Šta je novo?

Windows preko Bootcampa

Boyce

Čuven
Učlanjen(a)
14.02.2004
Poruke
1,859
Poena
649
Pozdrav,

Imam solidan Mac i zeleo bih da ponekad igram igre (i odmorim se od posla) na Windows-u. Igrao sam neke igre preko Wineskina i sl. ali nazalost udar na perfomanse je poveci preko tog metoda. Takodje, ja bih da instaliram modove u nekim igrama.

Prelomio sam da instaliram Windows preko bootcamp-a i lepo skupio novac na kartici da kupim instalaciju Windowsa, ali ne znam koju verziju i gde? Koliko sam shvatio samo mi iso treba i posle pratim BootCamp Wizard. Otisao na US sajt microsofta i tamo je sve (relativno) ok objasnjeno i mogu da krenem sa narucivanjem. Medjutim, izgleda da moram imati US adresu ako zelim da platim.

Zato sam otisao na microsoft.rs i ovu stranicu:
http://www.microsoftstore.com/store...8801000/ThemeID.27659900/Currency.RSD/mktp.RS

Ali nista ne pise da li je to iskljucivo upgrade sedmice ili sta vec. Pokusao sam da kontaktiram sluzbu za pomoc preko mejla, ali sajt ili ne radi (?!), ili ja ne mogu da nadjem link...

Stavili su link dole za Mac korisnike, ali vidim da se na tom linku skida Setup koji zahteva vec Windows... Da li taj Setup mozda pruza mogucnost da skinem ISO?

Moze li se nekako legalno skinuti ISO i onda ga aktivirati kodom koji cu valjda dobiti na mejl posle kupovine...

Hvala na odgovorima. Izgleda sto je veca firma to je teze kupiti njihov proizvod.

PS. Da li mi je za igre dovoljna Home verzija?
 
Pojašnjenje verzija wina imaš na:
windows-7-links
ali kako se win7 više NE prodaje zvanično, i linkovi su samim tim NEaktivni, ostaje ti da ako imaš serijski broj da sa sledeće stranice skineš ISO:
microsoft software-recovery
Home Premium (64-bit) je sasvim dovoljan za igranje.
 
Poslednja izmena:
Hvala.

Skinuo sam nocas Windows 10 ISO. Da li ako kupim Win8.1 preko naseg sajta (microsoft.rs) mogu posle da aktiviram Win 10 (to je vise pitanje za windows pod-forum verujem, ali kad sam vec ovde...)?

Sad citam ovaj tutorijal i vidim da Windows trazi SN odmah na pocetku, ali pominje nesto i 30 dana probe i sl.
 
Tebe baš mrzi da čitaš :)
Kupiš i instaliraš Win8.1. Taj legalno instalirani i aktivirani 8.1 ti ponudi da rezervišeš besplatan update na Win 10.
30 dana probe je odavno aktivno kod svih verzija Wina (od XP-a ako se dobro sećam). U tom periodu ga koristiš bez aktivacije iako te stalno upozorava na to.
Važi i za samostalne sisteme i za one instalirane u virtualnim mašinama.
 
Tebe baš mrzi da čitaš :)
Kupiš i instaliraš Win8.1. Taj legalno instalirani i aktivirani 8.1 ti ponudi da rezervišeš besplatan update na Win 10.
30 dana probe je odavno aktivno kod svih verzija Wina (od XP-a ako se dobro sećam). U tom periodu ga koristiš bez aktivacije iako te stalno upozorava na to.
Važi i za samostalne sisteme i za one instalirane u virtualnim mašinama.

Najveci problem mi pravi gde da kupim Win8.1 ? Link koji si postavio pise o sedmici, ali koliko mi se cini sve su izmenjali sa 8.1 i 10... Cudi me da je odjednom Windows toliko jeftiniji. Ja sam ranije za VM morao da kupujem retail (ne OEM) izdanje koje je bilo dosta skuplje. Meni nije jasno sta uopste dobijam kada kupim preko microsoft.rs? Da li je to disk, iso ili nesto trece na osnovu njihove stranice ne mogu da zakljucim.
 
Update: sada sam nasao na microsoft.rs da moze da se kupi iso verzija desetke...

Gore kada se klikne na Prodavnica nudi samo Win8.1. Uf...ko im je pravio sajt, svaka cast.
 
Nazad
Vrh Dno