Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

Supruga je narucila neke blejzere i stigli su joj singapur postom za desetak dana. Sa koje si ti prodavnice narucio? Vidio sam one covere drugi ide preko poklopca, prvi nijesam siguran. Jedini telefon sa alija koji sam imao bio je p780 i njega sam najduze koristio i jos radi. Sad bih da probam xiaomi pa zato postavljam dodatna pitanja. Dakle od m-a nece biti nista.
 
ma ko zna zbog cega je banovan, nego ja kazem da sad ne mogu da ga kontaktiram vise.
 
Da li je neko dobio telefon?
Naručio 31.08. sa fantasi-ja ali još uvek ga nema na tracking-u. Sad pisao da provere.
 
meni jos nisu poslali paket. kad ga posalju stize za 3 do 5 dana... ceka se jos...
 
Мој је од 02.09. на царини... изгорех.
 
uuu tvoji su bili bas expresni :) moj chajniz rece da je rok za slanje 10 dana, a posle putuje 3 do 5 dana. unapred sam znao da ce to da bude bar 15 dana... mada paket je veliki, nije samo telefon, uzet je i power bank, futrole, neki dugmici, itd... mozda nema sve na stanju, mada ja najvise mislim da se ceka telefon.
 
Ja sam uzeo prekjuče od fantasija. Danas poslato. Ocekujem za par dana na trackingu.
 
gledao sam review ovog fona i bas se razocarao. za 120 dolara u kini i vredi ali dati preko 200 evra za ovo nema smisla.
 
Шта си нашао да ме ваља тј не вреди пара? Озбиљно питам, не провоцирам. И друго, ако неко зна, која је логика да MI4i и даље има доста јачу цену!? Јесу то различите класе? Има мањи екран, нема IR blaster, нема слот за картицу, слабији процесор који се, како кажу, доста греје... видео сам само дуал лед за камеру као плус.
 
Poslednja izmena:
sta ti se konkretno ne svidja i koji telefon ima to nesto sto ti se ne svidja bolje u sub 200 evra kategoriji? i mene ovo stvarno interesuje. pogotovu me interesuje tvoje misljenje je koji je uredjaj za 180 usd bolja kupovina nego najjaca verzija redmi note2. ako si gledao review na android authority ne znam sta je u tom reviewu lose, mahom je pozitivan...
 
JA sam pogledao review i jedino je autonomija baterije loša, ali to bi moglo dosta da se izmeni kad miui7 izađe za njega. Za nepunih 170$ se može naći ovaj telefon i za te pare nešto ne bih rekao da ima bolji.
 
miui 7 donosi 30% duze trajanje baterije u odnosu na miui 6. no nije to nesto mnogo bitno. ono sto je bitno je to da ovaj sigurno nije obrisao sav bloatware, nego je koristio telefon kako ga je dobio. mi kad obrisemo sve te gluposti i krenemo normalno da koristimo telefon sumnjam da cemo imati autonomiju manju od aktuelnih flagshipova.dakle to moze da bude mana, ali ne mora.

ja jos uvek cekam argumente sta kod ovog telefona ne valja, tj. da to nesto ima bolje u nekom drugom sub 200 telefonu? iskreno me zanima. mislim da kao kompletan proizvod nema boljeg telefona, cak i ako neka pojedinacna stavka moze da se nadje bolje. bolje bi bilo da ima 3gb rama, ali i 2 gb uopste nije lose. ostalo stvarno ne znam sta mu fali. flagship soc, fullhd ekran, ir blaster. sta nije u redu?
 
ja bih pre uzeo mi4c
molim te da das link ka specifikacijama tog mi4c ili neki review da vidim o cemu se radi. ja znam samo za mi4 i mi4i, i ni jedan od tih mi4 telefona ne moze da se poredi sa redmi note 2, jer mi4 je flagship, totalno su drugaciji telefoni...
Jedino moze da mu parira Meizu m1 Note ...
ali meizu m1 note ima mnogo losiji soc i nema ir blaster za istu cenu... ne znam po cemu je bolji.
 
Poslednja izmena:
mi4c ti izlazi 22 septembra valjda
808 snap
3gb ram/ 2gb ram
16/32gb
5in 1080
 
mi4c ti izlazi 22 septembra valjda
808 snap
3gb ram/ 2gb ram
16/32gb
5in 1080

Koliko para?

