Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

PC Practic je treci u Alti grupi, ne bi trebalo da ih ima vise.
 
Kupuj u prodavnicama koje salju komponente kuririma. Atom salje sigurno. Naglasi samo da ne zelis nista sto je Alti uvezao ;)

Tapatalk
 
Posto je ovde bilo puno price o konkretnim problemima koji su se desavali sa gospodom iz emmi i win win, isakreno odustao sam da citam posle desete otprilike strane , tako da cu odmah reci i ujedno pitati nesto. Posto sam imao vise puta problem sa winwin odlucim se da ih zaobilazim u sirokom luku i narucim preko interneta kod emmi delove za komp. Desi se problem i ja odma zovem da reklamiram i SOK sluzba za reklamacije kaze winwin izvolite uzas. Naravno evo ja od 17.01. a sad je 16.02 nemam komp. Moje pitanje je kako da sacuvam zivce za ubuduce to jes kako da izbegnem taj lanac prevare u kom su winwin i emmi? Ako neko moze da navede online prodavnice koje nisu u tom sistemu. I naravno da su mi ubili volju za komp koji sam resio da posle nekoliko godina podnovim.


Комтрејд ми је пре пар година мењао асус графичке у року од недељу дана. Две рекламације сам имао код њих.
У алтију су ми тек након истека законског рока од 30 дана, уплатили новац на жиро рачун јер нису имали исту матичну плочу


Да их похвалим, неисправан екстендер су ми заменили одма. Вероватно зато што кошта пар долара а продају по 13$ :)
 
Za svu robu do par hiljada ni u Alti ne prave problem - s lakocom sam menjao slusalice, micro SD kartice... problem se ocito javlja kod skuplje robe.
 
Ne znate da pricate sa ljudima koji rade tamo :)
Ja sam par puta reklamirao stvari, napajanja sam zavrsavao za 2-3 sata da su neispravna, laptop za par dana i jos par stvari za kratko vreme... Jedino natezanje je bilo za pare kad su trebali da vracaju. To im jako tesko pada :)
 
Krajem 2016. sam zamenio crknuti ssd Samsung 840 evo u garanciji za nov 850 evo koji je u tom trenutku bio jeftiniji nego 840 kada sam ga kupovao, za razliku u ceni sam mogao da uzmem sta hocu(uzeo sluske neke). Dobio sam novi fiskalni racun(nova garancija). Izneverovao sam koliko su me ispostovali.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije stvar u tome da li oni resavaju ili ne resavaju problem jer oni uvek rese problem, vec u tome koliko zivaca izgubis sa njima. Ja sam licno imao vise reklamacija i za svaku sam se morao da se natezem i za svaku sam morao da cekam 30 zakonskih dana a to se sigurno moglo resi za desetak dana pa i manje. Recimo zvao sam ih pre osam dana da pitam dokle je stigla reklamacija maticne ploce rekli mi da je uradjena vec nekoliko dana i da se sutra salje. Naravno da nije poslata. Kad sam dobio neispravan SSD posle dvadesetak dana su me pozvali i rekli da sam fizicki ostetio SSD morao sam da angazujem prijatelja advokata da njemu objasne kakvim cekicem sam trebao da udarim SSD nebi li ga ostetio. Tridesetog dana mi stigao novi uz objasnjenje losa komunikacija sa servisom. Primera ima na pretek i to ne samo kod mene znam za jos nekoliko osoba koji su imali isti problem. Ko sto reko to kosta zivaca.
 
Nije ovo ništa neobično, takvi su svi prodavci...

Kada se predaje roba na reklamaciju, bitno je da svaka sitnica bude u zapisniku koji oni sačinjavaju pri preuzimanju robe i ona koju sam predaješ uz zahtev za reklamaciju. Dakle: S/N uredjaja i najmanji opis eventualno fizičkog oštećenja, vrsta kvara, detaljni opis simptoma... - i to mora da potpiše ili najbolje direktno u zapisnik prenese prodavac, stavi pečat i potpis uz delovodni broj. Tada ne mogu da iznalaze nikakve raloge za odbijanje reklamacije.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko informaciju o Gigatronu i Tehnomaniji jesu van te grupe gde su emmi i winwin. Ustvari da li postoji neki nacin da se proveri neka firma jesu li u istu grupu sa njima.
 
Ne znate da pricate sa ljudima koji rade tamo :)
Ja sam par puta reklamirao stvari, napajanja sam zavrsavao za 2-3 sata da su neispravna, laptop za par dana i jos par stvari za kratko vreme... Jedino natezanje je bilo za pare kad su trebali da vracaju. To im jako tesko pada :)
Sa ljudima koji rade gde, u prodavnicama ? Oni su sasvim u redu ali retko da mogu sami da reše neki problem. Ja verujem da bi ti naj radije dali zamenu odmah da se ne petljaju sa svim ostalim kao servisu, slanju, primanju, matičnoom firmom, šefovima, vlasnicima i papirologijom. Prodavci imaju pravilnike po kojima moraju da rade i ne mogu bog-zna-šta da utiču na proces reklamacije. Sa njima se ne vredi raspravljati niti ih optuživati ako rade svoj posao određen parvilnicima i politikom matične kompanije. Naj veći problem su servisi ali i oni idu ma dušu matične kompanije.
Ja sam reklamirao u Emmi-ji matičnu ploću sa kvarom koji je mogao da se proveri za 2 -3 minuta, poslata u servis istog dana ali onda nastupa servis. 10 dana mi nisu odgovorili a kada sam ja urgirao rečeno mi je da imaju 30 dana što je čista laž. Malo sam se "svađao" sa dotičnom u servisu a oni mi za inat pošalju preporučeno pismo u koje se odbija reklamacija ali da će mi javiti posle 30 dana.
Jako naljučen, pošaljem mail Win-Win-u citirajući zakon i problem je bio rešen za jedno sat vremena, dobio poruku da me čeka nova ploča u prodavnici.
Žao mi je što moram opet da se pozovem na iskustvo u Kanadi ali se lepo vidi koliko sve zavisi od matične firme i njihove politike. Tamo samo odnesem uređaj (ili bilo šta) u prodavnicu. kažem da je u kvaru i pokažem garanciju, bez daljih pitanja prodavac mi donese novu stvar i to je to. Tamo to čak nije ni ovoliko regulisano zakonima kao ovde, to firme rade zato što to njima više odgovara i kupac i njegovo zadovoljstvo su važniji od ičega drugog.
Sada moram da nosim neku memoriju, jedan štap baca greške i BSOD-ove ali moram oba da nosim pa sam morao da kupim jedan štap da mi omogući rad kompjutera dok oni to ne reše a to će biti ko zna kad istrepim da li će uopšte da je zamene i kako. Za svaki slučaj sam odštampao slike iz Memtest Pro i koje pokazuju greške u tom jednom štapu dok drugi štap prolazo 5 krugova. Svaki krug uzme jedno dva sata pa sam tako uradio pola posla za njih. Videćemo kako će ovo da prođe.
 
Zna li neko informaciju o Gigatronu i Tehnomaniji jesu van te grupe gde su emmi i winwin. Ustvari da li postoji neki nacin da se proveri neka firma jesu li u istu grupu sa njima.

Problem je i servis Nepo preko kojeg mnogo stvari ide, a tu nisu pošteđeni ni ostali. Kod Gigatrona uzet miš od nekih 800din, počeo posle par meseci da preskače točkić, odnesem im, kažu može zamena(nov) u roku od par dana, ali zato za povraćaj mora u servis(Nepo), i tu su me držali maksimalnih 30 dana, za bedan povraćaj od 800din.

Tako da po meni su često veći problem ovlašćeni serviseri nego sami prodavci. A najgori među njima je Nepo.
 
Tako da po meni su često veći problem ovlašćeni serviseri nego sami prodavci.

Nisu ni prodavci uopšte nikakvi andjeli...

Ako neki ovlašćeni servis realno pravi prilično problema, šta mislite zašto ih ne promene?

Da li je to jedini ovlašćeni servis u Srbiji pa ne mogu da stignu da odgovore i poprave uredjaj u zakonski odredjenom roku?

Da li je više u pitanju kvalitet robe koja dolazi kod nas, nevezano za to da li košta 500 ili 50000 dinara?

U svetu je bar to jasno: ne pridržava se obaveza i dogovora i pravi se šteta kupcu a time i partnerima - saradnja se prekida uz plaćanje penala i oštećenim partnerima i kupcu. A o kvalitetu robe i cenama da se ne govori. Kada čitam kako se u svetu postupa i sa reklamacijama čak i na odeći i obući, prosto ne mogu da verujem na šta smo osudjeni ovde.
 
Poslednja izmena:
Koliko ima tih "ovlašenih" servisa za kompjutere i delove ? Ko ih ovlašćuje ? Ćini mi se da nešto i nema naročite konkurencije kao što mena ni kod uvoznika i distributera.
 
Uvoznik ih ovlascuje, ne verujem da postoji bilo kakvo zakonski nametnuto ogranicenje u njihovom broju.
 
I evo nastavka moje price o emmi winwin. Danas stigla maticna sa obrazlozenjem '' ploca daje sliku i zvuk azuriran bios najnovijom verzijom''. Sklopljen komp i dalje nista ne radi. Vratio sve delove i dao im rok do kraja nedelje da rese problem ili da vrate pare. Posto kad sam ih prvi put zvao rekli mi da je samo ploca u pitanju i nekompaktibilnost procesora i RAM memorija i da obicno azuriranje biosa resava stvar. Tako eto im i procesor,maticna i ram pa nek vide. Ja nista nisam kupio sto nije deklarisano na asusovom sajtu zza maticnu.
 
Po zakonu si imao pravo odmah da odeš u prodavnicu i tražiš zamenu ili vraćanje para. Time što si im vratio i dao rok od još nedelju dana, samo produžava agoniju.

Navedi samo članove zakona i da ćeš "u suprotnom biti prinudjen da sve ovo proslediš tržišnoj inspekciji", a ako te i dalje "vozaju", to zaista i uradiš. U takvim situacijama nema diskusije, već strogo sve po zakonu.
 
Poslednja izmena:
Problem je u tome sto su me oni fokusirali da je maticma problem i da se lako resava a zatim me vozali mesec dana. A pored ploce ja sam kod nji kupio procesor i ram i kod koji postoji mogucmost da je problem. A posto sam rekao da sam sve to kupio i naveo sve specifikacije mogli su odmah da kazu da posaljem sve. Ovako ostaje da se resi problem do kraja nedelje.
 
Još jedno iskustvo. Posle nešto manje od dve godine, otkazao mi je SSD kupljen u Emmiju. Kao po običaju, posle sedam dana, SMSom odgovorili da zahtev za zamenu nije prihvaćen i da je uređaj poslat u servis na servisiranje. Posle 28 dana su me pozvali i rekli da je odobrena zamena i da odem u neku WinWin prodavnicu i izaberem drugi za cenu koliko je koštao stari. Kažu da su tada WinWin i Emmi bili ista firma, a da su sada različita i da ovaj disk pripada WinWinu (na fiskalnom je pisalo WiWin Shop, prodavnica Emmi). Odem u WinWin i doplatim za Samsung EVO 850 (stari je koštao 11.400, a ovaj 13.990). Pre toga pročitam na sajtu da je garancija za EVO 60 meseci. Prodavačica stavi sve u kesu i ja odem. Dok sam čekao ženu da kupi nešto drugo, pogledam sadržaj kese i vidim da je tu samo fiskalni, bez garancije. Vratim se i pitam gde tu piše da je garancija 60 meseci. Prodavačica je malo kliktala i gledala i na kraju rekla kako je mislila da je 24 meseca garancija, jer je za većinu stvari tako. I eto, da se nisam informisao, ne bih ni znao da je grancija pet, a ne dve godine. Posle toga bacim pogled na cenu istog diska u Emmiju i, naravno, 11.490. Ali dobro, bar sada imam veći kapital za narednu zamenu, ako je bude :)
 
Ne mogu da te nateraju da doplacujes za bilo sta, niti da ti kao zamenu uvale nesto sto ne zelis (ako nemaju isti model tj.).

Ovde je resenje bilo novcano razduzenje, i kupovina novog po zelji, u prodavnici po zelji.

Nije nikakva tragedija, ali vredi znati, za neki naredni put.

Cesto se pricalo o tome. Nisu oni bas tako svemocni da mogu da biraju resenja na ociglednu stetu kupaca.
 
Još jedno iskustvo. Posle nešto manje od dve godine, otkazao mi je SSD kupljen u Emmiju. Kao po običaju, posle sedam dana, SMSom odgovorili da zahtev za zamenu nije prihvaćen i da je uređaj poslat u servis na servisiranje. Posle 28 dana su me pozvali i rekli da je odobrena zamena i da odem u neku WinWin prodavnicu i izaberem drugi za cenu koliko je koštao stari. Kažu da su tada WinWin i Emmi bili ista firma, a da su sada različita i da ovaj disk pripada WinWinu (na fiskalnom je pisalo WiWin Shop, prodavnica Emmi). Odem u WinWin i doplatim za Samsung EVO 850 (stari je koštao 11.400, a ovaj 13.990). Pre toga pročitam na sajtu da je garancija za EVO 60 meseci. Prodavačica stavi sve u kesu i ja odem. Dok sam čekao ženu da kupi nešto drugo, pogledam sadržaj kese i vidim da je tu samo fiskalni, bez garancije. Vratim se i pitam gde tu piše da je garancija 60 meseci. Prodavačica je malo kliktala i gledala i na kraju rekla kako je mislila da je 24 meseca garancija, jer je za većinu stvari tako. I eto, da se nisam informisao, ne bih ni znao da je grancija pet, a ne dve godine. Posle toga bacim pogled na cenu istog diska u Emmiju i, naravno, 11.490. Ali dobro, bar sada imam veći kapital za narednu zamenu, ako je bude :)

A jel su ti dali ispunjen garanatni list? Po zakonu za sve preko dve godine mora i garantni list.
 
Kažu da su tada WinWin i Emmi bili ista firma, a da su sada različita i da ovaj disk pripada WinWinu (na fiskalnom je pisalo WiWin Shop, prodavnica Emmi).

Uzimao sam pre neki dan par sitnica u Emmiju i nesto se zapricao s' prodavcem.
Rekao mi da Emmi i WinWin/Alti vise nisu ista firma, mada na Alti sajtu sa linka iznad i dalje stoji naveden.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Iskreno i ja ih zaobilazim, sve tri firme pod okriljem Altija. Primetio sam da mnoooogo bolje prodjem kod ljudi koji imaju svoje male firme. Em ljubazni, em se potrude da ti nadju ono što ti treba, ili čak ponude bolje, neki čak izađu u susret ako je visoka cena jer im bolje da prodaju nego da im stoji ako već ima kupac. I za garanciju i kvar ne cimaju, jer mala im je firma, nema ko da ima čuva leđa kod inspektora i drugih organa i odrade to ljudski i najnormalnije. Kad te vide da si došao drugi, treći put osmeh na lice i po imenu te zovu, neki naravno, ne svi.
 
^ tnx, upravo sam o tom linku pisao. :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno