Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

mi 4 ima snap 801, note pro ima snap 810, a mi 4c koji ce imati snap 808 nije flagship

meni se iskreno ne svidja ideja 4 + 4 jezgra, a samo 4 mogu da rade istovremeno.
 
Ajde ovako.
Mi4c ce zameniti verovatno mi4 2gb/16gb koji kosta oko 230$ u kini.
Znaci kod preprodavaca mozete ocekivati cenu od oko 270-280$ sto je 110$ vise od redmia.
Imace bolji displej i kameru i to je to. Ko ima da plati vise platice ako misli da kamera i displej bas toliko vrede
 
Poslednja izmena:
lepo sumirano. cena od +110 usd ga svrstava u kompletno drugu kategoriju. meni kamera na telefonu (androidu) apsolutno nije bitna jer su sve kamere na androidima lose (ima jedna dobra). ekran bih pre izabrao 5.5" nego 5" sve i ako je ovaj drugi znatno bolji (a bice).

edit: mislim nije mi jasno zasto je procesor koji ima single core procesor performanse kao snap 801, a multicore performanse bolje i od snap 810 i od novog exy okarakterisan kao smece. mozda zbog grafickih performansi koje su na nivou snap 801, a znatno losije od snap 810.
 
Poslednja izmena:
Ја и даље покушавам да провалим разлику у класи између овог и mi4i нпр. У реду по цени, нису иста класа али по хардверу не разумем!?
 
mi 4i je oslabljena verzija mi 4. ja mislim da redmi note 2 ima bolji hardver od mi 4i
 
Kada shvatis da procesor u telefonu nisu samo klok i gpu vec i kojekakvi senzori GPS i ostale stvari koje su toliko ocajne na mtk odnosu na snap bice ti jasno zasto je smece.
 
Ја и даље покушавам да провалим разлику у класи између овог и mi4i нпр. У реду по цени, нису иста класа али по хардверу не разумем!?
http://www.mi.com/buyphone/
Prvo moras da shvatis da se mi4i ni ne prodaje u kini :) on je prosto bio pokusaj nekog poluflegshipa za indus trziste,ali su tamo pukli jer je imao samo 16gb od cega je slobodno oko 10.
Obican los pokusaj od strane njih.. Mislim da je redmi note 2 bolji u svemu sem u displeju od njega.
 
Kada shvatis da procesor u telefonu nisu samo klok i gpu vec i kojekakvi senzori GPS i ostale stvari koje su toliko ocajne na mtk odnosu na snap bice ti jasno zasto je smece.
helio x10 nema nikakvih problema sa bilo kakvim senzorima i gps-om. uostalom videcemo kad nam stignu telefoni. ja narucio jos jedan :D
 
helio x10 nema nikakvih problema sa bilo kakvim senzorima i gps-om. uostalom videcemo kad nam stignu telefoni. ja narucio jos jedan :D

Zar ne vidiš da nema svrhe raspravljati sa čovekom, on je zacrtao sebi da telefon ne valja i gotovo. Možda te samo voza trolejbusom :D

Ja otkazao kupovinu na geekbuying, zato što su odložili slanje za 21 sept. kupiću ga kod coolicol-a tamo imam neki kuponcic.
 
Planiram da narucim 32gb verziju ovde:
http://www.everbuying.net/product1078806.html

Moze li samo neko da mi kaze, ko je vec narucivao xiaomi ili sl., kakav strujni adapter salju?
Da ne stigne pa da ne mogu da ubodem u struju... I jel ok ovaj Everbuying?
 
ti pitaj sta salju i zatrazi eu adapter. ako ti posalju us nije jad, adaptera bar ima...
 
hvala na infu... vidim da cena polako pada i za 32gb model, mada je jos u preorderu, i da se krece oko 175e ili manje za beli model... samo da nadjem pouzdanu i najbolju ponudu, i ako eventualno neko daje gift u vidu folije i neke futrole...
 
pa stavio je fkloznica link od pouzdanog prodavca koji prodaje za 180 usd beli 32gb i daje futrolu na poklon, ja od njega uzeo dva komada, doduse jos nije poslao :d ali kad posalje trebalo bi za 3-5 dana da stigne kako kaze.

http://www.aliexpress.com/store/342812
 
Momak narucio td verziju radi normalno na cg mreze 2g,3g.
 
Nemam neko iskustvo sa ovim MIUI sistemom, posto telefon uzimam za drugaricu, pitao sam prodavca i kaze da je na njemu MIUI 6, e sad, vidim da su predstavili verziju 7, ali je to beta ili sta, nije stable, jel lako da se nadogradi, da li ce raditi OTA?
Te ima evropska verzija te ova te ona, malo su bas zakomplikovali sve to...

Dakle, neki savet sta je najbolje raditi, koji sistem staviti i koliko je sve to komplikovano?
 
Prilicno je lako update. Skines fajl stavis na telefon preimenujes na update.zip, udjes u recovery (dok je ugasen drzis volume down i power) wipe data i instal from zip, to je sve.
 
Prilicno je lako update. Skines fajl stavis na telefon preimenujes na update.zip, udjes u recovery (dok je ugasen drzis volume down i power) wipe data i instal from zip, to je sve.
Hvala, znači ne mora custom recovery...
Samo ako moze jos neko da baci link ka poslednjem internacionalnom romu koji je stabilan... Valjda je MIUI7? I hoće li posle toga raditi OTA?
I kakva je situacija sa rootovanjem?
 
Hvala, znači ne mora custom recovery...
Samo ako moze jos neko da baci link ka poslednjem internacionalnom romu koji je stabilan... Valjda je MIUI7? I hoće li posle toga raditi OTA?
I kakva je situacija sa rootovanjem?
Iskljucivo stock recovery. Dobija se ota,ako stavis dev global rom ota dolazi svake nedelje.
Rom nadji na miui eng sajtu. http://en.miui.com/forum.php?mobile=no

Ranije se iz setingsa dobijao root sada su to izbacili smaraci.. Moras da cekas da neko napravi fajl za root koji onda fleshujes isto iz stock recoverija

Edit: navodno prodato 2mil ovih mobova za 30dana.
 
Poslednja izmena:
Ne verujem posto fura mtk SoC.

Edit2:
^^Mozes da skines i mi suite i da preko njega radis updejte. Taj program za PC je odlican. Pronadji ga na onom istom sajtu gore.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno