Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

Sacekaj da ga dobije pa cemo biti sigurni :)
 
Eto tako. Po trakingu vec je poslat singpostu, tako da se nad sljedece sedmice da ce biti tu.
 
Ииии... после само 16 дана на царини!!!
Pogledajte prilog 179493

...ваљда га не враћају за Кину?

Ne bih da dizem laznu uzbunu ali svim mojim paketima je nakon statusa "Od carine" sledeci bio otprema prema lokalnoj posti.
Kod tebe vidim da je otprema opet prema 11200 GPC a to mislim da je opet neka njihova interna. Ne bi me cudilo da je to neka "izlazna", prema inostranstvu.
Ipak pozovi postu i proveri sta se desava sa tim paketom.
 
ma nov je telefon, nisu se do sada sretali sa njime, pa ne znaju koliko da ga rebnu...
 
Стигла машина напокон!
Сасвим лепо изгледа. Тренутно користим Ѕ5 и Note2 је осетно тањи тако да ми изгледа крхко. Дефинитивно ће ми требати период навикавања и због величине и због home тастера а доста и због интерфејса. Пун је блоата, ништа не може да се деинсталира, што ме је баш зачудило, поготово неки праисторијски YouTube који не може ни да се апдејтује!? Онда је уследио шок када сам покушао да нађем званични интернационални ром (наравно без ових глупости), а поготово да скинем оно што сам нашао. Ту ми треба помоћ.
Добро је запакован. Сам телефон је у пуцкетавој фолији од у оригиналној кутији па опет нека заштитна фолија па коверат.
sa.jpg
saa.jpg
saaa.jpg
saaaa.jpg
saaaaa.jpg
 
Poslednja izmena:
Rekao mi je ovaj momak sa cdm, odmah ubaci miui7 ogromna je razlika u radu i trajanju baterije
 
Рећи ћу само да бих пољубио цариника (боље цу). Први пут да сам са осмехом давао паре.
 
cestitam, da te lepo sluzi!!! zvanicno si prvi koji je dobio redmi note 2 :)

uzas blagi taj bloat... root, pa titanium backup. a internacionalni rom? zar ne dolazi vec sa internacionalnim romom? obicno mu instaliraju taj rom pre nego sto ga posalju van kine?

edit: za meizu m2 note lik u drugoj temi napisa da je dao 5 soma dindzi....
 
Хвала.
Mа нисам вичан тим зјбанцијама. Сад сам успео да скинем неки.
Где да нађем MIUI 7? Колико сам схватио официјелни не постоји а не бих стављао ова недељне. Јако ми је битна стабилност због доступности ове картице.
 
Poslednja izmena:
Nikakvih problema nema, sad nijesam probao nego ti prenosim njegovo iskustvo, nema potrebe da laze valjda.
 
Хвала.
На нисам вичан тим зјбанцијама. Сад сам успео да скинем неки.
Где да нађем MIUI 7? Колико сам схватио официјелни не постоји а не бих стављао ова недељне. Јако ми је битна стабилност због доступности ове картице.
Dobio si ga sa aliexpres kineskim custom romom :)

Kako nema oficijelni ? Edit: A da, nema. Ali dev romovi rade isto kao stable.. Bez brige
http://en.miui.com/download-274.html

Imas i onaj na xiaomi eu community
( on je isti kao ovaj dev ali sa prevodima na 20jezika. Cenim da ima i srpski)
 
Poslednja izmena:
Na kraju sam skinuo odavde
http://en.miui.com/thread-159783-1-1.html

ovi miui sajtovi pucaju u downloadu svaki put.
Znaci kazete developer... majka mu stara lomim se sad. Da li su ti developer prerutovani? Znam da je to ranije postojalo u MIUI.
Inace otisao je na punjac. Nista do sutra... jao, masakrirace me zena kad ga vidi :)

Ovaj rom, koji je fabricki na telefonu, vidim da nije najnoviji. Sad koji je dal Kineski dal internacionalni nemam pojma ali bloat je dignut na novi nivo. Ono sa YT pa neke battery app katastrofa. Ne mogu da se skinu iz notifikacija, pa neke guard varijante... katastrofa
I deluje mi neispeglan. Nisam uspeo da iskopiram rom preko OTG, samo stoji 0% i iskopira 200, 400mb od 700+. Ubacio sam karticu i sa nje je kopiranje uspelo mada isto bilo 0% sve vreme. Prvi put kada sam ga pokazivao je samo 1.5 gb slobodno medjutim posle restarta pokazao je ok.
Nadam se da cu apdejtom resiti te gluposti.
Plasio sam se kamere medjutim u poredjenju sa S5 (kajsija zidovi i stedljive sijalice, slike mi uvek ispadnu katastrofa u dnevnoj sobi) imam osecaj da su slike bolje na Note 2.

Nadam se da cu se navici, Isto sam imao par dana nelagodnosti kada sam sa SG Note 2 presao na LG G2 i sledeci put Na S5...


U pakovanju je US punjac + EU adapter, kabl, folija za ekran, silikonska obloga i mala olovcica, verovatno poklon od Fantazija.
 
Poslednja izmena:
Developer slobodno. I mene zena poludje ovo ljeto redom izmijenjah z2, nexus5, m8s, z3c, a5, one plus one i sad cekam note2 :D
 
Znaci skinem ga prekopiram u memoriju telefona u downloaded_rom folder i instaliram iz opcije za apdejt telefona u setovanjima?
To je to , nema nekog wipe ili cega?
 
to je mnogo elegantno ako je tako... ja bi prvo rutovao i instalirao twrp...

nema neki cm za ovo?
 
Nema cm bre, ovo roknes developer. Napisao sam proje nekoliko stranica kako.
Skines fajl stavis na telefon u root preimenujes na update.zip, udjes u recovery (dok je ugasen drzis volume down i power) wipe data i instal from zip, to je sve.
 
Poslednja izmena:
Nasao sam sad tutorijal. Bas tako kao sto kazes.
Pokusao sam da skinem dev rom sa en.miui i ne vredi, puca download non stop.
Pretpostavljam da ta developer verzija ima OTA update? Nasao sam malo stariju verziju na google drive
http://en.miui.com/thread-159783-1-1.html (najnoviji je 5.9.18), racunam da skinem i stavim nju pa onda OTA. Jel moze to tako?
Da li su te dev verzije rutovane? Ako nisu i rutujem ga nekim drugim nacinom jel gubim OTA update i da li imaju gapps?

koji od ova dva?
Screenshot_23.png
 
Poslednja izmena:
Mislim da ota nece ici. Inace ovo nadjoh na xda: you can add "o" at the beginning of the download link to get a much faster download speed
for example the original link ishttp://bigota.d.miui.com/V6.7.5.0.LH...a9a562_5.0.zip
then the faster link will behttp://obigota.d.miui.com/V6.7.5.0.L...a9a562_5.0.zip
(add the letter 'o' before 'bigota')
 
zasto da ne? developer romovi imaju ota update dva puta nedeljno, ili jednom svaki petak, nisam siguran...
 
gledao sam neku xiaomi prezentaciju i lik je jedno 800 puta pomenuo kako ima update svake nedelje, ponosni su na to. sad ne znam koji rom treba da se instalira, on je govorio o nekom beta romu na kome se testiraju nove funkcije...
 
Dobijas otu ako si rootovan ali ne mozes da je odradis.. Pisao sam o tome vec min 4 puta. Od miui 7 ne postoji vise root po default u dev romu,ogroman minus..
 
jesu pajseri....

inace ima nekih glasina da ce mi4 da dobije windows 10. 0.0

hoce li ta sudbina zadesiti i mi3 i redminote 2? drug mi ima mi3 sa 64gb, uopste nema potrebu da ga menja sad jer telefon kida. bilo bi lepo kad bi dali win 10 i za mi3, voleo bih da probam kako radi.
 
pa ovo je neverovatno dobra vest! jel radi sve? nema nekih vecih tripova? ebes miui ja cu to da probam, al se ne bih na tome zadrzavao

ebote skoro pa nexus! ako ga naprave da radi kako treba.
 
Poslednja izmena:
Да резимирам шта сам укачио. Ако ставим дев ром она имам само кинески и енглески и немам гаппс. Да би ставио гаппс морам да рутујем (ово нисам сигуран, ако неко зна нек напише). Ако рутујем немам ОТА апдејт. Рачунам да бар на дев рому нема оног блоата? Дев ром излази једном недељно тако да без ОТА мало губи смисао. Са друге стране први пут не могу да игноришем блоат. Е јбмим оца чему им такве небулозе!?
 
Bolje instaliraj poslednji V6 stable rom, V7 za sada ne donosi ništa revolucionarno a inače, ako rotuješ a rutuj, kad izađe novi rom, skineš ga i preko updater aplikacije ručno odradiš apdejt, ne gubiš ništa od fajlova, aplikacija i podešavanja, sve ostaje isto.
Na V6 dev romu regularno radiš OTA apdejt iako si rutovan.
 
Nazad
Vrh Dno