Šta je novo?

Lumia 830 - problem sa ekran-om

Bobajakuda

Slavan
Učlanjen(a)
15.09.2013
Poruke
2,263
Poena
240
Evo sta mi se desava u poslednje vreme.Krenem da radim bilo sta(kucam poruku, gledam nesto na netu, itd) ekran mi odjednom pocrni.Probam sa vadjenjem baterije i ponovo da ga pokrenem al samo zavibrira i to je to.Tako bude 5-10min pa onda kao da nista nije ni bilo.Medjutim danas isto to ali nikako da se normalizuje.Prodje ve 2-3 sata ali nmg da ga upalim.Jednom je posle vibracije prikazao logo nokia i to mu je to.Jel zna neko sta moze da bude?
 
Evo sta mi se desava u poslednje vreme.Krenem da radim bilo sta(kucam poruku, gledam nesto na netu, itd) ekran mi odjednom pocrni.Probam sa vadjenjem baterije i ponovo da ga pokrenem al samo zavibrira i to je to.Tako bude 5-10min pa onda kao da nista nije ni bilo.Medjutim danas isto to ali nikako da se normalizuje.Prodje ve 2-3 sata ali nmg da ga upalim.Jednom je posle vibracije prikazao logo nokia i to mu je to.Jel zna neko sta moze da bude?

Nosi ga u servis.
Meni se slično desilo posle nedelju dana, odneo ga u Telenor i posle par dana je stigao novi.
 
Problem je sto je kupljen preko (madjarska).Jel su ti rekli sta je bio problem?
 
Onda probaj uraditi čistu instalaciju... Ako je to moguće... Uz pomoć LSRT!
 
Lako je, skini sa interneta lumia software recovery tool, može i windows phone recovery tool, instalieaj na računar, zatim spoji telefon na komp preko usb konekcije i prati upustvo, lako je...
Bitno je znati da se ovako briše sav sadržaj telefona, a ako si uradio back up... Ne brini... Pitaj, ako zapne...
 
Evo nasao sam program.Sreca pa sam pre neki da prebacio sve na komp,kao da sam znao :)
 
Ima upustvo... stavio sam na bench... Ček da nađem... sa slikama...
 
Kod mene nesto nije kako treba.Pokrenem LSRT i povezem telefon klinknem ok,kaze mi da otkacim sve i ponovo prikacim telefon onda trazi konekciju zatim hold down volume+power i tako vrti u krug.Aj da probam na drugom kompu..

@Edit Evo sad mi izbaci "The selected phone is not supported by Lumia Software Recovery Tools"
 
Poslednja izmena:
Nema veze... Može i tako! Obično to traži kad ne može iz nekog razloga sam pokrenuti telefon...
Probaj tako...
Javi kako ide..
 
Izvini nisam te najbolje razumeo.Da nastavim da pritiskam down volume + power kad mi trazi pa da cekam da mi opet zatrazi? Jel to?

@Edit Evo posle ko zna kog zahtevanja vol down + power prepoznao mi telefon i izbacio download 02177.00000.15184.36004 1.7GB
 
Poslednja izmena:
Ček sad ću da ti napišem... Kad se na kraju pojavi uskličnik spoji... Pokreni...

Hard reset Button WP.png
 
Odradi sve lepo ali kad treba da pocne instalcija nece..

@Edit Sad se upalio sam od sebe i prikazuje 1% baterije.Stavicu ga na punjac pa kad se napuni probacu opet sa LSRT.
 
Poslednja izmena:
ja preko lumia software recovery tool . lumiu 520 oziveo samo kod mene bilo skroz plavo i na svaki dva minuta sam restartuje i zavibrira
 
ROTKOD Hvala puno!! Uspeo sam, i ostaje mi da vidim kako ce se ponasati narednih dana.
 
Nema na čemu... imao sam goste... ;)

Možda nije hteo, jer ti baterija nije bila puna... Nema veze... Bitno da fercera, sad prati...
 
Ipak nesto nije uredu sa ekranom.Baguje nesto..neke linije mi izbacuje,ima i dosta mrtvih piksela.. :(
 
Sad bar znaš da nije software-ski problem... Jesi li skoro radio nešto sa telefonom... Neka app... Menjao sd karticu... ?
 
Izvadi bateriju, drži power dugme 20 sekundi pritisnuto, vrati bateriju.
 
Ne znači, ponekad hardware zadži u "mističnom" kolu struju i neke stvari se mogu rešiti flashovanjem, a ponekad i "seljačka fora" urodi plodom. Dobar primer za to je i L920 koja dolazi sa "problematičnim" display-em, a suština je u ambient light senzoru, njegovoj kalibraciji i to je sva mudrost.
Setimo se samo xperia mini telefona, koja su ICS-om rešavale stvari vezano za display. Odnosno, onaj ko je želeo nositi GB na njoj, morao je uraditi isto kalibraciju... Koju je radio servis... U tom slučaju ComTrade...
Najlakše je menjati "feleričan" ekran, po metodi "da vidimo sad"...
Gremlini su prisutni na svim uređajima... :(
 
Upravo sam dosao sa posla i probao "seljacku foru" ali nije dalo rezultata :( Vratim bateriju probam da upalim on samo zavibrira i to je to..
Sta mi je najpametnije da uradim:
1.Da zamenim ekran
2.Da ga prodam u ovakvom stanju
3.Da ga odlozim u fioku :)
 
Za prvu ruku ProMobis, oni su na B.Brdu, ako ništa drugo da ti daju pravu dijagnozu, kao i cenu popravke... naravno, ako imaš garanciju EU, vidi kod koga je kupljen telefon i daj ga na servis... Kupio si od nekog iz Mađarske, ko se bavi sa tim ili... ?
 
Ima EU garanciju..kupio sam od zene koja uvozi telefone iz Madjarske samo mi je cim da joj saljem pa da cekam i onda da mi vrati.Kontaktiracu je danas da vidim sta ce mi reci.
Jel moze da pravi problem to sto ima par ogrebotina?Nista na ekranu nego na alum.ram-u
 
Poslednja izmena:
U principu ne bi trebalo da ima problem (ako nisu drastični udarci, već su ogrebotine), a ti iskoristi pravo da ti poprave telefon...!
 
Evo sad sam joj pustio poruku pa cekam odgovor.Verovatno ce reci da joj posaljem pa da ona nosi u Madjarsku na servis.
Javicu sta je i kako je bilo u vezi garancije i popravke.
 
Nazad
Vrh Dno