Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Mora se traziti da udje u zapisnik da uredjaj nema fizicka ostecenja (nista nije polomljeno ili nagorelo i slicno).

Tako je, ali ne sa gledista kupca nego sa gledista tog koji preuzima... i da traze kupcu da potpise, da ONI imaju papir kao dokaz kakav uredjaj preuzimaju.
 
Odobrena mi je reklamacija za grafičku karticu. Prošlo je više od 6 meseci od kupovine iste. Oni su odobrili zamenu. Da li mogu da je odbijem i da tražim novac u slučaju da nije ista grafička kartica u pitanju, isti model, isti proizvođač?
 
Mogu da daju "adekvatnu" zamenu.. pa kako ko tumaci. U svakom slucaju mozes da igras na tu kartu da bi dobio bolju, pare tesko da ce dati, a u svakom slucaju ces dobiti bolju, iz prve ili iz druge :D. E onda kad ti ne daju novu garanciju, budi uporan i za to, jer to moraju...
 
Sta ako je graficka bila skuplja, a sad pale cene , jel moraju da vrate razliku ?

Znam da su ljudima trazili pare kad im crkne graficka koju su jeftinije platili , a cene skocile zbog majnovanja.
 
Vraćaju ti onoliko koliko u tom trenutku košta ta kartica, ako košta manje onda dobiješ manje.

Meni su takođe tražili da doplatim za zamenu kartice jer su cene skočile zbog mininga. Ja nisam hteo da doplatim, pa smo se natezali dobrih 40 minuta da bi mi na kraju ipak zamenili bez doplate jer nisam hteo da izađem iz radnje dok mi ne zamene grafičku i što sam još gledao da svi kupci koji uđu u radnju čuju kako neće da uvaže garanciju pa su im neki izašli iz radnje.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
To je APP varijanta, zakon zanima samo iznos sa racuna.

Zna se sta garancija podrazumeva, a to sigurno nije koriscenje karte 4 meseca pa ako je defektan model, doplacivanje za istu kartu, u januaru bi cak bilo i duplo (sa 300 na 600e). Kazes lepo moze toliko, kad uplate na racun napravis se lud, zoves i kazes nije leglo koliko pise na racunu, na bilo koje negodovanje zapretis inspekcijom. Ja jedva cekam da pokusaju ili ostave pisane tragove obmane...

Kod zamene se zna sta je adekvatna zamena, sa 470 na 570, sa 480 na 580, isto ili vise rama/coolera. I ne mogu da downgrade-uju modele, tipa sa Nitro+ na Pulse, ili ne daj boze neki Powercolor ili slicno. Takodje ne mogu da tvrde da je adekvatna zamena cak iako je sama zamena adekvatna, ali cena te nove je dosta manja od tvoje (Tipa crkne 580 8GB Nitro+, oni nude Aorus, ako imaju i Nitro+ na stanju ne mogu da izbegavaju da to razduze, ako je recimo skuplja za 15% od drugog modela, ne mogu da daju jeftiniji model iako su dosta slicni po perf. i generalno gledano ispunjavaju kriterijume zamene).

I ovde zakon nista ne pokriva kada dodje do tacke kad se gledaju performanse i nazivi modela/serija, u svakom slucaju oni idu na APP a nazalost nase je da se izborimo, a ovde samo bahatost pomaze. U krajnjem slucaju mozes proci eventualno malo bolje nego po zakonu, i to najcesce ako se sekvencijalno boris za svoja prava, tj prvo se izboris za adekvatnu zamenu u njihovoj nadi da nece dati novu garanciju, ili posalju neku koriscenu bolju kartu, e kad su taj prag presli onda sledi menjanje te za brand novu ili isterivanje garancije... I jednom kad prodjes kroz ovo, drugi put je dosta lakse, jer te znaju :d.
 
Poslednja izmena:
Niko ti neće dati skuplju stvar po reklamaciji. Možeš dobiti samo povraćaj plaćenog iznosa.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Drago mi je da si uspešno rešio problem.
 
Kupio sam polovnu graficku, Da li ce da bude problem za garanciju posto mi na racunu pise ime i adresa i broj licne karte prvog kupca ?
 
Sumnjam da će ti tražiti ličnu ali hoće fiskalni račun da je plaćena.Barem meni nisu nikada.
 
Juče sam im odneo Nepton 240m koji je procureo. Na licu mesta me je radnik poslovnice pitao da li želim popravku, zamenu ili novac. Nadam se da neće biti mačevanja.

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Nema veze ko je vlasnik


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bitan je samo fiskalni racun, mozda ce traziti originalnu ambalazu i garantni list ukoliko uredjaj ima duzu garanciju od 24 meseca


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nastavak one moje price, kazu odbijena reklamacija jer su iz servisa rekli da na HDD ima ostecenje od udarca. :D
 
Ja narucio neki hdd od njih, cekam da stigne, dobio mail da pre predaje novca kuriru ispregledam da li ima fizicka ostecenja i ako uocim fizicko ostecenje da ne preuzimam posiljku vec da kurir sastavi izvestaj. Ranije to nisam dobijao samo da su poslali posiljku.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Да ли курири то прихватају? Ја сам једном узео хард, курир донео али није дао да се отвара док не платим. Срећом није било проблема али од тада више волим да наручим и да преузмем у радњи, тамо бар могу да погледам пажљиво.
 
Pokazacu mu mail, trebali su danas da ga dostave al dzaloganja, tako da u zavisnosti koliko sutra bio besan moguce da ce da me ceka da ga nakacim i na komp, jer mi je hitno bio potreban a dobio i potvrdu da ce danas biti dostavljeno, a malopre sam im poslao mail da jedino opravdanje zasto nije danas isporuceno koje cu prihvatiti je da im kurir umro danas negde u gradu prilikom dostave, onaj koji sutra budeo dolazio .....cu im sve po spisku.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Да ли курири то прихватају? Ја сам једном узео хард, курир донео али није дао да се отвара док не платим. Срећом није било проблема али од тада више волим да наручим и да преузмем у радњи, тамо бар могу да погледам пажљиво.
Naručiš preko neta a čekiraš preuzimanje u radnji? Da li onda dobiješ onaj ugovor za odustajanje od kupovine u prvih 14 dana?
 
Pretpostavljam da ne, pošto si onda video šta kupuješ.
 
A znaci kad se nesto prima iz inostranstva, uvek posiljalac placa ptt ?
Zali boze ludih ljudi.

A ti sile obrati paznju malo na svoj recnik, procitaj poruku koju si napisao, ulicarski najgori i onda ti delis nekom packe, smesno.
Da, uvek se prvo plati slanje pošti/kuriru/posredniku, pa se šalje u inostranstvo i preuzeo neko ili ne preuzeo, poštarina se ne vraća.
Drugim rečima, "jedan iz UK pošalje, drugi u Srbiji zameni sadržaj, pa ovaj iz UK odbije da preuzme pošiljku i poštarina se ne plati" konstrukcija je nemoguća.

Via mi8
 
Ako su lagali mene i ja lazem vas...

Kupovao sam nekoliko puta od njega i sasvim sam siguran da nije lagao.
Moguce da sam lose preneo opisanu situaciju.
 
Naručiš preko neta a čekiraš preuzimanje u radnji? Da li onda dobiješ onaj ugovor za odustajanje od kupovine u prvih 14 dana?
Кад нешто купујем, бирам и размишљам мало дуже и тешко да ћу да се предомислим у 14 дана. Ретко купим на први поглед па укапирам да има и нешто боље.

Мада ... када сам последњи пут куповао, наручио плочу, проц и рам и таман да стигне, на сајту се појави друга плоча, много боља по мојој процени. Одем у радњу, кажем да сам наручио то и то али бих да променим наруџбину и уместо наручене плоче узмем другу. Али ... пакет је стигао, шта са овом плочом? Немам појма, јел може нова или да идем даље? Пошто наравно ништа не плаћам унапред, нису имали много избора. Кроз неколико дана је стигла друга плоча, платио, узео и сигурно нисам размишљао 14 дана да ли да вратим.

Мада је мени искрено глупо то са враћањем. Шта, не свиђа ми се боја лаптопа или висина нечега? Па све то може да се види а наручивање онлајн није на слепо па да се не зна шта је унутра. Мислим да је одавно и запад почео да се бори против тог враћања без образложења, људи "купе" лаптоп пред неки симпозијум или фото апарат пред летовање, оду, врате се, врате уређај у радњу. Купе диск са музиком, рипују, врате у радњу. Купиш нешто што ти је потребно привремено, одрадиш посао па вратиш.
 
Nazad
Vrh Dno