Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

200mhz ti nista ne znaci...
 
Kinezi napadaju xiaomi zbog laznog oglasavanja u vezi redmi 2.


According to the 16th day of the official website of the displayed information sales point of view, the use of red rice note2 should be Sharp / AUO screen, but actually get our hands after consumers found using Pegasus screen (Figure 1), while the yellow screen is serious, It has exceeded the acceptable level of some consumers

Sharp and Pegasus are one of the commonly used screen material on the phone, the latter due to the relatively low cost, often used in thousands of models.According to statistics, the cost of Pegasus screen is 10 yuan / piece, the cost of Sharp screen is 45 yuan / block, up to 4.5 times the difference between the two, one of the reasons is this is also advantageous for small-meter cost?

I rusi su na 4pda primetili da ima dosta razlika u primercima displeja.

Preporucujem svima da redovno citaju 4pda forum pre narucivanja nekog moba,rusi za razliku od nas testiraju samo najbitnije stvari na mobu,i svaka tema za popularnije mobove ima 100+ strana.njima su bitni kvalitet displeja,zvuk tokom razgovora,zvuk na sluskama,kamera i kvalitet izrade samog moba.


http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=635586

Za svaki slucaj i ovde. Ako neko ne prati onu drugu temu
 
XIAOMI REDMI NOTE 2 – OBMANA GODINE

-1) Proizvođač ekrana je Sharp/AU Optronics – Stvarni proizvođač je Tianma (Pegasus).

-2) Kamera je Samsung ISOCELL – Izgleda da je i ovdje riječ o obmani jer se navodno radi o drugačijoj Samsung kameri.

-3) Jamstvo s rješavanjem svih problema u roku od godinu dana s doplatom 29 yuana (protuvrijednost oko 30 Kn) – Sada je tu dodatak koji naglašava da jamstvo ne vrijedi za “namjerna oštećenja”.
 
znaci sad je finta da imas 50% sanse da ti stigne telefon sa neispravnim ekranom?
 
Ovo pod 3 je stvarno nečuveno, da neće da mi poprave telefon koji sam namerno razbio. Sram da ih bude!!!

Kontam da su problemi malo prenaduvani, inače bi ovo bilo na svim portalim koji se bave kineskim telefonima još juče. . .

Kamera bi inače trebala da bude ista koja je stavljena u doogee f3 (neka samsung sa PDAF ne znam sad tačno model) ali koliko sam skontao iz pisanja od prvog dana da idu i samsung i OV senzori i da ima PDAF.

****m li ga mislim da je i dalje obra opcija za kupovinu.
 
mene samo buni ekran. da li svi imaju pokvaren ekran ili imas sansu da dobijes ispravan, i kako proveriti?

kamera modul moz da bude i pokvaren sto se mene tice, apsolutno mi ne treba.
 
Mocice da se proveri kada se rutuje mob. Mada mozda odrade i tu neku zastitu prevaranti :)
 
ipak cu ja da uzmem mi4 64 gb... nek se nose oni malo....

kakav je mi 4 u odnosu na ovo?
 
Ne proizvodi se mi4 od 64gb vec dugo vremena. Te sve ponude na netu su refurbished.

Nov mozes da nadjes samo mi4 2gb/16gb lte ili npr xiaomi mi note 64gb ( koji kosta 450$ ) :)
 
a mi3 64gb? moj drug uzeo jedan prosle godine za 250 evra, kaze i sad ga ima u toj radnji za 260.

pritom mi nije jasno kako si tako samouveren da ne moze da se nadje nov mi4 sa 64gb memorije, vec su svi refurbished. otkud znas da nekome nije pretekao neki komad i da ga i dalje prodaje? i kad se prodaje refurbished uredjaj mora da se naglasi da je refurbished i onda ide po nizoj ceni.
 
Poslednja izmena:
ma ja to kupujem na amazonu u francuskoj, drug da mi donese, tamo je kupio od jednog prodavca koji je ok. vrlo je moguce da mu je ostao neki komad mi4 64gb. ne kupujem ja od xiaomija direktno
 
Ok. Ali i ti prodavci moraju da nabave od negde.. Taj mi4 64gb nije u ponudi vec 3,4m pa proceni sam.
 
nasao sam redmi note 2 16GB 4G LTE Dual Sim verziju za 200 evra. to ok? mislim da me ne bi jeftinije izasao da ga narucim iz kine.... koliko bi izneo taj model da se naruci direkt iz kine da stigne u srbiju?

samo koja je bre finta sa ovim ekranom vise? jel mnogo losiji taj jeftin ekran sto su stavljali?

edit: cekaj, svi redmi note 2 telefoni imaju taj jeftiniji ekran, a ne da neki imaju jeftiniji a neki skuplji? znaci ako pogledam review telefona na yt, on ce imati taj jeftiniji ekran?
 
Poslednja izmena:
@ ed_hunter3
Svi imaju jeftini, mada i u gobalu prva serija bilo kog telefona nije preporucljiva, dok se ne proveri kako radi u praksi i isprave eventualne hardversko-softverske greske.... :)
 
Poslednja izmena:
A zasto ne uzmes meizu m2 note ? Taman ustekas jos 30ak evra :)
 
ma kakvi, nije mu ni prineti... soc u xiaomiju je bar 50% brzi cini mi se, mozda gresim...

ekran nije uopste los, koliko ja vidim na yt snimcima. narucujem ga sutra.
 
Naruci ga. Pa posle roota javi se da ovde proverimo koji je displej :)
 
ma.... neka je i taj losiji, tj. sigurno je taj losiji... sta da mu radim...

jel moze uopste da se rutuje ovo gonce?
 
odlicno, raduje me to stvarno...

nista, mesec dana od sada ocekujem da ga dobijem. sigurno ce neko pre mene dobiti svoj, pa cemo imati iskustva iz prve ruke...

nikako da neki ozbiljniji sajt uradi review da vidimo koliko je stvarno taj ekran los

Ako neko ne prati onu drugu temu
koju drugu temu?
 
Poslednja izmena:
Pa verovatno zato što nije namenjen za inostrano tržište, nego samo za Kinu. . .bar za sad.
 
Kad upisem u google pretragu, ne izbacuje za njega ni na jednom xiaomi sajtu, samo oppomart, gsmarena, phonearena,....
 
Hvala, hteo sam da vidim na zvanicnom sajtu sta kazu za ekran. No na tom kineskom ne kazu nista.
mi4 i mi3 su cancro
 
Nazad
Vrh Dno