Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Jedna stvarčica za @amdpower: Mercusys (proizvođač) je identifikovao serijski problem sa MWXXXR serijom rutera, gde se posle određenog vremena mreža "sruši" i prestane da radi, što se JEDINO može rešiti potpunim restartom uređaja (rutera).

Svaki ruter ima taj problem, te zamena rutera problem NE MOŽE da reši.

http://www.mercusys.com/en/faq-249

Probaj ažurirati firmware na ruteru pa pogledaj da li još uvek postoji taj problem -- moguće da će ti se rešiti problem.

Ljudi iz servisa nisu mogli da stvore firmware koji nema bag, već samo da ti zamene ruter, pri čemu ćeš imati isti problem, jer je problem u firmware-u i javlja se na SVIM uređajima.

Konkretan firmware za tvoj ruter (proveri model svakako) je: http://www.mercusys.com/en/download/mw301r (onaj obljavljen 06.09.2019.)

Javi mi ako bude rešilo problem :)
 
Na site-u emmi, ne radi Konfigurator kako treba ili sam ja nešto utripovao?
 
Ne radi već neko vreme.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Jedna stvarčica za @amdpower: Mercusys (proizvođač) je identifikovao serijski problem sa MWXXXR serijom rutera, gde se posle određenog vremena mreža "sruši" i prestane da radi, što se JEDINO može rešiti potpunim restartom uređaja (rutera).

Svaki ruter ima taj problem, te zamena rutera problem NE MOŽE da reši.

http://www.mercusys.com/en/faq-249

Probaj ažurirati firmware na ruteru pa pogledaj da li još uvek postoji taj problem -- moguće da će ti se rešiti problem.

Ljudi iz servisa nisu mogli da stvore firmware koji nema bag, već samo da ti zamene ruter, pri čemu ćeš imati isti problem, jer je problem u firmware-u i javlja se na SVIM uređajima.

Konkretan firmware za tvoj ruter (proveri model svakako) je: http://www.mercusys.com/en/download/mw301r (onaj obljavljen 06.09.2019.)

Javi mi ako bude rešilo problem :)

"Moj" ruter je MW325R i nema novijeg firmwera,ukoliko imaju problema sa svim ruterima trebaju ih povuci iz prodaje,mada tu treba da reaguje i prodavac i uvoznik.
Inace ceo slucaj sam prijavio inspekciji koja je jedina reagovala i u ponedeljak,utorak trebam otici da zamenim ruter za drugi a mozda uzmem i novac,videcu kad odem.
 
Ako se dobro sećam, ti si imao problem sa Wireless Bridge funkcionalnošću -- generalno to ne radi ni na 10x skupljim ruterima, očekivati da radi na nečemu što košta 2190 din je nerealno. Svakako, iskoristi sva prava po ZZP. Međutim, ukoliko uzmeš bilo koji drugi ruter u sličnom cenovnom rangu, i želiš da ga koristiš za WiFi Bridge, neće ti raditi, kao ni ovde. Pogotovu ne na 2.4 GHz.

Radi se o tome da navedeni ruter ima 16 MB RAM, i procesor na 350 MHz (single core MIPS arhitektura). Nerealno je očekivati da takav ruter može da odradi to što želiš. Ne može ni WR840N, koji ima 32 MB RAM (ranije verzije su imale 64 MB, ali su smanjili da bi uštedeli koji dinar).

Najviše sreće za taj use-case ćeš imati na 5GHz sa ruterima koji koštaju 10x više od ovog.
 
Sta predlazete
Tenda F3
D-Link DIR-605L
D-Link DIR-809
TP-Link Archer C20
 
U najavi natezanje sa duplim W.

Reklamiram misa jer je stradao srednji klik, a i levi klik je poceo da radi dvoklik (sto sam zaboravio da napomenem ali u sustini nebitno jer sam trazio zamenu uredjaja), reklamacija je opravdana i trazim zamenu.

Reklamacija bude prihvacena a zahtev za zamenu odbijen i navodno uredjaj je poslat u servis iako sam trazio zamenu a ne popravku. Misa imaju na stanju i prodaje se i sad, tako da ne mogu da se vade da ne mogu da zamene.

Je li ovo salju one genericke poruke tipa reklamacija nije uvazena pa svakako urade ono sto treba ubrzo ili da ih zovem odmah, vec sam se naostrio.
 
Verovatno je genericka, moraju u servisu da potvrde neisprevnost a onda bi trebao da dobiješ zamenu ako imaš pravo na nju

Sent from my MI MIX 3
 
Mislim da samo u prvih 6 meseci kupac ima pravo da traži da li hoće zamenu, popravku ili novac. Nakon toga prodavac odlučuje kako će rešiti reklamaciju. Prilično sam siguran da miša neće popraviti, tako da ćeš dobiti ili drugi li novac
 
Ne odlučuje prodavac.

Захтев за отклањање несаобразности
Члан 52.

...

Потрошач има право да бира да несаобразност робе трговац отклони оправком или заменом.
 
U radnji su me pitali oni prvi hocu li popravku ili zamenu, nisam ja ni stigao da prvi pomenem zamenu, tako da potrosac bira resavanje.
 
U najavi natezanje sa duplim W.

Reklamiram misa jer je stradao srednji klik, a i levi klik je poceo da radi dvoklik (sto sam zaboravio da napomenem ali u sustini nebitno jer sam trazio zamenu uredjaja), reklamacija je opravdana i trazim zamenu.

Reklamacija bude prihvacena a zahtev za zamenu odbijen i navodno uredjaj je poslat u servis iako sam trazio zamenu a ne popravku. Misa imaju na stanju i prodaje se i sad, tako da ne mogu da se vade da ne mogu da zamene.

Je li ovo salju one genericke poruke tipa reklamacija nije uvazena pa svakako urade ono sto treba ubrzo ili da ih zovem odmah, vec sam se naostrio.

Ček, zar neko nije skoro postavio neki screenshot o tome da neko (društvo za zaštitu potrošača?) traži ljude kojima su takve poruke slate? Ako iskopam, linkovaću.

U tvom slučaju, kao što rekoše i ljudi pre mene, Emmi/WW fura te generičke poruke da sebi produži taj rok za reklamaciju, ali rekoh da dodam i ovo oko ovog društva za zaštitu potrošača ako te interesuje.
 
Poslednja izmena:
Jeste ali samo za proizvode koji se servisiraju u Nepo system servisu.
 
Nema to veze gde se servisira, kontaktiraj ih, oni isto organizacija za zastitu potrosaca.

7ddfd1c5aed34add50d674eae466cdf7.jpg


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Njima je reklamacija odbijena i prosledjena servisu, a meni je reklamacija prihvacena a zamena odbijena, sto znaci da kvar postoji ali oni ne zele da ga rese prema mom zahtevu vec hoce da ga poprave sto je protivno mojim pravima u ZZP, zato mi i nista nije jasno. Ali oni su poznati i po tome sto salju neke genericke poruke gde jedno pise a sasvim drugo urade na kraju (npr u poruci pise odbijeno a kad pozoves kazu da je prihvaceno itd).

Znam za Efektivu i generalno znam prava, samo me zbunjuje ovo oko odbijanja zamene jer nisam video nikad tako nesto kad prihvate reklamaciju.

Zvacu ih sutra da im napomenem da su bukvalno ostavili elektronski trag o krsenju zakona tom porukom pa cemo da vidimo.


EDIT: okacio neko pre mene SS
 

Prilozi

  • Screenshot_2019-10-06 Efektiva organizacija potrošača - Home.png
    Screenshot_2019-10-06 Efektiva organizacija potrošača - Home.png
    15 KB · Pregleda: 143
Poslednja izmena:
@amdpower Ako želiš WiFi bridge, ništa od toga. Archer C20 Ima 64 MB RAM, ali ne nudi bridge. Tenda ima 32 MB RAM, kao i oba DLink-a (dlink je realtek čipset, koji ima veoma loš default kernel, uz lexra osakaćenu arhitekturu).

Preporuka je MikroTik hap AC lite, tj. RB952Ui-5ac2nD.
 
U najavi natezanje sa duplim W.

Reklamiram misa jer je stradao srednji klik, a i levi klik je poceo da radi dvoklik (sto sam zaboravio da napomenem ali u sustini nebitno jer sam trazio zamenu uredjaja), reklamacija je opravdana i trazim zamenu.

Reklamacija bude prihvacena a zahtev za zamenu odbijen i navodno uredjaj je poslat u servis iako sam trazio zamenu a ne popravku. Misa imaju na stanju i prodaje se i sad, tako da ne mogu da se vade da ne mogu da zamene.

Je li ovo salju one genericke poruke tipa reklamacija nije uvazena pa svakako urade ono sto treba ubrzo ili da ih zovem odmah, vec sam se naostrio.
Ishod - dobio sam nov mis danas. Novu garanciju ne, mrzelo me i da se cimam oko toga jer sam u guzvi. Mis reklamiran 27og septembra cisto da imate uvid u vreme realizacije.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
20 dana, pa ti si jos i dobro prosao.
 
Do kada misle da ne salju garantne listove kada se nesto poruci online?
Memorija sa garancijom od 10 godina, nema garantnog lista. Sada treba da im pisem da zovem da ih molim da mi posalju. I ako se nakane da posalju poslace prazan-nepopunjen.
 
Do kada misle da ne salju garantne listove kada se nesto poruci online?
Memorija sa garancijom od 10 godina, nema garantnog lista. Sada treba da im pisem da zovem da ih molim da mi posalju. I ako se nakane da posalju poslace prazan-nepopunjen.

