Šta je novo?

Sony Xperia Z5, Z5 compact & Z5 Premium

Naravno da ne bih, ali koliko sam upucen, do extremnog zagrevanja dolazi iskljucivo u slucaju igranja i 4k snimanja, a ja se ne zanimam ni jednom od tih radnji ;)
 
Some new info about Z5x-s

Sony SW level is 32.0

Camera max resolutions are:
23MP 5520x4140 (4:3)
20MP 5984x3366 (16:9)
so the two ratios leave out the cornerns - less artifacts (max sensor res would be 5984x4140)
HD

Z5 Compact has the same larger metallic sides as Z5 itself - they say its more comfortable to hold in hand - new phones are not so slippery as Z3 versions. Same size as previous.

Z5 (E665x) has 32GB storage (and probably still 3GB ram), SD card and SIM go into one slot on the left side. The fingerprint sensor is pretty accurate - you slide your finger over power button. Size/weight is the same as previous phones. Back is not glass but plastic.

Z5+ is still unknown

http://www.phonearena.com/news/Alleged-Sony-Xperia-Z5-design-leaks-in-chassis-schematics_id72916
 
Poslednja izmena:
Ma samo da ga naprave da se ne greje ko ovi trenutno Flagship-ovi i da duze traje baterija. Ostalo moze kako hoce. Senzor otiska prsta velika glupost po meni ali ko ima extra vazne podatke u fonu onda kapiram....
 
Nije losa ako imas devojku/zenu a pecas nesto sa strane. :) kapiram da mu je to glavna primena
 
Nema te zastite ako zena ima imalo u glavi. Taj senzor jos niko nije za*ebao :)
 
Ovo za vol mi se čini da će imati veze s kamerom. Čim su toliko do fizičkog okidača
 
Na linku inace pise da senzor radi na swap a ne na dodir, ocaj ako je istina!!
 
Slažem se. Ako je tako to će biti poprilično loše.
 
Opet se za kameru pominju ove karakteristike:

24MP (1/2.3''), f1.8, 25mm, sensor-shift stabilizacija (hw) za Z5/Z5+ umesto OIS-a (Z5c OIS), 2 hdr rezima, 12bit RAW podrska, neki novi 4k mod, 12MP prednja kamera..
Sta je od ovoga tacno.. videcemo.
Samo mi nije jasno koji je ovo senzor jer su ti najbolji i najnoviji sony (imx 230/240) za nijansu manji (1/2.4'' i 1/2.6'').

http://www.nowhereelse.fr/photos-sony-xperia-z5-dummy-109330/

sony-xperia-z5-dummy-01.jpg


sony-xperia-z5-dummy-05-300x300.jpg


Deluje da kuciste nije previse tanko pa moze da se desi da ima dobru bateriju (3000 mAh+).
 
Poslednja izmena:
I meni tako deluje.E sad ako bude regular Z5 imao 2k displej dzabe mu i 3000 mAh,da je bar 3300...
 
Ovo je navodno Sharp 4k IPS koji ce se ugradjivati u Z5+/ultra, kako god. Qualcomm tvrdi da ce potrosnja sa 4k biti samo za nijansu veca od 2k mada im nista ne verujem ali videce se sve u narednim mesecima.

5.5-inch class 4K IGZO IPS panel for smartphones

forum_img06.jpg
 
Cisto preterivanje, 4k rezolucija je preterana na 10incaA a kamoli na 5 ili 6 ;-)
 
^ 2k je preterana rez, za telefone, o 4k ne treba ni polemisati.. ali je jasno da ce u narednih 12 meseci dosta telefona stizati sa 2k/4k.. uzas.
 
4k na telefonu ima smisla samo kad se taj telefon koristi za VR uz dobru optiku kao što je samsung napravio u saradnji sa Oculus. Ovako za normalno korišćenje je glupost.
 
Pa da, neko sa foruma rece da je valjda negde probao VR i da na 720p/1080p deluje strokavo. I sony je najavio VR ali sve to je nebitno za 98% nas, umesto da se ide napred posle standarda trajanja baterija koje su postavili G2/Z2 i slicni polako se ide ka tome da ce telefoni biti 4-5mm tanki sa smesnim baterijicama i 4k ekranima, sve zbog neke iluzije cyber tripa i nekakvih inovacija a upotrebna vrednost NULA :)
 
PA da prvi oculus je poprilično low res. I taj deo smeta. Mada je "immersiveness" vrhunski.
 
U svakom slucaju nadam se nece biti samo blaga nadogradnja poput Z1/Z2/Z3 i ako su isli dobrim putem, nego nesto dobrih novina da mozemo reci da je ,,novi'' model, i naravno bez SD810, a za ekran se 100% slazem, nema potrebe za vecom rezolucijom od 1080.
 
Problem je što marketing kolo vodi tako da 1080p više nećemo videti u većem modelu.
 
A sony se inace razbi od marketinga i bilo kakvog vida reklame...bar kada su telefoni u pitanju ;) ...od njih jedino sto moze da me iznenadi je da promene ovaj ciglast oblik.
 
Ko sta voli, meni su Z modeli super, npr ja ne volim dizajn Samsunga... I ovih ostalih kina kopija modela, a vecina gleda da dizajn bude na foru samsunga ili iphone-a posto to ide ko ludo, oproban recept. :-SS
 
Na ali-u se vec pojavila dodatna oprema za Z5 i Z5c.. :d
 
Još malo i možda dobijemo najbolji telefon 2015.
Koji će da predstave Z5 i ultra?
 
^^ Prvo Z5 i Z5 compact, a ultra valjda kasnije.
 
uploadfromtaptalk1440653837816.jpg
Evo novih informacija.
Super što z5 ostaje na 1080p.
 
Bas sam se nadao da ce na z5c da dignu ekran na 4.7 ili smanje dimenzije :(
 
Kad bi z5c imao 3000mah bateriju, to bi bio najbolji potez. Ta baterija bi večno trajala sa 720p. [emoji4]
 
Pogledajte prilog 177952
Evo novih informacija.
Super što z5 ostaje na 1080p.

Verovarno ima tacnih podataka ali.. ta vest je preuzeta sa sajta/bloga/fb na kojima pise tj lupeta neki gruzijac koji je umislio da je sony insajder :d Na esatu ga stalno napusavaju ali on ne odustaje.. stalno pise gluposti i sto je najgore ostali sajtovi se cesto pozivaju na to..


Kad bi z5c imao 3000mah bateriju, to bi bio najbolji potez. Ta baterija bi večno trajala sa 720p

Sto se baterije tice ova slika mozda i garantuje min 2600 mAh za Z5c.. ali opet S810 raspali..
CLtmyWsWIAEGTue.jpg:large
 
Poslednja izmena:
To je sve premalo za s810..

Gledam sada slike kejsova ,senzor za otisak sa strane. Super kopirano resenje od zte.
 
Nazad
Vrh Dno