Šta je novo?

Sony Xperia Z5, Z5 compact & Z5 Premium

Simpaticna kockica. Ako ubogalje z5c sa 2300mah, izgoreli dabog i ja i oni!
 
^ ako ocekujes Z5 seriju sa duzim trajanjem baterije od Z2/Z3(compact).. odmah zaboravi na to :) Pre svega zbog S810 a onda i zbog trenda da su kucista sve tanja a baterije sve jadnije.. nista posebno ne ocekujem od Z5 serije osim manjih unapredjenja kamere i jos nekih sitnica, najvise cekam 6.x sony UI za nekoliko meseci ili kad god.

Do S820 sve ovo je mizeran ''upgrade'' u odnosu na super S801 Xperie iz prosle godine.

[YOUTUBE]O01AxPd3szU[/YOUTUBE]

Evo, to je taj osvezeni Z3 (+/-) :d

Jeste 23MP kamera.. nebitno totalno, 1/2.3'', koji li je to senzor..? Nikada nisu predstavili niti imaju na sajtu nesto slicno..
Al' kad vidim ovaj UI kamere najezim se.
 
Poslednja izmena:
Jedina novina ta kamera i senzor za otisak. To im nece biti dovoljno da naprave nesto zapazeniju prodaju.

Ceka se sledeca godina..
 
Bukvalno nista posebno bolje od Z2/Z3, stvarno ne vidim zasto bi neko sa XZ ili Z1 presao na Z5 po bolesno visokoj ceni umesto na daleko jeftinije Z2/3 koji ce minimum jos 6/12 meseci biti podrzani softverski a uz to 99% ostaju broj 1 sto se autonomije sony telefona tice.

Senzor za otisak.. ne mogu da zivim bez istog :d Ali ajde, kapiram da nekima sirom planete to znaci.. neka, nema veze, ne smeta mi ali sigurno ne bih koristio.

Izgleda da je problem za Sony sto Z2/3 nisu imali vece mane a u 2015. godini nigde zanimljivih i korisnih inovacija u android svetu + S810 raspad.
LG je imao laksi posao, G3 je failovao na mnogo polja, ove godine izbacise odlican G4 sa mozda i najboljom kamerom pa je utisak mnogo bolji cak i pored prosecne baterije. S6 je isto imao lak posao posle nakaze S5 + Edge kao kakva-takva inovacija..

Evo sta je rekao onaj Francuz o Z5:

He's Sony France marketing director
The subject of the video is the z5 premium
He's saying tha the Xperia engraving on the aluminium frame is exclusive to the z5 premium
Two days autonomy
New photo sensor, the markets fastest autofocus 0.3 seconds
5x zoom
And he confirmed the 4K screen a world first without being able to explain the utility...

Ta glupost sa 4k im je mozda sansa slicna onoj kada je LG imao dobru prodaju G3 zbog jednog od prvih 2k displeja. Ali ne zelim da zamislim kako rade 4k i S810 u kombinaciji :d
 
Poslednja izmena:
Sony sam sebi puca u nogu sto izbacije flagship modele na polugodisnjem nivou a onda naravno da su promene samo kozmeticke prirode, ako i toliko. ni firme sa mnogo vecim budzetima ne mogu da naprave revolucionarne proizvode u tom roku, niti ima tu sta da se izmisli novo. koliko ce iP6S biti drugaciji od iP6 a pritom ce proci godinu dana, a budzeti su nemerljivi? u principu, telefoni su vec preplavili trziste i odavno su vise nego dovoljno dobri za prosecnog korisnika a napredni kupci od kojih se ocekuje da zamene telefon su postali besni i prebesni i nije ih je lako naterati da zavuku ruku u dzep. jako je tesko prodati uredjaj u velikoj kolicini, cak se ni S6 nije proslavio po prodaji, vidim kriju cifre kao zmija noge. jedino sto apple-u polazi za rukom da iz generacije u generaciju rusi rekorde prodaje, verovatno neka masovna hipnoza na svetskom nivou, sta li...ali ajde, sada su imali skok na vece ekrane posle onih igrackica, videcemo kako ce sa 6S proci.
 
Poslednja izmena:
^ bravo, odlicno receno. Samo sto Apple ima jos materijala da rusi rekorde prodaje, tek su presli na vece ekrane, pa onda veci senzor kamere, malo veca baterija.. sve to ce da cede jos 2 godine dok npr 3000 mAh baterije i 1/2.3'' senzori (velicina iz prave foto. kompakt klase) postoje na androidu vec pune 2 godine (G2 i Z1).
 
Dokle god svaka fufa ala kardasijan(i ostale usa globalne slavne ciganke) fura/furaju iphonove i kaci/kace slike sa njim na insta , fb i ostala cuda za ip kao brend nema zime. Taj tip medija je toliko postao uticajan da to ne moze da se opise..
Ima tu i drugih faktora,ali sama prezentacija ip i marketing oko njega prosto stvaraju takvu armiju vernih sledbenika.

Takav miks aktivnosti je extremno tesko napraviti,zato ne smem da zamislim kolike plate imaju tamo ljudi na najbitnijim pozicijama :)
 
Poslednja izmena:
^^
krastavac, moze im se. imaju ekstremno lojalne kupce kojima strizu vunu sa ledja. sve to nije bitno jer ko voli iP kada ga kupi novog zaista ima kokainsku euforiju. posmatrano iz tog ugla, ti uredjaji mozda i vrede te novce i taj osecaj srece zbog dobre kupovine je i poneta svega. andorid korisnik i da kupi Egde pa ce lupom traziti mane, ne valja ovo, ne valja ono, rekao Zika na forumu da ostaju otisci, mozes misliti...
 
Bilo bi zanimljivo da se nekako izracuna ovo.. mislim da ce se IP6s i 6S plus za 12 meseci prodati u vecem broju nego M9/Z5/S6(sa Edge) i G4 zajedno :) Mozda zvuci kao preterivanje ali mislim da nece biti mnogo daleko od istine..

Licno gotivim ios, 4s i 5s su mi vrh telefoni ali su ekrani bas mali, sto se tice IP6 bukvalno me nista ne privlaci da prsnem tolike pare na 5s sa vecim ekranom (IP6 je bukvalno uvecan 5s).
Kao sto ne postoji sansa da iskesiram 500e+ za aktuelne android flagship telefone. Do 350-400e ima odlicnih androida i to je to..

A Apple tek ima da rusi rekorde prodaje, samo cekam da naprave neki veci pomak sa kamerom, 2Gb rama i da ubace konacno krstenu bateriju, pa 100 milki+ takvih telefona ima da prodaju :)
 
Poslednja izmena:
Da ali je XP skoro 2 godine stariji telefon, uz to i prilicno jeftiniji, 5s se pojavio u vreme kad i G2 sa 5.2'' displejcinom..
IP 5s mi je vrh ovako ali da bar ima 4.5'' i jedno 2300 mAh.. bas iz tog razloga sam i presao sa XP minijature na Z2 ciglu sa akumulatorom :)
 
Poslednja izmena:
E ovo vec obecava.. neki su vec pominjali da ce displej inace raditi u 2k rezimu a samo u nekim situacijama u 4k (mozda samo kao 4k X-Reality koji svejedno moze da se iskljuci).

z5.jpg
 
Opa...daj boze...mada za 5.5 inca ili koliko ce vec biti ne bi ni smela da je manja bat.
 
Pa dobro. I opt ima 3300 na 5.5 fullhd pa se raspada. Drzi 40% manje nego opo.
 
Pa da. Uglavnom je u displeju(ne vuce svaki displej isto struje npr g3 displej prozdire struju u poredjenju sa s5,g2 itd itd) i soc-u ,pod predpostavkom da je softver normalno odradjen.
 
Poslednja izmena:
Ako neko zna da izvuče max iz baterije to je onda Sony.
 
Pa da. Uglavnom je u displeju(ne vuce svaki displej isto struje npr g3 displej prozdire struju u poredjenju sa s5,g2 itd itd) i soc-u ,pod predpostavkom da je softver normalno odradjen.

Pa da, isto tako oni TN paneli sa Z1 trose dosta vise od M8 npr a ista dijagonala i rez (sa p-va primercima Z1 je malo bolja situacija) .

Za Z3 displej kazu da je najstedljiviji 5.2'' full hd IPS (nesto oko refresh rate-a, neka nova tehnologija), isto to valjda ima i Z4 tablet koji se takodje dobro pokazao u testovima..

Mada cim vidim S810 u specifikacijama oprostim se od neke vrhunske autonomije :)
 
Evo sta kazu na sajtu ibtimes.com za 810:

"All three models will be powered by the Snapdragon 810 SoC instead of the new Snapdragon 820, reports Phone Arena . Sony has reportedly resolved the issues of overheating for the Xperia Z4 devices, even if users will watch Netflix in HD, film video or play video games."
 
Super. Ako nista drugo, turis ga u bokal vode i gledas...bar je vodootporan, jel :d

Btw jos samo jedan dan!!
 
Još će ovo da ispadne odlična kombinacija što se tiče grejanja i throttling-a. :D
 
Pa stvarno ne vidim razlog da guraju 1080p na 4.6'' i to u trenutku kada konkurencija jos uvek nema odgovor (kompakt flagship) ni na Z1c od pre skoro 2 godine :) Uz to je bolja kombinacija 720p za S810.. ako baterija bude bar 2600 mAh uz novi senzor kamere i verovatno OIS moze to da bude ubedljivo najbolji mali fon jer su male sanse da IP6s/c ima krstenu bateriju..
 
Poslednja izmena:
Verovatno su jako uc s810. Da li ce uspeti time da spasu bateriju videcemo..

Ako bude imao ois to ce biti prvi sony sa tim cudom ? Bas me interesuje kakve ce slike bacati

Edit: @hsv.stoned

Citam ove spec azdaje meizu-a. Kakav je ovo senzor leba ti ? :)

The ME5 is rumored to come with a 5.5-inch screen, a 20 MP Sony Exmor RS rear camera with f/1.8 aperture and the 1/1.7" Sony IMX204 sensor, as well as a 6.2 MP selfie snapper with f/1.8 aperture and a 1/3.06" sensor with wide-angle lens. The phone should have 2.5D curved glass on both the front and the back, with a metal frame - a design that's said to be reminiscent of Samsung's Galaxy S6, but with less reflections put out by the glass. There will be a fingerprint sensor on the back, 4GB of RAM in tow, and a 3,600 mAh battery. It will be around 7.9mm thick, but the camera will protrude to 9.9mm.


Sta li ce soni ubaciti u ove svoje mobove ?
 
Poslednja izmena:
^ nisam siguran koliko je to tacno, to je senzor za prave kamere/kamkordere koliko znam, nije mobajl verzija :) Sony nema bolji senzor za smartfone od IMX220/230/240 (poslednja 2 su sam vrh od trenutne ponude).

Nego.. evo ih :) Super deluju, nema mnogo razlika jos od XZ/Z1 ali je dizajn svaki put sve bolji i bolji. Compact deluje prilicno debelo, bio bi fazon da ima 3k mAh :d

XgjxT3i.jpg


UY0d0cp.jpg


hG5S6EZ.jpg


pVYFKHh.jpg


8K7hxJ3.jpg


GuFAoBl.jpg
 
Pretpostavio sam da je za kompakt kamere ;)

Cudno deluje ovaj alu sa strane. Ova dva modela pozadi nemaju staklo ? [emoji15]
 
Poslednja izmena:
Oni izgleda i dalje misle da je dual led blic mnogo skuplji od ovog obicnog :)

Nisu losi telefoni, steta sto ce ih S810 unazaditi prilicno. U 2016. tek moze da se ocekuje pravi korak napred u odnosu na Z2/Z3.

Bas me zanima koji su ovo materijali na Z5/Z5c (ako su uopste pravi telefoni u pitanju/sa finalnim dizajnom). Na Z5+ deluje da je staklo pozadi.

Ne deluje lose kao sto sam mislio ovaj novi power taster mada je stari super http://www.xperiablog.net/2015/09/01/will-you-miss-the-sony-xperia-signature-power-button/
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno