Šta je novo?

Sony Xperia Z5, Z5 compact & Z5 Premium

sSCmG5164NfeP1hS7Dx2.jpg


Mada verovatno je ovo neko samo lupio..
Jao, ako ovo bude uzimam pa lepo da je 2000€. Ozbiljan sam :D


Misliš godine? Na S6 fotki drvo još nije ni olistalo :D
Hahah :D
 
Od kojeg je materijala na kraju Z5 (ne compact) ili Z5 premium..? Bilo je najava da ce Sony pokusati da resi na svojim modelima problem sa 810 i njegovim pregrevanjem, sta bi sa tim?.. Inace jako lep telefon u moru ovih nekih nakaza za stolove po kaficima, retko elegantan fon..
 
Pa zar nije bilo rečeno da će xperije koristiti M, jer one "nisu najbolji telefoni" i zato Bond ne može da ih koristi.
Plus su uštedeli brdo para jer neće Bond da ga drži u rukama.
 
Meni se svidja z5 serija, ali s810 mi nije neko posebno rjesenje nazalost :( Na yt/btekt lik tvrdi da je snimao 4k 10min bez problema i ako je to tacno vjerujem da nece biti overheatinga i throttlinga. 4k rezolucina na 5.5 po meni suludo. Imam note 4 i ne vidim neku razliku u odnosu na m8 koji sam imao prije. Zanima me trajanje baterije. Po mom misljenju z3 compact i dalje best buy.
 
Ako su morali da povećaju hlađenje onda nije ni čudo što je baterija manja. Morali su da izbace ove modele, jednostavno nisu imali izbora.
Za pola godine eto nam novih modela ;-)
 
Zna li se koliko ce otprilike kostati Z5 Compact,u moru tableta fableta i jednostavno ogromnih telefona...deluje mi kao best buy :D

Nece preko 500e nadam se :p
 
Ma nek se oni meni malo najedu ...... Pa da li su oni kršteni?!?
 
Ne znam sta se cudite, pa huawei i ekipa su podigli cene svojih telefona a sony, samsung, htc uvek imaju tako visoke cene na pocetku prodaje, ko prati sve to dobro zna da ce za par meseci moci da kupi svaki flagship (nov, sa garancijom) za 450-500e max. :)
 
Toliko i ciljam (do 450€), a preko toga ne idem ni za živu glavu!
 
Objavljene su zvanice cenu u Nemackoj, Z5C 550e na Sony-evom sajta i u Mediamarktu. Isporuka od 13.10.
 
Pašće i to za mesec-dva :)
 
Toliko i ciljam (do 450€), a preko toga ne idem ni za živu glavu!

Pa da, pametno, nijedan telefon na svetu ne vredi preko 450e. A sto se Z5c tice.. pocetna cena 550e u DE, kapiram da ce za 2 meseca najkasnije kostati oko 450e kod preprodavaca i po raznim oglasima :)

Inace po kompakt verziju tj cene je problem to sto ih operateri ne dobijaju.. i onda ih nema po oglasima sa domacim garancijama. Mozda i gresim ali koliko sam primetio Z1c/Z3c nijedan operater nije imao u ponudi do sada..
 
Šta će im kad je to loš telefon, skup za tako mali ekran :S:
 
^ osim kada su ajfoni u pitanju, tada ni 400e+ za 4'' displej (5s/5c) nije problem :)

Inace neki ''provereniji'' insajderi kazu da ce sony u narednih 6 meseci izbaciti Z5 ultra sa 6.44'' 2k/4k ekranom, 16MP kamerom (navodno imx240 kao sa Note 4 npr), imace i stereo zvucnike itd, nesto kao uvecana verzija Z5p.

Isto tako jedan od njih kaze da ce preskociti mwc tj da nece predstaviti Z6 seriju vec neke jeftinije telefone a 2016. flagship Z6 serija navodno stize u maju te godine sa S820.
 
Poslednja izmena:
A z2 compact nije radjen?
 
A z2 compact nije radjen?
Nije, Z1c se pojavio samo oko mesec dana pre Z2 i to sa IPS displejom a i sve ostalo je bilo slicno kao na Z2 pa je u skladu sa tim Z1c nesto izmedju kompakt verzija Z1 i Z2.. skoro pa ispada da je Z2c izasao pre Z2 :D Mada se taj kompakt u Japanu pojavio nekoliko meseci ranije, kao Z1f ali je globalno postao dostupan tek pocetkom 2014..
 
Poslednja izmena:
Tako izadje i Z2 ali tek u zemljama poput Srbije postane popularan tek sledece godine ;-) tako ce i z5 :p
 
Sony rumored to launch Xperia Z5 Ultra with SD820 next year

Boles' :)

Specs-wise, the device is said to be powered by Qualcomm's upcoming Snapdragon 820 SoC, and sport a mammoth 6.44-inch (2160 x 3840 pixels resolution) display. It will come with 4GB RAM, feature a 23MP rear camera, and pack in a 4000mAh battery.

And here are some Sony Xperia Z5 Clear Image Zoom photo samples

Nista posebno ali moze da prodje, posebno 3x digital. zoom.

Sony has people sold on its new Xperia Z5 lineup, and here's the proof
Klasicna PA glupost, nije ovo nikakav dokaz ali su reakcije na Z5 seriju u sustini dosta pozitivne.

Sony Xperia Z5 camera autofocus speed test: how fast is it?
[YOUTUBE]4Qxg_UgRPbE[/YOUTUBE]
Video na mute :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno