»RSS Benchmark sajt

Strana 86 od 92 PrvaPrva ... 3676828384858687888990 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1.276 do 1.290 od ukupno 1370

Tema: Emmi/Alti reklamacija

Banned
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        10.039
      2. Moja mašina
        • CPU: i5-6600K i Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASUS Maximus VIII HERO
        • RAM: KINGSTON HyperX Savage 16GB (2x8GB) HX424C12SB2K216
        • VGA: ASUS GTX 960 4GB (STRIX-GTX960-DC2OC-4GD5)
        • MON: HP ZR24w
        • HDD: Samsung 850EVO 250GB, SEAGATE IronWolf Guardian 8TB, SEAGATE Archive 8TB, WD2001FASS 2TB
        • OPT: ASUS DWR-24F1MT
        • Case: Fractal Design Define R5 sa 4 "FD" Dynamic GP-14 ventilatora i Cooler Master V850
        • SND: Creative Sound Blaster Z, Philips SHP9500, Logitech X-230
        • LAP: HP ProBook 470 G0 (H0V04EA) + Samsung SSD 840 EVO 250GB i Logitech Anywhere Mouse MX
        • TV: LG 43UM7600PLB LED i CONAX CAM modul :o)
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Kuschall Compact, Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800, Logitech MX Master, ASUS RT-AC6
      3. Mislis da je Tehnomanija bolja...?
        Primer, za led sijalicu im treba oko 45 dana da obave "reklamaciju" kad im se preda i popuni sva papirologija.
        Prvo tu u onih 8 dana jave da je odbijena reklamacija ali da ce oni od "dobrote svoje duse" poslati u servis, onda cekas pa za +30 dana ti jave da je odobrena zamena i da odes u prodavnicu gde si kupio/predao sijalicu, onda ti u prodavnici kazu da nemaju na stanju tu sijalicu ali da ti mogu zameniti drugom (3-4 puta jeftinijom, nisam uzimao ni u razmatranje), onda ili cekas 3 dana i ponovo ides u istu prodavnicu po sijalicu koja je u medjuvremenu donesena ili sam odes posle papirologije u onu u kojoj ima na stanju tih sijalica. Jos mi se nije desilo da negde nema na stanju ali samo mogu da zamislim sta ce se desiti jednog dana kad ne budu imali ISTU sijalicu, kako ce mo se ćerati da vrate novac i koliko ce me siliti da uzmem neku zamenu koja je beram 2-3 puta jeftinija od donesene sijalice...
        Ne radi se tu samo o nesposobnosti, ima tu sistemskog postupanja.
        Menjao Zeha : 01.12.2019. u 08:58

Member Avatar korisnika el_patron
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        2.016
      5. Moja mašina
        • CPU: AMD Phenom II 955 @3.2GHz
        • MoBo: ASUS M4A87TD
        • RAM: 2x2GB Kingston 1600MHz CL9
        • VGA: MSI R9 270x OC
        • MON: Samsung BX2331
        • HDD: Samsung SpinPoint F3 500GB
        • OPT: Samsung S223C/SATA
        • Case: Cooler Master 690 II Basic
        • SND: ASUS Xonar DX/Sennheiser HD 428
        • INET: DSL
        • Ostalo: Inteli 3.0, Logitech G11, SS Qck+
      6. Kolegu su za frizider zavrtali oko mesec dana cini mi se. Platio karticom online, 100k+ din, da bi mu posle par dana rekli da nemaju na stanju. Onda se on nesto sa njima dopisivao, zvao ih, hteo drugi itd. Zaboravio sam zbog cega je to sve trajalo vise od mesec dana, uglavnom, tehnomanija, ne daj boze.

Member
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.707
      8. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 2700x
        • MoBo: Asus Prime pro X 470
        • RAM: 16 GB (2x8) 3200MHz
        • VGA: Vega 64
        • MON: LG HD 22"
        • HDD: 3.5 TB HDDs+256 GB SSD+ 256 GB M2 SSD
        • OPT: LG DVD
        • Case: Corsair graphite 780 t
        • SND: Koji ima ploča :)
      9. Citat Citiram korisnika: el_patron Pogledaj poruku
        Kolegu su za frizider zavrtali oko mesec dana cini mi se. Platio karticom online, 100k+ din, da bi mu posle par dana rekli da nemaju na stanju. Onda se on nesto sa njima dopisivao, zvao ih, hteo drugi itd. Zaboravio sam zbog cega je to sve trajalo vise od mesec dana, uglavnom, tehnomanija, ne daj boze.
        Ako je plaćeno karticom može da se uključi i banka u igru i da se uradi povraćaj sredstava na ime neisporučene robe...pa onda mogu da se nećkaju koliko hoće....jedini preduslov je da ste prvo imali komunikaciju sa trgovcem...

Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        2.016
      11. Moja mašina
      12. Problem je sto su mu govorili svaki put stici ce za par dana, a njemu je trebao frizider pa im je poverovao i tako se oduzilo... Na kraju je dobio, ali da im das 100000din i da cekas mesec dana, pa tacno bih otisao u radnju i krenuo show da pravim.

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2019
        Poruka
        3
        Mene emmi vrti za plocu vec mesec dana. Bilo je prvo da je odbijena zbog fizickog ostecenja. Sad ne znam sta je u pitanju. Kazu da im je sistem bio hakovan za reklamacije.

VIP member Avatar korisnika RingeRaja
        Na forumu od
        Mar 2005
        Poruka
        4.823
        Mogu da kažu i da je prošla kometa, tebe kao kupca to ne interesuje.
        Ja bih podigao lestvicu i krenuo malo grublje.
        Tko leti, vrijedi!

Newcomers
        Na forumu od
        Jun 2016
        Poruka
        15
        Zdravo svima, narucio sam ovaj racunar u emmi prodavnici za black friday i preuzeo sam tek danas https://www.emmi.rs/emmi-konfiguraci...nkb9gzIGWYBU4k

Prvo sto sam cekao nedelju dana, druga stvar zakinuli su me na memoriju umesto 8gb na 3200 mhz stavili su 8gb 2400mhz.

Druga stvar, skinem programcic da proverim konfiguraciju kad ono imam sta da vidim, procesor na 100-110 stepeni, a racunar samo sto je upaljen....

Na drugoj temi sam dobio odgovor da verovatno nije kuler povezan kako treba , sto 99.99% i jeste

Mene sad zanimaju iskustva drugih ljudi u ovakvim situacijama, citao sam i neke druge forume i ispada da su katastrofa sto se tice reklamacija stvarno...

Sada se razmisljam da vratim taj racunar jer pitanje i ko je to sastavljao i dal su uopste novi delovi itd....

Eventualno da odnesem kod nekog ko se bolje razume, ali ako se skine ona nalepnica gubim garanciju ....

Member Avatar korisnika Рамирез
        Na forumu od
        Aug 2011
        Poruka
        199
      17. Moja mašina
        • CPU: R5 2600, Dark Rock Pro 4
        • MoBo: MSI B450-A Pro
        • RAM: CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz
        • VGA: GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G
        • MON: AOC Q3279VWFD8
        • HDD: CRUCIAL 500GB MX500 M.2 SATA
        • Case: NZXT H500, ANTEC 550W Earthwatts
        • SND: NuForce Icon-2, Canton Karat 920
      18. Jesi li ukljucio XMP profil u BIOS-u?
        U Zapadnim pustinjama još traju raskomadane Ruševine Mape, u kojima borave Životinje i Prosjaci; u celoj Zemlji nema drugog preostatka Geografskih Veština.

Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        2.016
      20. Moja mašina
      21. Ma kakva nalepnica, gde u zakonu pise da bilo kakva nalepnica moze da bude uslov za odbijanje garancije?? Vrati im to i trazi pare nazad.

Newcomers
        Na forumu od
        Jun 2016
        Poruka
        15
        I na nekoj drugoj temi gde sam pisao su mi rekli da aktiviram xmp u biosu, ali necu nista da cackam, to su sve oni trebali da urade, vraticu racunar sutra pa da vidim kakve su mi opcije. A to za nalepnicu slazem se, nigde ne stoji u bilo kakvom zakonu niti bilo sta. Bas je na nekoj drugoj temi neko pisao da nije hteo sam da cisti racunar od prasine da ne bi skidao tu nalepnicu...

Member Avatar korisnika Supreme.50
        Na forumu od
        Sep 2009
        Poruka
        1.259
      24. Moja mašina
        • CPU: Polished Q6600 G0 & CM Hyper212
        • MoBo: Asus P5Q Pro
        • RAM: 2x2GB Transcend JetRam 800MHz
        • VGA: Gainward Radeon 4870GS
        • MON: Dell S2340L
        • HDD: Samsung HD103SJ
        • Case: NZXT Tempest awesome edition.
        • SND: Asus Xonar D1, Solo 6c
        • Ostalo: Logitech G11, CM Sentinel & SteelSeries Qck+
      25. Citat Citiram korisnika: el_patron Pogledaj poruku
        Ma kakva nalepnica, gde u zakonu pise da bilo kakva nalepnica moze da bude uslov za odbijanje garancije?? Vrati im to i trazi pare nazad.
        Kao prvo zakon nema nikakve veze sa garancijom. Kao drugo moze da izgubi garanciju zbog nalepnice, ako ima dodatnu garanciju posle 2 godine, moze i da izgubi garanciju na ceo proizvod nego da ga nateraju da im donosi deo koji ne radi. Mozda pise u njihovim uslovima koriscenja tj. na GARANTNOM LISTU? I cemu nalepnice na el. komponentama tipa grafa, napajanje?

Citat Citiram korisnika: damagon Pogledaj poruku
        I na nekoj drugoj temi gde sam pisao su mi rekli da aktiviram xmp u biosu, ali necu nista da cackam, to su sve oni trebali da urade, vraticu racunar sutra pa da vidim kakve su mi opcije. A to za nalepnicu slazem se, nigde ne stoji u bilo kakvom zakonu niti bilo sta. Bas je na nekoj drugoj temi neko pisao da nije hteo sam da cisti racunar od prasine da ne bi skidao tu nalepnicu...
        Nemoj nista cak ni softverski da diras, vrati sve kako si dobio i ako nemas neki poseban razlog zasto si uzeo celu konfiguraciju, tu gde si uzeo (tipa rate?) trazi povracaj novca jer svaki izbor koji odaberes ce biti pametniji od kupovanja sklopljene konfiguracije u top 3 radnje kod nas. Ovaj racunar mozes za 50-55k da sklopis sam.
        Chaotic Neutral

Member
        Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        443
        Evo da i ja doprinesem ovoj temi. Poručio sam eksterni HDD za crni petak, 4TB za 10k, na ime firme. Sutradan dobijam profakturu na mail sa porukom da je hdd rezervisan za mene i istog dana platim. Posle par sati dobijam email da su, nažalost, pogrešili, da taj hdd koji je na stanju nije ok, tj. feleričan je i da su proverili sa dobavljačem - nije moguće nabaviti novi. Napišem ja email ako je takva stvar da mi vrate pare.
        Prođoše 7 dana, para nigde. Pišem ja novi email, kaže vraćene su vam pare, proverite. Proverim ja u banci, para nema. Možete li mi poslati izvod da ste poslali pare? Kaže proverićemo.
        Dan kasnije dobijam odgovor da su mi pogrešno javili i da pare nisu vraćene. HDD se u međuvremenu opet pojavio na sajtu. Mogu mi ga poslati poštom sad, ali da doplatim 1890 dinara razliku u ceni pouzećem.
        Tada sam pukao. Ne znam šta sve nisam napisao. Obećano mi je da ću bez doplate dobiti hdd tj. da će ga poslati u ponedeljak (sutra). Ajde da vidimo i to čudo...

Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        2.016
      28. Moja mašina
      29. Citat Citiram korisnika: Supreme.50 Pogledaj poruku
        Kao prvo zakon nema nikakve veze sa garancijom. Kao drugo moze da izgubi garanciju zbog nalepnice, ako ima dodatnu garanciju posle 2 godine, moze i da izgubi garanciju na ceo proizvod nego da ga nateraju da im donosi deo koji ne radi. Mozda pise u njihovim uslovima koriscenja tj. na GARANTNOM LISTU? I cemu nalepnice na el. komponentama tipa grafa, napajanje?

Nemoj nista cak ni softverski da diras, vrati sve kako si dobio i ako nemas neki poseban razlog zasto si uzeo celu konfiguraciju, tu gde si uzeo (tipa rate?) trazi povracaj novca jer svaki izbor koji odaberes ce biti pametniji od kupovanja sklopljene konfiguracije u top 3 radnje kod nas. Ovaj racunar mozes za 50-55k da sklopis sam.
        Garantni list nije iznad zakona. Druga stvar, ako ima 3 godine garanciju, ta garancija dolazi od proizvodjaca tako da bilo kakva nalepnica ne igra nikakvu ulogu u tome. Zamisli ja sad otvorim radnju i kazem i napisem na garantnom listu da garancija vazi dok ne izadjes iz prodavnice, posle toga ne. Da li bi pristao na takvu stvar i da li mislis da prodavac moze da nekom nalepnicom stavi novo pravilo da garancija vazi ukoliko nema nalepnice?
        Menjao el_patron : 09.12.2019. u 11:37

Member Avatar korisnika DjoleMC
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.569
      31. Moja mašina
        • CPU: Intel I5 4460
        • MoBo: Gigabyte GA-B85M-D3H-A
        • RAM: 16 gb DDR3
        • VGA: Zotac 1060
        • MON: Dell U2311H, Samsung s24D300
        • HDD: WD AAKS 500gb WD 640gb, Kingston HyperX Fury 120gb Hitachi 500gb
        • OPT: Nema
        • Case: Cooler Master 690, Silverstone Strider ST50F-230
        • SND: Realtec int., Altec ATP3
        • LAP: HP Probook 4535s
      32. ^ zamisli otvoriš radnju, sastaviš komp, prodaš ga kao kompletan proizvod (ne kao zbir komponenti na računu). Kupac odnese komp kući, izvadi npr. gtx 1080, stavi gtx 1030, dođe kod tebe i kaže da si mu podvalio... Ili kupi komp sa 2x8gb, izvadi 1 štap rama i žali se... Šta ćeš da uradiš? Zato služi nalepnica, između ostalog

Member Avatar korisnika Lanikor
        Na forumu od
        May 2016
        Poruka
        2.392
      34. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 4700HQ 2.4 GHz (3.4 TurboBoost)
        • MoBo: Intel HM 86 Mobile Chipset
        • RAM: 16 GB (2 x 8 GB) DDR3L Samsung 1600 MHz
        • VGA: Intel HD 4600 + Nvidia GTX 850M 2 GB DDR3
        • MON: Full HD 1920x1080 15.6"
        • HDD: Intel 545s 256GB SSD + Hitachi HDD 1.5 TB 5400 rpm
        • LAP: ASUS N550JK
        • Ostalo: Xiaomi Mi Max 3
      35. Sve te komponente imaju serijske brojeve, nije to tako prosto.

Strana 86 od 92 PrvaPrva ... 3676828384858687888990 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •