Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Tako je kad imas kes, a vecina nema da da odmah za komponente, vec uzima na kredit, kreditne kartice, cekove....

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ispada da je kupovina od Fante sa garancijom na reč 10x bolja nego kod Emija (i dobrog dela drugih firmi kod nas).
Ovo gde živimo svakim danom tone sve dublje i dublje u glib....meni samo potvrda da sam napravio odličan izbor pre oko 5 godina - ništa od IT opreme ne kupujem kod nas.
I za ovih 5 godina nijednom nisam bio zakinut za nešto što je crklo, kod Fante reklamirao WD Red sa weak sektorima, dobio drugi ganc nov.

Kod nas ATOM, EXCEED i VIP House sa njima imam veoma lepa iskustva jako profesionalni i korektni.
Ovi ostali kod njih nista. Gigatron Tehnomanija EMMI nikada vise nista. Drski su, neprofesinalni, nestrucni etc. Ja od njh ni za dzabe nista ne bih uzeo.
Naravno prva opcja Madjari a ako nesto trba na brzo i odmah onda ove tri pobrojane firme. Mozda ima jos neka.
 
Poslednja izmena:
Monitor/exceed veoma dobro iskustvo sa njima. Emmi, Tehnomanija.. haos.. samo.
 
Tako je kad imas kes, a vecina nema da da odmah za komponente, vec uzima na kredit, kreditne kartice, cekove....

Sent from my MI 9 using Tapatalk

U pravu si, ali ko nema para bolje da uzme gotovinski kredit i kupi kod pouzdanog prodavca, nego da "baci pare" kod ovih *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a.
 
emmi i winwin..najgore firme u kojima sam nesto kupovao ikada..a kupovao sam na raznim mestima.

dok nasuprot njih su monitor, exceed, atom (u mom slucaju ni sa gigatron iako je velika firma nisam imao problem..gigatron jedini problem je sto jednom u 10 godina imaju dobru cenu za neku komponentu)

bar skoro sam uzimao asus 5700 dual i u gigatronu skuplja bila samo oko 1500 din od emmi i kupih u gigatronu iako je malo skuplje. o emmiju razmislajm samo ako je drasticna razlika u ceni..cak i kad kupujem nesto polovno obicno izbegavam ako je sa emmi/winwin garancijom..nadam se da ce jednog dana da ih zaboli gubitak dela kupaca.nadam se :D
 
Poslednja izmena:
Sada je Emmi Tehnomania a oni su još gori. Jedino što njih "boli" je znaš već šta za kupce.
 
Ispada da je kupovina od Fante sa garancijom na reč 10x bolja nego kod Emija (i dobrog dela drugih firmi kod nas).
Ovo gde živimo svakim danom tone sve dublje i dublje u glib....meni samo potvrda da sam napravio odličan izbor pre oko 5 godina - ništa od IT opreme ne kupujem kod nas.
I za ovih 5 godina nijednom nisam bio zakinut za nešto što je crklo, kod Fante reklamirao WD Red sa weak sektorima, dobio drugi ganc nov.

Mogu da potvrdim. Za ovih par godina 3 reklamacije i sve 3 su završene rekordno brzo. Jedna je bila i povraćaj novca.
 
Hvalite exceed a meni hteli da uvale polovnu graficku za reklamaciju... pod izgovorom da dobijam strix a dao sam Dual, kao bolja je strix
naravno odbio i dali mi novu Dual
posle sam se natezao da upisu datum zamene na novu garanciju jer kao i kod svih prodaju pricu da se nastavlja stara...
 
Hvalite exceed a meni hteli da uvale polovnu graficku za reklamaciju... pod izgovorom da dobijam strix a dao sam Dual, kao bolja je strix
naravno odbio i dali mi novu Dual
posle sam se natezao da upisu datum zamene na novu garanciju jer kao i kod svih prodaju pricu da se nastavlja stara...

Exceed je pre 2 godine bio smešten u mom komšiluku i samo zato sam kod njih naručila jedan proizvod. Dogovoreno je i vreme kada ću doći da ga preuzmem, kada sam stigla kancelarija/lokal je bio zaključan, a unutra nikog. Čekala sam pola sata da zaposleni dođe, preuzela sam ono što sam naručila i na osnovu njihove neprofesionalnosti odlučila da ih ubuduće izbegavam. Još mi je u kratkom razgovoru rečeno da njih najviše zanima prodaja mining rigova, a ovo ostalo je usput. Monitor je mnogo pouzdaniji, a cene u njemu su nekada i niže nego u Exceed-u.
 
slazem se da je monitor pouzadniji. exceed je ranije bio malo vise amaterski. ali se to kako vidim promenilo na bolje. realno i ja bih pre gledao monitor nego exceed...al svakako i jedni i drugi miljama ispred emmi/winwin-ovaca :D
 
Monitor ima ubedljivo najlošiji sajt. Filteri 350 dana godišnje ne rade kako treba.
 
Monitor ima ubedljivo najlošiji sajt. Filteri 350 dana godišnje ne rade kako treba.

da. ovo sa filterima im je bug. zavisi kako sam ja skontao od toga koje filtere ukljucis i da li posle sortiras ili ne artikle...ali to sigurno godinu ili dve ne radi skroz dobro. al boze moj. firma je korektna. sad kako to da ne srede to toliko dugo ne znam...
 
Kirektna su firma.
Taj sajt im ne radi kako treba skoro 10g, poslednjih 5 neupotrebljiv.
 
Za zadnjih god i po dana 4-5 narudzbina iz Monitora sve vise nego korektno...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Jos pocetkom januara sam narucio u Emmi neki mikser za kucu. :p
Normalno niti su me zvali niti isporucili robu. Digo sam ruke, otisao u drugu prodavnicu i kupio.
Ko' da mi cine uslugu sto hocu da potrosim pare kod njih..:whip:
 
Sta da kazem kad su mene u WW zvali da uzmem bojler a narucio sam tastaturu i misa, Emmi mi poslao Epson stampac umesto SSD pre toga itd itd.
 
Za to nisam mogao da odradim taj potez, ali za SSD jesam, jer kad je stigao na otpremnici je stojalo da nema otkupa, mogao sam komotno da ga uzmem za 0 din :D
 
Sta mi je ciniti kada servis tvrdi da "uredjaj nije pokazao kvar", iako je vise nego ocigledno da nije ispravan.
Konkretno, slusalice (bubice) kojima desna slusalica ne radi, ili se ponekad upali na kratko jer kabl negde prekida.
 
Sta mi je ciniti kada servis tvrdi da "uredjaj nije pokazao kvar", iako je vise nego ocigledno da nije ispravan.
Konkretno, slusalice (bubice) kojima desna slusalica ne radi, ili se ponekad upali na kratko jer kabl negde prekida.
Da li si tu poruku dobio u onih prvih 8 dana?Ako jesi to je generička poruka zbog zakonskog roka u kome moraju da te obaveste.Proveri vrlo moguće da i nisu bile na servisu.Meni su za blutut bubice uredno vratili novac,a dobio istu takvu poruku.

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
9.3 sam odneo znaci prosla su 7 radna dana. Deluje mi kao genericka poruka, sumanuto mi je da je to neko testirao kao ispravno.
 
A koliko dana je zakonski rok da vrate pare,na račun?Proslo više od 30 dana od reklamacije,3.3. dobio odobrenje za povrećaj novca ali nista još uvek.Prošli put,za te blutut sluške,sve ok bilo,u roku.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedno aktuelno pitanje. S obzirom da je na snazi vanredno stanje kako se gleda na rok za reklamaciju? U zakonu nisam našao ništa da pominje vanredno stanje.
 
Meni su dva puta vracali neisravan mobilni telefon sa komentarom da je u pitanju softverski kvar, dok nije crkao i reklamiran i treci put. Onda su priznali da je neispravan i rekli da cemi vratiti pare jos 5.marta ali jos uvek nisu. A ja ih redovno zivkam i podsecam da ipak treba da vrate i pare. A sad mi se cini da vise necu moci ni da ih zovem, jer su iznenada svi operater call centra stlno zauzeti. Ciganluk, sta drugo reci.
 
Da nije u pitanju ovo?
Firme su u blokadi. Kako se prica po gradu kupljeni od strane Tehnomanije. Za ove 2 najveće idu i one manje, verovatno.
10fcc6f7bdd75f56cb411bce526e53ec.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Na facebook stranici Efektive isto se pominje blokada winwin.
 
Hvalite exceed a meni hteli da uvale polovnu graficku za reklamaciju... pod izgovorom da dobijam strix a dao sam Dual, kao bolja je strix
naravno odbio i dali mi novu Dual
posle sam se natezao da upisu datum zamene na novu garanciju jer kao i kod svih prodaju pricu da se nastavlja stara...

Izvinjavam se na offtopicu, ali moram da se nadovežem. Slažem se, exceed je "dobar" dok ne dođe do reklamacije, meni su držali grafičku do 45-tog dana od predaje pod izgovorom da je do uvoznika (mislim da je bio KimTec u pitanju tako da kako da ne). Bilo u ono doba majninga, tako da sam gledao samo da uzmem i izađem, bio i neki sneg, kijamet, nisam dobro pogledao kutiju. Kod kuće imam šta da vidim, otvorena kutija, i korišćena kartica sa sve onom folijom pozadi koja se zalepila od grejanja. Moja procena je da su je koristili za mining za to vreme. A uvek sam se pitao one grafičke u rigu u radnji odakle su... I da, naravno da se samo nastavila stara garancija, insistirao sam da se upišu novi ser.brojevi na starom papiru, uradiše to nekako. Exceed je Monitor-wanna-be ali to nikada biti neće. Vlasnik je radio Monitoru za one koji ne znaju.
 
Poslednja izmena:
Iskreno, da si im nisi dozvolio, ne bi mogli to da urade. Nakon 30og dana ih pozoves i kazes im da po zakonu nisu ispostovali rok za rekalamciju i da mogu da biraju da li ce odmah da ti vratiti novac/dati novu kartu ili da ides i podneses prijavu protiv njih i da vidis kako bi se resilo sve odmah. Ista stvar i za garanciju. Ne mogu oni raditi mimo zakona, a posto se trude da ga zaobidju, moras znati svoja prava i onda nema problema. Kad vide da ne znas, uvek ce probati da te zajebu.
 
Winwin je otisao pod led, u blokadi, ako neko nije ispratio...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno