Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

^
Naravno nema veze što su bili n-ta ruka, a n-1 bio Gigatron, najskuplji prodavac robe.
 
I ja sam stekao taj utisak. Siromašan smo narod, gledamo dinar da uštedimo a ne da dobijemo kvalitetniju i bolju uslugu / proizvod.


Evo već drugi pokušaj Bench shop-a je propao, i pored ovolike baze korisnika.

*mjau**mjau**mjau**mjau* se bazi korisnika da je to njihov mali shop sa domacinskim pristupom. Bitan je dinar jeftinije.

Moj utisak.

Nije to baš tako. Bez obzira što je šop bio OK, servisna podrška im je bila ista kao i kod ovih drugih. Svakako da bih rado platio 10-15% više za pouzdan i dobar servis, reklamaciju, pravo na garanciju, ..., međutim, sve njihovo dobro se svelo na isto kao i kod drugih šopova, koji su pri tom do 20% jeftiniji od njih.

Da su imali drugačiji pristup rešavanju problema koji kupci imaju ne bi propali. Ovako, zašto bi bilo ko plaćao veću cenu kada ga (ako ne platiš na mostu, platićeš na ćupriji) čeka ista muka ako bilo šta krene po zlu i mora da se reklamira.
 
Nazalost veliki procenat tih radnji (u ovom slucaju IT) radi po principu "sve moze i sve je super...dok ne platitite, e posle cemo da vidimo da li moze". I kad ti zatreba garancija onda treba da otvoris bolovanje i da se juris sa njima od servisa do radnje i obratno.
 
Prime X470 Pro uvoznik WINWIN SHOP :(

Da li neko zna da li postoji jos neki uvoznik ovih ploca osim alti/ww/emmi? Kupio sam kod njih plocu koja je bila falicna pa sam uz veliku gnjavazu vratio, ista prica koju su mnogi korisnici ovde opisali.
pa ne zelim da opet kupujem apsolutno nijedan proizvod koji je uvezla ta firma.
Ili cu morati da narucim iz inostranstva.
 
To drugo...
 
Trebalo bi da i CT uvozi taj model.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzeo sam pre 2 meseca na akciji telefon Motorola Z2 Play. 29999 din. Pitam ih može li Visa revolving karticom na 12 rata, ali dolazi samo opcija ako nema kamate. Kažu može. Uzmem fon i sad mi je rata 2803,34 dinara. Odnosno izaći će na kraju 33640 din. U Gigatronu ide na 12 rata bez kamate. Uzimao više puta. Ovaj put opredelio sam se za WinWin jer su uz taj fon davali dodatnu bateriju dok su u Gigatronu išle bežične sluške.

Posle nepriznavanja garancije za RX560 karticu, ovo je već drugi kiks prema meni. Nek im je daleka kuća. Znači WinWin nikad više. Od sad samo preko KP i mađarona. Oni me do sada nisu ispalili. Sve kao uzimam u domaćim prodavnicama zbog garancije a ne dobijem priznanje iste.
 
Na rate deli banka kod koje imaš karticu. Prodavac sa time nema ništa. Svaka radnja ima ugovore sa pojedinim bankama, gde važi deljenje na rate za pojedine kartice.
 
Na rate deli banka kod koje imaš karticu. Prodavac sa time nema ništa. Svaka radnja ima ugovore sa pojedinim bankama, gde važi deljenje na rate za pojedine kartice.

Potvrdjujem, do banke je.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, ali sam pitao prodavca koji mi je dao potvrdan odgovor. A nije istina. Da sam znao uzei bih u Gigatronu. U Gigatronu je tacno kako su rekli. Uzeo sam ssd za 3650 din na 12 rata i zbir svih rata daje taj iznos. Znam da je do banke odnosno da je bez kamate ako imaju ugovor sa prodavce.. ali naglasavam, prodavac mi je potvrdio da mi nece ici kamata.
 
Svasta ces cuti od prodavca i posle kako on to nije rekao i kako si ti lose razumeo. Sef ce naravno braniti prodavca, dok nemas napismenu dzaba sve, uglavnom neke odgovore treba insistirati da budu prosledjeni na mail.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Takve stvari se trebaju pogledati na sajtu banke. Da ne bi bilo zabune. Obično se tamo nalazi spisak radnji za koje važi deljenje na rate i pod kojim uslovima. Ima dosta banaka i kartica, a prodavci su ljudi koji mogu da pogreše.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
U to sto si placao se racuna odrzavanje i to su ti naplatili preko toga, toga ima na sajtu u njihovom kalkulatoru mesecne rate. Mislim da je 200 dinara po rati mesecno.

Sa strane WW nemas troskova, ali imas kod banke koja daje "kredit".
 
Ja sam isto gledao taj telefon kod njih i ima dole na dnu kalakulator tog kredita i ispalo je da se plati par hiljada preko onih 29990. Kaonsto neko rece to su troskovi banke.
 
Ja plaćam održavanje za račun 250 din mesečno. 2 kartice mogu da imam gratis. Jedna je od računa a druga je ta revolving. Za svaku sledeću karticu bih morao da platim održavanje. Tako je barem u kom banci.

Sistem plaćanja na rate bez kamate funkcioniše na sledeći naččin (primer moje drugarice koja ima butik garderobe). Ona je imala ugovor sa komercijalnom bankom. Sve što da na rate kupac dobija bez kamate ali zato je njoj kom banka uzimala procenat. Tipa 4%. Sad je prešla na poštansku štedionicu jer joj ona uzima 2% a kreditira njene kupce. Mojoj drugarici se isplati da banci da proviziju jer robu prodaje po neznatno višoj ceni nego konkurencija (i time pokriva gubitak na proviziji), ali za razliku od konkurencije, ima prodaju na rate. A mušterije dobijaju robu bez kamate (uz minimalnu skuplju cenu). Tako funkcioniše i npr. Gigatron, s tim da oni nemaju skuplje cene već idu na veći obrt robe a samim tim i veći rabat od strane distributera.

Ja sam mislio i da je WinWIn u istoj šemi sa kom bankom, jer na sajtu iste ima preko par hiljada firmi/radnji sa kojima imaju ugovor. Lepo sam pitao, a dobio sam pogrešan odgovor.
 
Svi imaju razne cene. Za keš, za intesu na 3 rate, za 6 rata, za kredit, a sve je kao bez kamate, pa koga zeznu

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Gigatron ima odlične cene. Samo treba pratiti akcije. Na to dodaš da dobijaš poene. Ja malo malo, pa skupim par hiljada dinara u poenima. Koleginica hoće laptop, uzme preko mene. Drug konfu, uzme preko mene. Komša PS4. Uzme preko mene. Ja nemam direktno ugradnju, ali indirektno da. Samo ps4 mi donese oko 50 poena što mu dođe 1000 din. Par dilova takvih i ja sam na nekoliko hiljada.
 
Ja ne bih mogao tako. Npr drugar je uzeo PS4 i dobio 50 bodova na moj email jer on nema, ali sam mu rekao da mi kaze kad bude opet kupovao. I tako je bilo...uzimao GTA V i dobio 1000din popust.

A za cene se slazem. Imaju neke akcije pa ispadne povoljnije i nekako su mi bolji od (WW & Tehno itd) ostalih.
 
Gigatron ima odlične cene. Samo treba pratiti akcije. Na to dodaš da dobijaš poene. Ja malo malo, pa skupim par hiljada dinara u poenima. Koleginica hoće laptop, uzme preko mene. Drug konfu, uzme preko mene. Komša PS4. Uzme preko mene. Ja nemam direktno ugradnju, ali indirektno da. Samo ps4 mi donese oko 50 poena što mu dođe 1000 din. Par dilova takvih i ja sam na nekoliko hiljada.

Ali zato su tvoji najblizi platili 30% vecu cenu nego viphouse/fanta/jos dosta njih, kod kojih je i usluga mnogo profesionalnija :d.

Ima nekad nesto da je i tamo jeftinije, ili je razlika minorna, nikada nisam bio u situaciji da mi treba nesto a da samo tamo ima. Ali celu konfiguraciju uzeti u Gigatronu, bas si dobar drug ako nisi mogao da mu otvoris oci da alternativa postoji.
 
