Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Pare dobijes nazad samo ako drugacije ne moze da se resi reklamacija.
 
Kakva je situacija u vezi garancije koja je na ime druge osobe. Kupio sam karticu koja je u garanciji u WinWin. Počela da zeza. Mislim da je logično da mi se priznaje garancija.
 
Kakva je situacija u vezi garancije koja je na ime druge osobe. Kupio sam karticu koja je u garanciji u WinWin. Počela da zeza. Mislim da je logično da mi se priznaje garancija.
Ako je fizičko lice kupilo nema šta, moraju da ti priznaju

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Jeste fizičko lice. Generalno nisam imao problem kada su WinWin garancije u pitanju ali mi je ovo prvi put da na moram da reklamiram proizvod sa tuđim imenom.
 
Samo odneses racun ili kopiju istog i prihvatice.
 
Ja se ne secam da su mi E/WW na nekom garantnom listu upisivali licne podatke (ne znam ni da li ima predvidjeno mesto za to), ali uvek insistiram na serijskom broju. Ne bi smeli da prave problem, jer nigde u zakonu nije navedeno da garantni rok prestaje ukoliko uredjaj promeni vlasnika.
 
Ja se ne secam da su mi E/WW na nekom garantnom listu upisivali licne podatke (ne znam ni da li ima predvidjeno mesto za to), ali uvek insistiram na serijskom broju. Ne bi smeli da prave problem, jer nigde u zakonu nije navedeno da garantni rok prestaje ukoliko uredjaj promeni vlasnika.
Ne da ne piše da prestaje garancija kada promeni vlasnika, nego piše suprotno, tj piše da možeš prodati svoje stvari i da garancija ne zavisi od vlasnika.

P.S. Kupovina telefona preko operatera na ugovor je drugačija, jer se ne kupuje telefon nego ugovor.
 
Predat uređaj na reklamaciju. Bez pogovora. Na papiru o prijemu stavljeno moje ime.
 
Pozdrav,
kupio sam nedavno (pre 3 meseca) racunar u emmi radnji. U pocetku je radio ok, kasnije se javilo problem. Prilikom igranja bilo koje igre pa cak i FM 13 ekran pocrni i cuje se zujanje. pomaze jedino gasenje. Odneo sam u radnju, oni poslali na servis i odrade update biosa i jos nesto i vrate mi racunar. Medjutim ja pokusam ponovo i opet ista stvar. Ovaj put snimim telefonom sta se desava jer mi je lik u radnji trazio na licu mesta da mu pokazem problem. Oni ponovo posalju racunar na servis i danas dobijem poruku da je ``uredjaj saobrazan``. U sustini, sve valja... i nikom nista. https://www.youtube.com/watch?v=w725k8hyJqk problem moze da se vidi na 2:40 Ne znam visesta da radim... sutra zove servis da ``ljubazno`` pitam sta je sa racunarom..
 
dokle god ima original ili fotokopiju garancije emmi ce to prihvati. ime nebitno. skoro mi je rodjak nosi nesto da reklamira, a ja sam preuzeo reklamaciju sa papirom (iako nije moje ime) .. apsolutno ih nije briga ko je kupio niti ko je reklamirao..samo treba da se sacuva papir od predaje na servis..
 
generalno samo pozitivna iskustva imam sa emmi/winwinw/gigatron/comtrade/ewe tokom duzeg niza godina - zato i veoma cenim domacu garanciju, jer sve sto sam ikad reklamirao sve je prihvaceno i sve je korektno razreseno. i kad sam nosio kao firma i kad sam isao kao fizicko lice
 
@Bamba1987
Da li si radio nov sistem pre slanja na RMA? Moze da bude i softverski. Oni uradili test RAM memorije, provrteli neki 3D mozda i njima radilo. Moze da bude do graficke, drajvera za nju, to proveri prvo. Uradi test RAM memorije. Uradi nov sistem. Onda Passmark Burnin testom proveri stabilnost racunara, izaberi sve stavke i neka vrti sat-dva (za ovo ces morati Pro verziju da nadjes). Ako bude Fail, napisace ti na cemu je (CPU, RAM, SSD/HDD, graficka, 3D ili 2D, video, USB itd...).
 
Pozdrav,
kupio sam nedavno (pre 3 meseca) racunar u emmi radnji. U pocetku je radio ok, kasnije se javilo problem. Prilikom igranja bilo koje igre pa cak i FM 13 ekran pocrni i cuje se zujanje. pomaze jedino gasenje. Odneo sam u radnju, oni poslali na servis i odrade update biosa i jos nesto i vrate mi racunar. Medjutim ja pokusam ponovo i opet ista stvar. Ovaj put snimim telefonom sta se desava jer mi je lik u radnji trazio na licu mesta da mu pokazem problem. Oni ponovo posalju racunar na servis i danas dobijem poruku da je ``uredjaj saobrazan``. U sustini, sve valja... i nikom nista. https://www.youtube.com/watch?v=w725k8hyJqk problem moze da se vidi na 2:40 Ne znam visesta da radim... sutra zove servis da ``ljubazno`` pitam sta je sa racunarom..

U temi iz linka - https://forum.benchmark.rs/showthread.php?431048-Crn-ekran - coveku je prestao problem nakon sto je instalirao noviju verziju drajvera.

Dakle, ustanovi koju graficku karticu imas i skini najnoviji drajver za nju.
 
Posle prvog servisa, kad se javio problem, drajvere reinstalirao, sve komplet. Medjutim nisam resio problem. Sve je pod garancijom tako da nikakvo otvaranje ne dolazi u obzir. Sacekacu da vidim sta kazu u servisu...
 
Ako servis ne otkloni problem, tj. ako vrate racunar a i dalje imam problem, pokušaću sve sto si napisao. Posle prvog gasenja sam radio novi sistem i nije bilo uspeha. Javicu se kad dobijem odgovor iz servisa. Posalo sam video sa problemom pa se nadam da ce rešiti stvar.
 
Ne moras da otvaras kuciste da bi video koji model graficke je u pitanju - ima gomila besplatnih programcica preko kojih mozes da vidis koji su ti hardver utrpali.
 
Kada dodje do toga da se menja tipa graficka ili bilo koja druga komponenta, u 90% slucajeva nece imati da stave istu i samim tim ce ubaciti nesto njima isplativije, to morate pregledati. Meni kad su menjali graficku i stavili su mi neku duplo slabiju, trazio sam da mi stave istu koja mi je bila (a posto nisu imali na stanju) trazio sam neku slicnih performansi ili jacu uz moju doplatu. Nakon 2, 2 ipo meseca razvlacenja sa njima dobio sam odgovor da mogu izabrati koju god hocu za taj novac koliko sam ja dao kad sam kupovao komponente ili neku skuplju. Pa sam onda ipak ja bolje prosao i dobio bolju grafiku koja je bila na akciji tada.

To je moje iskustvo sa njima, verujem da i sa ostalim isto rade.
 
APU i diskretna grafika.. mogli su da stave Ryzen 1600..

Napajanje je 99% kung-fu..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sastavljen komp u Emmi, samo kuciste i ssd kupljeni drugde:

Msi A320m Pro VD Plus 7.000
Ryzen 2600 23.000
8GB Kingston 2400MHz 11.000
Napajanje Chieftec ELP-700S 6.400
GTX 1060 3GB 28K

Naglasili smo pri kupovini da urade bios update. Oni su poslali delove bez azuriranja i rekli "kad se potpise ugovor uradice bios update". Drug je posle potpisao ugovor, odneo plocu da mu urade update, sacekao da ga pozovu, pozvali ga sutra i rekli da je gotovo.

Sad smo sklopili sve, svetli CPU lampica, ili je CPU DOA, ili nisu uradili bios update. Siguran sam da je ovo drugo, sutra cu da radim bios update sa mojim procesorom.

Preplatis delove za "pravu garanciju", ne mogu ni prost bios update da urade kako treba. Nesposobni ljudi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moralo je na rate da ide i preko racuna.

Odneo sam im racunar, mrzelo me da rasklapam svoj i njegov i da flashujem, a ni pastu nisam imao. Povezali su odmah, rekli da ce biti brzo reseno ako je problem u biosu.

Videcemo..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koliko brzo rešavaju zamenu proizvoda od kada pošalju sms poruku da je reklamacija prihvaćena?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Trenutna desavanja:

Odnet danas racunar na fleshovanje biosa, drug bio posle, dobio informaciju da je ploca pokvarena.
Prethodno je ta ista ploca bila kod njih na servisu i oni tvrde da je uradjen bios update.

Tri stvari su moguce:

-da nisu uradili bios update kada su rekli da jesu, mada su bili skinuti oni mountovi za wraith max sa ploce.
-da su flesovali bios za pogresnu plocu
-da su flesovali pravi bios, a da je ploca jednostavno odapela u istom trenutku, nekom trenutku nakon toga

U svakom slucaju, nisu probali nakon (po njihovom)ispravno flesovanog novog biosa(jer kad sam ja nagovestio da to mozda nije dobro uradjeno dobio sam od servisera odgovor "ako je dosla za bios update, uradjen je dobar bios update") da stave bilo koji Ryzen druge generacije i probaju da li radi.

Sta jeste za pohvalu su momci iz radnje, maksimalno su izasli u susret, a i za ove iz servisa da cim je vracen danas jeste odmah prikacen i proban, doduse odneli smo ceo komp, ne samo maticnu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ovo treće naj verovatnije. Valjda nebi bili toliki magarci da ne urade upgrade. Teško da može da BIOS primi pogrešnu verziju a kada se flešuje mora da se vidi POST na kraju,
 
Nazad
Vrh Dno