EDIT: 230$ na Oppomartu, verzija od 2/16GB. Xiaomi mi ide na nerve sa tom funjarskom praxom...namerno ne ugrađuju slot za kartice i ponude lepu cenu za slabiji model i kažu "ili se stiskaj ili plati manje konkurentnu cenu za 5udsku memoriju"...oh, i taj njihov generički look smara više.
 
Poslednja izmena:
Slabija verzija bi kao trebalo da bude oko 250$ kod resellera (210$ valjda u Kini, nisam uspeo da nadjem da li su oficijalno izasle neke cene). Po ovome bas i ne upadaju u isti cenovni rang te i nisu za neku usporedbu. A moze biti i da se ja varam :D
 
@ed_hunter3 Čini mi se da ti niko nije odgovorio na pitanje sa 'kaverima'. Moj brat ima xiaomi note 1 i imao je sličan poklopac. Išao je umesto originalnog poklopca baterije. Ima kao neko staklo koje je puklo prilikom jednog pada ali je telefon super izgledao s njim.
 
mi4c ti izlazi 22 septembra valjda
808 snap
3gb ram/ 2gb ram
16/32gb
5in 1080
dobro, ali ti pricas o telefonu koji jos nije izasao. ukoliko izadje 22. septembra mi necemo moci da ga dobijemo jos mesec dana nakon toga. redmi note 2 je izasao 15. avgusta, a jos ga niko nije dobio. pritom i kad izadje on siugrno nece biti u sub 200 ceni. i imace 5" ekran. mislim nikako ne mogu da se porede. a ti si napisao da redmi note 2 vredi 120 dolara i ne vise, i napisao si da ti se ne svidja. to su vrlo teske reci da tako kazem, jer nisi dao objasnjenje za njih. tj. nisi napisao sta ti se konkretno ne svidja kod telefona i sta bi trebalo da se promeni, a najvise si trebao da napises "ovaj telefon nema to i to sto drugi telefon iz klase ima". tako da tvoje: meni se ovaj telefon ne svidja nema apsolutno nikakvu tezinu. zaista.

meni se note 5 ne svidja. jel to znaci da je jedan od najboljih telefona danasnjice glupost?

@ed_hunter3 Čini mi se da ti niko nije odgovorio na pitanje sa 'kaverima'. Moj brat ima xiaomi note 1 i imao je sličan poklopac. Išao je umesto originalnog poklopca baterije. Ima kao neko staklo koje je puklo prilikom jednog pada ali je telefon super izgledao s njim.
hvala na odgovoru, takav mi je utisak trebao. ja sam narucio nekoliko futrola i poklopaca tog tipa, pa ako mi se desi da razbijem jedan imacu drugi :)
 
Poslednja izmena:
Ako sam ja dobro shavatio, najjeftiniji model (150 usd) koji je inače namjenjen samo za kineske mreže, radi i na wcdma (3g) i na fd lte (4g) mrežama, što će reći da se može koristiti kod nas.
Da li neko ko više poznaje ove oznake za mreže mhz i te stvari, da potvrdi ovo?
Inače ovo piše na sjatu aliexpress prdavca Shenzen Top One trading co, koji važi za dobrog i pouzdanog prodavca.
Još na nekom forumu sam ovo pročitao, valjda Rusi provalili da radi ili tako nešto.
note 2.JPG
 
ja nisam hteo da lupam glavu oko toga, uzeo sam fdd 32gb verziju, ona ce sigurno raditi kod nas...
 
Telefon vredi ako ga uzimas za one pare koliko ga cene u kini. Mi4c ce imati 808 proc sto je sigurno bolje od sugavog mtk.
 
ali ti ne razumes dve stvari. prvo mi 4c ce kostati preko 260 evra sto znaci da nije u sub 200 kategoriji i jos nije izasao. drugo mtk u redmi note 2 je sve samo ne sugav.

i dalje ne dajes odgovor na pitanje koji je bolji sub 200 telefon od ovog. i dalje uporedjujes flagship i mid range telefon. smatram te za neozbiljnog sagovornika i javno cu da kazem da pises gluposti koje nemaju preterane veze sa temom.
 
Ne vidim sta se primas toliko samo ti kazem. Mi4c nece biti ni blizu flagship telefona.
 
Nazad
Vrh Dno