da kupe od mene :)
 
Poslednja izmena:
Garancija zavisi ko uveze graficku.
Ako je ovlasceni uvoznik uveze on u 99% slucajeva daje 36m.
Ako neka druga firma uveze koja nije ovlasceni onda daje min zakonsku od 24m.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
inace 28.12. sam uzeo referentu polovnu karticu iz emmija- umesto nitro koja mi se pokvarila (posle godinu dana jer sam hteo da prekinem sudjenje na svoju stetu - koje imam sa tehnomanijom).
doneo karticu i 30.12 testirao. radi ali sre pregreva i ugasi posle par minuta.. :D reklamirao danas. i rekose da je garancija istekla..iako su preuzeli grafiku.. napisali su emmi a lupili pecat tehnomanije...

ali dakle iako sam hteo losiju karticu da uzmem i da prekinem sudjenje na kraju dobih neispravnu karticu bez garancije...

sjajna je emmi/winwin/tehnomanija firma..nema sta...sad cu da vidim sta i kako..jedino sam za moje sudjenje sad od njih samih dobio dokaz da su emmi i tehnomanija povezani - dok je advokat na sudjenju njihov rekao da nemaju nikakve veze i da je tehnomanija samo kupila robu i prostorije od emmija


meni je jasno da su me zeznuli ali barem da im podelim sto vise negativne reklame...mozda pomognem nekim drugim clanovima foruma ako se dvoume dal da kupe hardver kod njih
 
Poslednja izmena:
ako moje lose iskustvo pomogne da barem upozorim neke druge forumase koje ne znaju o njima- vredi :) a dok firma postoji od mene ima besplatnu negativnu reklamu na svakom mestu :D
 
Od njih ni orah iz ruke.

Iako i dalje mislim tako od slučaja koji me je i naveo da započnem ovu temu pre 5 godina, morao sam da pređem preko toga kad sam kupovao laptop prošle godine. Lap koji je svugde koštao 150k-170k kod njih je bio 118k, verovatno greškom. Poručim tad online i bio sam u fazonu sad će da me zovu i jave kako nema na stanju, bukvalno dok mi ga nisu isporučili mislio sam da će otkazati, promeniti model i sl. ali eto stigao je tako da sam naplatio prethodni bol. :d
 
Svaka čast, ali kao što rekoh....ni orah :)
 
posto sam blizu povlacanja tuzbe protiv tehnomanije (jer navodno nemaju nikakve veze sa firmom emmi doo koja i dalje postoji) - da li ima ovde neko ko je u procesu tuzbe sa njima?

ako ima nek sa javi na PM. iako po svemu sudeci ja moram da odustanem jer su me "nadigrali" a iznos je previse mali da bih rizikovao dodatni novac i vreme :)
 
Ako nemaju veze sa njima, zašto onda prihvataju uređaje (grafike) kupljene u emmiju na reklamacije (i odbijaju ih) uz izgovor da nije "adekvatno održavan"?
 
Očigledno da je to još jedan od načina da "otkače" kupca. Rade šta hoće i neko im to dozvoljava.
 
Nazad
Vrh Dno