Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Ovlascenog uvoznika kontaktiras, ne servis.

Znaci Alti, EVE,... ko god je uvoznik u tvom slucaju.
 
Ovlascenog uvoznika kontaktiras, ne servis.

Znaci Alti, EVE,... ko god je uvoznik u tvom slucaju.

Hvala na jos jednom odgovoru. Sa ewe vise nikad nista. Dakle ili da se ide na karticu sa 3 godine garancije ostvarljive preko prodavnice ili da racunam da koristim zotac do 2 godine i prodam/poklonim.
 
Cekaj cekaj. Ja imam Giga 2070 super iz gigatrona, 3 godine po defaultu ali sam se registrovao na aorus sajtu i dobio i 4. godinu. Ne planiram karticu da koristim duze od 3, ali da li to znaci da teoretski tu 4. I ja ostvarujem preko servisa/uvoznika ili saljem direktno Gigabyteu?




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Priča je pri kraju, nadam se. Bio u subotu u Emmi radnji, doneo račun i sve što treba, ali sada ide njihova procedura, nismo mogli odmah u radnji sve da završimo.. Nista, ajd da sačekam i to. Napisali na zahtevu da je hitno ako ništa. Danas se čuli, trebalo bi sutra da mi vrate pare na račun. Valjda će i to da se desi. Da li sve trebalo da traje ovoliko?

A TV je bio neki Stella 32.

Završeno, vratili pare.
 
Emmi izbegavati, ma ni proci pored te radnje, ajde ne bih da upotrebim neku tezu rec...
 
Ma nemoj pricati? Ja godinama tamo kupujem vecinu tehnike, i niti jedan problem sa njima. U svakom slucaju, subjektivna i licna iskustva ne treba generalizovati i kreirati opstu ocenu na osnovu njih...
 
Ti nastavi, a ja isto vise ne kupujem tamo. Ljudi ne salju garantne listove za proizvode kojima je garancija duza od 2 godine i pored poziva da to urade naknadno. Takodje, ne salju ni obrazac za odustanak od ugovora sklopljenog na daljinu cak i ako ga zahtevas. Dakle, svesno krse zakon na moju stetu jer im se moze.
 
Ja sam odneo usrani eksterni punjac kod njih na reklamaciju posle NG. Prvo su prodavci izuzetno bili neljubazni. Kada sam poceo da pricam sta je problem prekinut sam i krenem da dobijam gomilu netacnih informacija od njih. To sto nisam hteo da im kazem da grese je jer znam iz iskustva da sa neukim ljudima koji zele da dokazu poentu ili da se pokazu pametnim ne mozes da se usaglasis, pogotovu sto sam zavrsio ETF i jedno od velikih interesovanja tada ali i sada su mi kapacitivnost i stepen iskoriscenja. Naravno nisam ni spomenuo ni ko sam ni sta sam, samo sam se trudio da mirno saslusam. Iskreno, doslo mi je u jednom trenutku da gadjam prodavacicu punjacem kada me je pitala sta da napise kao razlog, ja sam joj u 4 prosto prosirene recenice rekao a ona meni onako odricno:"Moze to krace, ne pisem ja ovde roman!?"

Hteo sam povracaj novca kako bih kupio drugi punjac jer ovaj nije ni 30x punio telefon ali mi je javljeno da ce punjac biti popravljen. Iskreno za novac ne marim uopste ali me zivo interesuje sta oni smatraju pod popravkom.

Cak cu da napomenem da mi je prosle godine crkao SSD od 240GB posle mesec dana, kupio sam jedan od 120 i drugi od 240 tada. Kada sam trazio povracaj i doplatu za Samsung EVO zvao sam 11 *mjau**mjau**mjau**mjau*nih puta jer su me stalno ubedjivali da sam zapravo ja njima poslao od 120 a ne od 240, da bih zatim bio upucen na servis gde bi neko par minuta trazio moju reklamaciju da bi ustanovio da je to taj HDD od 240 i onda zatim posle par dana nov razgovor i ubedjivanje da sam ja njima poslao nazad na reklamaciju od 120 a ne 240. IZUZETNO DOBRO POTROSENO SLOBODNO VREME.

Jedina prodavnica koju ja mogu da pohvalim bez polemike je BC jer do pre par dana nisam imao problema osim pred NG ali da NAGLASIM da me je zvao njihov menadzer i sredili smo problem na moje veliko zadovoljstvo. Briga o kupcu 10/10. Emmi ?/10.
 
Jedno lično iskustvo sa Emmi reklamacijom. Udario grom u blizini kuće i pregori ruter za internet i mrežna kartica na računaru.
Računar pod garancijom i pošaljemo ga Emmi-ju na servis. Zamene mrežni karticu bez naknade i vrate računar u roku od 10 dana.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Moj dobronamerni savet je da izbegavate prevarantsku firmu Emmi, imacete velikih problema sa ostvarivanjem garancije, narocito ako je skuplja stvar u pitanju.
Kod mene reklamacija (graficka karta 500eur+) je trajala preko 3 meseca, od toga 2 meseca im je trebalo da utvrde da li je u kvaru, onda kad su konacno utvrdili uvalili su mi nekakvu polovnu bez ambalaze kao zamenu iako sam ja insistirao da moraju da mi daju novu, pretio tuzbom, pozivao se na zakon, nista ne vredi.
Ubedljivo najgore iskustvo od svih firmi, meni ne pada na pamet ikad vise bilo sta da kupim kod njih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Upravo stiglo iz Emmija juče... Ja sam njihova mušterija već 7-8 godina. Ako nešto baš nema kod njih onda u A-maze. Prilično sam zadovoljan. Fiskalni račun ti je garantni list ujedno i najvažniji.
 
Jedno lično iskustvo sa Emmi reklamacijom. Udario grom u blizini kuće i pregori ruter za internet i mrežna kartica na računaru.
Računar pod garancijom i pošaljemo ga Emmi-ju na servis. Zamene mrežni karticu bez naknade i vrate računar u roku od 10 dana.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Sta je tu cudno? Tesko se to dokazuje od cega je crklo ako nema vidljivog ostecenja. Davno sam pre 10tak god kupio samsung aparat koji se pregrevao, trosio nenormalno bateriju pa se ugreje kad je ugasen i ne moze da se upali, lepo prikacio punjac sa podesivim naponom i sprzio ga, trazio drugu marku i kraj.
Bezobrazno jeste al mi nije bilo zao samsunga sta je izbacio...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Ja sam glupa postenjacina kanda ja po 3-4 saljem/nosim nesto u servis i dobijam NPK (nije pokazao kvar). I onda mi vrate uredjaj posle 2-3 nedelje.
 
opet lose iskustvo. drugaru umesto nitro 480 hoce da uvale referentnu 480. iako je na mail receno da je losije hladjenje, losija i jeftinija kartica i da je namerno ranije uzimam nitro njihov odgovor da je to to. iste performanske..

koji korak da se ovo ubrza. pozvati jednom na mob i trzisnu inspekciju ili? na fisklanom racunu je 6 kartica. dakle za jedan rig je kupljeno. nije ni provereno dal je nova ili cak polovna referentna (a moguce da je polovna jer su lopine). neki savet za ubrzavanje ovoga?
 
ps. sad ispade da je dobio i polovnu nitro da peva srecan..jer bar nije losiji model..uzas

ima licnog i iskustva drugara rudara dosta. tako da okvirno znam sve..nego sta je najbrza varijanta da se posteno ovo resi bez razvlacenja. jer referentnu karticu nece prihvatiti (na stranu sto imam osecaj da bi mu dali polovnu referenntu kako daju nekim rudarima)
 
Poslednja izmena:
Pa u trecoj godini moze da dobije stagod im dodje. Tu ne vazi zakon. Pretpostavljam da je treca godina zbog modela kartice.
 
Ne moze / ne sme da dobije polovnu graficku.
 
U trecoj godini moze i ciglu sto se inspekcije tice. Prve dve godine je zakon. Treca je ugovor kupca i uvoznika preciziran garantnim listom.
 
Treca godina jeste ali ako daju tri godine imaju valjda obavezu.ovo mi sad nejasno
 
Trecu godinu ti resava uvoznik, distributer il sta je vec, konverzacija iskljucivo preko maila da uvek imas pisani trag, tu tesko da ces dobiti povrat novca vec ako ne moze da se popravi, nema isti model, dobijas uredjaj istih ili boljih performansi neki ce pokusati da ti uvale losi model ili polovan, naravno odbijes tu ponudu i trazis iskljucivo nov uredjaj, u suprutno im lepo kazes da ces kontaktirati organizaciju za zastitu potrosaca i sa njima resavas dalje.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Garancija/garantni list je pisani ugovor između kupca i onoga koji je overio i potpisao garantni list. Nema razlike između toga i zakonomm garantovanih 2 godine.
 
Probaj da odneses u emmi u trecoj godini nesto sto nije njihov uvoz. Dokaz da za 2 i vise godina nisu isti uslovi su recimo klime koje zahtevaju godisnje servise. Cesto posle 2 godine za kucne uredjaje nisu uracunate ruke ili garancija vazi samo za odredjene delove. Tipa motor kod ves masina.
 
Ja nosio ssd posle 2god i 9 meseci(garancija 3g), dobio novi uz novi fiskalni..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pozdrav svima, evo da podelim jedno iskustvo sa Vama
U prošli Četvrtak 13.02.2020 dakle prošle nedelje, preko call centra EMMI Hous-a naručio sam
Cooler Raidmax Tornado RC 240.
Cooler su poslali sledeći dan, u Petak, međutim kako City Expess nie radio zbog praznika danas mi je stigla pošisljka.
Kupovoao sam godinama u EMMI-u i od danas vilše nikada neću. Poslali su korisćen cooler i nekompletan.
Na vodenom bloku je skinuta zaštitna folija, i jasni su ostaci od termalne paste, nisu se čak potrudili ni da očiste.
Nedotaje 8 zavrnejva za montiranje radijatora na kućište i termalna pasta.
Zvao sam da reklamiram. međutim rečeno mi je da ako se dokažu moje tvrdnje da će mi prihvatiti reklamaciju.
8 dana kao imaju fore da se izjasne +30 dana da problerm reše.
Znači ti daš pare i dobiješ polovnu stvar iz kutije i onda moraš da čekaš skoro više od mesec dana da bi ti rešili problem koji nije do tebe.
Zvao sam prodavnicu odakle su poslali, to je Emmi Shop u Šabcu, i kažu ne ne sigurno nije koriščen. I kao oni će vratiti pare ćim ja pošaljem cooler.
Iz razgovora sam shvaio da su svesno poslali korišćenu stvar. Priča je krenula sa ubeđivanjeme da je to novo.
A kada sam ja rekao sam otpakivanje snimio kamerom i da se jasno vidi ono o čemu govorim, onda kao ja da pošaljem i da če mi novac biti vraćen i da če radnja taj problem rešiti interno, tj ne moram da nosim na reklamaciju.
Apsolutno mi je bilo jasno da su svesno poslali korišćen proizvod.
Prodavci naravno bahato odgovaraju na moja pitanja, drski su etc.

https://tinyurl.com/t588vbz

Zapakovan je bio u neku foliju sličnoj onima za frižidere.
Kutija se oseća na duvan.
Pošto je ovo ovako, za ovo ću najverovatnije da podnesm krivičnu prijavu i tužbeni zahtev. I naravno prijava ide tržišnoj inspekciji. Sve je lepo snimljeno dokumentovano pa ko želi ovako da radi slobodno neka izvoli.
Naravno poslaću i mail RIADMAX-u, neka vide kako su im dileri porofesionalni i kako rade.

Ja se izvinjavam admiinistratorima. Ne znam gde da svrstam, pre temu. Mislim da je jako važno da ljudi ovo vide.
 
Poslednja izmena:
Banditi. Samo im čarapa na glavi fali.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Emmi je postao opasno truo. Kupujem kod njih 10 godina ali mislim da je vreme da se menja firma.

1) Slučaj: Kupio komp za ortaka i na njihovoj gotovoj konfiguraciji provalim da ventilator cpu kuler-a nije zakačen na ploču (Citat sa njihovog sajta: "Sve naše računare karakteriše : Strogo i dugotrajno testiranje pre proizvodnje"). Ovo sam video kroz kućište koje naravno ne sme da se otvara i kroz bios koji nije pokazivao obrtaje na cpu kuleru. I posle jedno nedelju dana dobijam računar gde reklamacija nije uvažena ali je kablić ventilatora zakačen na ploču. Toliko o tome.

2) Slučaj (aktuelan)
Kupio sam HDD od njih koji je neispravan. Sistem ga vidi ali na njega ne može ništa da se kopira a program za dijagnostiku pokazuje fatalnu grešku. Naravno dobijam odgovor da reklamacija nije uvažena. Pretpostavljam da ga je neki tinjdžer zakačio, video da je hard disk tu i zatvorio nalog. Sad idem u drugi krug.

Ima li neko preporuku kako postupiti?
 
"reklamacija nije uvažena" je uvek prvi odgovor, da li je disk još uvek kod njih ?
 
"reklamacija nije uvažena" je uvek prvi odgovor, da li je disk još uvek kod njih ?

Nije :( Zvao sam, već su ga poslali nazad. Hteo sam da im bar fino objasnim šta sve nije u redu. Preuzeću ga pa ću da odštampam izveštaj iz CrystalDiskInfo-a pa opet nazad.
 
Fine opcije si istrošio, sad lakat.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ispada da je kupovina od Fante sa garancijom na reč 10x bolja nego kod Emija (i dobrog dela drugih firmi kod nas).
Ovo gde živimo svakim danom tone sve dublje i dublje u glib....meni samo potvrda da sam napravio odličan izbor pre oko 5 godina - ništa od IT opreme ne kupujem kod nas.
I za ovih 5 godina nijednom nisam bio zakinut za nešto što je crklo, kod Fante reklamirao WD Red sa weak sektorima, dobio drugi ganc nov.
 
Nazad
Vrh Dno