Poslednja izmena:
Ovo sam naveo kao primer kako se prikupe bodovi. Konfe obicno uzimam u bc group jer daju 5 godina garancije na konfe. Sonije uzimam u gigatronu, televizore i laptopove, kao i predmete na akcijama. Npr, u martu ove godine, dosta kolega je pokupovalo klincima ulefone s7 na akciji za nesto vise od 5000 din. Ja sam za igraonicu uzeo 12 ssd-a za racunare.

A iskreno, ni u jednoj firmi koje si ti pomenuo, ja nisam ni za sebe pazario. Par puta u Atom computers i u Duo Com.
 
Poslednja izmena:
Pa samo jednu firmu sam i pomenuo :). A Fanta je Madjar, mislio sam da ih konzumiras, barem tako napisa gore :).
 
Nisam skapirao da je skraceno Fantasterrific. Inace kod mene u evidenciji stoji digital trigger. Vodim evidenciju svega kupljenog i prodstog. Zbog garancija.
 
Valjda je ova tema odgovarajuća. Potrebna pomoć. Od druga sestra kupila neki meizu telefon i posle nekoliko dana korišćenja, telefon se ugasi iako je baterija bila skoro puna. Jedino hteo da se uključi na punjaču. Radio kao normalno nekoliko dana i onda se opet ugasio ali više nije hteo da živne ni na punjaču. Odnet na reklamaciju i posle nekoliko dana stiže odgovor

Postovani, Vasa reklamacija NN-blablabla nije uvazena. Zahtev nije prihvacen,neispravna je baterija.Neispravnost je nastala ispunjenim ciklusom punjenja i praznjenja,cena ce Vam biti naknadno javljena.

WTF? Šta znači ovo? Na novom telefonu neispravna baterija i sad ona treba da plaća zamenu? Šta da radi?
 
Ne može garancija na punjivu bateriju biti 0 (nula) dana.
Prvo neka pogleda da li uz telefon ima neki papir na kojem piše kolika je garancija na baterije. Ispunjenost ciklusa nije mogla da nastane ako je kako kažeš telefon kupila pre par dana. Obično se te brojke 300-400-500 ciklusa što ona nije mogla ispuniti.
Pročitaj 52. i 53. član zakona o zaštiti potrošača.
https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_potrosaca.html

jedan stav iz 53. člana

Ako nesaobraznost nastane u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, pretpostavlja se da je nesaobraznost postojala u trenutku prelaska rizika, osim ako je to u suprotnosti sa prirodom robe i prirodom određene nesaobraznosti.

Prvo bih pokušao sa trgovcem da rešim taj problem, ako ne uspem onda bi kontaktirao Udruženje za zaštitu potrošača.
 
Hvala, preneću. Baš buđava situacija. Kupiš novo, sve legalno i onda mrcvarenje i jajarenje.
 
Samo jako kod njih, bezobrazni su i gledaju da zajebu ljude gde god mogu. Ne postoji mogucnost da ona mora da plati bateriju ako je uzela telefon pre par dana. I da, obavezno da trazi nov telefon, a ne da ga popravljaju!

Bilo je situacija gde su ljudi hteli iskljucivo zamenu, a oni se naprave ludi, kao nesto poprave i daju ti da preuzmes. U tom slucaju neka ne preuzima telefon i neka ne potpisuje nista sem da hoce zamenu za drugi uredjaj.
 
Ja sam zvao Call Centar u vezi toga što mi je uračunata kamata za plaćanje Visa Revolving karticom Komercijalne banke. Rečeno mi je da imaju ugovor samo sa Intesa bankom za beslkamatno plaćanje Visa Revolvingom. Na moju primedbu da mi je radnik rekao da neće biti kamate, rečeno mi je da svaka prodavnica ima video nadzor i da se obratim šefu prodavnice. I šta tad, pitam ja, ako se dokaže da sam ja u pravu. Hoću li dobiti povraćaj razlike, ili šta već. Reče da ne zna i otkači me po kratkom postupku. Neću da se cimam bez veze, to mi mesečno izađe 304 dinara više. Ali je poenta da bih uzeo u Gigatronu fon.
 
Prodavnice svakako imaju video nadzor, ali za audio nadzor nisam siguran.
 
Nazad
Vrh Dno