Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Ja sam poslao na reklamaciju grafičku pre oko 2 meseca i zvali su me pre 20ak dana da mi traže broj žiro računa za uplatu novca, dao sam im i ništa još.. Vratio sam grafičku znači ali račun sam zadržao samo kopiju da sam kupio sam poslao što sam dobio tako da pare treba da se vrate nije potrajala ni 2 meseca. edit: u Emmiju i utvrđeno je da je grafička stradala i šta već i zvali me da mi kažu da mi uplate novac na koji račun i prošlo je to vreme i sad šta raditi da li ima veze winwin bankrot s time što sam ja u emmiju kupio.
 
Poslednja izmena:
Iskreno, da si im nisi dozvolio, ne bi mogli to da urade. Nakon 30og dana ih pozoves i kazes im da po zakonu nisu ispostovali rok za rekalamciju i da mogu da biraju da li ce odmah da ti vratiti novac/dati novu kartu ili da ides i podneses prijavu protiv njih i da vidis kako bi se resilo sve odmah. Ista stvar i za garanciju. Ne mogu oni raditi mimo zakona, a posto se trude da ga zaobidju, moras znati svoja prava i onda nema problema. Kad vide da ne znas, uvek ce probati da te zajebu.

Potpuno si u pravu, naravno da sam ih zvao u međuvremenu i bili neki glupi izgovori ali donekle su bile i moje "svesne" greške, imao sam dovoljno grafičkih za majning kome je i ta bila namenjena tako da mi se nije nešto žurilo, a za garanciju, veruj da mi je lakše bilo da ih više ne gledam nego da se cimam sa time. Da se radilo o 1080ti kojih sam uzeo nekoliko komada kod njih sigurno bih drugačije postupio, ovako zbog polarisa mi nije bilo do cimanja. Jedino je ostao gorak ukus u ustima zbog toga što su me izradili i praktično uvalili polovnu grafičku. U svakom slučaju morao sam da napišem o iskustvu jer je pravo iskustvo sa nekim prodavcem onda kada dođe do reklamacije, a ovi su se pokazali kao krš firma.
Tada na početku njihovog rada imali su super cene i bili mi u komšiluku, to je jedini razlog što sam se uopšte petljao sa njima.
 
Poslednja izmena:
Sta mi je ciniti kada servis tvrdi da "uredjaj nije pokazao kvar", iako je vise nego ocigledno da nije ispravan.
Konkretno, slusalice (bubice) kojima desna slusalica ne radi, ili se ponekad upali na kratko jer kabl negde prekida.

Je li taj odgovor bio:
-------------
Vaš zahtev nije prihvaćen. Vaša reklamacija je odbijena. Nakon dužeg testiranja i pokušaja da se kvar manifestuje u servisu, ustanovljeno je da je uređaj ispravan i da nikakav kvar nije ispoljen. Uređaj je rigorozno testiran i prošao je sve hardverske testove u skladu sa standardima i procedurama proizvođača. U skladu sa Zakonom o zaštiti potrošača, ovaj vid reklamacije ne spada pod nesaobraznost uređaja.
------------
 
I ja cekam na povrat sredstava, kupio tv u winwinu, odobrena reklamacija pre 10 dana, niko me nije kontaktirao, naravno call centar je neaktivan pa sam ih cimao preko maila, trazili broj racuna i nista evo vec 5 dana. Sve mi se cini da od toga nece biti nista, Sta mi preostaje da sacekam 30 dana i da pokrecem tuzbu, vidim da nisam jedini sa ovim problemom. Nisam upucen, u slucaju pokretanja tuzbe ako im je racun u blokadi da li mi mogu nekako isplatiti sredstva?
 
Ako je račun u blokadi koliko ja znam firma ne može da vraća novac.
Meni je ostalo par dana do isteka roka reklamacije pa ću videti šta da radim.
 
WinWin je nedostupan i preko maila, pise puno sanduce. Bice zanimljivo.

Update: Dobio sam obavestenje da ce Tehnomanija uraditi refundaciju sredstava u roku od 7 dana.
 
Poslednja izmena:
Mene su danas zvali da mi saopšte da će povrat novca da ide preko tehnomanije u narednih 7 dana, a trebali su da uplate prošle prošle nedelje.
 
Verovatno će biti, ako ne vrate, normalno niko više neće preko istih uzimati, šteta po njih.. meni su to isto javili sledeće nedelje ćemo biti svi isplaćeni :) :D
 
Mene su danas zvali da mi saopšte da će povrat novca da ide preko tehnomanije u narednih 7 dana, a trebali su da uplate prošle prošle nedelje.

I mene su zvali sa istim odgovorom. Ajde da sacekamo tih 7 dana,
 
Ja imam jos nekih 10 dana do isteka zakonskog roka za povracaj, pa cemo da vidimo, inspekcija, sud...
 
Meni istekao zakonski rok. Ja ih prvo zvao i rekli mi da će vratiti novac. Sad čekam ali sam skeptičan.
 
Evo prođe i zakonski rok 30 dana, i 7 dana od kada su me zvali, videću sa nekim šta treba da se radi. Preporuka vodite računa Emi, Winwin, Tehnomanija to treba zaobići.
 
Meni je 3.3. odobren povraćaj novca,juče legao.Emmi.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
I ja još čekam, niste jedini, ne verujem da će sad u subotu biti uplata, znači rekli su ove nedelje, odlaže se izgleda.
 
Možda nije za ovu temu ali nemam gde da pitam...
Je l zna neko koji je q s Emmi zar su morali baš sad u vreme ove krize da menjaju izgled sajta sad im ništa ne funkcioniše, klikneš na bilo koju akciju nema rezultata (a dobio mail sa reklamama lol)
Otvorim televizore ima jedno ~20 komada sve zajedno, otvorim slušalice ima samo 1 tip gde pre promene sajta bilo bar 5 koje tražim...je l im to sajt ne radi ili propala firma pa nemaju više ništa?
Koji *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* im samo radio to novo ccc
 
Ne, nego se rasprodala roba. Sajt je azuriran i nudi ono sto ima na zalihama.
 
WinWin je nedostupan i preko maila, pise puno sanduce. Bice zanimljivo.

Update: Dobio sam obavestenje da ce Tehnomanija uraditi refundaciju sredstava u roku od 7 dana.

Ispraznili su mailbox, ponovo radi mail :) a para nema jos uvek.
Screenshot_20200409-112943.png
 
Ljudi oće taj novac danas? Nek nam daju nešto da se igramo dok ne odluče da vrate i razmenićemo ih u radnji bez problema. Realno tako treba da bude kako sam napisao. Meni te pare nisu pale s neba, trebalo mi je 3 dana aktivnih 12h najtežeg posla u Srbiji a oni su navedeni proizvod samo preprodali. Što se mene tiče imam para mogu da čekam do 99 godina kad napunim, ali zašto uopšte čekati, osim ako oni sami nemaju tih para.
 
Stalno mi šalju reklame na mail, jal rade ili ne ?
 
I meni je odobren povracaj 3.3 i jos uvek mi nije uplacen novac. Slao sam i mail. Kad dobijem operatera slusam istu pricu, krajem nedelje, pocetkom nedelje, u toku nedelje, krajem nedelje i tako u krug. Ima li neko bilo kakvu informaciju sta se desava?!
 
Ljudi oće taj novac danas? Nek nam daju nešto da se igramo dok ne odluče da vrate i razmenićemo ih u radnji bez problema. Realno tako treba da bude kako sam napisao. Meni te pare nisu pale s neba, trebalo mi je 3 dana aktivnih 12h najtežeg posla u Srbiji a oni su navedeni proizvod samo preprodali. Što se mene tiče imam para mogu da čekam do 99 godina kad napunim, ali zašto uopšte čekati, osim ako oni sami nemaju tih para.

Ja cekam da mi vrate 70000 dinara za televizor:(
 
Reklamirao mis kome točkić povremeno prestane da radi i povremeno gubi kontakt na kablu.
Kako se to mis (ne)pravilno koristi?
f4d7f4b9e7c06d63774badf2bf164bbe.jpg


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Lupa se njime na primer
 
Reklamirao mis kome točkić povremeno prestane da radi i povremeno gubi kontakt na kablu.
Kako se to mis (ne)pravilno koristi?
f4d7f4b9e7c06d63774badf2bf164bbe.jpg


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Ako je ovo poruka posle 7 dana ili koliko već beše,to je generička jer su u obavezi da te,nešto bar,obaveste.Zovi I pitaj,ja sam sličnu dobio za napajanje,u smislu da nije odobrena zamena,a napajanje nije ni bilo u servisu.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Rekoše mi momci tamo da ću dobiti možda čudnu poruku ali ovakvu nisam očekivao.
Šta da radim?
Da čekam još?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
čekaj još, to je bukvalno zakonsko ograđivanje i ne mora da ima ikakve veze sa stvarnom procenom servisa i eventualnom popravkom/zamenom.
 
Cekaj jos, mene zvali za sluske i zamenjene, sve ok.
 
Nazad
Vrh Dno