Šta je novo?

Sony Xperia Z5, Z5 compact & Z5 Premium

Mene samo zanima kako su uspeli da postignu da Z5 serija snima 4k duze od 10 min bez gasenja aplikacije pa jos sa S810. Z3+ tu ima velike probleme a isti cipset.

Kladim se da je lik stojao u perjanoj jakni ispod klime uperene u njega i telefon!! :d
 
Ja mislim da je ovih 4k cisti "jeftin" marketing. Da raja(a i razni portali) prica " tebra si video novi soni 4k na 5.5 incha,ludilo mozga"

Pitanje koliko hiljada komada ce uopste te prime verzije biti u prodaju. (Ne racunajuci japan jer su oni ludi) Vec citam da izlazi 30+ dana posle z5 i z5c
 
Poslednja izmena:
BAs tako , vidim ja da cu da Z2 gulim neko duze vreme , do raspadanja :D Nemaju ljudi para za 4k televizor ili monitor a ja cu da se blesavim sa ekranom na telefonu :p
Mada kakvi smo sve cemo progutati sta nam ovi serviraju, samo vremenom :) Cenim da te prve serije tih 4K na telefonu su ocaj zivi poput onih ekrana koji je Sony ubacio u Xperia Z... blagi ocaj.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da je ovih 4k cisti "jeftin" marketing. Da raja prica " tebra si video novi soni 4k na 5.5 incha,ludilo mozga"

Pa normalno da je to u pitanju, jok 4k ce stvarno nekome biti od koristi :) Slican fazon kao sa LG G3 i 2k samo sto se nadam da se Z5p nece raspadati u realnom radu kao G3.

Nadam se da ste svesni kako prosecan kupac danas merka telefon. Mi sa IT foruma smo posebna prica. Ali ta masa/raja kako god.. oni biraju na osnovu blic/kurir/novosti srednje IT strane koja se pojavi 1 nedeljno. U najboljem slucaju na osnovu mondo sajta i gsm/phone arene (ista prica samo drugi akteri i globalno).
Pisao sam vec sta sam sve cuo zimus u vip poslovnici.. kako likovi kupuju telefone (sabiranje gigaherca, antutu skorova itd).

Azijati su posebno ludi za nebitnim brojkama, daj samo da je sto veca cifra, da je sto novije itd (valjda imaju neke komplekse zbog nedostatka na nekim drugim poljima :d).

Tako je to danas, ''inovacije'' su smesne a pravih inovacija na kasicicu. Srecom postoji mogucnost izbora starijih a odlicnih telefona za male pare.
 
Poslednja izmena:
Jeste 4k nebuloza, ali Sony-ju bilo kakav vid marketinga i hajpa dobro dodje da se ako je ikako moguće izvuku iz bede. :)
 
Jeste 4k nebuloza, ali Sony-ju bilo kakav vid marketinga i hajpa dobro dodje da se ako je ikako moguće izvuku iz bede. :)

To mi tek ne ide u glavu, kako Sony sa Z serijom posluje lose a jedan Samsung sa onim precenjenim Galaxy modelima kida, a daleko od toga da su te Galaksije nesto posebne...
 
To mi tek ne ide u glavu, kako Sony sa Z serijom posluje lose a jedan Samsung sa onim precenjenim Galaxy modelima kida, a daleko od toga da su te Galaksije nesto posebne...
Za početak uporedi njihove budžete za marketing.
 
Upravo to, marketing. :) Mada treba reći da je Samsung sa S2 koji je bio daleko bolji od konkurencije pridobio ogroman hajp i veliki broj korisnika.
 
^Baš to, po ceo dan reklama za s6 edge + na tv-u...
 
Jos se ne zna da li je na Z5c plasticni ili metalni ram. A i da je plastika verovatno je dovoljno kvalitetna, mnoge nokie i sony telefoni su do sada bili od plastike pa im nije falio ''premium efekat''.

E sad, vec po izboru boja se vidi da je jos prvi z1c namenjen ne samo onima koji hoce flagship u najmanjem pakovanju vec i mladjim korisnicima, zenama. Z3c je izgledao manje ''ozbiljno'' od veceg Z3 zbog one providne plastike ali je opet skroz ok sto se dizajna tice, sada Z5c takodje deluje manje elegantno-ozbiljno od vecih Z5 ali deluje nekako mocnije-ozbiljnije od Z3c.. to je neki moj utisak, mozda i gresim.

gsmarena_106.jpg
 
Dugme je mnogo nisko.. Maltene na polovini tako malog telefona. Moralo je to da ide jos gore
 
U Americi ako zelis da se prodaju tvoji telefoni preko operatera, moras vecim delom pokriti troskove operatera za reklamu za taj model... Zato tamo nema Sony-a. Inace offtopic, meni se svidja sto je okvir plasticni sto je telefon malo deblji... ajfon ne mogu nositi bez futrole, bukvalno pocinje sam da mi iskace iz ruku, kao da drzim zivu ribu u rukama... a kada stoji u silikonskoj futroli , isto mi je kao da imam 5c model. Meni je taj osecaj prilikom koriscenja mnogo bitniji nego specifikacije ili kamera. Iz tog razloga jedva cekam da probam compact.
 
