Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Нисам баш пратио причу али ми делује да је овде у питању хардвер који не може да уради замишљено и због тога је и предлог да прежали паре јер је погрешио и купи нешто боље и скупље. Не и да одустане од рекламације ако је нешто неисправно. Наравно да постоји разлика између јефтиних и скупих уређаја и углавном и не раде баш исто.
 
@amdpower, Razumem ja tvoj stav i voleo bih i ja da mi zivimo u zemlji gde se postuje tudji novac, imovina, ugovor, dobra poslovna praksa, gde sudovi rade efikasno, itd.Ali to nije tako, mnogo je prevaranata i onda nam preostaje da otvorimo cesto 4-ore oci, pazimo se sami, gde ulazimo, sta kupujemo, itd. Srbija je siromasna zemlja, sa malim platama, oznacena kao nezahtevno trziste i zato ovde stize roba svakakvog kvaliteta, mnoge svetske radnje ne posluju i njihovi brendovi se ne mogu kupiti ovde, a i kada mogu cena je mnogo veca.Zar i sam ne vidis kad udjes u WW koliko je tu nepoznatih brendova, bofl i uslovno "jeftine" robe. Na kraju sam proceni koliko tvoje vreme kosta i da li je vredno dokazivanja. Srećno i ceni svoj novac i vreme, kad vec ima mnogo onih koje nije briga.
 
Poslednja izmena:
Probao jovo nanovo sve,ruter je krs.
Winwin ne reaguje,agencija za zastitu potorsaca ne reaguje.
Kad budem isao odnecu ga opet na reklamaciju i necu ga vise ni preuzimati,poklonicu im ga da se oni koriste njime ili da ga prodaju u outletu.
 
Hebes takav sistem gde moraš da imaš advokata, policajaca, doktora, med sestru, inspektora, zubara apotekara, mehaničara itd u porodici ili na platnom spisku da bi ostvario svoja prava.
Druže i mene su tako pokušali zeznuti za tv. Pisao sam već.
Na kraju je sve ispalo "dobro". Ali me je i koštalo...
Ja ne bih odustajao, salji ponovo na reklamaciju, po zakonu bi morali da prime uredjaj....
 
Poslednja izmena:
Kolika je vrednost tog rutera ?

Ne znam da li je vredan zivaca, vremena, cimanja...
 
Zar je bitna koja je vrednost, pa za moje pare bih ruku nekom polomio, pa tacno da je i 50 din u pitanju, nemoj da dozvolite da vas neko zeza, snimi video u emmiju kako im poklanjas, objavi na svim drustvenim mrezama, salji snimak novinarima kako majjmunima poklanjas ruter, tako kad bi svako radio drugacije bi se ponasali.


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena od urednika:
Na to i računaju takve prodaje. Da ce kupac odustati od reklamacije.
 
Zar je bitna koja je vrednost, pa za moje pare bih ruku nekom polomio, pa tacno da je i 50 din u pitanju, nemoj da dozvolite da vas neko zeza, snimi video u emmiju kako im poklanjas, objavi na svim drustvenim mrezama, salji snimak novinarima kako majjmunima poklanjas ruter, tako kad bi svako radio drugacije bi se ponasali.


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

I ja bih im ovako bar malo zagorčao život, plus nahranio i sopstvenu sujetu....
Upravo "sejem seme" okolo apropo ex-poslodavca koji mi je ostao dužan pišljivih 50 EUR....stipsa....ali dobiće zato free marketing tipa limes.
 
Probao jovo nanovo sve,ruter je krs.
Winwin ne reaguje,agencija za zastitu potorsaca ne reaguje.
Kad budem isao odnecu ga opet na reklamaciju i necu ga vise ni preuzimati,poklonicu im ga da se oni koriste njime ili da ga prodaju u outletu.

Ja imam 2 netis routera - rade ko blesavi, a nema nista jeftinije od toga, kinezi najgrdji. Dakle nije problem u ceni, nego u konkretnom modelu i treba da insistiras da ti vrate pare...
 
Kolko se ceka na reklamaciju u Emmi ? Tj bar na neki odgovor. Mozda je neko imao slicnog iskustva, graficka RX570 Gigabyte, na 54-56% fanovima pusta neki "rattle" zvuk, kada nalegnem kompletno kuciste zvuk se izgubi, pri pritisku prstom na plastiku, zvuk isto nestane. Vidim takve probleme po netu, uglavnom se rese reklamacijom ali to kod direktnog proizvodjaca, ne u lokalnoj prodavnici. Nesto mi se cini da nece oni da bas pomuce karticu na 55% auto fan speed i jos da je postave u kucistu koje je uspravno (s obzirom da je servis).. Ili da iskuliram dok ne nastane veci problem pa onda reklamiram ? Jos 13 meseci imam, ne zurim nigde svakako, a vidim da je vise nemaju u ponudi..

Btw, u slucaju da nemaju istu, kako bese, nude punu cenu koju sam dao na datum kupovine ili vagaju koja je trenutna cena ? Ako mogu da je izmucim jos 5-6 meseci, dotle ce za te pare imati svega i svacega.

Nije da mi se bas daje na 15-20 dana ako po mom misljenju, imam minimalne sanse da dobijem cak i istu samo "normalnu". Nisam siguran kada je nastao problem, celog leta mi klima radila i to je konstantno islo na nizem RPM-u a i nisam mogao da cujem konstantno taj zvuk. Nije da nesto ometa generalno nego psiha.
 
Poslednja izmena:
Do sada sam imao ok iskustva sa winwinom ali ovaj zadnji me potpuno iznervirao.
Reklamiran wd green,dobijen red bez doplate.
Reklamiran neki krs mis marvo,dobijen skuplji altos bez doplate,mis sasvim pristojan.
Sto se tice rutera placen nekih 2400,sad mislim da mu je cena 2200.
 
Svojevremeno sam reklamirao dva msi 280x-a ( win win ). Isti simtomi i posle nekog vremena jedan vent počne da usporava. Dobijen povraćaj punog iznosa sa fiskalnog.

Kako si skontao da drugi usporava ? Jesi pokusao reklamaciju bas tokom javljanja tog simptoma ili si cekao neko vreme da bude nesto ociglednije ? Ne znam dal da je odnesem ovih dana, jer eto nalegnuo sam kuciste i sve je bez problema, lakse mi je tako jer imam prostora nego da je vezujem ili podupirem necim da bih neutralisao zvuk.
 
Nomoj sad da mešaš politiku u ovo. Neumesno je,
 
Kupio sam u poznatom lancu prodavnica tehnike mobilni telefon i kad sam ga kući stavio na punjač, ne može da pređe 10% baterija. Kad ga isključim sa punjača ugasi se i posle ponovnog paljenja opet krene da se puni od 0%. Kakva su vam iskustva oko ovako nečega, jel mogu da odmah zamenim za drugi uređaj, telefon je tek kupljen.
 
Mozes da trazis zamenu uredjaja jer nije proslo 6 meseci.
Ne pristaj na popravku vec iskljucivo na zamenu za novi uredjaj.
 
Ne znam dal imam pravno pokriće za to, na šta da se pozovem, msm šta da im kažem ako krenu da me smaraju sa nekim njihovim procedurama utvrđivanja kvara itd. Telefon je kažem tek kupljen, stavio sam ga na punjač i utvrdio da neće...
 
Moraju da ga provere u servisu, nije tvoja reč dovoljna. Kad utvrde da postoji problem sa punjenjem moraju da ti daju nov uređaj
 
Koliko sam razumeo, ne smem da im dam odobrenje za popravku uređaja, do 6 meseci imam pravo da tražim nov? Msm ovo je 2 dana u pitanju.
 
Kad odneses tamo gde si uzeo pitaju te (ako je iole ok radnja) da li hoces zamenu uredjaja, popravku ili povracaj novca.

Trazi zamenu ukoliko se utvrdi kvar, ako ne kazu nista opet im trazi zamenu. Ako kazu ne moze kazi da ti daju napisu i pecatiraju da odbijaju da ti zamene uredjaj, posle ih oderes na sudu.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Moras u reklamaciji kada predajes mobilni da naglesis zamena ili povracaj novca inace ce smatrati da moze popravka. Servis je taj koji izdaje nalog za zamenu ili povracaj jer uredjaj mora da ide kod njih na proveru.
 
Samo da napišem epilog. Odneo sam telefon i rekao o čemu se radi. Lik me saslušao i izvadio drugi i rekao - evo ovaj je fabrički zapakovan (zalepljena kutija sa onim hologramskim nalepnicama) u fazonu sve ok, uzeo onaj moj i to je to.
 
Ulazimo u cetvrti mesec sage sa reklamacijom graficke kartice...

Ne znam vise cime da im stavim do znanja da su stoka.
 
Nazad
Vrh Dno