Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 2

I koja je razlika izmedju V8.1.2.0.LHMMIDI (MIUI8) I 6.12.29 (MIUI8) imam 6.12.29 i da li da menjam nesto?
 

Prilozi

  • s.png
    s.png
    35.9 KB · Pregleda: 69
meni su dosle preinstalirane na 8.1.2.0 global skinutog sa xiaomi sajta.... wtf? :D
 
Stvarno ne znam.
Gmail i drive sam skinuo i instalirao jos na miui 8, a music, search definitivno ja nemam.
Jedino sto sam primetio da mi je instalirao je chrome koji ja inace ne koristim.
 
da, i chrome... a ne moze da se obrise... mada titanium backup moze da ga obrise.

mozda je zato sto sam ja instalirao clean verziju, a ti si uradio update. pa ti nije ubacio ove dodatne programe. nema ni veze :)
 
Ja nemam pojma o čemu pričaš...
Verovatno ti se gasi viber, ako nije među zaključanim app

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk


Kako? Pa nemoguce da niko ovde nije cuo, po netu sam nasao na dooosta mesta da xiaomi ima problem sa push notifikacijama i ja ih imam takodje.... ALI skapirao sam da izgleda nije problem toliko u fonu koliko u kucnom sbb ruteru...kada sam na wifi kasne mi notifikacije ili ne stignu uopste sve dok ne udjem u viber ili vacap...ali ako sam na MTS/Telenor netu onda je azuran i sve stize na vreme i radi... Pa sam onda izguglao da odredjeni ruteri imaju nekad problem i ne salju taj neki signal a pogotovo ovi sbb-ovi itd bla bla (noob sam malo u ovom svetu tako da ne zamerite)....

Sta se desava, ne znam, znam samo da kada mi je nesto hitno i kada ocekujem nesto preko tih mesindzera, da upalim mobilni net i krastavac...
 
Nebitno da li je zakljucan... i zakljucan i otkljucan, isti djavo


Ocigledno radi ali samo na mobilnom netu, ne na wifi...to me za sad manje nervira ali ako sam negde van zemlje ume da mi pravi problem
 
Poslednja izmena:
Bitno je, zato sto ce sistem da ti suspenduje aplikaciju bez dozvole.
 
Hteo sam da kazem da telefon isto reaguje da li je zakljucan ili otkljucan viber...
Tako da to smo skapirali, sta dalje?
 
meni se desavalo u pocetku, na sveze instaliranom romu, da mi kasne notifikacije, odnosno ne pokaze ih uopste dok ne udjem u program. posle nekog vremena se samopopravio, a sad drzim whatsapp zakljucanim i nema problema. viber je nevidjeno smece od programa, i veselo je odleteo sa mog telefona, a to preporucujem svakom.
 
Poslednja izmena:
Kako da promenim font(stavila neki i sad mi se ne vide ch,sh...a ostala dva koja imam da biram takodje nemaju to)?
 
Je l moguce nadograditi android na rn 2, sa 5.0.2 na neki noviji? I je l moze nekako Music aplikacija da se poboljsa, ne svidja mi se ova stara, roza je malo mi je gej :zgran::D:D
 
Koji ROM da stavim za ovaj telefon da mi nema kineskih aplikacija? Odakle da ga skinem? Xiaomi EU? Jel ovaj ok? https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862715882

Ja vec godinu i po dana koristim 7.4 by xiaomi.eu 6.5.19 beta verziju.
Posle mnogo testova ovaj mi se pokazao kao najbolji sto se tice baterije.
Plus sam ja taj rom prepakivao po svojoj potrebi a naknadno sam obrisao skoro 40% aplikacija koje mi ne trebaju (kompletan google program npr).
SoT ide do 5h a u standby modu ne trosi skoro nista. Zato mi baterija traje nekad i preko 3 dana sto je meni jako bitno.
Sve u svemu zadovoljan sam.
 
Čime si prepakivao rom?
Kakav ti je net da digneš taj svoj prepakovani rom? Dobro bi mi došao da utegnem jedan xrn 2!

Sent from my Redmi Note 3
 
Čime si prepakivao rom?
Kakav ti je net da digneš taj svoj prepakovani rom? Dobro bi mi došao da utegnem jedan xrn 2!

Sent from my Redmi Note 3

Koristio sam Android Kitchen program. Prepakovani ROM nemam jer sam ga slucajno obrisao zajedno sa mojim backup fajlom tako da cu morati opet da ga odradim kad mi zatreba.

Evo ti link ka temi koja je meni posluzila pa javi ako zatreba pomoc.
 
Ima neko iskustva sa kupovinom nove baterije, gde kupiti, neka preporuka, poceo telefon bas brzo da se prazni pa da probam da vidim da li je baterije?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
moja crkla isto, ja kupio drugi telefon, ne ulaze mi se u ovaj
 
Jel skinuo neko najnoviji apdejt? nesto mi se bat trosi kao luda od tad
 
Pozdrav

Nisam dugo menjao Recovery pa me zanima sta je aktuelno posto mi wipe cache jako dugo traje na trenutnom ? Hvala
 
Meni se gasi sam od sebe. Desava se da uopste nije vruc i odjednom se ugasi!? Desilo se i flikerovanje, tj treperenje ekrana i samo pobeli. Kada ga restartujem sve ok.
 
Burazer je nešto čačkao oko telefona, povezivao USB da nešto prebaci. Od tada laptop ne prepoznaje telefon kada je povezan preko USB kabla. Sam kabl je u redu, punjenje radi, tablet se normalno povezuje.

Uključivao sam USB debugging i pojavi se pod Other devices ali piše Driver unavailable i nema ga u eksploreru.

Ima li neko rešenje?
 
Kada izaberem Mobile devices ne nudi mi dalje ništa da biram.

Trebalo bi da dodam da je burazer priključivao fon na stari desktop, na kojem inače nije ni radilo to povezivanje ranije. Tako da problem nije sigurno sa laptopom. Možda je prebrisao drajvere na samom fonu nekako?
 
Ne moras mobile devices pronadji bilo tog tipa, android phone ili slicno .. pa kad izaberes dobices opciju tog drivera
 
Nazad
Vrh Dno