Pa isti je kao z3c (osim ledja), odes u radnju, probas z3c i kao da si probao z5c (mislim na taj osecaj u ruci jel) ;)

Inace, ovo power dugme je toliko usko da to nije normalno, sad gledam kod sebe na z3c koliko je power mali, ovde na fotki se vidi da je na z5c jos uzi malo (kontam manji od home tastera na samsungu s4) :(
 
Poslednja izmena:
This scheme is confirmed by the Sony UK listing of the trio, which prices the Z5 at £599, the Compact at £549, and the Premium 4K phone at £699 on preorder.

:) dranje kao i uvek

~750e ,800e i maltene 1000e.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Pa eno u nekom od snimaka gde je predstavljanje z5c kaze da je bedak sto ce jedino taj dolaziti sa 16gb, ne secam se sad tacno koji od tih svih bese (znam da ruski nije) ;)
 
Pa ne znam koja je verovatnoca da jedan random snimak sadrzi tacnije podatke od zvanicnog sajta proizvodjaca, ''belih papira'' i podataka sa raznih fon arena? :)

Mada sve je moguce.. mozda ce stizati sa 16Gb na neka siromasnija trzista ali za sada deluje da nece biti tako, 32Gb interne za celu Z5 seriju..

http://www.xperiablog.net/2015/09/02/sony-xperia-z5-compact/

Other changes over last year’s model include a fingerprint sensor power button, 32GB internal storage (21.7GB usable), a 2700mAh ‘two-day’ battery (versus 2600mAh for the Xperia Z3 Compact), capless USB charging and a 5.1MP front-facing camera (versus 2.2MP) with 25mm wide-angle lens.

Kazu da ce Z serija od novembra poceti polako da dobija novu kamera aplikaciju. Valjda ce se konacno omoguciti pravi manual mod.

CkTf8WFpRXH39ww1F8jO.jpg
 
Poslednja izmena:
Ljudi a ko garantuje da ce bas 820 biti ''THE ONE'', mada s obzirom na cak i pretjerano losu reputacij 810, trebace (treba im/nam) jaka kontra...
 
Niko ne garantuje, to sam i ja davno pitao. I wtf ovo slobodna 22gb, gde ode 10?...Pa kod samsunga vise ima prostora a ima gomila svacega :(
Ovo za kameru je super vest ako se pokaze istinitom, ovaj sarenis na z3c me smorio odavno.
 
Niko ne garantuje, to sam i ja davno pitao. I wtf ovo slobodna 22gb, gde ode 10?...Pa kod samsunga vise ima prostora a ima gomila svacega :(
Ovo za kameru je super vest ako se pokaze istinitom, ovaj sarenis na z3c me smorio odavno.
Kako sam video oko 9gb ode na sistem i 1 GB na instalirane aplikacije.
Meni se sviđaju, pitanje je baterija i pregrejavanje.
 
Mogu da zamislim kakvi bi postovi bili da je neka druga kompanija nabila 4K na 5". Ali ovo je hit 4K pa jos uz S810, apsolutni win.

Z5 i Compact deluju skroz ok, steta samo sto Compact ima plasticni ram, bas los potez. Kome treba manji telefon Compact ce biti odlicna kupovina.
Imam utisak da bi WOW!? mnogo veći bio da je Samsung.
Gustina piskela treba da raste, i to će se odraziti na sve ekrane. Ne znam zašto iko priželjkuje da se desi šta se desilo sa PC, stagnacija...
 
Jedini razlog glupavi VR koji se na glavu tura.. Za sve ostalo je cista glupost.
 
Svaka cast onom ko izvali dali je u pitanju 4k ili 1080p rezolucija na istoj diagonali > 5 ili 6 inca.
Ako cemo realno ni laptop nema nekih potreba za tom rezolucijom.
Ja pixele nisam uspeo da vidim jasno jos na 1020 a 720p je na 4,5 inca... Eto koliko je potreba za 4K na telefonu. Ali ajde kao i sve do sada progutace trziste svaku potrebu...bice to must have jos do kraja ove godine marketing je cudo, pogotovo Samsung, LG..

Sony samo neka radi light UI modifikacije, svidja mi se stock ui gotovo minimalno skinovan.
Poredio pre neki dan bas S5 sa mojom Z2 :-D ljudi onaj Samsung je cista Ciganijada, ono sarenilo ono.... Ma kako je Google dopustio da mu tako unakaze sistem :-D
 
Poslednja izmena:
'Ša se bre bunite?!? Mora da se ide na 4k. BRE! Kako mislite da pređu na 8K ako u međuvremenu ne omasove 4k?!?

:D :D :d
 
Poenta je da to progura veliku gustinu piskela na laptopove, monitore...koji ako niste primetili veoma slabo napreduju. 8K naravno, jer hoću da imam pristupačan monitor te rezolucije, hardver koji ga lagano gura, i odlično urađeno DPI skaliranje.
A to svakako neće da se desi dovoljno brzo, ako se kaže, ma dovoljno je ovoliko.
 
Nazad
Vrh Dno