Šta je novo?

Hitan savet za 140mm

ficicaaa

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2008
Poruke
2,233
Poena
379
Arctic F14 PWM vs NZXT FN-140RB za fractal r5, koji je tishi na visem broju obrtaja ?
 
I ja "zagledam" ovih dana ventilatore bas za to kuciste. :D

Sa F14 mi je "problem" sto je PWM, umesto cetveropinski voleo bi da je tropiska varijanta bez PWM. On je u stvari za CPU namenjen.

Ima u prodaji jos Noctua NF-A14-FLX koji je bas skup (22.5€) i ima Fractal Design Dynamic 14-GP kao sto su vec 2 kom u kucistu po ceni od 15€ od dobavljaca kucista.

Ja cu uzeti 2 komada neka od ta 2, onaj A.C. F14 pwm necu jer je cetveropinski.
Stavicu ih nepred i dole, da uvlace, spojiti ih na kociste i njegov kontroler (oba prednja i taj dole) a ne znam da li zadnji uopste moze da dohvati kablove kontrolera i da li ima dovljno kablova i konektora za 4. vent da se kontrolise i da li uopste da taj i smanjujem, sam bi bio da izbacuje pa je bolje ne usporavati ga...

Ima li jos neko ideju za neki vent taman ga nabavljali preko ebay?

Sad pogledah i cene na ebay, pogotovo Noctue su gore nego u nasim prodavnicama.
 
Poslednja izmena:
uzeo sam NZXT FN-140RB 2x i mogu reci da su BOLESNO dobre, ne cuju se uopste na do 1000, cak i na max, samo protok vazduha...stavio 1 dole da uvlaci i 1 pozadi da izvlaci.Naravno na fan controler.
Ocena od mene 10/10.
 
Glasno, 26dB(A) je previse.
Gde si nabavio i posto su?
 
Pita za komšiju koji ga smara sa "šta da kupi" pitanjem. Ne voli ga.
 
a akonto buke, i na sickleflow pishe max 19 dBA pa je GLASAN u odnosu na NZXT FN-140RB, koji se zaista ne cuje.
 
nova computers, ali shto pitash kad znas da su glasni ?

a akonto buke, i na sickleflow pishe max 19 dBA pa je GLASAN u odnosu na NZXT FN-140RB, koji se zaista ne cuje.
Pa bas zbog toga sto to pise na kutiji, e sad da li je stvarno bucan, da li je kod tebe isao na max obrtaja (12V) to samo mozemo da ti verujemo na rec...
Pita za komšiju koji ga smara sa "šta da kupi" pitanjem. Ne voli ga.
Jest vala, bas ne volim tog komsiju. :D
 
To sto pise na kutiji je u 99% slucajeva samo plod maste sekretarice direktora marketinga.

Primera radi dok su Corsair AF120 i NB eloop po specifikacijama na kutiji skoro isti, ovaj drugi uspe da progura 7x (recima: sedam puta) vise vazduha u slucaju osrednjeg otpora (hdd cage ili tako nesto).
 
ajde !?
 
ljudi, stvarno je NECUJAN uz odlican protok vazduha, samo 900 kinti...NZXT FN-140RB
uzimajte dok jos ima (ako uopste ima vise)
 
Nije bas tako Mladene, cak je jako daleko od toga :)
 
To vazi mozda samo za Noctua i nekolicinu ostalih ali velika vecina je sve Kina.
 
Pa zavisi sta smatras pod nekolicinu. Nidec, Sanyo Denki, Noiseblocker, Thermalright, Silverstone, Bequiet, Phanteks.... sve su to ventovi koji su sve samo ne "kineski"
 
Nazad
Vrh Dno