Šta je novo?

Koje tastature koristite?

Chinaski

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
10.03.2005
Poruke
5,930
Poena
495
posle thread-a za miseve nema razloga da se ne otvori jedan za tastature.

da krenem od sebe. pre 10ak godina sam kupio Logitech Ultra X Flat za koju i dan danas smartam da je jedna od najboljih tastatura ikada napravljenih, barem po mom ukusu. ta mi je na poslu i koristim je na dnevnoj bazi.
inace volim kvalitetne slim tastature, sto mekse i tise, obavezno US layout sto kada se sve sabere ne ostavlja mi puno manevarskog prostora da budem izbirljiv. za po kuci sam uzeo pre 5god njenog mladjeg brata, Ultra X Premium koja je slicnog koncepta. iako je bas gotivim, poceo sam da razmisljam sta bih mogao da uzmem da malo razbijem monotoniju. pre par godina se pojavila Logitech Illuminated, ali kod nas samo UK layout koji ne podnosim tako da sam je otpisao iako ima savrsen osecaj prilikom kucanja.
sada mi se ukazala prilika da dovucem iz Amerike K740 koja bi trebalo da je identicna, a kod nas se ponovo prodaje UK varijanta. nadam se da ce mi stici do kraja meseca pa javljam utiske :)

sta vi koristite, od kada i zasto bas taj model?
 
Poslednja izmena:
Promenio sam dosta tastatura, što gamerskih, što "normalnih"...trenutno imam MS Sidewinder X6, Steelseries Merc Stealth, CM Quickfire Pro (MX Red), Logitech Wave K350, MS Natural Ergonomic 4000 i MS Comfort Curve 2000.

Od svih njih, najomi5enija mi je MS Comfort Curve...obožavam taj plitki hod tastera, ubed5ivo je najtiša tastatura koju sam ikad probao, vrlo mi je zgodna za kucanje...prosta ali fantastično radi posao. Imam još jednu u rezervi.
MS Natural Ergo je takođe fantastična, neverovatno udobna, kao stvorena za slepo kucanje...jedino mi se ne sviđa dub5i hod tastera, ali mnogi to vole.
CM Quickfire Pro sam uzeo da isprobam mehaničke tastere :) Ova je sa Red prekidačima, odlični su za gaming kao što se priča, ali su dobri i za kucanje. Treba se samo navići na dug hod i "bottoming" tastera...nakačio sam im O-prstenove i to pomaže što se tiče te dve stvari. Žao mi je samo što nije kompletno osvet5ena, već samo neke grupe tastera...

Logitech Wave je kvalitetna tastatura ali mi se nisu dopali tasteri...mali, sa dubokim hodom...nije moj tip. MS Nat. Ergo mi je...ergonomskija i prijatnija.
Merc Stealth je solidna, prilično dobar osećaj pri kucanju za membransku tastaturu, onaj izdvojeni deo za gaming je sjajan...
MS Sidewinder X6 je funkcionalno fantastičan. Toliko cool stvari na njoj, makro tasteri, odvojivi numerički deo (koji se takođe može programirati), dobro osvet5enje, dobri dodatni tasteri...jedini razlog što je ne koristim je što su mi tasteri nekako čudni...rade fino, ništa im ne fali, samo moj neki subjektivni osećaj.

Moram da kažem da Microsoft stvarno ima dobre tastature, šteta što se više ne bave njima...
 
Poslednja izmena:
razer artcosa = smece

u sustini sve tastature koje sam koristio ni jedna mi nije bila "savrsena"... nisam probao mehanicke jos uvek...
 
Za mene bi savršena tastatura bila MS Natural Ergo sa mehaničkim tasterima i pozadinskim osvet5enjem u više boja...
 
Razer BlackWidow Ultimate 2013 (Cherry MX blue). Moja prva mehanicka tastatura, vise nikada se ne vracam na gumicarke. Za sada nemam nikakvih problema uobicajenih za Razer proizvode kao sto su iznenadno crkavanje, lomovi ili slucajno aktiviranje dugmeta za smak sveta.
 
Poslednja izmena:
MCK-201 white alps
 
Stara IBM mehanička. Nabavio sam je kao polovnu pre ~5 god. U početku je nisam koristio, ali poslednje 3 godine je koristim i ne planiram da je menjam.
 
sve mehanicari u ovom threadu :)
 
Dell KB1421 švapska nemehaničarka.
Skoro pola slova izlizano.
 
Svaka koja nije skupa,jer prvo ona nastrada prilikom mog izliva besa :D
 
IBM model M, kome ne smeta klik zvuk, duboki hod, neuništivost, retro izgled, ovo je tastatura za njega. Po mom mišljenju ali i mišljenju struke najbolja tastatura ikad napravljena, jer evo i nakon trideset godina većinom rade i ne samo to nego se nalaze u top 5 mehaničkih tastatura po mnogim izborima. Moja kolekcija se sastoji od pet komada ovih tastatura: jedna rabljena iz 88', jedna terminalska iz 93', rabljena iz 95' na koju ovo pišem i dvije nove u kutiji iz 97' i 98' godine. :type:kolekcij 5 kom.jpgIMAG0440 – kopija.jpgIMAG0239 – kopija.jpgIMAG0336 – kopija.jpg
 
Koristim Logitech Deluxe 250 manje vise "obicna" tastatura. Imam je 5 godina, odlicno radi i dalje, jedino se izlizalo slovo D, sve ostalo je tu.
Zvuk je po mojoj proceni tisi od prosecne tastature, pritisak tastera je meni odgovarajuci za duge sesije gaminga/rada na racunaru (programiranje).

