Šta je novo?

Sony Xperia Z5, Z5 compact & Z5 Premium

Zar moto nije imala sa gornje strane.(moto atrix ili tako nesto) Plus je imalo oblik nekog budjavog kratera. Ni prici resenju zte i sada kopiji tog resenja sonija
 
Poslednja izmena:
Zar moto nije imala sa gornje strane.(moto atrix ili tako nesto) Plus je imalo oblik nekog budjavog kratera. Ni prici resenju zte i sada kopiji tog resenja sonija
Imala gore, ali isti koncept(nisu leđa, ni ispod ekrana nego na stranici/lajsni) Samo što se svuda lock/power dugme pomera sa vrha na stranu zbog veličine, pa je i taj senzor skočio na stranu. Dobra je stvar, samo da ne bude na prevlačenje...
 
Sto se baterije tice ova slika mozda i garantuje min 2600 mAh za Z5c.. ali opet S810 raspali..

Gdje si procitao da ce biti SD810? Ja opet ne vjerujem (tj. nadam se) da nece biti.... ili ima li sanse i kad bi bio, da je neka nadogradjena varijanta bez problema pregrijavanja...
 
Ako sta volim kod sonija je maximalno dobar sw. Čak i sa malim baterijama postizu ono sto samsung moze samo da sanja. Note 5 neću iz principa da uzmem. Cekam ovaj premium sa 5.5.
Evo par ss sa z2 tableta. Ovo je bolesno dobar tablet. Sorry za off
Screenshot_2015-08-27-18-29-55.pngScreenshot_2015-08-27-18-29-47.png
 
Jos neke glasine (sa nekih 更新的朋 sajtova):

Supposedly new info regarding the new camera sensor: "XPERIA IMX300 open with full pixel oversampling 4K nice matter, as to what I reduces rolling shutter problem with the sensor support high-speed cutting width 4K / 60p."
IMX300 is the new sensor name but i dont' quite understand the rest.


A new info regarding z5+ 4k display and battery life concerns: "Xperia Z5 Premium regarded as proven, many people worry that 4K will seriously affect the life of the screen, but this time Sony is also clever only in pictures and videos of the time will be full resolution rendering, rest of the time in accordance with 2K resolution (pending final confirmation) rendering, Of course, the 5.5-inch screen is fine enough 2K".

So i read z5+ will have a 2k display resolution and 4k resolution only when viewing photos and videos (4k x-reality?). how is that possible?


I'm going to assume it means that the display itself is 4k, but for the GPU rendering non-photos and videos on the screen, it'll treat multiple actual pixels as a single pixel. For example, 4 of the 4k pixels could be grouped together to form a single 1080p pixel. This way the GPU has far less work to do than if it were to render a 4k image. The display itself will still show 4K pixels, but we know Sony has had tricks to save battery life with static images, so they might be able to work around that

Xperia Z5 press pictures emerge; 23MP camera confirmed

Xperia-Z5-Press_1-640x451.jpg


Bas su se potrudili da promene.. nesto :d
 
Poslednja izmena:
CNbrM3kWcAEDgb4.jpg:large
 
xperia_z5_press_02.jpg


Ne mogu da ga prepoznam jbt .. [emoji15] U ozbiljan redizajn se bacio sony.
 
Ček da se i ja upišem u temu... E ovo se zove telefon!
 
Pa sto bi menjali nesto drasticno dizajn? Ako neko ocekuje da ce menjati dizajn u smislu zaobljenih "Samsung" ivica to ce tesko da se desi. :) Meni se licno svidja izgled svih do sada Z modela i mislim da ce svaki sledeci model iz Z serije imati maltene slican (isti) izgled.
 
Npr da ne bi propali ? Htc kopirao m8 po dizajnu i otisao u provaliju.. Ovi furaju od kada znaju za z seriju isto,mada su oni odavno u provaliji :)

Jbt i meni se svidja dizajn ip5 sto ne znaci da je to neko merilo i da ne treba da se menja vremenom..
 
Nemam pojma, meni je ovo jedan od lepših telefona na marketu (nije još ali dobro) ... Uopšte cela z serija... Stvarno nemam ideju šta bi mogli toliko da promene u dizajnu.. Softver takođe odličan, prvi uz nexus liniju... Oni su dobrim putem krenuli, samo ih Usa kolje što tamo nisu jači.. Kada bi u Americi poludeli za njima, ceo svet bi ih kupovao... Treba malo jača reklama i povoljnije cene ali od toga nema ništa... :)
 
Ne treba im ni jača reklama, već je potrebno da krenu da se prodaju kod USA provajdera. Oni su bog i batina mobile industrije, na žalost.
 
Vjest su svi objavili, da kazem POTVRDILI, raduje me to je jer vijest onda 99,99% istinita.
Evo i na stranim i domacim sajtovima kazu da ce biti sa tzv.hibridnom tehnologijom fokusa.

Alleged-Sony-Xperia-Z5-2.jpg

:)
 
Poslednja izmena:
Sta uopste znaci taj hibridan sistem fokusa, vidim svi mu se obradovali ko sexu sa bliznakinjama?!
 
Pa nista posebno, u sustini brze i bolje fokusiranje od dosadasnjih resenja.

Evo kako to radi na M5 vs M9+:

[YOUTUBE]E3kJSZd3xgg[/YOUTUBE]
 
Koliko mi je ružan ovaj M9+. :D
Ovaj AF deluje kao fina evolucija.
 
Da, kamera znacajno unapredjenje ima ( sem opet maleckog LED blica :( )
Ali sudeci po vecini info bice SD810, a sve i da je skroz rjesen problem grijanja, zbog lose reputacije istog, Sony bi mogao opet losu prodaju da ima. Ili to 90% obicnih korisnika nije briga kao nas zaludjenike... :D
 
Meni ne smeta, ne igram igrice i ne snimam u 4k po pola sata. Ali mi zato smeta *****no pozicioniran vol taster i nadam se da mu nece smanjiti bateriju kao sto svi furaju taj trend danas!!
I po vasem misljenju kakav je taj novi 300 senzor u odnosu na onaj mx230 sto je u novim samsunzima?!
 
Ne smeta ni meni za 4K, rijetko da cu ikad koristiti, ali igrice igram i to dosta. Sto se tice kamere, dnevne slike tj kvalitet ustih nikad nije bio sporan, nego nocne prave problem, a sa ovim novim opcija ce se vise moci rucno podesavati slucno profijima
profijima.
 
11899582_1647696952109002_1696689403_n.jpg
 
Sta je ovo 10 35 na displeju (znam da je sat ali deluje kao da je nalepnica)? Koliko je crna pozadina covek bi pomislio da je amoled u pitanju :) Mada je slika losijeg kvaliteta
 
Da nisu ubacili Glance sa Lumie :p
 
Sta je ovo 10 35 na displeju (znam da je sat ali deluje kao da je nalepnica)? Koliko je crna pozadina covek bi pomislio da je amoled u pitanju :) Mada je slika losijeg kvaliteta

Nalepnica a displej je ugasen, ima ih i na satovima i vecini ostalih telefona. Najverovatnije da je tako posto cak ni onaj P8 huawei sa Neo IPS nije sjajan po prikazu crne iako taj neo displej vazi za unapredjenje IPS-a na tom polju..

Zhxgy41.png


1DHE3fv.png

One site state:
Z5 Compact 2300 mAh battery
Z5 2930 mAh
Z5 Premium 3050 mAh
and the other state:
Z5 Compact 2600 mAh battery
Z5 3000 mAh
Z5 Premium 3200 mAh

Prva opcija je fail (mada ne verujem da ce compact imati 2300 mAh jer je kuciste prilicno debelo na onim slikama), druga moze da prodje ali opet nista od sjajnih Z2 i Z3/c autonomija.. sto je najgore i kao takvi imaju sansu da budu na vrhu po trajanju baterije od 2015. flagship androida :d
 
Poslednja izmena:
6e804e9ea89257abf7ded8c854dfe4e3.jpg


Ako je nalepnica onda bzv, glance na droidu bi stvarno bila dobra fora :) jos sony clock, lepo izgleda.
 
Evo ga :d

[YOUTUBE]b50H78qufxo[/YOUTUBE]
 
Nazad
Vrh Dno