Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Na pomen neposistema stare rane me zabole!
Ima 5-6 godina (bila je i tema ovde) sam imao okršaj s gigatrolom i neposistemom oko nekoga buđavog tableta.
Vidim situacija je i dalje ista. Iz cele te mučne sage shvatio sam da samo u krajnjoj nuždi i velikoj muci (kabaste stvari-bela tehnika koja se ne moze dobaviti izvana) treba imati posla sa nekim od gorepomenutih. Od tada sam kod domaćih vaćaroša, prevaranata i secikesa pazario ceo jedan najjeftiniji ssd, sve ostalo od preko. Jeste cimanje i da ti neko donese i u slucaju reklamacije... ali sa domaćim bitangama nikada više!

ima veoma dobrih domacih radnji kao sto je npr atom, monitor, exceed

a i sa gigatronom ljudi imaju mnogo manje problema nego tehnomanija/winwin/emmi . iako i gigatron ide sa APP al za razliku od winwin oni kad nisu u pravu i to im kazes prihvate uglavno..dok sa winwin jedino na sud...

ja licno "od preko" kupujem samo ako nesto bas bas nema ili je bas bas povoljnije. inace samo domace, zbog garancije. prosto ovo pisem iako imam tuzbu protiv winwin - jednostavno nije tacno da su svi nasi krsh. sta tek reci za madjare koji svemu zivom skracuju garanciju na godinu ili dve dana...iako sam video da to pocinje i kod nas da se radi...
 
^ Verovatno exceed navodiš kao dobru pošto nisi imao iskustva sa ostvarenjem garancije kod njih. Moje iskustvo, čekanje 45 dana a potom uvaljivanje grafičke koja je kopala za taj period od 45 dana uz nastavak garancije gde je prošla stala. Kako znam da je kopala ? Oštećen stiker, KimTec je bio uvoznik, ona folija na backplate-u stopljena sa istim. Bilo zlatno vreme mining-a tako da nisam više hteo da se cimam sa njima, a nisam obratio pažnju u radnji na stiker.
Izvinjavam se za offtopic pošto smo u Alti-Emmi temi
 
Poslednja izmena:
^^ Pretpostavljam da nisu baš svi toliki kokošari, ali jednostvano sam se vodio po starom JNA receptu, jedan napravi problem-cela četa ispašta.
Inače, suština priče se svodi na nepo. Maloprodaji kojoj je neposistem nadležan za sevis izbegavati kao kugu!
 
Ali je izasla u sluzbenom glasniku


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali je izasla u sluzbenom glasniku


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa tu mora, pri čemu službeni glasnik čita jedan promil populacije (ako ga čita i toliko).
Napisah već negde....dok su ove derikože na vlasti, može da bude samo još gore.
 
Ja imam potpisan ugovor sa WinWin-om kao ovlasceni servis Altos racunara (imam nalepnice). Verovatno sam ostao jedini u celoj Srbiji posto me zovu ljudi iz N. Pazara, N. Sada, BG-a.... Posto je sad Tehnomanija vlasnik pitanje je da li je ugovor i dalje validan posto se promenila vlasnicka struktura (2017 ili 2018 su me cimali kada su presli iz Alti u WinWin da se potpise novi ugovor).
Inace sve intervencije koje su radjene su ujedno prijavljene kod zamene delova (RAM, HDD i slicno) overene papirom i predate u lokalnoj radnji, prijavljene na email, meni nisu placene NIKADA. Toliko o njima i zato kazem, nece oni dugo.
 
^ Verovatno exceed navodiš kao dobru pošto nisi imao iskustva sa ostvarenjem garancije kod njih. Moje iskustvo, čekanje 45 dana a potom uvaljivanje grafičke koja je kopala za taj period od 45 dana uz nastavak garancije gde je prošla stala. Kako znam da je kopala ? Oštećen stiker, KimTec je bio uvoznik, ona folija na backplate-u stopljena sa istim. Bilo zlatno vreme mining-a tako da nisam više hteo da se cimam sa njima, a nisam obratio pažnju u radnji na stiker.
Izvinjavam se za offtopic pošto smo u Alti-Emmi temi

imao sam iskustvo i sa njima. da jesu taj jedan put kad sam reklamirao(valjda 2019 ne secam se) pokusali kao i emmi da uvale polovnu karticu (to im servis i posalje )..oni isli sa APP . ja rekoh ne moze i dali mi novu karticu. jesu ili sa APP al se dogovorih za 5 minuta....prosto moraju da pokusaju da uvale polovno..jer je to sada standard


da dodam da monitor.rs nikada nije pokusao nista polovno da uvali...nista ne rekoh da je savrseno.monitor jeste odlican. exceed solidan. moje iskustvo.iako mnogo cesce kupujem u monitoru. neko vreme cak ni ne gledam sta winwin/emmi imaju u ponudi.cak ni informativno ne otvorim njihov sajt :D kupiti skoro sigurno necu nista od njih.a svakako cu svima prenositi lose misljenje o njima..od mene imaju besplatnu negativnu reklamu :D
 
Poslednja izmena:
Ja idalje cekam da mi uplate pare na reklamaciju iz marta meseca. U maju su mi javili da ce uplatiti i jos uvek nista. Jednom sam samo zvao jer nemam zivaca mada moracu da pocnem da ih smaram inace nece nikad uplatiti. Inace Emmi je radnja.
 
I ja čekam iz marta pare i ništa...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
U početku jesam pa onda jednom mesečno a sada već hoću da zaboravim na to
Jer me najviše iznervira kada pošaljem mail što mi se izvine i zamole da se strpim još malo... A telefonom ne možeš nikakve odgovor da dobiješ na tako staru reklamaciju za koju je već davno odobren povraćaj novca ali niko ne zna kada će to da bude

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam uspeo da povratim novac tek kad sam počeo da tražim adresu sedišta Tehnomanije i tom prilikom sam pretio da ću ući u zgradu i potražiti ''glavnog'' za deo naplate. Inače nije im dozvoljeno da daju te informacije i skoro nigde se ne navodi adresa i generalije firme. U roku od 2 dana sam dobio novac na računu bez ikakvog obaveštenja. A pre toga sam ih prijavio svim mogućim inspekcijama, pa su me molili da povučem prijave nakon isplate jer su u prekršaju.

A evo pokrenutog dela Komisije za zaštitu konkurencije...Tehnomanija, Roaming i Comtrade a vezano za cene tehnike u Srbiji. https://www.kzk.gov.rs/komisija-pokrenula-postupak-protiv-u
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo i moje situacije pa da pitam unapred: kupljena XFX graficka u Emmi radnji (dok se zvala tako) kod Arene, garancija 3 godine. Naravno Alti uvoz pa je racun bio garancija. Znaci 3 godine krenulo da tece od decembra 2017. Prvi put na reklamaciju isla u januaru, znaci posle isteka 2 godine i kada je vec Tehnomanija preuzela sve. Uredno je prime na reklamaciju samo sa racunom i odrade sta treba. Ovoga puta je poceo da otkazuje kuler pa sam ponovo krenuo do radnje (sada WinWin) da je reklamiram, medjutim sada mi prodaju pricu da treba i ta posebna garancija gde pise da je tri godine!? Posle rasprave od pola sata primili su je na reklamaciju ali kazu da ce biti odbijena jer nemam papir koji nije ni postojao a bez njega ga je ista Tehnomanija vec prihvatila na garantni servis! Da li mene kao kupca uopste treba da dotice kako ce oni interno to resiti sa garancijama ili ce lepo da se ograde pa da moram da vicem po inspekcijama i drustvenim mrezama?
 
Ako nemaš papir na kom piše da je garancija 3 godine, onda je garancija 2 godine. To što su je primili posle isteka 2-ge godine ne znači puno. Mogu da kažu da je to bila greška sa njihove strane (zbog preuzimanja druge firme) ili gest dobre volje, itd...
Možda bi putem suda mogao nešto da postigneš, ali treba da dokažeš da je garancija bila 3 godine. Najbolji dokaz je uredno popunjem garantni list na kom to piše, ali ti ga nemaš.
Eventualno, ako uspeš da nadješ web arhivu sajta na kom piše da je garancija 3 godine, pa da to dodaš kao argument...
Pozdrav
 
To je problem jer vecini prodavci prodaju pricu ne treba vam garatni list iaoko je garancija duza od 2 god. imamo vas u sistemu, e kad treba da se ostvari posle 2 god. eto problema, pa rekao mi vas kolega, ne, niste vi to dobro culi, nema sanse da je to on rekao, koji kolega, on ovde vise ne radi . ...
Za svaki proizvod za koji je duza garancija od dve god sam trazio da mi se popuni garatni list. Stigne roba na kucnu adresu i pravac u radnju da se popuni garatni list ako je duza od 2 god. neki pokusali da prodaju pricu, malo iznapusavam i odmah zovem inspekciju, kako brzo dodju menadzeri i popunjavaju garatni list. Uvek idu na APP zato treba biti drzak i bezobrazan, a te price pojedinaca kako nije radnik kriv jer radi za male pare taj isti je zeznuo kupca koji je bacio zaradjene pare.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Evo i moje situacije pa da pitam unapred: kupljena XFX graficka u Emmi radnji (dok se zvala tako) kod Arene, garancija 3 godine. Naravno Alti uvoz pa je racun bio garancija. Znaci 3 godine krenulo da tece od decembra 2017. Prvi put na reklamaciju isla u januaru, znaci posle isteka 2 godine i kada je vec Tehnomanija preuzela sve. Uredno je prime na reklamaciju samo sa racunom i odrade sta treba. Ovoga puta je poceo da otkazuje kuler pa sam ponovo krenuo do radnje (sada WinWin) da je reklamiram, medjutim sada mi prodaju pricu da treba i ta posebna garancija gde pise da je tri godine!? Posle rasprave od pola sata primili su je na reklamaciju ali kazu da ce biti odbijena jer nemam papir koji nije ni postojao a bez njega ga je ista Tehnomanija vec prihvatila na garantni servis! Da li mene kao kupca uopste treba da dotice kako ce oni interno to resiti sa garancijama ili ce lepo da se ograde pa da moram da vicem po inspekcijama i drustvenim mrezama?

nazalost verovatno ce te odbiti i imaju pravo na to. morao si da trazis da ti daju 2017 popunjenu garnaciju gde pise da je 3 god garancija. generalno radnike je mrzelo da to popunjavaju.a vecina ljudi nije ni trazila. generalno ranije su bili korektni pa to uvazavali. ali ne moraju.

cak i na sajtu da pise 3 god mislim da ti to nije dovoljno. kada je moj kum imao problem sa 1080ti koja se pregravala a usla u trecu god garanciji.isti slucaj kao i ti. ja sam mu savetovao posto znam kakvi su prevaranti da prvo preko e-mail pita da li je grafika u garancije jer kao mozda ima neke probleme..urednom mu preko maila odgovorili da je u garanciji. kad je odneo na reklamaciju posle par dana ga odbili jer nema garanciju ! tj trazili mu dokaz da ima 3 godine garancije. on odstampao mail koji su mu sami poslali i nakon toga su prihvatili reklamaciju i resili (neadekvatno ali ipak resili)....dakle da ih nije preko maila pita odbili bi ga kao i tebe.

eto ovo savet nekom narednom. ako je u ovoj situaciji da nema dokaz za 3cu godinu da pokusa da ih prevari da mu sami preko maila potvrde garanciju...
 
Ali vec su je bili primili bez problema po isteku 2 godine, 6 meseci kasnije menjaju pricu.
 
pa jasno. lepo sam ti rekao gore.. gde su kuma mog odbili posle par dana.tj trazili dokaz da je 3 god garancije. i on im odstampao mail gde sami kazu da je 3 god..i onda su prihvatili.oni naravno znaju da je 3 god al sada idu logikom ko nema dokaz odbija se..cuo sam da imaju mnogo i tuzbi na sudu i mnogo prijava inspekciji..

ja sam ih takodje tuzio za moj slucaj (u zameni za staru nitro karticu insistirali da prihvatim referenti model...inspekciji su rekli da je referentni model bolji i da je naslednik nitro serije..kao novije..takvu laz je inspakcija zapisala jer naravno u inspekciji ne mogu da cene to :D )
 
realno sad sam naucio i ja lekciju.i uvek insistiram da se popuni 3 god garnacije..gigatron obicno to uradi ali se desi nekad da nece radnik. mrzi ga. ja ga podsetim i odmah sve popuni zajedno sa serijskim brojem

jednostavno bez toga sva tehnicka roba ima samo 2 god garancije. a preko toga je samo slobodna volja prodavca da uvazi..ako nije napismeno
 
Ja se secam kada sam uzeo Intel SSD u Emmi-ju, da sam morao da dodjem po garantni list i da su mi u radnji rekli, pa ne treba vam to, imamo po serijskom broju zapisano u sistemu. Reko druze, daj ti meni popuni to da pise 36 ili ne znam ni ja kolika je vec garancija, lupi pecat i pusti me te price o serijskom i vasem sistemu
 
Da, a onda kada ja donesem stvar bez računa kažu mi da moram da imam fiskalni. More gamad bre.
 
kazu da za online kupovinu ne izdaju racune, navodno tako je sada po zakonu. A i u bankama vise nema devizne stedne knjizice, nego im verujes na rec koliko imas na racunu.
Sto se tice garancije, jednostavno treba na nju zaboraviti kada kupujete kinesku robu koju servisira neposystem, jer ni daleko veca firma od njih ne bi mogla popraviti svu tu kinesku furdu koja dolazi na nase trziste i distribuira se preko najvecih trgovina.
 
kazu da za online kupovinu ne izdaju racune, navodno tako je sada po zakonu. A i u bankama vise nema devizne stedne knjizice, nego im verujes na rec koliko imas na racunu.
Sto se tice garancije, jednostavno treba na nju zaboraviti kada kupujete kinesku robu koju servisira neposystem, jer ni daleko veca firma od njih ne bi mogla popraviti svu tu kinesku furdu koja dolazi na nase trziste i distribuira se preko najvecih trgovina.

Pa ne moraju da poprave, neka daju nov proizvod ako su vec nesposobni
 
Da, a onda kada ja donesem stvar bez računa kažu mi da moram da imam fiskalni. More gamad bre.

pa sad se emmi i winwin ponasaju iskljucivo po zakonu oko papira (bas jer znaju da mnogi njihovi klijenti nemaju papire i da su mnogi verovali u "garacniju na serijski broj u nasem sistemu"..to jesu ranije prihvatali ali sada ne prihvataju i taj deo jeste po zakonu.)

dakle moras imati fisklani racun ili ako je placenom karticom mislim da je i slip dovoljan. da dokazes da je kod njih kupljeno. oni bez toga uvek mogu da odbiju ako zele. i to vazi za dve godine prve od trenutka kupovine...ako je proslo 2 godine mora biti jasna pisana garancija koja govori da je stvar u garanciji i dalje.ako je nema imaju pravo da to odbiju. i to sad nasiroko kako vidim koriste...

jedino sto po zakonu ne smeju da daju polovnu komponentu u zameni (a to rade) i moraju da daju novu garanciju sto isto ne daju.
 
Kupcu samo treba dokaz kupovine za reklamaciju ne mora to da bude fiskalni.

Fikskalni tek treba za povraćaj novca jer se on knjizi i na osnovu njega firma razduzuje novac.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno