Šta je novo?

Nekoliko pitanja u vezi HP Pavilion 15p 153nm

Fizičar

Cenjen
Učlanjen(a)
16.06.2010
Poruke
153
Poena
169
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire 3
Mobilni telefon
Samsung A20e
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pre nekoliko meseci sam nabavio HP Pavilion 15p 153nm,i na njemu je Windows 8.1. Zanimaju me sledeće stvari:
1. podešavanja za bateriju sam stavio na performance-no čini mi se da performanse i dalje pomalo "kilave" dok se puni-znam da se laptopovi prilagođavaju bateriji po performansama-no da li postoji još neko podešavanje koje bi mi omogućilo konstantno visoke performanse-naspram specifikacije laptopa.
2. kolika je-otprilike-cene dodatnih 4 gb rama i ugradnje.
3. da li na performanse utiče činjenica da ima integrisanu i neintegrisanu grafičku kartu(naravno neintegrisana je default). A ako utiče-kako disable-ovati integrisanu-ne vidi se opcija u podešavanjima...
 
Poslednja izmena:
1. Za bolje perfomance probaj da pogasis sve na start up:

1.PNG

Dodeli procesoru aktivno hladjenje:

2.PNG

Kao i wifi:

3.PNG


2. Zavisi koliko ti je zauzeto slotova u laptopvu , proveri da ti nisu zauzeta oba slota sa 2x2GB ako jesu moraces obe memorije da vadis ako hoces 8GB rama , preporuka za taj procesor je DDR3L memorija: http://emmi.rs/sodimm-memorija-sodimm-ddr3l-4gb-1600mhz-kingston-kvr16ls11-4.11.html?productId=40213

3. Neintegrisana se koristi samo po potrebi , mozes u Nvidia Control Panel da ukljucis za koje programe zelis da ti pokrece tu graficku , ili desni klik na aplikaciju/igricu pa run with graphic process!
 
1. probaću ova podešavanja za hlađenje i Wi fi-njih nisam pogledao. Problem je generalno u tome da se oseća fluktuacija dok se izvršava program dok je "plugged in" -tako da će hlađenje-možda-rešiti problem.
2. hvala na preporuci-proveriću
3. Podesio sam već sve u Nvidia Control Panel-mislio sam da možda ima neki hardverski/softverski sukob za koji bi možda trebao neki dodatni drajver,patch ili fix-ali možda i rešenje pod 1. reši sve-hvala
 
Da upozorim korisnike za ovaj model- laptop ima SAMO 1 RAM slot. Tako da ugradnja maksimuma od 8 GB predstavlja zamenu 4 GB RAM-a...
Inače u samom manual-u za laptop se pominju dva slota (kao za neke modele), a tek sada su neki naši IT sajtovi update-ovali informaciu o broju slotova.

Informacija lično proverena, a isto se može pročitati na sajtu HP-a kod drugih ljudi koji su kupovali 4GB i nisu bili upoznati sa tom činjenicom
 
Poslednja izmena:
Reaktiviram temu da ne bih otvarao novu. Bestbuy pojačana alternativa na ovom laptopu za GeForce 830m?(Napajanje, cena/kvalitet)
 
https://www.youtube.com/watch?v=kLFFewYctVI

Mislio sam da je common ovakav servis u BG.
Pravo da ti kažem, brine me ova 830m, i bojim se crkavanja u nekom trenutku,jer je koristim maksimalno. A za alternative, pitao sam najviše za ograničenja,jer imam utisak da sam eksternim uređajima preterao sa "maltretiranjem" napajanja, pa bih neku alternativu koja troši isto toliko za funkcionisanje(uračunavajući i hlađenje). Možda sam previše sa desktop exp za laptop tech :)
 
Poslednja izmena:
Koštaće te minimum preko 200e takva zamena, ako uopšte uspeš da nađeš ono što ti želiš. Garancija 6 meseci u proseku, kvalitet radova upitan.

Batali to što si mislio jer nije common.

Furaj to što imaš, kad postane slabo/malo, prodaješ i kupuješ drugo-jače. Osim dodavanja/zamene memorije i ssd-a, to ti je što ti je (kod 99% laptopova na tržištu).
 
Takav servis previse kosta i sigurno se ne isplati na tom laptopu, ako do toga dodje. Gledaj samo da ga odrzavas redovno i nece biti problema. Za ozbiljan rad uvek je bolji desktop.
 
Na vreme sam postavio pitanje , jer mi je otišao bio cooler i izvršio sam zamenu. Tek sam sad došao do laptopa.Hvala na savetima
 
Nazad
Vrh Dno