Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Odneo sam danas na reklamaciju u Win Win graficku Inno3D 1070 kupljenu u Emmi, poneo sam samo kopiju fiskalnog, garanciju sam zaboravio i prihvatili bez pogovora kopiju fiskalnog iz Emmija, graficka kad se optereti u jacim igricama samo zabode sliku i pojave se kockice na ekranu, pokusao test da uradim zakuca cim krece da se opterecuje, 3 puta i sva tri puta zakuca.
Zahtevao da se napise u reklamacionom listu da nema fizicka ostecenja, sto je i upisano i slikao je za njihovim pultom pa cemo videti sta ce biti.
Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Narucim u WinWinu na " crni petak " Castor Mionix misa. Stigne danas pogledam kutiju ona otvarana, pokidana, zakrpljena obicnim selotejpom. Otvorim vidim da je kabel diran a i unutra pakovanje osteceno. Pogledam mis sa donje strane, nogice izgrebane poprilicno a na levom clicku se ona crna zastitna boja dobro izlizala. Spakujem i vratim nazad u roku od po sata. Na srecu nisu pravili problem i imali u kasi da mi isplate u gotovini. Ne bi me cudilo da je neki njihov imao pa resio da zameni na akciji.
 
Narucim u WinWinu na " crni petak " Castor Mionix misa. Stigne danas pogledam kutiju ona otvarana, pokidana, zakrpljena obicnim selotejpom. Otvorim vidim da je kabel diran a i unutra pakovanje osteceno. Pogledam mis sa donje strane, nogice izgrebane poprilicno a na levom clicku se ona crna zastitna boja dobro izlizala. Spakujem i vratim nazad u roku od po sata. Na srecu nisu pravili problem i imali u kasi da mi isplate u gotovini. Ne bi me cudilo da je neki njihov imao pa resio da zameni na akciji.
Auuuu i ja narucio, ako mi bude stigao neki koriscen pa svasta ce biti :)

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Ja danas odneo ceo komp u Emmi, kupio sam kod njih pre 6 dana procesor, ploču i ssd m.2.
Dobijam često plave ekrane, niko ne zna zašto... Uglavnom videćemo šta će biti, javiću rezultate.

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Narucim u WinWinu na " crni petak " Castor Mionix misa. Stigne danas pogledam kutiju ona otvarana, pokidana, zakrpljena obicnim selotejpom. Otvorim vidim da je kabel diran a i unutra pakovanje osteceno. Pogledam mis sa donje strane, nogice izgrebane poprilicno a na levom clicku se ona crna zastitna boja dobro izlizala. Spakujem i vratim nazad u roku od po sata. Na srecu nisu pravili problem i imali u kasi da mi isplate u gotovini. Ne bi me cudilo da je neki njihov imao pa resio da zameni na akciji.

Auuuu i ja narucio, ako mi bude stigao neki koriscen pa svasta ce biti :)

Sad su me zvali da nemaju vise na stanju i da ne mogu da nabave nove kolicine pa otkazuju porudzbinu, bolje i to nego da su poslali koriscen.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Ma stoka, kako to " nemaju na stanju " imali su za reklamu i promocije. Da smo bolja drzava trebalo bi ih tuziti.. Da nismo raspad.. Ne zbog para nego iz principa
 
Pa da su mi poslali koriscen svasta bi bilo, ajd sto bi slao slike organizacijama, poslao bi ortakinji slike da objavi u novinama :)

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Pa da su mi poslali koriscen svasta bi bilo, ajd sto bi slao slike organizacijama, poslao bi ortakinji slike da objavi u novinama :)

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Ja cak razmisljao da snimim kratak video u te svrhe, rekoh kad vi hocete nas da zajebajete onda da se i mi malo poigramo .. :)
 
Pa to, sprdnje malo, ako mogu oni sto ne bi i mi. :)
Kao onaj lik sto je napravio sajt "sav taj winwin". :)

Steta sto je sklonjen sajt, mozda negde ima zapis.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
7f7e5ea1d37157e1d7fc28bd2f297d97.jpg
 
Poslednja izmena:
Takodje naručio Mionix Castor miš na "crni petak" u WinWin-u, potom mi šalju e-mail da ce me obavestiti kad kurir preuzme paket.
Sutradan zovu na telefon i kažu da ipak ne mogu da dobave Mionix Castor i nude mi adekvatnu zamenu u vidu AULA Ghost Shark 2000 DPI gaming expert miša.
Kaže tip "uštedećete novac kupovinom ovog miša u odnosu na onaj iz porudžbine". Pa ovo smeće ne vredi ni 1000din, kakav crni Aula Ghost Shark...

3 e-maila sam morao da im napišem da bi otkazali prvobitnu porudžbinu.

LoseLose, smećari.
 
Pa ja na tvom mestu ne bih ni slao email o otkazivanju porudzbine, samo ne bih preuzeo paket :)
Jedino ako si platio unapred platnom karticom...
 
Nisam nista platio unapred, samo sam mu preko telefona rekao da nisam zainteresovan za Aula miš i to je to.
Oni potom šalju mail da ja taj miš pogledam na njihovom sajtu, ja opet odgovaram da nisam zainteresovan.
A onda njihov upit: "Znači da otkazujemo porudžbinu broj taj i taj?"