Ovu tastaturu sam primetio pre 6-7 godina u igraonici AI ispod Vukovog spomenika a kasnije i 3DCafe na Novom Beogradu.

Tu sam video kakve nehumane uslove prezivljavaju ove tastature, zestoko udaranje o sto, ali i ozbiljno nabadanje otvorenom sakom i pesnicom, i bio sam u cudu kako i dalje rade :)

Tada sam odlucio da uzmem za sebe, i veoma sam zadovoljan.

Pre kada smo burazer i ja delili komp, probali smo i neke druge modele, i neke slim modele, ali nama nije to to.
Pre 6 godina smo za taj zajednicki komp uzeli Logitech G11.

On i dan danas koristi tu tastaturu. Tastatura je zapravo manja (uza od levog do desnog CTRL) nekih 5-10% nego standardna, i neko ko dolazi sa standardne tastature bi definitivno osetio promenu.
Cool stvar na tastaturi su medija dugmici i kruzni volume control, pored toga ima i switch da se ugasi WIN dugme, sto bi nekome bilo bas korisno, da slucajno je izadje iz igre.
Ima osvetljenje koje moze da menja intenzitet ako se secam.
Kad smo je uzimali kostala je 50 ili 70 eu ne mogu da se setim, i sada u retrospektu ne bih je ponovo kupovao.

Zimus kada sam radio mogli smo da biramo koje tastature da nam kupe, ja sam birao Logitech K120, jos meksa i jos tisa nego Deluxe 250, korektna tastatura po mom misljenju. Buka tastature zna da se "nagomila" kada je 5 programera u sobi po 8 sati, pa je tisina tastature bila svima bitna, i ostali su probali par ali izabrali K120.
 
Poslednja izmena:
Ова моја је нека Peacock коју користим од 1995. године када сам је узео од благајнице из фирме. Тастатура је из времена 286 макина тј направљена је негде десет година пре него сам је узео. Отприлике сада има ~30 година.
 
kbp-v60-mini-matias-quiet-click-red-led.jpg

KBParadise V80 Cherry MX Red / Red-Green Leds.

Prezadovoljan, od mene svaka preporuka. :)
 
stigla K740 iz Amerike, US layout, sada ide period privikavanja, nadam se kratak :)
 

Prilozi

  • LOGITECH_K740.jpg
    LOGITECH_K740.jpg
    465.8 KB · Pregleda: 261
Koristim RAZER BLACKWIDOW ULTIMATE STEALTH



Poprilicno je nezgodna u odnosu na A4TECH 800U koju sam pre ove koristio ~6 godina i jos uvek radi perfektno.A pre A4TECH 800U sam koristio COMPAQ tastaturu:
_MG_8297.JPG

Mehanicka tatatura sa vecim otporom tipki u odnosu na RAZER BLACKWIDOW ULTIMATE STEALTH
 
Poslednja izmena:
Logitech wireless illuminated k800, vec dve godine.....prezadovoljan....
 
kod kuće koristim quickfire tk brown, a sa sobom često nosim logitech k810, koja je inače sjajna mala tastatura.

imam i apple wired, ali je skoro nikad ne koristim, nekako sam se navikao na tastature koje zauzimaju što manje prostora i zahtevaju minimalan napor.
 
A4Tech G800V, solidna tastatura za gaming, ima macroa koliko hoces,lep program za prilagodjavanje istih. Jedina zamerka sto nema pozadinsko. Radi posao poslednje 2 godine. Probao sam Razer Black Widow 2013 Ultimate, i svidja mi se, ali mi se najvise svidela ASUS Echelon Mechanical Keyboard, dusu bi prodao za nju.
 
A4Tech G800V, solidna tastatura za gaming, ima macroa koliko hoces,lep program za prilagodjavanje istih. Jedina zamerka sto nema pozadinsko. Radi posao poslednje 2 godine. Probao sam Razer Black Widow 2013 Ultimate, i svidja mi se, ali mi se najvise svidela ASUS Echelon Mechanical Keyboard, dusu bi prodao za nju.

A i ti bi pozadinsko za manje od 20 evra :D Definitivno najbolja kombinacija dugmica koja moze da se nadje na jednoj tastaturi za gaming (a nije ni G800 savrsena). Ono sto svakom brendu nedostaje je novi dizajn. Mislim da je 99% tastatura ili potpuvno "basic" ili ima dodatne tastere sa leve strane. Kao da se sve prave u istoj fabrici :D
 
30-03-2015 14-11-00.jpg

Od juce ponosni vlasnik ove tastature Genius GX Gaming Manticore (imam i ove sluske sa slike,samo mi misonja fali za komplet:d).Salim se naravno nisam zato kupio.Tastatura je savrsena,od svetla,dugmica itd.Jedino me malo dusa boli za cenu,kad pomislim da je to samo tastatura.
Jedina mana za sad je sto je uzaaaas mali back space(uzas iritira).I sto mozak nikako ne moze da mi se prebaci sa moje stare A4Tech G800V.Tako da pravim dosta gresaka prilikom kucanja:).
 
Poslednja izmena:
Labtec Illuminated Ultra-Flat keyboard, uzeo sam je u februaru 2010, okupana kafom i sokovima, radi kao prvog dana. Nije gejmerska tastatura, pored standarndnih tastera ima kao 9 multimedijalnih ali to mi i nije toliko bitno.

Nadam se da će me Genius Scorpion K5 tako služiti :)
 
Nazad
Vrh Dno