Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Ubuduce, ne uzimati laptop ili bilo sta sto je bilo izlozeno ;)
 
Inace, ne znam da liste primetili ali sve firme iste grupe vise ne izdaju garantni list uz kupljenu robu vec samo racun. Ovo pomalo postsaje sumnjivo a i urusavanje prava potrosaca 1/1.
 
Nisam ga uzeo preko neta. Uzivo sam ga uzeo iz WinWin-a.
Bio je izlozen, dali su mi poslednji.
Ako sam pogresio temu, molim vas me redirektujte na pravu...
Jedan mali savet: NIKADA ne uzima poslednji komad tehnike u radnji, pogotovo ako je bio izložen.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Fali na kraju: u Srbiji....

...riding on 720p...
 
Nema veze gde, dobiješ šta platiš. Ne mogu da naplate kao da je novo.
 
Kod nas sve naplacuju kao novo, jedino ako ne znas da mozes da dobijes manju cenu za izlozeni proizvod, pogotovo ako je radio, na primver TV. A i tu se ciganisu, daju tipa 10%.
 
A i svest potrošača kod nas je na niskom nivou. Uđeš u radnju i kupiš rabljen, prašnjav i izakan uređaj po punoj ceni.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ako si ga uzeo preko neta i nije proslo 14 dana, trazi povracaj novca kao da ti se ne svidja, ako kazu da je osvetljenje neravno i da je ctrl los, daj im njihov izvestaj :D

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

Pitanje, drug je kupio supruzi laptop za BF, zeleo je beli ali je pogresio i kupio sivi, da li ima sanse da to vrati na ovu foru?

isporucen mu je proslog utorka, tako da je 15 dana u sredu...
 
Naravno, dokle god mu fizicki nista ne fali. Samo morate da posaljete sutra (ponedeljak) za svaki slucaj. Nazovite ih i kazite im da bi drugu boju cisto da znaju.
 
Danas ih kontaktirao mejlom i receno mi je da ce kontaktirati kolege radi uplate.
Evo 10h kasnije,novca nema,inace 31 dan od poslate poruke u kojoj je napisano da ce povrat biti resen do 30 dana.
Bravo za winwin.
Ili sam samo ja takav?:p
 
ne znam tacan zakon,ali mislim zavisno od sume da ti se isplati kad si vec toliko cekao da ih tuzis,to je laka parnica koju bi sigurno dobio i vrv bi se poravnali.
 
U pitanju su bednih 2 400din,evo 32-i dan,novac nije uplacen,dva dana po isteku roka.
Winwin su jedna nevidjena g o v n a.
 
Ma moraš da ih podsecas, neozbiljni su. Jesi li uzeo u shopu ili preko call centra? Pozovi ih ponovo i ostavi broj tekućeg na koji treba da uplate

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Otisao bi im tamo i ne bih izasao dok ne uplate.
 
Danas uplacen novac i konacno zavrsena saga sa reklamacijom rutera.
Daleko im lepa kuca.
 
Sad moras da castis, da se potrose te silne pare :d
 
Drugari, koji mi sada koraci preostaju?
Naime, negde u julu samo uzeo kevi neki onaj 32 TV u emmiju. Odneo, povezao i radilo sve ok. U novembru iz nekog razloga krenuo da svako malo prikazuje da nema kartice, zvao ove iz kablovske oni pogledali sve ok, bili par puta, na kraju stavili onaj njihov stb. Uzmem da reklamiram TV, zvao odmah servis sa garancije i odneo im (ekran, nepo, kako već). Tamo pitali šta želite popravku ili zamenu, ja pitao šta.je brže, oni kao ne možemo to da odgovorimo, rekoh ok, daj zamenu onda, pretpostavio da je to brže, a i mislim se ko će da servisira TV od 100tinak evra. To je bilo 20.11, već sutra mi poslali poruku iz servisa da je pozitivno rešeno reklamacija i da su prosledili zahtev maloprodaji. I to je to, od tada niko da se javi. Kontaktirao par puta servis, rekoše da se strpim još malo da mi maloprodaja odgovori. Pošto sam čim sam odneo TV u servis uzeo novi, znate kako stariji ljudi kriziraju bez TV a,.nije mi se nešto žurilo pa reših da sačekam. Danas je tačno mesec dana od podnošenja reklamacije koliki je zakonski rok za tehničku robu da reklamacija mora biti rešena. Juče čak zvao i emmi reklamacije i oni mi rekoše ništo nema to veze sa.nama, nemamo pristup reklamacijama servisa...
Šta mi je sada ostalo da uradim?
 
Šta servis ima sa vraćanjem para ? To mora radnja u kojoj si kupio TV da reši. Ti imaš posla samo sa prodavcem koji ti je prodao uređaj. On mora da ti odgovori na reklamaciju u roku od 7 dana i reši reklamaciju za 30 dana. Oni mogu da posluju sa svojim servisom ali sve je na njima.
 
Drugari, koji mi sada koraci preostaju?
Naime, negde u julu samo uzeo kevi neki onaj 32 TV u emmiju. Odneo, povezao i radilo sve ok. U novembru iz nekog razloga krenuo da svako malo prikazuje da nema kartice, zvao ove iz kablovske oni pogledali sve ok, bili par puta, na kraju stavili onaj njihov stb. Uzmem da reklamiram TV, zvao odmah servis sa garancije i odneo im (ekran, nepo, kako već). Tamo pitali šta želite popravku ili zamenu, ja pitao šta.je brže, oni kao ne možemo to da odgovorimo, rekoh ok, daj zamenu onda, pretpostavio da je to brže, a i mislim se ko će da servisira TV od 100tinak evra. To je bilo 20.11, već sutra mi poslali poruku iz servisa da je pozitivno rešeno reklamacija i da su prosledili zahtev maloprodaji. I to je to, od tada niko da se javi. Kontaktirao par puta servis, rekoše da se strpim još malo da mi maloprodaja odgovori. Pošto sam čim sam odneo TV u servis uzeo novi, znate kako stariji ljudi kriziraju bez TV a,.nije mi se nešto žurilo pa reših da sačekam. Danas je tačno mesec dana od podnošenja reklamacije koliki je zakonski rok za tehničku robu da reklamacija mora biti rešena. Juče čak zvao i emmi reklamacije i oni mi rekoše ništo nema to veze sa.nama, nemamo pristup reklamacijama servisa...
Šta mi je sada ostalo da uradim?
Idi i traži da ti izdaju potvrdu o rešenost reklamacije. Ovako ništa nisi uradio.
Možda nisu ni poslali zahtev maloprodaji.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Citajuci iskustva ljudi sa Nepom, verovatno nisu.
 
Stigao komp nazad, u reklamaciji navedeno da je racunar ispravan, da su ram memoriju podesili da radi na pravoj frekvenciji, ja sada skinem neku igricu cisto da se zagreje racunar da vidim sta ce pokazati temperatura procesora, kad ono opet isto, probao sam sa 10 razlicita programa, bude na 90 stepeni kada igram igricu iz 2013. godine... Ne znam kako ide zakon o pravima potrosaca ali mislim da imam 2 nedelje rok da vratim bez obrazlozenja, danas istice taj 14. dan pa cu verovatno vratiti, ne isplati mi se da budem bez kompjutera narednih mesec dana ako opet saljem reklamaciju, ili da cekam da crkne procesor ili sta vec....
 
Nisu oni to ni pogledali

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ccc, zvali danas, otišao u servis po rešenje za zamenu TVa. A onda do Emmija, kad cvrc, nisam poneo fiskalni račun, ko je i očekivao da će danas išta da urade :) OK, idem sutra opet, sa računom. Verovatno će da bude da nemaju TV na stanju, pa da se strpim još neki dan :)
 
Moraju pare da vrate ako nema na stanju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
KOji je tv,da znamo da ne uzimamo,inace alti je poznat kao ozbljan i azuran.
 
Priča je pri kraju, nadam se. Bio u subotu u Emmi radnji, doneo račun i sve što treba, ali sada ide njihova procedura, nismo mogli odmah u radnji sve da završimo.. Nista, ajd da sačekam i to. Napisali na zahtevu da je hitno ako ništa. Danas se čuli, trebalo bi sutra da mi vrate pare na račun. Valjda će i to da se desi. Da li sve trebalo da traje ovoliko?

A TV je bio neki Stella 32.
 
Da li moze neko ako zna da mi kaze da li su dodatne 3 godine za Zotac graficke kartice ostvarljive preko win/emmi kada prodju prve 2 godine garancije ili je to samo da se navuku kupci, a posle bude ''kontaktiraj Zotac, mi ne dajemo garanciju van te 2 godine'' Nisam upucen, pa zato pitam, ali bi valjda ukoliko prodavnice reklamiraju dodatnu garanciju ona trebala da bude ostvarljiva preko njih?

U pitanju je Zotac GTX 1650 Super kartica, mada sam vise zainteresovan za Gigabyte-ovu, ali cisto da pitam informativno ako neko zna.
 
U prve 2 godine reklamiraš prodavcu uz fiskalni račun, posle toga reklamiraš ovlašćenom servisu/dobavljaču uz popunjen garantni list od strane prodavca.
 
U prve 2 godine reklamiraš prodavcu uz fiskalni račun, posle toga reklamiraš ovlašćenom servisu/dobavljaču uz popunjen garantni list od strane prodavca.

Ok, hvala na odgovoru. Jel mozes kratko da mi objasnis kako se onda posle te 2 godine ostvaruje garancija? Pretpostavljam da vise onda ne mogu da odnesem karticu u prodavnicu, nego bi morao da kontaktiram ovlasceni servis i da njima saljem? Ako je tako, sto je verovatno, to je veliko cimanje i kidanje zivaca.
 
Nazad
Vrh Dno