Šta je novo?

Koje tastature koristite?

Labtec Illuminated Ultra-Flat keyboard, uzeo sam je u februaru 2010, okupana kafom i sokovima numero puta, radi kao prvog dana. Nije gejmerska tastatura, pored standarndnih tastera ima kao 9 multimedijalnih ali to mi i nije toliko bitno.

Nadam se da će me Genius Scorpion K5 tako služiti :)
 
Microsoft Comfort Curve 2000. Blago zakrivljena, plitak hod tastera, tasteri su siri nego obicno, tj. vise su medjusobno spojeni, izuzetno laka za kucanje i vrlo brza.
Da sam na vreme mislio sada bih imao jos jednu novu u rezervi. Ovako ce biti problema kada stigne za zamenu...
 

Prilozi

  • 0001985.jpeg
    0001985.jpeg
    128 KB · Pregleda: 159
Microsoft Comfort Curve 2000. Blago zakrivljena, plitak hod tastera, tasteri su siri nego obicno, tj. vise su medjusobno spojeni, izuzetno laka za kucanje i vrlo brza.
Da sam na vreme mislio sada bih imao jos jednu novu u rezervi. Ovako ce biti problema kada stigne za zamenu...

Moja omi5ena tastatura... :)
 
Logitech G11

logitech-g11.jpg


Koristim je vec zadnjih 5 godina sigurno, svasta je prezivela, i dalje se drzi. :D
 
Poslednja izmena:
Logitech media keyboard 600. 5 godina je koristim, koliko i ceo kompjuter, svasta sam pozeleo da menjam na njemu ali tastaturu nikada. Najbolje potrosenih hiljadu dinara u zivotu. Vremenom postane malo bucnija ali sve drugo radi kao prvog dana. Tasteri za muziku su iz raja izasli :,,: Da je ima u prodaji ponovo bih kupio istu.
 

Prilozi

  • logitech-media-keyboard-600-be.jpg
    logitech-media-keyboard-600-be.jpg
    79 KB · Pregleda: 204
Koristim od 2012 - Steelseries Merc Stealth , tesko da cu je u naredih 5 godina promeniti , ona je definitivno nesto najbolje sto je po meni izbaceno od tastatura .

mercstealth.jpeg.
 
Steelseries 6gv2, kupio pre 3 godine. Odlicna, jako izdrzljiva. Jedna zamerka, dugmici se izlizali posle par meseci.
 
Steelseries 6gv2, kupio pre 3 godine. Odlicna, jako izdrzljiva. Jedna zamerka, dugmici se izlizali posle par meseci.

Eh kad bi mogao da kazem isto za M800... Pored tastature od 200 evra, opet moram da koristim pouzdani A4Tech od 20 :(
Ili sam ja baksuz, ili oni nemaju dobru kontrolu kvaliteta
 
Poslednja izmena:
Logitech G11

logitech-g11.jpg


Koristim je vec zadnjih 5 godina sigurno, svasta je prezivela, i dalje se drzi. :D

placem kada vidim, jer ja sam moju ubio kombinacijom koka kole caja i kafe u 3 dana ... tj uspeo sam da je osposobim ali je jedan deo tastature riknuo :/
odlicna tastatura veoma kvalitetna
 
Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000, tastatura je za one koji puno koriste. Bavim se grafickim dizajnom i mnogo provodim za njom. Imao sam jednu staru 6god. prodao sam je i uzeo istu takvu ali je ta nazalost je upravo crkla posle 6 meseci rada.
 
Takođe i kod mene Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000, mišonja je zamenjen nekim Xwave-om. Tastatura je polivana i urnisana godinama, kupljena u Imtelu ko zna kada. Pošto mnogo vremena provodim radeći sa njom - bavim se prevođenjem, počinjem da osećam kako je nagriza zub vremena. Poneki taster ponekad neznatno zakoči, retko se desi da kao da nisam dovoljno pritisnuo taster, pa se pritisak ni ne detektuje i tako te sitnice. I sad se pitam koja bi mi alternativa bila, vredi li prelazak na mehaničku neku ili nešto treće?
 
Koristim g700 preko 6 godina. Ok tastatura, kako bi ja reko neunistiva. Planiram da je zamenim, dosadila je :D
ke_pic.php
 
Danas stigla Cooler Master Mech (brown switch).
 
Poslednja izmena:
Yenkee YKB 1010


da izrecenzujem malo:kupio sam je jer ima naša slova a i da je koristim za povremeni gejming... prijatna je za korišćenje ovi multimedijalni tasteri vrše funkciju dobro automatski su podešeni ovaj krug je za pojačavanje i smanjivanje zvuka na kompu,teška je tastatura što je dobro gumice su od prave gume tako da nema klizanja i za igrice je zgodna iako ne spada u gejming tastature proizvodjač je poljska...
 
Neka preporuka za jeftiniju membransku tastaturu sa led tasterima,koliko vidim vecina ima backlight osvetljenja,gledao po klipovima i ponovo u mraku su slabo uocljivi tasteri.

@ficicaaa

ta scorpion ima pozadinsko osvetljenje?
 
Poslednja izmena:
iskreno ne bih dao te novce zato sto za 4k ima ms industrial mehanicka, uzeo drug i za te novce razbija [emoji16]

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Nedavno sam igrom slučaja, pokidao kabl na Roccat Isku+ tastaturi, pa, pošto mi je bilo hitno, a nisam baš bio pri kinti, želeo sam samo bilo kakvu tastaturu koja ispunujava par uslova : 1.) da ima "srpski" font sa žšđćč (navikao) 2.) Da ima pozadinsko osvetljenje (često kuckam u mraku) i 3.) da ne izgleda kičasto i dečje, već kao klasična tastatura. i 4.) da nije više od 3.000.
Kada se izuzmu kič tastature "nikadčuo" proizvođača, jedino Genius pravi tastature sa našim slovima i pozadinskim osvetljenjem. A sa Genius proizvodima imam jako loša iskustva. I, naravno, sve do jedne sijaju u najmanje 7 RGB boja, šareno ne zna se. A jedina među njima koja može da svetli jednom bojom bila je Scorpion K10. Dakle, 2850 dinara, može da sija jednom od 7 boja bez ikakvih efekata (a ima ih), nema nikakvog "šareniša", izgleda kao mehanička tastatura...
I, evo, posle par dana korišćenja ozbiljno razmišljam da kupim još jednu, da mi stoji u rezervi i još jednu da je koristim na poslu. Nema uobičajenog krckanja i uvijanja plastike za ovu klasu proizvoda, tasteri su prijatni i imaju dubok hod, koristim samo plavo osvetljenje, dovoljno se vidi po danu, a noću je takvo da ni najmanje ne smeta i ne "blješti". A pošto mi tastatura nije na stolu, već je nosim svuda po sobi (tako često kidam one spojeve kabla i tastature) a na K10 je urađeno tako da se čudim zašto to ne rade i svi ostali proizvođači. Spoj kabla i tastature je unutar tastature, a kabl koji izlazi iz nje može da se pričvrsti za udubljenja, pa ako slučajno zakačim nogom i povučem kabl, mogu samo da ga istrgnem iz par ležišta, bez bojazni da uništim spoj kao što mi se desilo već par puta.
Znam, ima boljih tastatura (MNOGO skupljih, naravno), ali se ne sećam da sam VIDEO da se za ove pare dobija nešto ovako kvalitetno. Za "gejmere na budžetu" ne postoji bolja tastatura. Zaista. Čak ponekad i zvuči kao da je mehanička, a nije, naravno. A to je jedino što me nervira, jer nisam ljubitelj glasnih tastera.
 
Upravo kupih Redragon Dyaus K509, sa tzv. memhaničkim tasterima. Moram reći da sam prosto oduševljen kvalitetom izrade i lakoćom kucanja. Nije full rgb sa svim mogućim efektima, ali ima 7 boja koje se mogu menjati. Ima i breathing effect sa podešavanjem brzine, koji naizmenično menja boje. Čitao sam da ova tastaturema NEMA one nožice za podešavanje nagiba, ali sam se iznenadio kad sam video da ih ipak IMA. Jedino što mi se ne sviđa je enter koji je drugačiji od onog na koji sam ja navikao, ali mislim da ću se vremenom navići.
Uglavnom, od mene preporuka.

Što se brenda Redragon tiče, slušao sam samo pohvale o njima i sad vidim i zašto.

Imam i Logitech G105 koja me služi već 6-7 godina, ali na Dyaus-u kucam mnogo lakše.
 
Pa ta tastatura nije mehanicka nego membrana.Radjena je po principu mehanickih ali nema switcheve pa spada u mehanicki osecaj tastature xD
 
Poslednja izmena:
^ Čitaj bolje: nisam napisao "mehanički", već "memhanički", što znači da su membranski sa osećajem koji podseća na mehaničke ;)
 
Ja se upravo ponovio sa Jetion JT-DKB009:
Jetion.JPG
Vrlo fina tastatura, mnoge stvari mi odgovaraju, Kratka (bez numeričkog dela), relativno uska, vrlo taktilni tasteri i dovoljno udaljeni. Osvetlenje može da se ugasi ali i da ostane bez onih glupih svetlosnih efekata. Izgleda prilično solidno i teško. Jedino su znaci na tasterima neki glupi font, teško se razaznaju pa sam odmah stavio nalepnice sa našim slovima.
Malo je bučna za nekoga ko to ne voli ali meni odgovara jerbo sam naučio da kucam na pisaćoj mašini pre nego što sam naučio da pišem olovkom. Za cenu, jako dobro.
 
opa vidim ima je na akciji za 3k,zanima me na space tasteru jel ima vise ili je samo jedan switch na sredini?

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno