Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Pa poprilično je glasan, neće još mnogo da izdrži ali verujem da si u pravu. U svakom slučaju probaću :)
 
Sta ima tu njih da briga ili ne briga? Ako je ventilator poceo da krcka i da se cuje, normalno da treba da mu zamene. Ne treba da mu menjaju grafiku vec samo ventilator. I to spada pod garanciju.
 
Ceou graficku nece da menjaju...samo vent bi trebalo da hoce.
 
Vrhunac bezobrazluka Altia. Zovem ih juče ceo dan i danas, samo se operater javlja. Kaže sačekajte. Ja čekam 10-ak minuta, onda se ona opet javi kaže pokušajte kasnije, svi su zauzeti na lokalu, kolege su zauzete na lokalu, koleginice... :smash: Danas tako od jutrošnjeg jutra. **** me ako ja više nešto kupim u ovu državu.
 
da li alti prihvata garanciju u slučaju da vga otkaže ili se pokvari, a pritom je jedno peraje na ventilatoru grafičke slomljeno ?

(znam da bi trebalo , ali da li neko ima konkretan primer)

što se alti kontakta tiče moraćeš da im pišeš na email
 
Poslednja izmena:
Niko ne prihvata uređaj na reklamaciju ako ima fizičkog oštećenja. Ne vidim zašto bi bio to drugačiji slučaj sa Altijem?
 
jesi li siguran da jedno polomljeno peraje poništava garanciju ? šta je sa slučajevima gde reklamiraju karticu zbog ventilatora?
 
Kontam da to spada pod fizicko ostecenje i da mogu da ti kazu da se graficka pregrejala i prestala da radi usled ostecenja ventilatora. Nije da ce zbog jednog polomljenog peraja da se pregreje, ali svasta oni umeju da nadju kao izgovor.

Inace, mislim da nece uvaziti garanciju. Mada probaj, nikad se ne zna.
 
ma nije mi potrebno, pitam čisto radi informacije.

čuo sam za sličnu situaciju i deluje mi nacistički da zbog takve gluposti mogu da odbiju garanciju.
 
ma nije mi potrebno, pitam čisto radi informacije.

čuo sam za sličnu situaciju i deluje mi nacistički da zbog takve gluposti mogu da odbiju garanciju.
To vec i nije glupost. Jeste da to moze da se zalepi s kap super lepka i da nema apsolutno nikakvih posledica ali spada u fizicka ostecenja. Neko je mogao i tako da koristi ventilatore koji bi bili van balansa i koji bi seunistili za mnooogo krace vreme od predvidjenog. Ne mogu oni da gataju sta je neko radio s kartom. Ja isto ne bih to prihvatao, bez zezanja. Zamisli sta bi tek onda ljudi sve donosili. Ako nadjes neki vent s iste karte mozes zameniti ceo cooler i reklamirati kartu bez problema. To je i moja preporuka. Ako treba kupi na oglasima istu. Neces tu ni izgubiti nesto mnogo para. Bolje i to nego da propadne garancija.
 
sem ako je msi onda ne pokushavaj.
 
Pa to se i nadam, makar vent nek zamene. U pitanju je 290 pcs+.
Nosim u ponedeljak pa ćemo da vidimo ;-)
 
Jel neko reklamirao grafiku znog ventilatora? Počeo da krcka a istek garancije za mesec dana.

Ja sam imao taj problem, grafika je proizvodila neke zvuke a ventilator je katastrofa, klimav do kraja samo sto se ne raspadne, ja zovem call centar reklamirao za istu u nadi da ce mi stici drugacija verzija kad ono isto s***e, doduse ventilator je dobar li grafa radi jako lose. Ne kupujem vise kod njih nista, nemaju kvalitetne stvari bar po meni...
 
Zvao sam prošle nedelje u vezi garancije, rekli su da će da pošalju. Danas je sreda i nište :) Na koji mail emmiju da pišem ?
 
Mislim iz one gde je nekada bio BH. Nisam siguran kući su mi papiri. Danas ću da proverim.
 
Na osnovu cega oni znaju da je to taj artikal sa racuna ?
Saljem danas email emmi-ju sa brojem racuna da mi kazu koja se graficka vodi na nju tj koji S/N i oni nista nece pola dana da odg, posaljem opet poruku oni mi odgovaraju imamo EAN?
EAN je internacionalni kod artikla, kakve to veze ima sa s/n, ja im kazem to i da mi daju na osnovu cega oni znaju da je to taj artikal sa racuna prodjes sati i nema odg.
 
A šta si ti njih uopšte pitao?

Imaš račun, imaš uređaj, ako je garantni rok duži od 24m treba ti i garantni list sa upisanim sn i nazivom artikla.
 
A šta si ti njih uopšte pitao?

Imaš račun, imaš uređaj, ako je garantni rok duži od 24m treba ti i garantni list sa upisanim sn i nazivom artikla.

Garancija je 2 godine, hocu da proverim da li je to ta graficka sto se vodi na racunu, da ne odem sada i kazu mu nije to ta graficka kao sto je na racunu.
Zato sam im trazio s/n od njih da uporedim sa mojim.
 
Ne mogu oni to da znaju, samo se u sistemu vidi po sn da li je graficka kupljena u altiju ili nije. Pretpostavljam da si kupio od nekog grafiku, i da zato proveravas.

U principu bi servis mogao da ti izađe u susret, ali ti savetujem da probaš posle NG :) Sastavi ljubazan mail i zamoli ih da ti provere da li im se taj sn vodi u sistemu, objasni situaciju.


npr. ovde:
http://www.alti.rs/kontakt.php
 
Poslednja izmena:
Jutros mi stiže SMS od Altia. Kažu da je moj zahtev za zamenu prihvaćen i da će uređaj biti zamenjem novim. Dalje kažu da je rok za rešavanje reklamacije u garantnom roku Alti d.o.o
I to je to. Prilično nerazumljivo, da ne kažem konfuzno.
Jel ja njih treba da kontaktiram(Alti)? Ili Emmi? Ili da odem u WinWin(radnja)?
Ili će Alti mene da zove?
 
Poslednja izmena:
Meni su svojevremeno u radnji zaturili disk za zamenu. Tek kad sam cimao centralu se magično pojavio...
 
Otkud to ? :( onda definitivno uzimam sve od madjara
 
Sada postaju win win grupa, nisu vise pod altijem... tako mi rece njihov radnik.
Na koji fazon, kako i zasto - ne znam.
 
Nazad
Vrh Dno