IQ na nivou kišne gliste. Oni stvarno misle da će neko da pogleda i da kaže "hmmm, da, ustedecu 600din, uzeću ovaj miš kad već nema Mionix Castor".
Kako opstaju firme sa takvim poslovanjem uopšte...
 
Ja danas treba da preuzmem Alioth podlogu bas me zanima dal su je usxxali upotrebom ima ih umotam tamo sa njom :) .

Sto je gore eno nash sluski i tastatura na popustu, cenim da sluske vrede tih para ako su nove stvarno
 
Poslednja izmena:
Meni samo nisu jasni ljudi koji i dalje kupuju kod njih posle toliko losih komentara i ne znam ni ja koliki broj problema... A naravno da ce da opstanu kad su jeftiniji za par % od ostalih i to kupci gledaju a skroz im je u drugom planu da li ce dobiti nov proizvod i da li ce uopste ostvariti garanciju ako dodje do toga...
 
Meni samo nisu jasni ljudi koji i dalje kupuju kod njih posle toliko losih komentara i ne znam ni ja koliki broj problema... A naravno da ce da opstanu kad su jeftiniji za par % od ostalih i to kupci gledaju a skroz im je u drugom planu da li ce dobiti nov proizvod i da li ce uopste ostvariti garanciju ako dodje do toga...
Nisam kupovao godinama i ovo mi delovalo kao ok kupovina, narucio sam.obe stvari u roku od 2 dana. Da sam.video ovo sa misem ne bih drugo ni narucivao. Takodje oni ne proizvode robu nego trguju a ljudi ce kupiti jeftin brand pa ko god da prodaje.

p.s stigla je podloga, sve je u redu sa njom, nova nedirnuta, otvorili smo uz dogovor sa prodavcima tamo, doduse bilo je selotejpa na kutiji :)
Takodje ja bih da nemam resene sluske sigurno narucio i Nash za 6500 din pa pre placanja otvorio i pogledao.
 
А други су бољи? Ја последњих година купујем само у Е*** и никад проблема. Зашто не бих уштедео који динар за исту робу?
 
Kada budes imao problem, znaces :D
 
Нешто нисам видео да су сви остали без грешке. Да не помињем пар овдашњих фирми које су имале добре понуде ... и испариле.
Ја пазим кад купујем, све проверим и ако би нешто и било неисправно, не би тек тако прошло.
 
Odneo sam danas na reklamaciju u Win Win graficku Inno3D 1070 kupljenu u Emmi, poneo sam samo kopiju fiskalnog, garanciju sam zaboravio i prihvatili bez pogovora kopiju fiskalnog iz Emmija, graficka kad se optereti u jacim igricama samo zabode sliku i pojave se kockice na ekranu, pokusao test da uradim zakuca cim krece da se opterecuje, 3 puta i sva tri puta zakuca.
Zahtevao da se napise u reklamacionom listu da nema fizicka ostecenja, sto je i upisano i slikao je za njihovim pultom pa cemo videti sta ce biti.
Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
Izvrseno finansijsko razduzenje, uplatili mi novac na racun koji sam im naknadno dostavio.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Ja danas odneo ceo komp u Emmi, kupio sam kod njih pre 6 dana procesor, ploču i ssd m.2.
Dobijam često plave ekrane, niko ne zna zašto... Uglavnom videćemo šta će biti, javiću rezultate.

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka

Pa zato sto uvaljuju popravljano i skart, meni su probali da uvale plocu sa tragovima koriscenja ali zahtevao sam da je vratim.
 
Da li imam pravo da vratim proizvod koji je narucen online a preuzet u radnji? Tj. narucen je preko telefona jer Emmi jos nije dodao radnju u selekciju radnju u Zarkovu, pa sam pozvao? I koju reakciju sa njihove strane da ocekujem kada pozovem/odem? Sutra ce biti 2 dana jer je uzet juce. U pitanju je onaj Gorenje ovlazivac vazduha/jonizator.
 
Mislim da se poziv preko telefona i preuzimanje u radnji ne racuna u online narucivanje.
 
Pa to pitam, da li je "online" kljucna rec, ili "na daljinu"?

I bonus pitanje, zar nisu duzni sa svim proizvodima kupljenim "na daljinu" (mislim na ove sto su mi stizali iz WW njihovim kurirom) da ubace i papirologiju za vracanje? Cini mi se da moraju, medjutim samo ove godine mi je stiglo preko 30 paketa, taj papir nisam video (ni ove godine a ni pre), tj video sam pdf verziju ali fizicku ne.
 
Pitanje ti je odlično! Prodavci su dužni da između ostalog dostave i obrazac za odustanak prilikom isporuke robe, član 30. Zakona o zaštiti potrošača ("Službeni glasnik RS" br 62/2014, 6/2016 i 44/2018 - dr. zakon). Veoma bitan član za sve nas kupce je i član 29. stav 6. istog Zakona u kojem se navodi da je rok za odustanak od ugovora na daljinu 12 meseci ukoliko prodavac ne ispuni svoju zakonsku obavezu i ne dostavi kupcu sve što se navodi u članu 30.
Evo i mog primera, kupio sam Candy veš mašinu u "CoolShop-u", mašina mi je prvog dana izbacila grešku. Reklamirao sam ali serviseri su dolazili i nisu mogli da detektuju problem, na kraju sam tražio da se mašina odnese u servis, vraćena mi je posle tri nedelje sa konstatacijom da je sve u redu. S obzirom kako su se ponašali odlučio sam da iskoristim svoje pravo kao kupca, i nekih 7 meseci posle kupovine sam im lepo sročio mail u kojem sam rekao da hoću da raskinem ugovor na daljinu, detaljno sam im napisao da znam koja su moja prava i sve sam potkrepio sa navedenim članovima Zakona o zaštiti potrošača, na kraju naravno rekao da je sledeći korak tržišna inspekcija. Inače u članu 160. stav 1. tačka 16. Zakona o zaštiti potrošača je navedena kazna od 300.000 din. pa do 2.000.000 din ukoliko prodavac ne ispoštuju obaveze iz člana 30. istog Zakona. U svakom slučaju meni su vrlo brzo odgovorili da prihvataju moj zahtev za raskid ugovora i u roku od par dana mi isplatili novac. Naravno da ne bude zabune, niko ne garantuje kako će se određeni prodavac ponašati ali je bitno da kupci znaju koja su njihova prava.
 
Evo da dodam i ja ovde nesto...vezano za emmi..imam i pozitivnih i negativnih iskustava i sa samim emmijem i sa prodavnicima koji rade, i sa reklamacijama... tako da mi je jasno da se svasta desava. svakako najcesce kupujem od njih jer su najpovoljniji uglavnom

Ako bih morao da ih ocenim od 1 do 5...ocena 3 :)
 
Da li imam pravo da vratim proizvod koji je narucen online a preuzet u radnji? Tj. narucen je preko telefona jer Emmi jos nije dodao radnju u selekciju radnju u Zarkovu, pa sam pozvao? I koju reakciju sa njihove strane da ocekujem kada pozovem/odem? Sutra ce biti 2 dana jer je uzet juce. U pitanju je onaj Gorenje ovlazivac vazduha/jonizator.

Nisi zadovoljan uredjajem ili? To je onaj beli sa lcd ekranom?
 
Upravo.

1) Ne moze jonizator bez ovlazivanja vazduha (pritom se ni ne oseca, otvor za uduv vazduha je blago receno smesan), a meni je zapravo jonizator samo i trebao, nego reko ajde uz to i ovlazivac je zna pored klime i kompa da se osusi soba.
2) Osvezavanje ne moze na interval, nego samo na tajmer koliko dugo da osvezava...
3) Raspon osvezavanja je od 40-80%, medjutim on i kada je podesen na 40-50%, tera ga "minimalno" sto je opet mnogo, i tera ga do 60-70% ako je klima upaljena, ako nije onda 80-90%, moram rucno da ga palim i gasim. Medjutim kad ga stavim u hodnik, ne primecujem da se pomeri od 34-37%, hodnik je mozda malo veci od sobe ali je izduzen, ali opet ovaj uredjaj je deklarisan na 50m² (znaci ne kubika nego kvadrata).
4) Nema gumene noge kao sto je navedeno na Gorenje sajtu.
5) Providan plexi sa nivoom vode da se proveri koliko ima u rez. je POZADI.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, ja imam taj uredjaj i zadovoljan sam kako obavlja posao. Ne znam kako treba da se oseca jonizator, malo sam citao o njima pa se ljudi zale da ne promecuju nikakvu razliku u vazduhu i sa mnogo skupljim uredjajima a ko zna kako je to na ovom reseno. Kolika ti je soba kad uspe da dodje do 80 ili 90% vlaznosti? Kod mene ne uspeva preko 50-55% ali je u stanu inace jako suv vazduh (potkrovlje bez terase) i imam 43m2 povrsine. Bez njega je vlaznost vazduha ispod 20% sto je katastrofa, a imao sam jos dva uredjaja i nisu mogli preko 35% da predju ma koliko radili a deklarisani su bili na 48m2. Nisam ni video da spominju gumene noge na sajtu (sad videh da pise) nemam ih ni ja tako da probaj za to da se uhvatis kada budes vracao pa ce mozda proci jer to sto je sa zadnje strane provera nivoa vode tesko da ce uzeti u obzir. Ili ako uspes da zamenis za drugi uredjaj ali mislim da je to zavisi od njihove dobre volje.

Isto tako se mozes uhvatiti za to sto si naveo da kada namestis vrednost na 40% on i dalje radi ali na na svom minimumu a ne iskljuci ovlazivanje (tako je i kod mene) sada sam probao

Svakako javi sta su ti rekli
 
Poslednja izmena:
Meni nije jasno kako dodjete do 20% vlage, kod mene je sad 50%, grejem klimama, imam izolaciju od 5cm, zid je blok 25cm klasican. Nikad nisam imao tako nisu vlaznost, koja lokacija je u pitanju?
 
Nazad
Vrh Dno