Tu garanciju ces mozda da ostvaris samo kontaktirajuci HyperX/Kingston licno. Od nasih IT prodavnica sve preko 3 godine je obecanje cisto da se poboljsa specifikacija proizvoda. A i ruku na srce, za 10 godina ces mozda furati DDR6 a ne reklamirati DDR4.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ja sam memoriju kupio od Emmija a ne od HyperX-a. Nebitno da li cu da furam DDR6 ili ne, ako zakon kaze da mora da posalju garantni list, sto se prave ludi i ne salju? Nebitno da li je 3, 5 ili 10 godina?
 
Pa ja sam memoriju kupio od Emmija a ne od HyperX-a. Nebitno da li cu da furam DDR6 ili ne, ako zakon kaze da mora da posalju garantni list, sto se prave ludi i ne salju? Nebitno da li je 3, 5 ili 10 godina?

Zakon kaze svasta ali zivis u drzavi kakvoj zivis. Ne branim prodavce, znam da treba ganjati svoja prava, ali dok drzava ne bude na strani potrosaca i dok prodavci ne budu prisiljeni da postuju sve, tebi ostaje samo da se nerviras.

Ili odes u normalnu zemlju. Mi to nismo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ja sam memoriju kupio od Emmija a ne od HyperX-a. Nebitno da li cu da furam DDR6 ili ne, ako zakon kaze da mora da posalju garantni list, sto se prave ludi i ne salju? Nebitno da li je 3, 5 ili 10 godina?
Ako imas u blizini Emmi, uzmes taj garatni list i odneses da ti popune.
Ja sam uzimao neke stvari u Comtrade, narucio online, stigli garatni listovi u neotpakovanim kutijama tih proizvoda, fiskalni su stigli u koverti, pokupio prazne garatne listove, slikao SN broj Monitora, garancija 3 god., slikao SN broj Kingstonovog SSD garancija 5 god...... otisao kod njih u TC Usce, popunili mi garancije, upisali SN tih stvari i lupili pecat.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Do kada misle da ne salju garantne listove kada se nesto poruci online?
Memorija sa garancijom od 10 godina, nema garantnog lista. Sada treba da im pisem da zovem da ih molim da mi posalju. I ako se nakane da posalju poslace prazan-nepopunjen.

Meni nisu poslali i posle zvanja. SD kartice su bile u pitanju.
 
Nije mi Emmi u blizini bas. Kostalo bi me dodatno da idem samo zbog toga.

Inace, skoro sam kupio polovnu graficku karticu koja je isto kupljena u Emmiju online. Covek isto nije imao garantni list, samo fiskalni, posto mu takodje nisu poslali garantni list kada je kupio. Ja sam ih pitao preko mejla da li mi garancija vazi ukoliko imam samo fiskalni a nemam garantni list posle isteka druge godine, i dobio odgovor da ne mogu da ostvarim garanciju ako nemam garantni list. :)

Onda su "proveravali par dana sa kolegama" i odlucili da posalju skenirani i nepopunjeni garantni list na mejl coveku od koga sam kupio i rekli, citiram: "Garantni list poslat na navedeni nacin je validan u ostvarenju prava prilikom reklamacije".

Videcemo sta ce biti ako graficka bude pocela da pravi probleme i bude morala da se reklamira.
 
Tu garanciju ces mozda da ostvaris samo kontaktirajuci HyperX/Kingston licno. Od nasih IT prodavnica sve preko 3 godine je obecanje cisto da se poboljsa specifikacija proizvoda. A i ruku na srce, za 10 godina ces mozda furati DDR6 a ne reklamirati DDR4.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne znam o cemu pricas. Ja sam pre par nedelja uzeo HyperX kingston i dobio pisanu garanciju na 10 godina. Narucio sam online ali sam podigao u radnji. i na sajtu pise da je garancija 10 godina.
 
Po savetu inspekcije ruter reklamiran opet u zapisniku napisano zamena za drugi model uz doplatu.
Reklamacija prihvacena,pre neki dan poslat novi ruter,naravno isti model.
Opet sam kontaktirao inspekciju.
Agonija ulazi u peti mesec.
 
Generalno sa emmi/winwin skoro da nema dobrih iskustava.u emmiju uzimam samo ako je drasticno jeftinije od svih al sam spreman da ce eventualna garancija biti haos.
Atom, exceed,monitor uglavnom imaju slicne cene al su sve korektne firme.gigatron korektan al skup.to je moje iskustvo.i iskustvo mojihbdrugara
 
Exceed korektan? Kako da ne... Crkla mi graficka, hteli da mi zamene sa polovnom, posle natezanja par dana dobio novu istu kao moju pa se posle natezao oko garancije, kazu zadržava staru garanciju, kao uvoznik ne radi tako... Sta me briga za uvoznika ja nisam kupio od uvoznika nego od njih...
 
Nazad
Vrh Dno