Šta je novo?

Sony Xperia Z5, Z5 compact & Z5 Premium

In Germany - same prices on Amazon and the Sony Mobile Store
Xperia Z5 Compact: €549 Xperia Z5: €699 Xperia Z5 Premium: €799

In France, Italy, the Netherlands, and Spain - on the Sony Mobile Store
Xperia Z5 Compact: €599 Xperia Z5: €699 Xperia Z5 Premium: €799
 
Sto se monitora tice i ja bih naravno hteo neki kvalitetan 4k 27'' do 300e ali to se nece desiti u skorije vreme :) Uz to 4k na monitoru povlaci sa sobom i daleko jaci gpu, ko hoce da koristi komp i za igranje. Sto kaze DM, nije mi jasno zasto sve to oko monitora tako sporo napreduje.. a na telefonima su dosli do 4k na 5.5''.

Vezano za Z5c ram/kuciste tice:

According to mobile-review.com, the frame is made with "special polymer", means plastic:
"Во-первых, здесь применен не алюминий, а специальный полимер..."
it means:
"First of all, here is used special polymer, not aluminium (like in Z5)..."
There is also mentioned that it feels very nice and design is very good generally.

I also have to say that I like that they moved screen a little bit down. I like that asymmetry, because it will make it even easier to operate with one hand.

Nesto vise o novom senzoru i kameri - The Sony Xperia Z5 series actually has a 25MP multi-aspect primary camera sensor
Nekoliko foto/4k sepmlova - https://hi-tech.mail.ru/news/sony-xperia-z5-camera/#

[YOUTUBE]-hX0xlu43z0[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
E što ne volim kada i Bench počne da prenosi i prevodi vesti k'o Kurir/Bljuc/Telegraf: http://www.benchmark.rs/vesti/sony_...kameru_sa_visestranim_senzorom_od_25_mp-59650

Kakav bre "višestrani" senzor?!? Sony koristi uvek maksimalnu površinu senzora kada biramo između 16:9 i 4:3. S' obzirom da je senzor fabrički napravljen u 4:3 formatu, a danas se više snima u 16:9, ovo je u stvari cool opcija da se dobije svetlosno jak objektiv umerenih dimenzija. Da objektiv pokriva ceo senzor, bio bi ili svetlosno slabiji, ili značajno veći (debji i širi). Ovo je prvi korisito Panasonic na svojim kompaktima.
 
Poslednja izmena:
Bas sam bacio pogled na jedan daylight foto sample,kamera deluje obecavajuce.:) Ali mi nije jasno zasto nisu bili jednaki kriterijumi za autonomiju pa Z5 sa 5,2 ima 2900 a Z5c sa 4,6 2700 mAh.Z5c ce duze da drzi.
 
Bas sam bacio pogled na jedan daylight foto sample,kamera deluje obecavajuce.:) Ali mi nije jasno zasto nisu bili jednaki kriterijumi za autonomiju pa Z5 sa 5,2 ima 2900 a Z5c sa 4,6 2700 mAh.Z5c ce duze da drzi.
Nisu mogli ubaciti u Z5 veću bateriju a da za posledicu ne bude deblji, što nije popularno.
Verovatno je to.
Što se Z5c tiče, imaće ona više nego ok autonomiju.
A čak i da je ne bude imala:

Na Z5c mali downclock ako bude značajnije uštipnuta baterija naspram Z1/3c.
I to je to, duža baterija i nema zagrevanja.
I Snapdragon 800 ima isuvišak snage za 720p rezu, o 810-tki da se ne priča...
 
I Z3c duže drži od Z3.
Ne bih se previše brinuo za Z5, računam da je unapređena efikasnost. Mada opet nikoga nije briga za par milimetara uz bolju bateriju. Mene mnogo više zanima koliko Premium traje sa 4K ekranom, mada bi tačniji termin bio UHD.
 
Nisu mogli ubaciti u Z5 veću bateriju a da za posledicu ne bude deblji, što nije popularno.
Verovatno je to.
Što se Z5c tiče, imaće ona više nego ok autonomiju.
A čak i da je ne bude imala:

Z3 i imaju istu debljinu kucista (7.3mm) a baterije su 3100 mAh vs 2900 mAh. Znaci mogla je i ta 3100 da stane ali ko zna, mozda su stedeli prostor zbog zagrevanja cipseta i odvodjenja te toplote.

[YOUTUBE]U0WkfAkSmC4[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]mXJBzhQqYGc[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Nema mnogo informacija ali ce verovatno biti predstavljeni na IFA ili u naredna 2-3 meseca.

Z5 i Z5c
CLow-zOWsAAJCe5.jpg:large


CLtmyWsWIAEGTue.jpg:large

Izgleda da je ovo FP senzor (power button).

Novi UI kamere, pominje se i da ce Z5 imati OIS a Z5 sensor-shift stabilizaciju.
CDN_e_LWgAAAmoG.jpg:large


Z5+/ultra
CMTXBaPW8AAwJ8n.jpg:large


I jedan BenLing-ov koncept za Z5+/ultra verziju, lik je do sada cesto pogadjao finalni dizajn sony telefona.

2621d83.png


jz8a3l.png


2b5w8j.png




Sto je najjace stvarno se pominje 4k IPS za ultra verziju :d, totalno nepotrebna rezolucija na telefonu. A pre par meseci neko iz sony-a rece da nemaju nameru ni na 2k da predju jer nema svrhe :d


Qualcomm suggest that there is no significant difference in power consumption between qhd and 4k:


Do we need 4K display smartphones? Qualcomm certainly thinks so

4K-display-power-consumption.jpg



Koliko 500-700e?
 
799! Inace lik nije nista pogodio :d

Nego sony mu ga dao po reklamama samotako :D
 
Dobar mi je Z5c, još da vidimo utiske kupaca kako se ponaša kad se izrabljuje svaki dan.
 
Te compact verzije nemaju 4k snimanje?
Pametno, po meni je i full hd 60p sasvim ok
 
Naravno da imaju :) Z1c nema, kao sto nije imao ni Z1 jer su se pojavili sa S800 i nisu imali 4k snimanje, postoje modovi za oba (ne samo 4k vec su portovane skoro sve novije opcije iz sony kamera) ali mislim da na Z1/c ne radi steadyshot stabilizacija pri 4k snimaju.

Z3c i Z5c snimaju ''full'' 4k tj sa svim opcijama kao i vece verzije :)

Inace naravno da je dovoljno i klasicno 1080p snimanje uz dobru stabilizaciju ali nije lose imati i taj famozni 4k kamkorder, mora malo i da se qrci :d

Bacili se izgleda u ''ozbiljan'' marketing :d

rsz_fast_autofocus_infographic.jpg
 
Poslednja izmena:
Dobre slike pravi, bolje nego S6. Mozda se nekome dopadnu vise od ovih sto pravi G4, ali meni na G4 boje i detalji izgledaju prirodnije (na Samsungu i Soniju je mnogo jak kontrast). Dobro je sto nije jak postprocessing kao na S6.
 
I meni ove od G4 najviše prijaju oku. Super rezultati mada mene interesuje low light, da li će postprocesing-om da opet umusave slike.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da izmenim post..

Sad vidim da su na PA postavili i ovu vest - Sony Xperia Z5: overheating Snapdragon 810 still an issue?

Videce se vrlo brzo da li su uspeli da rese probleme sa S810. Ali ono 10+ min. 4k snimanje i taj novi sistem hladjenja obecavaju..

Video stabilization comparison: Sony Xperia Z5 vs Xperia Z3

[YOUTUBE]TwZWrsyUAok[/YOUTUBE]

Bolja stabilizacija kamkordera od do sada najbolje stabilizacije (ili jedne od najboljih uz S6) :) Uz to je i sam video kvalitetniji.. uz kameru u rangu S6/G4, najbrzi AF i ovakav kamkorder vec vidim Z5 na vrhu DxO mark liste :D
 
DxO ******stine odavno ne pratim, jos od kada su objavili da IP5 pravi bolje fotke od 1020 ej...? Pare vrte ;-) a budale citaju gluposti i veruju.
 
Ne bih se hvalio sa onim što Z3 postiže jer je kvalitet snimka užasan.
 
^ Z3 ima problem sa fokusiranjem u 1080p modu (posebno u indoor/low light) - kada se ukljuci ona dodatna SS stabilizacija koju ima samo Z3 (Z2 npr nema) i ista radi samo u 1080p, 4k ima standardni steadyshot koji je malo manje efikasan ali je zato fokusiranje bolje. U prevodu kada se koristi obicna SS stabilizacija na Z3 i prikaz je bolji, af radi preciznije.

E ovo je :d
holly shit if it's true

z5 compact premium miku edition....

4,6 inch 1080p screen , 4 gb ram, 2900 mah battery , dims : 130*65*8,9 mm

sSCmG5164NfeP1hS7Dx2.jpg


Mada verovatno je ovo neko samo lupio..
 
To ako i bude bice samo za njihovo trziste kontam. Mada bi bilo perverzija da dobijemo ovo!
 
Misliš godine? Na S6 fotki drvo još nije ni olistalo :D
 
Nazad
Vrh Dno